Bt. megszüntetése halál esetén


Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.20. 12:09

Nem, igen, talán.

Silwer # 2012.02.19. 16:29

Segítséget kérnék!
Édesapám 2011.02.02.-én elhunyt!Ö volt a családi BT beltagja, anyám és én kültagok voltunk a cégben! Időközben a kapcsolatom anyámmal a végletekig megromlott, a cégbíróság őt jelölte ki végelszámolónak a cégben a cég üzemeltet egy üzletet ami 3 éve veszteséges! Köteles -e a végelszámoló a a veszteséges üzlet bérleti szerződését felmondani és a végelszámoló hozhat a legfőbb döntéshozó szerv megkérdezése nélkül bármilyen a céget érintő döntést? Használhatja-e a cég tulajdonát képező gépkocsit magán célra? Hirtelen csak ennyi kérdésem lenne. Várom mielőbbi válaszukat!
Tisztelettel!

old-guy # 2005.06.22. 18:54

Kedves koratel
Küldj egy privát e-mailt, megpróbálok segíteni

Üdv.
old-guy

Két Lotti # 2005.06.21. 11:05

Én sem ismerek mást megoldást, minthogy egyszerűsített eljárással töröltetek a céget.

A költségei: csak ügyvédi munkadíj van rajta, mivel az eljárás teljesen illetékmentes. Egyébként az örökös kénytelen lesz végelszámolónak jelölnie magát, semmi plusz felelősséggel nem jár, mivel amúgy mint a beltag örököse a hagyaték erejéig egyébként is felel a bt. tartozásaiért. Szóval ez a végelszámolóság már nem nagy cucc...

üdv.

Éva


Ügyvéd - Társasági szakjogász

koratel # 2005.06.20. 18:01

Köszi a választ! Sajnos senki nem vállalja a végelszámoló szerepét. Az ügyvéd azt javasolta, hogy csinálja meg az örökös, ő viszont nem meri vállalni. Nem ért hozzá, plusz nagy a felelősség. Szerinted mennyibe kerülhet a cégbíróságnál egy ilyen eljárás? Tényleg nincsen valami más megoldás?

bandika # 2005.06.20. 14:14

A végelszámolás esetén valóban a Cégbíróság törli a céget a cégjegyzékből a folyamat végén. Egyébként a tagok jelölik ki a végelszámolót, tehát ez plusz költséget nem jelent. Azt tanácsolom keress ügyvédet mert elég bonyolult eljárás, még az egyszerűsített változata is.


bandika

koratel # 2005.06.17. 10:26

Végülis megtaláltam, de még mindig nem tiszta, mivel nem tudjuk milyen tartozások vannak /nincsenek - illetve nem tudunk semmit. A végelszámolási határozatot a Cégbíróság hozza? Ehhez mi kell? Költsége van? Ezt találtam: A közkereseti, illetve a betéti társaság végelszámolását a csődtörvény szabályai alapján kell lefolytatni . Lehetőség van egyszerűsített végelszámolásra is. Ha a társaság a végelszámolás megindításáról szóló határozatától számított harminc napon belül valamennyi tartozását kiegyenlíti, akkor sor kerülhet a társaság törlésére és ennek közzétételére anélkül, hogy a végelszámolás megindítását és a végelszámoló személyét külön előre be kellett volna jelenteni a cégbírósághoz. Ilyenkor ez a bejelentés a végelszámolás megtörténtével együtt történhet. Az egyszerűsítés lényege tehát az, hogy kettő helyett elegendő egy kérelmet benyújtani a cégbírósághoz, amely szintén "egy lépcsőben" dönt a társaság törléséről .

koratel # 2005.06.17. 10:13

Szia! Az ügyvéd mondta, hogy a megszüntetés kerül ilyen sokba, mert a Cégbíróság végelszámoló céget bíz majd meg. Mi az az egyszerűsített eljárás?

old-guy # 2005.06.17. 09:56

Ügyvéden keresztül kérni kell a Cégbíróságtól az egyszerűsített végelszámolást és a cég törlését a cégjegyzékből.

koratel # 2005.06.16. 18:57

A következő a helyzet: Elhunyt egy Bt. beltagja. Az örökös felkereste a kültagokat, hogy megbeszéljék a továbbiakat. A Bt. nek hivatalos könyvelője valószínüleg nem volt. A haláleset fél éve történt, a kültagok azóta azt mondták, hogy őket nem érdekli az ügy. A könyvelő, aki valószínüleg nem hivatalosan könyvelt, szintén nem foglalkozik a Bt. -vel. A hagyatéki eljárás folytán a közjegyző levélben kereste meg a könyvelőt, hogy készítsen elszámolást, illetve mérleget, illetve a cég ügyvédjét, hogy nyilatkozzanak , hogy mi a szándék a céggel. Válasz egyetlen alkalommal sem érkezett. Taggyűlést összehívni lehetlen. Az örökös nem akar belépni a cégbe. Hogyan lehetne mégis megszüntetni? Ügyvédtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ha cégbíróság rendeli el a felszámolást, akkor megbíz egy végrehajtó céget, - és ez több százezer forint költséget jelentene - melyet az örökségből vonnak le. A cég valószínüleg nullán áll, de ez csak feltételezés. A könyvelés valószínüleg előkeríthető, de nem tudni mennyire van rendesen vezetve. A Bt.-nek van egy bankszámlája, amiről a bank nem ad felvilágosítást. Mit lehetne tenni? A céget a közjegyző a hagyatéki végzésben már átadta , a beltag betétjének arányában, - továbbiakban a Cégbíróságnál kell eljárni.