jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.27. 13:56

követelhet e mást a bank??
Nem sokat. Csak a fennmaradt tartozást. (Mondjuk, ezt jobb lett volna a kezességvállalás előtt kérdezni.)

C a s a b l a n c a # 2012.08.27. 12:24

Sajnos a végrehajtó mindenütt utolér.

Talán próbáld meg magad értékesíteni az ingatlant.

Betty80 # 2012.08.27. 10:03

Tisztelt Fórumozók!
Érdeklődni szeretnék, hogy a jelzáloggal terhelt ingatlanom végrehajtásával kapcsolatosan, a benne lévő értéktárgyakat (bútorok,műszaki cikkek stb),munkabér bizonyos százaléka,is behajthatja-e követelése rendezéseként a végrehajtó, ha az ingatlan értéke nem fedezi a követelés összegét, illetve mire számíthatok, mert a mai nappal megkaptam a felmondást közjegyzői okiratban, s 90 nap alatt nem teremtek elő 10millió forintot a föld alól sem...
Mire számíthatok a közeljövőben, milyen lépéseket tudok megtenni annak érdekében ,hogy az ingatlanom elvesztése felett , azért ne kelljen életem végéig eme hibát (kölcsönt vettem fel Svájci frank alapon) nyögnöm?
Válaszukat, útmutatásukat előre is megköszönöm!
Tisztelettel: egy elkeseredett honfitárs

Pistike57 # 2012.08.25. 19:33

Tisztelt fórumozók!
Szabad felhasználású kölcsönhöz adtunk - sajnos - jelzáloggal kezességet. Mással nem vagyunk benne. A kérdésem, hogy ha a bank által felmért lakásérték magasabb minta hitel , általuk meghatározott összege, viszont az értékesítési ár nem éri el a követelt összeget, követelhet e mást a bank??

Köszönöm.

Gabicsek # 2012.08.24. 20:57

Muszáj tovább keresni munkát a gyerekeidnek, ha felnőtt korúak. Más kiút nincs.

gitka63 # 2012.08.24. 17:36

Tisztelt Végrehajtó Úr!

Az én esetem egyedi dolog, a házamon jelzáloghitel 8 M. van egy 2.5 M folyószámlahitelem, 4 személyi kölcsönöm, 1 autóhitelem, 3 hitelkártya felmondásom- tehát minden közelit a felmondáshoz: a házam értéke kb. 10 M.nyugdijas vagyok,
Kérdésem az, ha a tartozások nem fedezik a ház értékéből a vh.- dijakat, + banki tartozások összegét
mi a gyakorlat a vh.során?
Nagyon köszönöm szíves válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 15:12

Inkább egy ügyvédnek kellene elmondani. Bár sokat segíteni itt tényleg nem lehet.

Ilus08 # 2012.08.24. 14:37

Tisztelt Fórumozók!
Hogyan lehet egy anyát a feladásra kényszeríteni...:?

2008-ban vettem fel svájci frank hitelt a férjemmel.
Azóta elváltunk a léha életmódja miatt,albérletbe költöztem 3 gyerekkel. A költségeket egyedül fizettem + a hitelt is ami a nevemen van. A jelzálog alapú hitel fedezete a volt férjem saját tulajdonú családi háza,a szerződésen mint adóstárs szerepel.
Az egyre növekvő kiadások miatt képtelen voltam a hitelt fizetni.Így is sokat nélkülöztünk.A váláskor nem kértem tartásdíjat annak fejében ,hogy a volt férjem fogja fizetni a részleteket.De mint sejthető se tartásdíj se törlesztőrészlet.Az évek múltak a bank felmondta a szerződést, a volt férjem leamortizálta a házat, tetemes közüzemi tartozást halmozott fel + áruhiteleket vett fel, és elköltözött vidékre. Ezekről akkor értesültem amikor a végrehajtó rajtam akarta behajtani a tartozásait.

