jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


gerbera317 # 2012.04.18. 20:20

A zálogkötelezett is adós, tehát ő sem lehet árverési vevő.

A bíróság úgy fogja megállapítani a becsértéket, ahogy azt a szakértő megmondja. A különbség bármekkora is lehet, e tekintetben nem köt semmi senkit.
Ti miért támadnátok meg a bíróság által megállapított magasabb becsértéket? Az adósnak csak jó, ha minél magasabb a becsérték.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.19. 05:09

egy bank oldaláról már jelzálog alá került ingatlant így egy másik bank/bankok elárverezhetnek-e?

  • Igen.

a jelzálog alatt lévő ingatlan igazából a bank tulajdona, igaz

  • Nem.

így más (amely hitelt nem törlesztette), jöhet-e és behajtás/egyéb címen elárvereztetheti-e az ingatlant?...

  • Ez már volt.
aloren # 2012.04.23. 22:03

Tisztelt Szakértők!

Ingatlanunkra illetéktartozás miatt végrehajtási jogot raktak.Kétszer utasították el a fizetési könnyítésre vonatkozó kérelmünket.Most egy adószakértőhöz mentem,aki azt mondta,hogy ebben a stádiumban már nem fogunk részletfizetést kapni,ne is próbálkozzunk.Az illeték 1.200.000 Ft,ami lakásvásárlás miatt róttak ki.Valóban nem kaphatunk részletfizetést?

Köszönettel!

rezike60 # 2012.05.10. 22:24

Tisztelt Szakértő!
Testvérem fia hitelt vett fel és a jelzálog a testvérem háza és adóstársa is a fiának. Kérdésem lenne, ha nem tudják fizetni a hitelt és végrehajtás alá kerül az ingatlan, akkor az adóstárs jövedelmét és egy másik (örökölt) ingatlanát is elviheti a végrehajtó? Esetleg csak a terhelt ingatlant? Köszönettel!

kicsi1981 # 2012.05.11. 08:13

Tisztelt Szakértők!

Kérem segítségüket a következő kérdésben. 2012.05.04-től Gyedben részesülök 2013.11.19-ig. Az lenne a kérdésem, hogy ebből a gyermekgondozási díjból vonható-e inkasszó. És ha igen, mekkora lehet a maximum összeg. Köszönöm segítségüket!

turbo71 # 2012.05.11. 14:06

rezike60! adostárs az szinte megegyezik az adossal a kötelettségeit illetöen. viheti a jövedelmet meg az ingantlanát is hiszen a vagyonához tartozik! az örökölt ingatlant sürgösen más nevére kell iratni amig nem késö!minél elöbb !

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.11. 14:26

Kicsi, a bankszámlán már nincs bér meg gyed, meg lottónyeremény. Csak bankszámlaegyenleg van.

Edina001 # 2012.06.03. 11:38

Tisztelt szakértők!

Remélem valaki tud segíteni. Van egy újépítésű lakásunk amire vettünk fel államilag támogatott hitelt + szocpolt, megszületett egy gyerekünk, így már csak 1,5 millió szocpol maradt, mert az első gyerek után 900.000-et vettek le belőle. Szeretnénk elköltözni, mert messze lakunk sajnos, és jövőre vissza kell mennem dolgozni, de ott ahol lakunk nincs munkalehetőség. így a szüleim felé szeretnénk Pestre költözni, de használt lakásba, mert itt az új építésű nagyon drága
. Nem tudom hogy ilyenkor mi lesz a hitellel és a szocpollal, mert letétbe helyezni nem tudom. hallottam hogy fel lehet függeszteni 1 évig és addig elkell adni a lakást. nekem ez megfelelne ha ebben az esetben lehet ezt csinálni. a hitelünket meg állítólag visszakell fizetni és újból megigényelni. ez tényleg így lenne??? mert ezt nemtudom elhinni. ha valaki ért ezekhez akkor segítsen. befogok menni a bankba is, hamarosan, csak gondoltam hátha tud valaki valami ötletet adni. Előre is köszönöm...

ius latratus # 2012.06.03. 15:14

Amit a jegyzői határozatban kapsz (a MÁK is ügyfél), csak az a felfüggesztés. Ezt kérned kell. Én úgy tudom, hogy ez további egy évvel meghosszabbítható, de nem biztos.
Csakhogy te valahogyan összemosod a hitellel. A kettő nem ugyanaz, s amit írtál, hogy vissza kell fizetni, meg újra igényelni, azt már nem is értem.

