jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.22. 07:19

Vht. VII. fejezet; különösen a 150. §. De a végrehajtó úgyis tudja.

karikamacko # 2011.03.22. 19:14

Szeretném kérni az Önök segítségét egy olyan ügyben , hogy eladtam az ingatlanomat tulajdonjog fenntartással. A Bank teljesítette az ő részét csak a vevő nem kapta meg az egész összeget és így az 1620000 ,- Ft. önrészt ki kellett volna fizetnie de ez sajnos a mai napig nem történt meg. Bírósági ügy lett belőle, mert nem akartak fizetni. És én nyertem meg az első és a másod fokú bírósági döntést. A kérdés az lenne, hogy a végrehajtási jog vagy a banki jelzálog jog erősebb. A bank nem tud jelzálogjogot bejegyezni,mert a tulajdoni jog a mai napig letétben van. Számít az, hogy végrehajtási jog van először bejegyezve utána pedig a jelzálogjog vagy a jelzálogjog mindent elvisz és én nem kapok pénzt.Napi ezer forintot is megítélt a Bíróság ami700,000ft jár.Munkájukat előre is köszönöm

Bernadett00 # 2011.03.25. 11:16

Segítségüket kérem!Elváltam,2007ben a volt férjemmel közösen vettünk egy családi házat és most felbontották a szerződést.ezen a házon 4millio otp,2millio apeh(ennyit átadott a 6milliobol az otp az apehnak)ez eddgig 6 millio.Van 1,4millio a volt férjem járuléktartozásai,és 1.200.000szocpol(ebből 600.000-600.000fejenként.hiszen fele fele arányban vagyunk tulajdonosok)Na a lakást 9milliora értékelték fel mert sikerült akkor olcson hozzájutni.Mire kell számítanom?Mert ennyi tartozással(8,6m) el nem tudom adni.Mit tehetnék?van amit el tudok ebből engedtetni?hova forduljak??Köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!

lewho # 2011.03.25. 11:40

Az otp nemigen ad át tartozást az apehnak végrehajtásra...

Ha nem fizetsz, el fogják árverezni. Ha minden hitelezőt kifzetett a végrehajtó a maradékot megkapjátok.

Apeh tartozásra lehet kérni méltányosságot!

Bernadett00 # 2011.03.25. 11:50

érdeklődnék hogy a bank elárverezi az ingatlant,amin több a jelzálog mint amennyiért el lehet adni,akkor is eladja?a vevő tisztán kapja meg az ingatlant,és a fennmaradó tartozás átkerül rám?s.o.s!!Köszönöm

Bernadett00 # 2011.03.25. 11:52

Kedves lewho!De átadott a 6m-ból 2-t az apehkank:állami kötelezettségvállalás a neve.

Bernadett00 # 2011.03.25. 11:55

ez már felbontott hitel.A legjobban arra lennék kiváncsi,hogy a vevő tisztán kapja e meg a lakást,mert mondjuk az árverező cég nem tudja annyiért árverezni amennyi a tartozás rajta,akkor a fenmaradttal mi történik?

lewho # 2011.03.25. 12:18

Ige, a vevő tisztán kapja a lakást, a maradékot meg megpróbálják behajtani rajtad, pl. autót elárverezik, béred letiltják, bankszámlát inkasszálják, stb.

Cop107 # 2011.03.25. 12:45

Édesanyám halála után testvéremmel örököltük a vidéki szülői házat. Nekem 3/4-ed részem, testvéremnek 1/4 része van. A gond csak az, hogy testvérem részén kb. 5 millió forint végrehajtói terhelés van, a ház értéke pedig 3 millió forint.
Ettől függetlenül eladható az ingatlan? Mi az eladás menete? A 3 milliós eladási árból testvérem „része“ 750.000.-Ft lenne. Adás-vételkor ezt a részt a végrehajtó tőle „elveszi“, az én részemet megkapom, vagy ez nem ilyen egyszerű?

Terhelhető-e egyáltalán egy ilyen kis értékű ingatlan 1/4-ed része ekkora összeggel?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.25. 12:52

Az adós tulajdoni hányada a végrehajtás alatt már nem adható el "szabad kézből". (Kivételesen lenne rá mód, de nálatok nem állnak fenn a feltételei.)

