Kedves Gerbera! Akkor sikerült nagyjából jól értelmeznem a jogszabályt. A felosztási terv szerint kb. annyi a követelése a Titán Faktornak, amennyiért a házat árverezik féláron (11 millió), sőt lehet még nem is fedezi... Tehát ha úgy veszem megéri neki licitálni rá, aztán majd pár millióval többért eladhatja...(ha tudja persze) Mennyire bevett szokás az ilyen cégeknél, hogy ők lesznek az árverési vevők is?
jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás
Pedig egyszerű: 1) Az árverésen a végrehajtást kérő is tehet vételi ajánlatot. 2) Ha ő nyeri az árverést, a vételárnak azt a részét, ami a felosztási terv szerint előre láthatólag jár neki, eleve nem kell megfizetnie. Fin§reszelés, mert számtanilag ugyanarról van szó, mégis akad, aki körömszakadtáig ragaszkodik ahhoz, hogy visszatarthassa a vételárat.
Kedves Papinianus88!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, de bevallom nem tudom teljes egészében értelmezni ezt a jogszabályt...Ha jól értem, akkor az a lényeg, hogy maga a Titán Faktor fogja az árverésen megvenni az ingatlant, amiért tulajdonképpen nem is kell fizetnie, hiszen így a követelését behajtotta, és az ő tulajdonába kerül az ingatlan? (amit majd akár magasabb áron is eladhat...) És az adós is valamennyire jól jár, hiszen kap pénzt, ha kiköltözik?
Lehet teljesen rosszul értelmezem, esetleg segítene hétköznapi nyelvre lefordítani?
A kérdező "rengeteg végrehajtsát kérő"-ről írt, ez esetben viszont a 150.§(2) is bejátszik, ami a visszatartott összeg nagy részét elviheti. Ilyen esetben szerintem ez nemigen érheti meg.
szvsz KBS a Vht. 150. § (1) bek-re gondolt, csak ezt nem fejtette ki. nemethalizkanak azért bemásoljuk:
„Ha az árverési vevőnek az adóssal szemben olyan követelése van, amelyre vonatkozóan a végrehajtást elrendelték, az árverési vevő - a kiköltözési kötelezettségének a 154/B. § szerint eleget tevő adóst megillető összeg és a végrehajtási költségek kivételével - visszatarthatja az árverési vételárat, vagy azt a részét, amely a követelésének a kielégítéséhez szükséges.”
Nyilván ebben az esetben megérheti neki a licitálás, hogyha eddig nem sikerült árverésen értékesíteni, mert másból amúgy sem remélhet térülést.
nemethalizka,
Nem lehetetlen.
Valaki azt hazudta volna neked, hogy az élet igazságos?
KBS,
Az ingatlan végrehajtást kérő általti átvétele (Vht.158.§) jelenleg nem szerepel a hatályos Vht-ben.
Kedves Kovács Béla Sándor!
Ezt hogy érti? " Majd átveszi a hitelező maga. "
Szóval akkor, ha jól értelmezem: Míg én becsületesen fizetem a hitelemet, addig a szomszéd 20 milliós adóssággal rendelkezik, amiből szinte egy fillért sem sikerült behajtani a 12 év alatt, és vígan éli életét, épül egy másik házat, közben meg lehet, hogy a mostani is megmarad neki, mert a behajtó cég sem tud vele mit kezdeni?
Majd átveszi a hitelező maga.
Legrosszabb esetben sehogy.
De ha vettek egy csomagot mondjuk 100 tartozással 3%-on, akkor ha ebből a fele megy a levesbe, a másik felétől meg legalább a tartozása egy részét ki lehet valahogy imádkozni, akkor már busásan meg is térülhet az üzlet.
Na jó, de hogyan hajtja be az adóstól a tartozást, ha nincsen terhelhető jövedelme? Ha csak az ingatlanja van, ami 12 év alatt nem kelt el árverésen?
Nem lesz az 10% sem, amin megveszi, nemhogy 50.
Minden afölötti már nyereség neki. A bank meg leírja veszteségnek, és tovább vesződnie nem kell vele.
Nagyon egyszerű.