Macsi29 # 2012.06.05. 11:22

Üdv mindenkinek!

Segítségre lenne sürgősen szükségem: szüleim 2008-ban szabad felhasználású jelzáloghitelt vettek fel svájci frankban 3.000.000,-ft-ot. Még van legalább 15-16 év hátra...
Édesapám 2010-ben meghalt,anyu, mint adós (hitelfelvételkor is adós volt,apukám adóstárs)a hagyatéki tárgyalás után (osztott öröklés volt) természetesen az egész ház "örököse" lett. Jelenleg is munkanélküli,nem talál munkahelyet magának (Békés megye),22000,-ft szociális segély kap. Mivel 90 napon túli tartozása van jelenleg a bank felé (291.000,-Ft), nem felel meg a forintra való átváltás feltételeinek. Hónapok óta kb. a felét fizeti a megemelkedett törlesztő részletnek, mikor mennyi pénzt tud összekuporgatni a semmiből. Most ott áll a helyzet,hogy szerintem rövidesen megszüntetik a szerződését (amely még mindig adós anyu és adóstárs apukám nevén fut), és várható, hogy kilakoltatják.
Hárman vagyunk testvérek és sajnos mindannyiunknak megvan a maga hitele. Nem szeretnénk majd hitelt örökölni,ezért keressük a megoldást,hogy szabadulhatnánk meg a háztól, illetve a hitel majdani öröklésétől.
Ha kell,akkor anyunak keresünk helyet,ahol lakhat és a házat átadjuk a banknak.
De...?...mivel abban a régióban nem tudják eladni a házakat,jelenleg is kb. 80 ház eladó a községben és senkinek nem kell,csak max. áron alul. Kérdés, hogy a bank elárverezi-e a házat (amely ha jól tudom kb. 3-3,5 Millióra lett felértékelve)áron alul,majd a fennmaradó különbözetet még követelni fogja anyukámon, illetve halála után rajtunk gyerekeken? 52 éves édesanyám. És a felvett kölcsön összege vajon mennyi lesz, ha a szerződést felbontják, mennyi lesz a bank teljes követelése? Van-e valami mód arra,hogy senkinek ne kelljen fizetnie a szüleim meggondolatlansága miatt? Teszem fel anyukám végrendelkezik, hogy a ház halála után a Magyar Vöröskeresztté vagy az Államé, vagy XY-é legyen, akkor megszabadulunk tőle?
Nagyon várom a választ,mert rettenetesen aggódok emiatt!

Előre is köszönöm szíves segítségüket!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.05. 13:03

természetesen az egész ház "örököse" lett

Miért lenne az természetes? Éppenséggel nem az.

Az örökösök csak az örökrészükkel illetve annak erejéig felelnek az örökhagyó tartozásaiért, de édesanyád maga is adós, tehát az ő felelőssége a teljes tartozásért áll fenn.

Macsi29 # 2012.06.05. 13:36

Igaza van,bár én sem szó szerint értettem a természetesent. Ezzel tisztában is vagyok. Éltében ő felel érte. Arra lennék kíváncsi,hogy mi van utána?
Ha éltében elárverezik a házat és van még felé követelésük,azt örökölhetjük?
" Az örökös felelőssége csak a hagyatéki vagyon mértékéig terjed."
Tehát ha éltében elárverezik a házat,akkor nem örökölhetjük az ingatlant. De ha ebből kifolyólag marad hiteltartozása,azt igen?
Segítség nekünk,ha végrendelkezik, s az államra hagyja az ingatlant?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.05. 14:50

Arra lennék kíváncsi,hogy mi van utána?
Az ő örökösei is megöröklik a tartozást. Az örökség erejéig.