A te hányadod viszont egyáltalán nem árverezhető, csak akkor ha kifejezetten kéred. Sikeres árverés esetén akkor is megkapod a rád eső részt, hiszen te nem vagy adós. Az árverés költségeinek a rád eső hányadát persze levonják.

zolltomi # 2011.03.25. 19:02

Cop107!
Figyelj! Ha 3 millió a piaci értéke, akkor egyezkedj a végrehajtóval hogy ennek az összegnek az 1/4-ért megveszed a tesódtól és azt az összeget viheti a végrehajtó... Kénytelen egyezkedni, mert az ingatlannal úgy se tud kezdeni semmit, viszont neked se jó ez a helyzet mert te se tudsz kezdeni vele így semmit! A tesód többi tartozását meg máshogy kell megpróbálniuk behajtani. Neked meg lesz egy 1/1 es tehermentes ingatlanod... Segítettél valamit a tesódon, meg annál többet magadon!

végrehajtó1 # 2011.03.25. 20:26

Hiába egyezkedne is mert ott a vh kérő is.Nélküle nem megy.

Cop107 # 2011.03.25. 20:48

Köszönöm a segítséget! Arra én is gondoltam, hogy megvenném az 1/4-ed részét. Ha más lehetőség nincs, akkor árverés keretében.
Nekem igazázából az nem tiszta, hogy a ház felbecsült értéke szokás szerint a valós érték alatt van, 2 millió forint -ha jól emlékszem-, viszont van egy komoly szándékú vevő, aki 3 millió forintért meg is venné. Szóval miért jár jobban a vh-t kérő, ha 2 millióért elárverezi, mint ha 3 millióért mi eladnánk? Bonyolult a dolog, de még egy kérdésben légyszíves segítsetek! Az megoldható ha én is kérem a végrehajtónál a ház árverezését, amit ugye nyilvánosan ki is hírdetnek, a vevőnk licitál rá és így veszi meg? Vagy jobb megoldás ha árverésen én veszem meg a részét?

végrehajtó1 # 2011.03.25. 21:30

A ko,oly szándéku vevő árverésen is adhat érte 3millát.

Az megoldható ha én is kérem a végrehajtónál a ház árverezését, amit ugye nyilvánosan ki is hírdetnek, a vevőnk licitál rá és így veszi meg? Vagy jobb megoldás ha árverésen én veszem meg a részét?

Ezt neked kell tudni...

pocak00 # 2011.03.28. 10:35

Kedves Fórumozók, végrehajtási szakértők!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Adott egy adós és egy kölcsönadó, a jogügylet közjegyzői okiratba foglalódott. Ebben a követelés fedezetéül egy nem az adós tulajdonában álló ingatlan került megjelölésre jelzálogjog bejegyzésével. A közjegyző - nem teljesítéskor - kiadta a vh. lapot, de időközben a jelzálog kötelezett - nem az adós - elhunyt. Mi a helyzet ilyenkor? Fedezetként csak ez az ingatlan lett megjelölve, egyéb vagyontárgy nem. Mire vezethető és ki ellen a továbbiakban, így halálozást követően a végrehajtás? Köszönöm a segítséget!

végrehajtó1 # 2011.03.28. 13:49

örökösök ellen.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.28. 15:02

Első sorban az örökség tárgyaira, másodsorban az örökösök minden vagyonelemére az örökség erejéig.

pocak00 # 2011.03.29. 09:59

Köszönöm a válaszokat.

pocak00 # 2011.03.29. 10:15

Kedves Végrehajtó1 és Kbs!

Még egy kérdésem lenne a már előadottakhoz.

Amennyiben a közjegyzői okiratba foglalt kölcsön és zálogszerződésben az szerepel, hogy

"adós és zálogkötelezett tudomásul veszik, hogy amennyiben adós a kölcsön visszafizetési kötelezettségét nem teljesíti, úgy kölcsönadó követelését előzetes peres eljárás mellőzésével, végrehajtási eljárásban érvényesítheti ezen szerződés alapján"

ebben az esetben az adós egyéb vagyona is végrehajtás alá vonható, vagy csak a jelzálog kötelezett által "felajánlott" ingatlan?

