Tulajdonjog lemondás


zsofa # 2024.10.15. 16:48

100 milliot ér, csak nem egyértelmű

zsofa # 2024.10.15. 16:46

Kedves József!

A hát közel 1öö milliót ér! higyje el hogy nem szivesen mondanék le róla,de ki fog megvenni egy olyan házat ahol egy 45 éves nő, és a 20 éves lémya életük végéig haszonélvezeti joggal rendelkeznek?

drbjozsef # 2024.10.15. 16:34

zsofa,

Én le nem mondanék róla a helyedben.
Amíg ők használják majd az ingatlant, addig valóban lehet tulajdonosként fizetni valód. De basszus, egy csőtörés? Hát kössél biztosítást arra a házra!

Ha nem akarnék vesződni a "kedves" barátnővel, akkor amint megörököltem a lakást, eladnám, mint a szél. Ahhoz egyáltalán nem kell a beleegyezésük, még tudniuk sem kell róla, de ezzel a teherrel venné meg a vevőd. De van az az ár, amiért így is találsz vevőt.

Olvasd el a Ptk. 5:146.§ - 5:155.§-okat.
Ami rád vonatkozik az ilyen szempontból az 5:149.§ (3) bekezdés : a rendkívüli (!) javításokat, helyreállításokat kell fizetned, természetesen azokat, amelyik nem róhatóak fel a haszonélvezőnek. Ha kárt okoz, az az ő sara. Ha eltörik a cső, vagy elviszi a szél a tetőt, az nyilván nem, de erre van a biztosítás.

Mégiscsak ér néhány milliót az a ház, nem? Ne hagyd nekik.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

Szomorú örökös # 2024.10.15. 16:16

zsofa

lemondhatok a ház tulajdonjogáról?
Lemondani nem lehet róla, de visszautasíthatod a teljes örökséget.
Az viszont mindenre vonatkozik, nem csak a házra.

zsofa # 2024.10.15. 14:52

Szeretném leírni a történetemet. Édesapám haldoklik. Írattak vele egy végrendeletet, méghozzá a "kedves" barátnője. Arról szól hogy ugyan a házát én öröklöm, viszont a barátnőnek és a gyerekeinek haszonélvezeti joga van. Ráadásul a házból is kitiltanak, de van tulajdonosként van amit nekem kell kifizetni pl: ha csőtörés van a házba. Nyilván én ezt nem akarom,lemondhatok a ház tulajdonjogáról?

Köszönöm a választ