jelzálog alatt lévő ingatlan, és más végrehajtás


Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.21. 18:52

Az én esetemben beköltözhető, a haszonélvezet sikeres árverés esetén sem törölhető”.
Na, ilyen nincs.

Pimpike01 # 2016.10.21. 19:09

Hát lehet, hogy törvényesen nincs ilyen, de ez akkor is így van hirdetve. Azért köszönöm a segítséget!

katyera # 2016.10.21. 20:16

Tisztelt Kovács_Béla_Sándor es gerbera317, koszonom gyors hozzaszolasukat.

Milyen reszlettel tudnam vilagosabba tenni a leirast?

A kerdes roviden: Elveszitheti az elvalt par mindket tagja a tulajdonreszet az egyik fel tartozasa miatt?

gerbera317 minden hozzaszolast konstruktivnak konyvelek de a ket tulajdonos tisztaban van hibas donteseivel "lelepesuk" ota. De valoban ez lenne a legszembeotlobb reszlet az egesz ugy leirasabol?

gerbera317 # 2016.10.21. 20:31

Pimpike,
Ha az ingatlan beköltözhetően van hirdetve, akkor az beköltözhető. A 2011-es végrehajtás kétségtelenül régebbi, mint a 2015-ös haszonélvezeti jog, ezért, ha a hirdetmény nem is rágja szájba, akkor is az van, amit a Vht. 138. § (6) rendel: A lefoglalt ingatlanra vonatkozólag jogot csak azzal a feltétellel lehet szerezni, hogy az a végrehajtást kérő végrehajtási jogát nem sérti, és a végrehajtás célját nem hiúsítja meg. Akármit is mond a végrehajtó kevésbé képzett telefonos ügyintézője. Úgyhogy ne vitatkozz, kérlek, hanem fogadd el végre, hogy az a putri bizony beköltözhető.

gerbera317 # 2016.10.21. 20:32

De valoban ez lenne a legszembeotlobb reszlet az egesz ugy leirasabol?

Igen.

gerbera317 # 2016.10.21. 20:32

Meg a felézés...

katyera # 2016.10.21. 21:11

Nezze gerbera317, ha tud tanacsot adni azt szivesen fogadom, de a tomor valasza csak tobb kerdojelet hagy a kerdezoben.

A "felezesert" ha az osszes iskolaevemet magyar iskolaban toltottem volna, elnezest kernek. Jobban beszelek magyarul mint sok masik 23 eves aki magyaorszagon elte egesz eletet es jar/t iskolaba. De amit hibasan ejtek azt masik nyelvre valtva akademikus szinten kifejezem. De jogi, nem nyelvi tanacsert jottem erre a forumra.

Minden esetre koszonom, hasznos hogy felhivta a figyelmem arra amit en apro reszletnek gonoltam.
(Azert hittem hogy apro reszlet mert semmilyen elektronikus ertesitest nem kapott a ket fel, a papir-posta pedig nem megbizhato!?)

gerbera317 # 2016.10.22. 05:38

Mi nem volt érthető? Megpattantak az országból, most meg sír a szájuk, hogy jogvesztés terhe mellett nem értesültek eljárási cselekményekről.

Egyébként a kérdésednek nagyjából a fele nem igaz. Majd ha nem telefonról írok, kifejtem bővebben.

Pimpike01 # 2016.10.22. 06:57

Kedves Gerbera! Eszembe se jutott vitatkozni! Egyszerűen nem szeretném, ha a haszonélvező valamikor is a nyakamra ülne. Lehet, hogy Neked egy 23 milliós ház putri, én viszont szeretnék egy ilyenben éldegélni. Köszönöm a segítségedet!

Bori Bori # 2016.10.22. 08:41

Pimpike dilemmájában vagyok én is. Beköltözhető, de a haszonélvezeti jogot nem törlik. Találtam egy Kúria ítéletet, ami érdekes lehet.
Kfv.37578/2013/8.
Melyik az erősebb? A végrehajtótól kapott beköltözhetőség, vagy a földhivatalban bejegyzett haszonélvezeti jog?
Valakinek be kell szereznie a haszonélvező feltétlen lemondó nyilatkozatát. Polgári per az árverés után?

Pimpike01 # 2016.10.22. 08:55

Kedves Bori Bori! A haszonélvező sajnos külföldön él, meg egyébként sem gondolom, hogy lemondana a jogáról. Miért is tenné?

wers # 2016.10.22. 09:13

Miért is tenné” Mondjuk némi pénz felajánlása segithet a döntésében.

Pimpike01 # 2016.10.22. 10:03

Kedves Wers! Valóban. Csakhogy az illető Svájcban él, azon belül fogalmam sincs, hogy hol. Különben meg az alapprobléma nem ez (beköltözhető és haszonélvezettel terhelt - ellentét). Azért kösz!

runningman # 2016.10.22. 16:48

Miért nem mész el a földhivatalba és kérsz egy betekintést? Rögtön meglesz mikori a haszonélvezet. De ha vmiért akadékoskodik a földhivatal ügyintézője, max kérsz egy teljes tulajdoni lapot 6.500-ért. Vagy közjegyzőtől/ügyvéd ismerőstől egy nem hiteles takarnetet 1.000-ért.