A közös hitelre ez év márciusában végrehajtást kért a bank.Előtte küldtek egy levelet az akkori lehetőséggel,amely feltételeinek nem feleltem meg.
Ezzel egy időben megindították a végrehajtást ami csak a fizetésemre irányul.Az adóstársat nem találta meg a végrehajtó az árverésről szó sincs ,én ezt nem értettem.Bementem a bankba de a hölgy érdemi választ nem adott kérdéseimre.Az eszközkezelői programra nem vagyok jogosult,mert nem lakom a házban, nincs vagyonom most is albérletben lakom 3 gyerekkel .Az összes jövedelmem a munkabérem és egy gyerekre járó családi pótlék.A levonás havi 35 ezer forint a maradék pénzt a lakhatásra fizetem de sajnos nem fedezi.A végrehajtás ellen kifogással éltem a fellebbezési időn belül de azóta eltelt 5 hónap és semmi sem történt. A 3 gyerek mind felnőtt korú de csak egyiküknek van munkája.Négyen élünk teljes bizonytalanságban sokat éhezünk mert még az alapélelmiszerekre sem jut.Már nem tudom mitévő legyek? Ez egy lehetetlen élethelyzet,melyet tovább ront az a tény ,hogy közelít a tél.
Miért nem árverezi el a házat a bank???
A bíróság is csak ül az ügyön azzal a magyarázattal.hogy sok az ügy.A sok nélkülözés miatt rettegek attól ,hogy a munkámat sem tudom ellátni.
Nem vagyok vétlen az ügyben mert én is adós vagyok.
Nem tudom megoldani ezt a helyzetet.A fiam fizetéséből élünk 4-en, nagyon kevés a pályakezdő fizetés ,munkalehetőség pluszba nincs, már bármit elvállalnék ,hogy boldoguljunk.Most már úgy érzem nincs tovább erőm, se fizikai se lelki.
Az alagútban nem látok fényt elegem van.
Nem mondhattam el senkinek ,hát elmondtam mindenkinek.
Minden jót Önöknek!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 10:41

Gyilok, én nem ismerem a vonatkozó szabályozást, de logikusnak tűnik, hogy a dologi kötelezett nem fordulhat az eszközkezelőhöz.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 10:40

Banfigy: igen.

gyilok58 # 2012.08.24. 09:10

Szeretném kérdezni hogy a fiamnál jelzálogkötelezet vagyok .A bank elutasititta az eszközkezelő iránti kérelmemet hogy nemvagyokrá jogosult hol tudtoszerint mivel én teljesen mozgáskorlátozot vagyok és feleségem ápolásin van velem jogosult lenék rá
Kérdésem jogos-e a Bank elutasitása És ha áronalul adjákel a házamat vonhatnak-e a jövedelmemből.
Ami jövedelmünk az ápolási és a rokkantsági járadék
Válaszát elöre is köszönöm

banfigy2 # 2012.08.23. 09:26

Tisztelt Jogi fórum,

Egy családi XY BT 10%-os kültagjaként elmentem kezesnek a Széchenyi kártyához (mivel nekem voltak jók a munkahelyi kondícióim). A BT működéséhez semmi közöm nem volt (csak papíron) sem nem tettem hozzá semmit, sem nem kaptam semmit. A BT csődbe ment és a Széchenyi kártya több mint 8.000.000 ft-os tartozását most rajtam keresi a végrehajtó. A BT ügyvezetője nyugdíjas lett havi 70.000-os nyugdíjjal aminek a 30%-át már vonják tőle. Az jelzáloggal terhelt autómra és a jelzálogos menyasszonyommal közös tulajdonú házra is rárakta az elidegenítést. Természetesen a autó és a ház bankjánál is felszólítottak, hogy szerződést szegtem ezzel üggyel és tisztázzam magam, egyéb esetben szerződést bontanak velem.

Elvihetnek mindent? Felraknak a BAR-ra? Vonják a fizetésem x %-át?

Segítségüket előre is köszönöm.

gerbera317 # 2012.08.21. 20:03

A szeptember 7. nem fizetési határidő, mivel a tartozást "haladéktalanul" meg kell fizetni. A határidő eltelte előtt a követelés kevesebb, a határnapon éppen annyi, azt követően több, mint amit a végrehajtó kiszámított az iraton. Mindez a kamatok miatt.

