Közlekedési szabálysértés miatti feljelentés


lovep76 # 2020.01.25. 12:15

Köszönöm! A kérdésem még, hogy a postás "szabálysértés"-t írt az értesítőre. A rendőrség ezzel küldi ilyenkor is a levelet? Mármint amikor mi jelentünk fel mást?

Szomorú örökös # 2020.01.25. 12:13

lovep76

Ha a párod feljelentést tett az autós ellen, akkor ott rögzítve lett, hogy ő volt a sofőr az esetnél, szerintem ezért neki küldik ki a levelet. Az, hogy kié az autó, jelen esetben szerintem teljesen irreleváns.

lovep76 # 2020.01.25. 12:10

Sziasztok!

A családban 2 autó van. Úgy alakult, hogy ami a feleségem nevén van autó, azzal én közlekedem, ami az én nevemen van. azzal a feleségem. Decemberben a feleségem feljelentést tett egy autós ellen, mert ráhúzta az autóra (ami az én nevemen van) a kormányt aki szemben jött és letört a tükrünk. Ma kapott a feleségem egy ajánlott levélről értesítőt, amit hétfőn vehet át. Az ajánlott levél értesítőre szabálysértés van írva.
A kérdésem az, hogy a feljelentés nyomán jöhet ki szabálysértés tárggyal levél, vagy a feleségem nevén lévő autóval lehet gond, amit én vezetek. Megmondom őszintén nem emlékszem kétes szituációra, de persze ettől lehetséges, hogy én kaptam.

Köszönöm!

alfateam # 2018.06.30. 18:19
ecilammin # 2018.06.30. 18:07

Nagyon kellemetlen szituációt követtem el.
Elnéztem egy STOP táblát kamerás útkereszteződésben.
Milyen büntetés van kilátásban?

Cynthia93 # 2018.05.14. 19:03

Kedves Fórumozók!

Jogértő segítséget szeretnék kérni.Nemrég a sógorom hátulról belement egy autóba mert elgondolkodott. Rendőrt hívtak a rendőr pedig kérdezte a másik autós, hogy megsérült e szüksége van e ellátásra. A másik sofőr azt mondta nincs baja, ezért a helyszínen ki os szabott a rendőr bírságot sógoromra aki elismerte nem tartotta be a követési távolságot. A mai napon viszont érkezett a rendőrségtőé egy levél amiben leírhák, hogy a másik sofőr 2 nappal később feljelentést tett mert elment kórházba és ott megállapították, hogy állítása szerint az ütközés miatt 8 napon belül gyógyuló nyaki zúzódása lett. A kérdésem az volna, hogy ilyenkor mire számíthat a sógorom? Fognak kiszabni rá pénzbeli büntetést? Esetleg valami mással járhat ez a dolog? Segítő váladzaitokat előre is köszönöm!

Szomorú örökös # 2018.05.14. 17:38

ruggiero

Képfelvétel készült, de csak arról, hogy abban az utcában áll a gépjármű, ahova mindkét irányból behajtani tilos. Ez a fénykép készült a gépjárművezető távollétében, délelőtt 11 órakor, a gépjárművezető este hajtott az utcába, és le is parkolt akkor.

Nos nekem erről négy apróság jutott eszembe, mint laikus fórumozónak.

  1. Ha nappal nem lehet oda behajtani egyik irányból sem, akkor nagy valószínűséggel este sem lehet.
  2. Ha állt ezen a területen az autó, akkor korábban nagy valószínűséggel közlekedett is - nyilván nem az égből pottyant, vagy „átsugárzással” jelent meg egyik pillanatról a másikra - tehát ergo szabályt sértett.
  3. Az van a táblán, hogy „Kivéve engedéllyel”, ergo nagy valószínűséggel az autó várakozására nem volt engedély, tehát jogos a bírság.
  4. Délelőtt 11-kor készült a kép, mert a közteres éjszaka nem dolgozik. A rendőr viszont igen, ha ők találták volna meg az autót, akkor egyből közigazgatási bírság lett volna belőle, így csak a közterület felügyelet kérése alapján indult el.

rutinszerűen hajtottak be sokan az utcába, és nem volt szankciója soha

No ez az, ami semmit nem jelent. Korábban nem bírságoltak, mert nem érdekelte őket, most viszont úgy gondolták, hogy ideje rendet tenni ezen a részen. Lehet ez akár lakossági bejelentés alapján is, ez soha nem fog kiderülni.

ruggiero # 2018.05.14. 14:32

Kedves Vadsuhanc!

