Magyar Követeléskezelő, Diákhitel


drbjozsef # 2025.03.25. 11:16

Pl. az adott bank nyilvántartásában.
Bank? Itt olyan nincs a kérdezőnél.
De ha általában érted, egy tartozás akkor sem marad örökké egy bank nyilvántartásában. Például engedményezés után, már ki is kerül belőle. Vagy leírják. Minek tartanák nyilván a száz éves tartozásokat?
De amúgy ha benne lenne : ki a francot érdekli? És ha szomszéd pistike nyilvántart téged a kockás füzetében, akkor te rosszul alszol?

Így van, a passzív BAR lista és csak egyetlen esztendő pluszban.
Messze nem így van. LEHET így is. Ajánlom a 2011. évi CXXII. törvény tanulmányozását.

Szomorú örökös # 2025.03.25. 10:54

drbjozsef

Miféle nyilvántartásban?
Pl. az adott bank nyilvántartásában. Azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy ők elfelejtik az adós vissza nem fizetett hitelét? Ugyanott már nem kell hitelt igényelni többet, ami igaz előzőt vissza nem fizeted. Ugyanis nem kötelező a banknak hitelt nyújtani. Egyetlen tolvonással megtagadhatja, ha észreveszi, hogy az illető már egy hitelt nem fizetett vissza azaz nem megbízható adós.

Még a KHR listára kerülés sem örökre szól.
Így van, a passzív BAR lista és csak egyetlen esztendő pluszban.

drbjozsef # 2025.03.25. 09:58

Ott marad a neveden egy nyilvántartásban
Miféle nyilvántartásban?

Még a KHR listára kerülés sem örökre szól.

Szomorú örökös # 2025.03.25. 07:32

franjo

Az MKK évek óta küld év elején egy sima levelet, hogy ennyi meg ennyi a tartozásom, fizessem be, mert most aztán tényleg fizetési meghagyást fognak kérni. A követelés rég elévült, a levelek elolvasás után többnyire a kukákban landolnak

Ha rám hallgatsz, azért én gondolkodnék az önkéntes rendezésén, mert nehéz úgy leélni egy életet, hogy az ember feje fölött tartozás lebeg. Az ilyen tartozás nem szűnik meg attól, hogy elévül. Ott marad a neveden egy nyilvántartásban és bármikor önkéntesen rendezheted, csak épp bíróságilag már nem végrehajtható. Mi több, így máshol sem lesz egyszerű később akármilyen hitelhez jutni, ha épp szükséged lenne rá. Egyedül az adótartozás az, ami ha behajthatatlan tartozás jogcímmel elévül, akkor meg is szűnik.

franjo # 2025.03.25. 07:14

Üdv!
Az MKK évek óta küld év elején egy sima levelet, hogy ennyi meg ennyi a tartozásom, fizessem be, mert most aztán tényleg fizetési meghagyást fognak kérni. A követelés rég elévült, a levelek elolvasás után többnyire a kukákban landolnak, és várom az FMH-t, hogy ellentmondhassak. Írjak nekik, hogy az ügy elévült, vagy hagyjam meg őket jó szokásaikban: az évi 1 sima levél kiküldésében?

Mindenmind1 # 2020.08.15. 17:59

Tudna valaki segíteni? Diakhite1-et vettem fel még 2004-ben. Összesen 1 millió forintot. Az előírt törlesztő részletet eleinte fizettem, de mivel olyan "jól" kerestem, hogy a befizetett törlesztő a kamatot se fedezte, így a tartozás csak nőtt. Kb.400ezer forintot fizettem vissza, jelenlegi tartozás majdnem 2millió!(Uzsorások, senkinek nem ajánlom,hogy felvegye),de ez most nem tartozik a kérdéshez. Egy idő után nem tudtam tovább fizetni, átkerült a NAV-hoz, és jelzálogot (nem biztos,hogy így hívják)tették egy ingatlanra. Aztán átkerült a MKK-hoz és és most egy behajtó cég zaklat. Úgy tudom, az MKK nem adhatja ki 3. félnek az adataimat. Akkor ez most, hogy van? Jogszerű? Alkalmi munkáim voltak, de a COVID azt is elvitte.Nem tudok egyben 2milliót fizetni(nem is tartom jogosnak.)De jelenleg részlet se menne. Erre nem vonatkozik év végéig a moratórium? Mit tehetek? Ha nem tudok fizetni,mire számíthatok?

gerbera317 # 2020.07.11. 19:48

Mindig annyit kell fizetni, amennyit tudsz; és sosem annyit, amennyit nem tudsz.

feherfules # 2020.07.08. 16:22

Arra vonatkozóan van valamilyen ökölszabály, hogy a tartozás hány százaléka legyen a befizetett összeg? 2 millió forint tartozásról van szó, havi 30-40 ezer forintnál többet a legnagyobb jószándékkal sem tudok kipréselni magamból. Már ha egyáltalán megmarad a munkám.

Köszönöm!

gerbera317 # 2020.07.08. 14:22

Igen, így. És ha kedvezőtlen választ adnak (nem lehet, vagy kevés, vagy valami), vagy csak simán nem válaszolnak, akkor is fizess tovább. A teljesítés közleményét ne hagyd kitöltetlenül! Ez általában az MKK ügyszáma + a saját neved.

feherfules # 2020.07.08. 14:04

Kedves Gerbera! Nem akadékoskodni akartam, egyszerűen csak nem értek hozzá és totális pánikban vagyok. Nem akarom részletezni, gondolom itt már sokan sokféleképpen leírták, de olyan reménytelennek tűnik a helyzetem, hogy az agyam mintha 3 százalékon működne, a maradék 97 a masszív rettegéssel van elfoglalva.

Köszönöm a választ! Leegyszerűsítve mostani szintemre: utalják egy x összeget a követeléskezelőnek, majd kérdezzem meg őket, hogy ez rendben van-e így?

gerbera317 # 2020.07.08. 07:04

Aranyosak ezek a Blikkre hivatkozó hozzászólások.
Közben megtaláltam:
1/2012. Kr. 19. § (7) A szerződés felmondása esetén (...) a Diákhitel szervezet köteles az MKK Magyar Követeléskezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaságra adásvétel jogcímén engedményezni. 2017 vége óta van így.
De ez csak a kérdés egyik fele. A másik fele az, amit írtam: a teljesítési szándékot nem kérdéssel kell jelezni, hanem teljesítéssel.

feherfules # 2020.07.07. 22:03

A felmondott Diákhitel-szerződéseket az MKK Zrt. kezeli.

https://www.portfolio.hu/…lesek-313669

gerbera317 # 2020.07.04. 10:34

A nem fizetett diákhitelt a NAV hajtja be adók módjára. Vagy változott ez azóta? Ha nem változott, akkor mit keres az MKK-nál a tartozásodat?
Részletfizetést pedig nem kérni kell, hanem kérdés nélkül el kezdeni, majd pedig rákérdezni, hogy ez így jó lesz-e.

feherfules # 2020.07.03. 16:31

Előre is elnézést, ha túl kézenfekvő a kérdés. Van egy csúnyán elhanyagolt Diákhitelem, szeretnék bemenni a Magyar Követeléskezelőhöz, hogy valahogy elkezdjem rendbe tenni ezt az ügyet. Lehet részletfizetést kérni? Mire számíthatok? Egyébként mindenkinek az ügyeit ők kezelik?

Köszönöm a segítséget!