Az átvételt követő 15 naptól (tehát már szeptember 7. előtt) megnyílik a munkabér, pénzeszközök, ingóság foglalására a lehetőség. Az ingatlan-foglalással nem kell várni, az azonnal megtehető, sőt, 3 munkanapon belül meg kell tenni.

Annak, hogy meddig maradhat a lakásban, semmi köze a szeptember 7-hez. Lejjebb már megírtam, meddig maradhat.

Időt kérni lehet?” - Bármit lehet, aminek nem üres halogatás a célja.

Casablanca:
A közös költség tartozásra nem megoldás az ingatlantól való megszabadulás.” - A tartozásra nem megoldás. De a további halmozódásra ez az egyetlen megoldás.

Nagy Tímea # 2012.08.21. 14:27

Nem tud fizetni, segíteni anyagilag én sem tudok neki.
Milliós fölötti összegről van szó sajnos.
Szept. 7. után bármikor kitehetik a lakásból?
Időt kérni lehet a végrehajtótól?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.21. 14:16

Ezek alapján meddig lakhat a lakásban, ha nem tudja szept. 7-ig befizetni a tartozását?
Jóslásban nem vagyunk túl jók, ez pedig kimondottan oda tartozik.

De inkább fizetni kellene. Vagy tényleg el akarjátok árvereztetni a lakást néhány tíz- esetleg százezer forint miatt?

Nagy Tímea # 2012.08.21. 13:23

Gerbera,
Másolom a papírról, hogy ne írjam pontatlnul.
A nővérem Bírósági végrahajtói felhívás tartozás haladéktalan megfizetése című papírt kapott.
A végrahajtónak kell szept. 7-éig befizetni az elmaradt közös költség tartozást kamatokkal és a többi költséggel.
Következő papír a végrahajtási lap, amin szerepel, hogy ingó és ingatlan, valamint jövedelmei végrehajthatóak szept. 7-e után.
"Jelen határozat az Fmhtv. 18 §-ának (4) és (5) bekezdése alapján a közjegyző aláírása nélkül is hiteles közokirat."
Ezek alapján meddig lakhat a lakásban, ha nem tudja szept. 7-ig befizetni a tartozását?

Casablanca,
Az ingatlant azért kell eladni, hogy a vételárból rendezni tudja a közös költséget minél előbb. A maradékból kisebb lakást szeretne vásárolni.

Köszönettel:
Nagy Tímea

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.21. 09:12

Kell? Miért nem tudok én erről?

C a s a b l a n c a # 2012.08.21. 09:00

Manapság az ingatlan adásvételekor az ügyvédek előtt be kell mutatni a közüzemi szolgáltatók igazolását is, hogy az érintett ingatlanon nincs számlatartozás, illetve a közös képviselő igazolását is...

A közös költség tartozásra nem megoldás az ingatlantól való megszabadulás.

Voxcas # 2012.08.20. 12:09

Egy olyan ügyben kérném a segítséget, hogy ha egy Társasházi ingatlannak nagyon nagy közös költség elmaradás van, arra emiatt a Társasház jelzálogot jegyeztetett be, akkor a tulajdonos el tudja adni az adott ingatlant?
Sajnos egy olyan üggyel szembesültem, hogy a tulajdonjog változást bejegyezték, úgy hogy a közel 700ezer forintos jelzálog be van jegyezve a tulajdoni lapon. Ez így szabályszerű? Mert ha igen, akkor mi a lényege a jelzálognak? Ha pedig nem, akkor mit tehet a közös képviselő?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget
Voxcas

gerbera317 # 2012.08.20. 10:12

Még most sem világos. Tehát közös költséggel tartozik a tesód. Ultimátumot kapott a háztól, a teljesítési határidő pedig szeptember 7. napja? Ezt követően a ház végrehajtási eljárást fog kezdeményezni? Végrehajtást vagy fizetési meghagyást? Nem mindegy! Honnan tudjuk, mire számíthat, ha azt sem tudjuk, mi van most?