Képfelvétel készült, de csak arról, hogy abban az utcában áll a gépjármű, ahova mindkét irányból behajtani tilos. Ez a fénykép készült a gépjárművezető távollétében, délelőtt 11 órakor, a gépjárművezető este hajtott az utcába, és le is parkolt akkor. A behajtásról nincs kamerafelvétel, ezt elmondták az ismerősömnek a közterület-felügyeletnél. A behajtási rendet 2 hónappal a bírságolás előtt változtatták, és az volt a gyakorlat ez alatt a 2 hónap alatt, hogy csak figyelmeztetnek, nem bírságolnak. A felügyelő 2 hónap után már bírságot helyezett el azon a délelőttön az összes autón, aki előző este behajtott az utcába, és az esemény időpontjaként a bírságolás időpontja van feltüntetve.


don

Vadsuhanc # 2018.05.14. 14:11

Bocs a mindkét irányból behajtani tilos elkerülte a figyelmem.

drbjozsef # 2018.05.14. 14:01

Forgalommal szemben áll? Hogy jön ez ide? Nem írt erről a kérdező, csak azt, hogy mindkét irányból behajtani tilos tábla van kirakva. Akkor nem mindegy merre áll?

Vadsuhanc # 2018.05.14. 13:46

Azért nem ártana tudni azt sem, hogy pontosan mi történt. A leírás nem tartalmazza, hogy a járművezető valóban távol volt-e a gépjárműtől vagy nem. Magyarul a közterület felügyelő csak látta, hogy közlekedett vagy rögzítette, hogy a gépjármú a forgalommal szemben áll? Milyen módon lett dokumentálva a szabálysértés?

drbjozsef # 2018.05.14. 13:23

Én bunkó laikus hozzánemértő vagyok, de szerintem ha a közeterületesek által kiszabott bírságot nem fizeted meg, akkor azok - valószínűleg - továbbítják az ügyet a rendőrségre, és ott, ha az az objektív felelősség alá tartozik, akkor nem szabálysértési, hanem közigazgatási eljárást indítanak - és ott már nem számít, hogy nem akarod megnevezni a közeli hozzátartozó elkövetőt.

Amire esetleg gondolhatsz, az utóbbi időben volt egy kis polémia, a közteresek "távollét" alatti bírságairól, értsd közeres kamera képei alapján kiszabott büntetésekről. De ha neked személyesen nyalta fel az autódra a cédulát, akkor ez nem érdekes.

De lehet, hogy tévedek.

ruggiero # 2018.05.14. 13:10

drbjozsef, köszönöm válaszát, az objektív felelősséget ismerem, de akkor is alkalmazandó, ha közterület-felügyelő észlelte a szabálysértést? Mintha erről lett volna vmi precedensértékű döntés, hogy ilyenkor nem érvényesül az objektív felelősség..


don

drbjozsef # 2018.05.14. 06:29

ruggiero,

Nem, már nem működik, mert egy (jó)néhány éve bevezették az ún. "objektív felelősség" alapú büntetéseket, és a behajtás tilalmának megszegése ebbe beletartozik.

Ha nem nyilatkozik a tulajdonos, hogy ki követte el a szabálysértést, akkor közigazgatási eljárás keretében fogják megbüntetni a tulajdonost/üzembentartót. Az alól nincs kibúvó.

ruggiero # 2018.05.14. 05:31

Tisztelt Fórumozók!

Behajtani tilos tábla ellenére behajtott egy ismerősőm egy olyan utcába, ahol mindig is süllyedő oszlop akadályozta a bejutást az elmúlt években. Az oszlopot néhány hónapra viszont használaton kívül helyezte a fenntartója, és ami sokak figyelmét elkerülte, behajatani tilos (kiv. engedéllyel, taxi) táblát helyeztek ki.

Ennek ellenére rutinszerűen hajtottak be sokan az utcába, és nem volt szankciója soha. Majd a felügyelők az egyik reggel bírságot helyeztek ki az utcában parkoló autókra a mindkét irányból behajtani tilos tábla figyelmen kívül hagyása miatt. Annak ellenére, hogy korábban csak figyelmeztettek, legalábbis a Közterület-felügyelet elmondása szerint.

Kérdésem, hogy a Szt.60. § (b) szerinti tanúvallomás-megtagadás (hozzátartozó vezetett) még mindig működik? Ugyanis már a rendőrség elé került az ügy,a Közterület-felügyelet felhívására nem fizetett az ismerősöm. Nem volt vmilyen változás a közterület-felügyelők általi, távollétben bírságolás területén, vmi rémlik a médiából?


don

gerbera317 # 2018.04.14. 19:59

Ha erre magadtól nem tudod a választ, akkor meg is érdemled a sorsodat.