Megveszi a tartozást 50%-On,beszed tőled 70 %-ot; a különbözet az ő nyeresége,ugy hogy nem csinált semmit.
Kedves Szakértők!
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat, igyekszem megfogadni. Egyébként egy faktorcégnek -jelen esetben a Titánnak- miért éri meg megvásárolni egy olyan követelést, amit 12 éve tartó ingatlanárverés útján sem tudott behajtani a bank, mert nem volt vevő a házra? Biztos a Titán is a ház "eladásán" lesz, de ha eddig sem vette meg senki, akkor gondolom ezután sem fogja, nem?
nemethalizka,
A Titán Faktor megvette a tartozást a banktól. Az adósnak ugyanúgy fizetnie kell, ugyanolyan szabályokkal, csak nem a banknak, hanem a Titánnak. A Titán pénzt akar látni, ha ehhez a szomszédék házát el kell adni, akkor úgy.
Neked a lényeg az, amit gerbera317 írt alább: Be ne engedd a szomszédékat a Te házadba. Nagyon úgy néz ki, hogy a kedves szomszédok Téged próbálnak most hülyére venni.
Köszönöm a a tanácsotokat, utána is néztem a tulajdoni lapnak. Rengeteg árverés, rengeteg végrehajtást kérő szerepel benne tényleg...Rengeteg tartozással... A legutóbbi bejegyzésben ( 2021. 12. hó) az áll, hogy a bank átengedte a jogát a Titán Faktornak. Ez mit is jelent? Behajtáskezelő cég próbálja eladni a házat a banki árverés helyett?
Csúnya is lenne, ha te ingyé' letöltheted a tulajdoni lapot, neki pedig arról 895 Ft/db. postaköltséggel járó tértivevényes levelet kellene küldenie valamennyi tulajdonosnak.
„Ha a Földhivatal Online-ról letöltöm más tulajdonában álló ingatlan tulajdoni lapját, akkor arról a tulajt kiértesítik?”
Nem.
Köszönöm a tanácsokat!
Ha a Földhivatal Online-ról letöltöm más tulajdonában álló ingatlan tulajdoni lapját, akkor arról a tulajt kiértesítik?
"Adj szállást a tótnak kivef a házadból"
nemethalizka,
Ez nagyon úgy hangzik, hogy téged fel akarnak ültetni...
(Zárójelben: Egyébként, ha érdekel, a Földhival Online-on le tudod tölteni a tulajdoni lapot. Mindjárt kiderül, ki a tulaj, van-e haszonélvező, kinek van végrehajtási joga, mennyi tőkét követelnek, stb.)
@halizka
Be ne engedd őket a házadba, mert soha nem fogsz tőlük szabadulni! Ezzel indokold az elutasítást:
„A tulajdonos jogosult a tulajdonában álló dolgot használni, birtokolni, használni, szedni a hasznait. Ez alól csak az kivétel, ha valakinek ezt a jogot korlátozó joga van a dolgon (haszonélvezet, használati jog, bérleti jog stb.). A jelzálog egyáltalán nem korlátozza a tulajdonos jogait, az esetleg azt biztosító terhelési és elidegenítési tilalom annyiban, hogy a tulajdonos nem ruházhatja át a tulajdont, és nem engedhet rajta vagyoni értékű jogot.”
Ezt itt találtam a fórumon, használhatónak tűnik. ;-)))
Kedves Gerbera! Nem rólam van szó, hanem a szomszédaimról, akik tőlünk kértek lakhatási segítséget addig, amíg el nem készül az új házuk. Csak nem értem miért állítják azt, hogy költözniük kell júniusban...
A tulajdonos jogosult a tulajdonában álló dolgot használni, birtokolni, használni, szedni a hasznait. Ez alól csak az kivétel, ha valakinek ezt a jogot korlátozó joga van a dolgon (haszonélvezet, hasznlati jog, bérleti jog stb.). A jelzálog egyáltalán nem korlátozza a tulajdonos jogait, az esetleg azt biztosító terhelési és elidegenítési tilalom annyiban, hogy a tulajdonos nem ruházhatja át a tulajdont, és nem engedhet rajta vagyoni értékű jogot.
@halizka
Nincs ilyen eset, vagy ha tenálad ez történt, akkor már van.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02