A lakás csak akkor válik gyakorlatilag forgalomképtelenné, ha a végrehajtási eljárás megindult, és a végrehajtó az ingatlant lefoglalta. A végrehajtás során első helyen állnak a pénzeszközök és a munkabér, majd az ingóság, legvégül pedig az ingatlanvagyon.

Ha jelzálog-hitel is van a lakáson, a társasháznak nem érdeke a végrehajtás elhúzása, mivel ilyenkor úgyis a bank visz mindent. A háznak ekkor az az érdeke, hogy minél előbb megszabaduljon a renitens lakótól, és új, fizetőképes lakó költözzön a helyére. Addig is a hiányt a közös költség emelésével lehet csak pótolni, ami kétszázakárhány dühös lakótársat eredményez, ezért nem lehet irgalomra számítani a ház részéről.

A tulajdonos és az ő jogán ott lakók az árversétől számított 30. napig, vagy az ennél későbbi vételár-megfizetésig lakhat a lakásban, kivéve, ha a kiköltözésre haladékot kért és kapott, vagy ha a kiköltözés a téli kiköltöztetési moratórium idejére esik.

A kérdésed első részére nem lesz válasz, amíg nem pontosítod a kérdést.

Nagy Tímea # 2012.08.19. 22:14

Gerbera, köszönöm a válaszod.
Szept. 7-e a határidő, hogy befizesse a tartozást.
Erre nem sok esélye van, hacsak addig nem tudja eladni a lakást a nővérem.
Utána mivel végrhajtás alá kerül a lakás, gondolom eladni már nem tudja.
A kérdés az, hogy szept. 7. után mire számíthat?
Fizetésletiltást, ingó tárgyak lefoglalását értem, de a lakással mi lesz? Árverezésig ott lakhat?

gerbera317 # 2012.08.19. 19:56

Nem jó. Végrehajtási kifogás kell, az illetéke 15 ezer forint. Ha ezt elmulasztod, azzal elismered a tartozásodat, és többé senkit nem fog érdekelni az elévülés.

bmarika # 2012.08.19. 19:16

T.gerbera 317
Köszömöm hozzászólásod. A kalkuláció majdnem egészen pontos ugyanis az összeg 154.088.-Ft volt amire részletfizetést engedélyeztek. Nem értem mire gondolsz, hogy a 15.000.-ft-ot nélkülöznöm kell. Fizessem be és pereljem vissza?? Én nem gondoltam ennek az "embernek" 10 fillért se befizetni. Az "átirat"-ra (amelyben követeli az összeget és abban is felhivja a figyelmem, hogy ha nem fizetek az eljárástz folytatja) kivánok csak reagálni és hivatkozni az elévülésre. Ez igy nem jó??

gerbera317 # 2012.08.19. 18:39

Nagy Tímea

Újra fel kellene tenni a kérdést, mert ez így nagyon zavaros.

A végrehajtásnak nincs időpontja, mivel az egy időben elhúzódó eljárás. Időpontja az egyes eljárási cselekményeknek van, időpontot kitűzni pedig jellemzően árveréshez vagy meghatározott cselekményhez szoktak. A végrehajtó meg szokott adni továbbá határidőket, de azok a dátumok önmagukban nem eljárási cselekmények időpontjai.

gerbera317 # 2012.08.19. 18:32

A jutalék összegéből kiszámítva itt egy 148950 forintos követelésről lehet szó, amire részletfizetést engedélyeztek. A végrehajtó a részletfizetés kezdetén beszedte tőled az 5469 forintos munkadíját, 2735 forintos költségátalányát, 1000 forint általános költségátalányt, valamint 9782 forint készkiadást (postaköltség stb.). Úgy tűnik, a 14898 forintnyi jutalékáról elfeledkezett, és most, 9 év elteltével követeli, és most is csak azért jutott eszébe, mert a végrehajtást kérő is csak most nyilatkozott a megtérülésről.
Ha időben nyilatkozott volna, akkor a végrehajtó jutalékkövetelése is jogos volna, így viszont már elévült.

Az előttem szólóhoz csatlakozva, magam is a végrehajtási kifogást javaslom az elévülésre hivatkozáshoz. Ehhez ideiglenesen nélkülöznöd kell 15 ezer forintot, de az vissza fog térülni.