Banbee # 2018.04.14. 19:28

Üdvözlöm. Egy kis tanácsra lenne szükségem. A mai napon autóval közlekedtem és megálltam egy varakozni tilos táblánál mert úgy volt, hogy gyorsan kiszálnak az autóból és megyek tovább. A mögöttem lévő autó sofőrje ràmdudàlt mire kinyitottam az ajtót és megkerdeztem mi a gond. Majd láttam, hogy ideges így tovább haladtam és beálltam egy parkolóba. Utánam jött.....majd kiszált és lobogtatta az igazolványát, hogy ő egy rendőr és én mit képzelek magamról. Megkerdeztem, hogy mi a gond.Erre érdemben elfogadható választ nem kaptam. Majd közölte hogy nem mehetek sehova, hív egy jàrőrt. Telefonált de járőr nem jött pedig szívesen megvàrtam volna. Legalább kiderűl mi a gond. Ezután Oda jött és otromba módon beszélt velem és a párommal is majd közölte, hogy mostmàr eltakarodhatok a parkolóból és, hogy fel vagyok jelentve. Megkerdeztem miért és, hogy ezt hogy teheti meg.Azt mondta anyàdért és, hogy ő rendőr és mindent megtehet.Civilben volt.Semmit nem tudok hogy ki ő még a nevét sem.Csak az autója rendszàmàt írtam fel. Mit tudok tenni?
Köszönöm a választ.

Véleményem # 2014.12.18. 16:35

Attól függ, hogy a szabálysértési hatóság milyen szabálysértést vagy jogsértést fog megállapítani. Lehet jár pont, lehet nem...

pety2105 # 2014.12.15. 20:41

Véleményem
Köszönöm szépen a választ. Büntetö pontot kaphatok?

Véleményem # 2014.12.15. 16:37

pety2105

pénz büntetést

pety2105 # 2014.12.15. 14:26

Jo napot kivánok. Kb két hete volt egy ütközésem, egy álló parkoló autóba tolattam bele, és eléggé megrondálódott a hátsó ajtója. Sajnos egyirányu utcából tolattam ki. Kiszálltam megnéztem nincs e sérült (hél istennek nem ültek benne) és elhajtottam. Tudom nagyon szemét dolog volt tölem, de nagyon megijedtem sose volt még ilyen gondom, söt még birságom se pedig 7éve van jogsim. Szerencsére egy öreg kis maruti volt az áldozatom. Szemtanuk gondolom voltak és kb 5perc után mögöttem rendörök és tudták mi történt...visszaküldtek a helyszinre és nem sokára jött a helyszinelö autó is. A tulaj rendöri intézkedést kért, ami sokáig huzodott majd vallomást tettem amit leirtak stb. Ma jött egy levél miszerint : Értesités szabálysértési ügyben. Értesitem hogy a fenti számú ügyben keletkezett iratokat xy rendörkapitányság igazgatásrendészeti alosztály szabálysértési hatóságnak küldöm meg, további eljárás végett. milyen büntetésre számithatok? Azt tudom hogy a biztositásom megemelkedik.

gerilege # 2014.11.05. 15:12

Véleményem szerint ezek is útkereszteződések. Az egyirányú utca biztosan, függetlenül attól, hogy merről egyirányú. A lehajtónak pedig elágazásnak kell minősülnie, ha a felhajtó egymásba torkollásnak minősül.

kea4 # 2014.11.05. 14:31

Kedves Gerbera317!

Eddig világos (még a számomra is). A "milyen fajta kereszteződés" alatt olyasmikre gondolok, hogy akkor is feloldó hatályú-e, ha abból az irányból nem jöhetnék (egyirányú utca vagy autópálya LEhajtó stb.).

Üdv:
KEA.

gerbera317 # 2014.11.03. 21:27

14. § (6) az (1) c)-g) alatti táblákat.
15. § (2) az (1) a)-b) alatti táblákat.

és milyen fajta kereszteződések?” - Hú, de rossz kérdés! A kereszteződés feloldó ereje abban rejlik, hogy aki a másik irányból érkezik a szabályozott útra, nem tudhatja, milyen szabályozás van azon hatályban. Ezért a szabályozást vele is közölni kell, tehát újra ki kell táblázni a szabályozást. Ha ez elmarad, akkor az egyet jelent az addigi szabályozás megszűnésével, mert olyan nem létezik, hogy például neked harminccal kell menned, míg a másik útról érkező mehet ötvennel is, mert neki nem volt ilyen táblája. Érted?

kea4 # 2014.11.03. 20:17

Kedves Tanult Fórumtársak!

Hol van benne a KRESZ-ben az, hogy a táblával jelzett tilalmakat az útkereszteződés feloldja (és milyen fajta kereszteződések)?

Üdv és köszönet:
KEA.