/Egyébként meg én sem mondanék le a haszonélvezetemről, pedig régesrég még a kezem is el akarta tör(et)ni az árverési vevő (árverési maffiózó akkor még). Szerintem a végrehajtás előtti, adósságért nem felelős haszonélvező kivásárlására nem érdemes bazírozni, nálunk a vége az lett, hogy az árverési vételár kevesebb mint ötödéért ve(te)ttem vissza a tulajdonjogot mikor elérte a férget is a végrehajtás egy komolyabb stiklije miatt. Azért az adósságért személyesen pont nem feleltem. Azóta meg is döglött a köcsög... Érdekes módon az idősebb asszonyok ebben a műfajban - védekezés - egész kemények tudnak lenni. Nem félnek már semmitől./

Pimpike01 # 2016.10.23. 14:13

Kedves Bori Bori! Hogy tudom megnézni a Kúria ítéletét, amire hivatkoztál?

Bori Bori # 2016.10.23. 18:21

http://birosag.hu/…rozatok-tara

"A határozat azonosítója" mezőbe kell beírni a határozat számát.

Bori Bori # 2016.10.23. 18:23

A végére ne tegyél pontot, mert akkor nem találja meg.

Pimpike01 # 2016.10.24. 04:48

Bori Bori! Köszönöm!

Pimpike01 # 2016.10.24. 17:16

Tisztelt Mindenki, aki így vagy úgy "segített"! Megnéztem a ház tulajdoni lapját. A holtig tartó haszonélvezet 2015. október 30-án, a végrehajtási jog pedig 2015. november 5-én lett bejegyezve. Az árverési hirdetményben ezek szerepelnek: - kikiáltási ár: x Ft

  • minimum ár: x Ft
  • sikerese árverés esetén sem törölhető jogok: ingatlannyilvántartásba bejegyzett bármely haszonélvezeti jog

Beköltözhető: igen
Sikeres árverés esetén sem köteles kiköltözni: nincs ilyen személy.
Azt hiszem, "elengedjük" ezt a házat.
Köszönöm mindenkinek a közreműködést!

Immaculata # 2016.10.24. 17:22

Miért, ezen a házon semmilyen teher nincs.

Pimpike01 # 2016.10.24. 17:44

Kedves Immaculata! De, holtig tartó haszonélvezet, az elég nagy teher.

Immaculata # 2016.10.24. 17:51

Az az ingatlan, ami beköltözhető, az nem terhelt.
Az árverési kiírás az, ami számít, nem az, amit te látsz a tulajdoni lapon. Majd a végrehajtó töröl róla mindent és eredeti szerzőként, teher nélkül tudod megvásárolni.

A bejegyzett haszonélvezeti jog valószínűleg fedezetelvonó.
Ha folyamatban volt a végrehajtás és eközben jegyezték be a haszonélvezeti jogot, akkor az az árverési vevőre nincs kihatással.

Immaculata # 2016.10.24. 17:57
Bori Bori # 2016.10.24. 18:55

Valószínűleg...
Gondolom az árverési vevő nem láthatja a végrehajtható okiratot. Így maradnak a valószínűlegek.

runningman # 2016.10.25. 00:32

Egyébként ebben a Pimpike által kinézett házban annyi ráció éppen lehet, - ha a haszonélvező nyugati ország állampolgára és/vagy sok-sok éve kint lakik, dolgozik, egzisztencia, nem látták itthon az elmúlt 20 évben, akkor jó eséllyel nem is fog idejönni. Pesten volt több olyan ír, ausztrál, amcsi, norvég, svéd, stb ingatlantulaj aki szó szerint megcsömörlött az országtól. Mondták - vagy így van, vagy nem -, hogy volt olyan, aki az igazságtalannak érzett eljárás ellen eleinte harcolt, de a végére a sok váratlan fordulat és elutasítás miatt annyira elege lett, hogy az árverés után bent maradó, részére visszajáró többmillíó forintra is azt mondta ott dögöljön meg a végrehajtóval, a hitelezővel, a bírósággal, az ügyvéddel meg egész Magyarországgal együtt. Sokan azok közül akik kimentek dolgozni, szintén ívben tesznek arra mi van az itteni ingatlannal, az sem érdekli őket, hogy akár egy kis pénz is visszacsoroghat a magasabb ingatlanárak miatt, annyira rühellik az egészet már és szeretnék kitörölni az életükből ezt a részt. Rágondolni sem akarnak, nemhogy visszajönni, foglalkozni vele, esetleg vitatkozni is még.

Én itt óvatos lennék, mert a vh-jog előtt öt nappal bejegyzett haszonélvezet azt mutatja, hogy mégis foglalkozik az ingatlannal valaki. Ha a végrehajtó azt mondta, hogy nem törölhető, ez többek közt azt is jelentheti, hogy a haszonélvező személyét és a haszonélvezet ellenértékét/okát/stb körültekintően választották meg. (Vagy kell a vhajtó haverjának a ház, de ez már annyira nem jellemző még nálunk a konvergenciarégióban :) sem, nemhogy ott ahol ez a Pimpike féle ház van.)