Macsi29 # 2012.06.05. 16:49

Lehet, hogy lassú a felfogásom,de még mindig nem kristálytiszta a dolog.
Ha a házat elveszik anyukámtól és még rávernek teszem fel 2 Milliót,akkor amit majd megöröklünk belőle (mert valószínüleg nem fogja tudni kifizetni haláláig), azt nekünk kell kifizetnünk,vagy annak a gyereknek,akitől éppen lesz mit kihúznia a banknak,ez lenne "az öröklés erejéig"?

Macsi29 # 2012.06.06. 14:05

Tudna esetleg még valaki hozzászólni,esetleg nem túl magas tarifával dolgozó ügyvédet ajánlani?

lajcsó # 2012.06.06. 14:28

Ptk.679. § (1) bekezdése alapján: "Az örökös a hagyatéki tartozásokért a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel a hitelezőknek." Amennyiben az öröklés időpontjában az anyukád lakása ér 2 milliót és nincs egyéb vagyona, a tartozása pedig 4 millió, akkor a hitelező (bank) a lakáson 1/1 arányban tulajdonjogot szerezhet, a fennmaradó 2 millióra pedig "hideg vizet ihat".

Zizzz # 2012.06.06. 14:29

Pedig válaszoltak már neked.
Ha örökölsz bármi vagyont, pl. 100 ft-ot, akkor addig a százasig öröklöd a hiteltartozást is. Azt a százast vihetik el ennek a tartozásnak a fejében az örökösöktől.
Ha semmit nem hagy maga után az adós, mert időközben árverezték a házat is, más meg nincs, akkor nincs mit követeljen tőletek(örökösöktől) a hitelt nyújtó bank.

Macsi29 # 2012.06.07. 07:08

Világos. Kñszi!

vasas1 # 2012.06.13. 05:45

Tisztelt Jogi Fórum!
Kérem, legyenek szívesek tájékoztatni arról, hogy a bank részéről milyen lépések várhatóak ha úgy döntök, hogy a továbbiakban nem fizetem a jelzálog kölcsönömet?
Eddig rendszeresen fizettem, de most a megélhetésünk került veszélybe. És mi van akkor, ha a fedezeti lakást veszni hagyom és vigye a bank?

Válaszukat előre is köszönve: Gál Ferenc.

gerbera317 # 2012.06.13. 21:12

A fedezeti ingatlan értéke mostanság nemigen éri el a tartozás összegét. Ha mégis, akkor ez lesz a megoldás.

Arpuska # 2012.06.17. 10:07

Tisztelt Fórumozók! Kérdésem az lenne, hogy a végrehajtási kifogás benyújtásának 15 napos határideje munkanapra vagy naptári napra vonatkozik? 70 éves édesanyán panellakására az árverés 08.21.-ére van kiírva. Van e lehetőség, ennek az egésznek az idő húzására, lassítására legalább a 2013-as kilakoltatási moratórium végig, vagy innentől már bele kell nyugodni, hogy az utcára kerül

Gabicsek # 2012.06.17. 11:16

Tudomásom szerint naptári nap.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.06.17. 11:25

De simán elbírálják, elutasítják addig, szóval ezzel az árverést elodázni aligha tudod.

Margo1963 # 2012.06.20. 09:40

Tanácsot szeretnék kérni. Jelzálog alapú lakáshitelem van amit rendesen fizetek. Viszont volt egy autohitelem is,az autot ellopták,sajnos a munkahelyem is megszünt igy nem tudtam fizetni. Már a fizetésemből is vonják.felajánlottam még havi harmincezret de nem adják meg a részlet fizetést, a kérdésem elárverezhetik a lakásom?

gerbera317 # 2012.06.20. 19:17

Igen.