Az előző gyors választ is még egyszer megköszönöm!

kalapos78 # 2011.03.31. 22:29

Kedves Szakértők!

Adott az alábbi történet:
A feleségemmel van egy közös házunk. Nekem 55%, neki 45% a tulajdonrésze. A feleségemnek van kb. 5 miliió forintnyi tartozása, mint kezes. Tavaly felvettünk házra 4 millió forint hitelt. Szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor mit árverezhetnek? Ugye csak a feleségemét? A banki jelzáloghitelt rendesen fizetjük, a bank mit csinál ilyenkor? Felmondja ekkor is? Illetve, ha árverezésre kerül sor, mi a valószínűsége, hogy 45%-ot idegen megvegyen?
A tartozást szeretnénk rendezni,de attól tartok, hogy a végrehajtó hamarabb érkezik, míg nekünk lenne elég pénzünk. Áruljuk a házat, de még nem akadt komoly vevő.

Pár héttel ezelőtt megjelent egy érdeklődő, aki magát ingatlanszakértőnek nevezte. A neve és fotója alapján megtalálható az interneten, és többek között behajtással is foglalkozik. De ezt persze nem mondta el, csak piszok gyanús lett a férfi. Több alkalommal eljött, és az amúgy is alacsony eladási árból kapásból 20%-ot akart letornázni. Egyéb alkú nem érdekelte. Ez behajtói módszer??? Vagy terepfelmérés volt, hogy a saját részemért mit szeretnék kapni?
Nagyon zöldfülü vagyok a témához.
Kérem segítsenek a fenti 2 témában.
Nagyon szépen köszönöm.
Kalapos

végrehajtó1 # 2011.04.01. 12:36

kalapos78

Az egész ingatlan árverezhető és a bank felfogja mondani a hitelszerződést .Hogy ki lesz a vevő azt csak a jó isten tudja.
Szerintem nem behajtó volt.Hanem ingatlanos.

végrehajtó1 # 2011.04.01. 12:38

pocak00

Minden vagyona vh alá vonható

Trigóta # 2011.04.01. 13:45

Üdvözlet!
A kérdésem a következő: Az ingatlanon amit vettem 11millió forintért, -amiből a hitel volt 10millió forint-a bank által jelzálogjog van bejegyezve. De sajnos van egy személyi hitel, amit fel fognak mondani, -3milló ft-. Az a nagy kérdés, hogy az ingatlanhoz hozzáférhet-e a személyi kölcsönt nyújtott bank, vagy csak az ingatlan hitelt nyujtó bank rendelkezhet az ingatlannal.

Az ingatlan 9millió forintot ér. kb.

Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.01. 16:09

Ha a személyi kölcsön miatt lesz végrehajtás, akkor is foglalják az ingatlant. És akkor a jelzálogkölcsönt is felmondja a bank, és bekapcsolódik a végrehajtásba.

batyuné # 2011.04.18. 18:55

Üdvözletem!

Van egy 2,500,000 ftra értékelt ingatlan, amely fele arányban az enyém, fele a férjemé. Az ingatlan 3,000,000 ft-tal banki jelzálogjog-terhelt, 2,000,000 ft szocpol és kb. 10 millióval végrehajtás csak az én fél részemen. A bank is és a MÁk is beszállt jelzálogjogosultként a végrehajtási eljárásba a fennálló teljes hitelösszeggel. Ma kaptam a földhivataltól egy levelet, melyen feltüntették, hogy a szocpol összege végrehajtás alá került, holott a Mák nem mondta fel velünk a szerződést. Várható-e a bank szerződés felmondása, attól függetlenül, hogy a hitelt azóta is fizetjük? Az árverés során szeretné a férjem megvásárolni az én fél részemet. A fennmaradó banki hitellel mi lesz, végrehajtják a páromon, hogyan kerül a nevére per és tehermentesen? Ahány ügyvédet kérdezek, mind mást mond.