Külföldi rendszám-magyar vezető


Charlie1 # 2012.03.16. 15:49

Az ORFK oldalat olvasgattam es a kovetkezot talaltam:

A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti forgalomban részt venni, ha: 
 
· rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal (közokirattal) igazolni tudja, vagy.....

megtudnatok nekem mondani mi minosul kozokiratnak?
Angol jogositvanyom van, es ez nem lesz elegendo hogy bizonyitsam hogy kint elek? Rajta van a cimem es a fenykepem is. Itt angliaban ID-kent hasznalom.
Van meg 3 es fel hetem hogy beszerezzek mindenfele papirt ami kell ahhoz hogy hazatudjak menni.Hogyan tudok hazajutni az autommal hogy ne keruljek bajba? Ezen jar az eszem mar ket teljes napja :)

Véleményem # 2012.03.16. 18:23

Shohat78

Fantomas1 részben válaszolt, a nekem feltett kérdéseidre.
Nem tudom amúgy miből kell kihúzni titeket csak úgy írjátok a konzult mint ha a messiás lenne számotokra.

Amúgy én azért járok ide, hogy segítsek.
Más témában is tudok segíteni...

Nem tudom, hogy te miért jársz ide?
A személyeskedés az nagyon megy neked, leírsz fórumozókat ismeretlenül.

zolltomi 2012. 03. 16. 14:20-kor és 14:29-kor írt üzenetét olvasd el.
Ha nem tudsz okosabbat mondani, akkor ne reagálj rá személyeskedve és a témától elkanyarodva.

Kérlek segítsd a fórumot, ne hátráltasd felesleges rossz indulatú megjegyzésekkel.

Fantomas1 # 2012.03.16. 18:36

Van egy jó kérdésem.

Tegyük fel, hogy párom nevén az autó és mivel ő kijelentkezett Magyarországról, így az üzembentartói rész oké.

Én vezetem az autót, akinek ugye van otthoni lakcíme, de felhatalmazásom írásban nincs, viszont ő ott ül az autóban(mármint az autó tulajdonosa, aki a házastársam is).

Meg fog büntetni a rendőr?

Fantomas1 # 2012.03.16. 18:42

Charlie1,

Ez jó kérdés. Én is kíváncsi lennék rá. Beérünk az országba, de még ugye több száz km-t kell megtenni hazai földön is. Mivel nem voltunk otthon hónapok óta, így nemtudtunk kijelentkezni még.

Mi lesz ha 50 km után megállít a rendőr?

Vagy előtte haza kell repülni, kijelentkezni az okmányirodában, visszarepülni és azután indulni haza autóval?

Véleményem # 2012.03.16. 18:50

Fantomas1

Igen megbüntet. A párod ír neked egy egy napos papírt és vezetheted. Fontos hogy óra perc is legyen rajta. Tudok olyat ahol probléma volt az hogy az óra perc nem volt meg és az eljárást ezért elindították...

zolltomi # 2012.03.16. 19:00

Véleményem!

Köszi!

Fantomas!

A kérdésedre az a válaszom, hogy nem. Nézd alapesetben ha magyarországon valaki, egy másik személy autóját vezeti akkor természetesen kölcsön adás-vételi kell. Viszont ha az autó tulajdonosa ott ül mellette, akkor nem kell semmi, miért is kellene.

Vissza térve a kérdésedre, ha egyedül vezeted akkor neked is a párodtól kell egy kölcsön adás-vételi, mint már beszéltünk is róla. Viszont ha ott ül melletted nem kell.

Én biztosra veszem, hogy ezért nem büntetnek, nem is ez a törvény célja.

zolltomi # 2012.03.16. 19:08

Véleményem!

Köszi!

Fantomas!

A kérdésedre az a válaszom, hogy nem. Nézd alapesetben ha magyarországon valaki, egy másik személy autóját vezeti akkor természetesen kölcsön adás-vételi kell. Viszont ha az autó tulajdonosa ott ül mellette, akkor nem kell semmi, miért is kellene.

Vissza térve a kérdésedre, ha egyedül vezeted akkor neked is a párodtól kell egy kölcsön adás-vételi, mint már beszéltünk is róla. Viszont ha ott ül melletted nem kell.

Én biztosra veszem, hogy ezért nem büntetnek, nem is ez a törvény célja.

zolltomi # 2012.03.16. 19:08

Véleményem!

Köszi!

Fantomas!

A kérdésedre az a válaszom, hogy nem. Nézd alapesetben ha magyarországon valaki, egy másik személy autóját vezeti akkor természetesen kölcsön adás-vételi kell. Viszont ha az autó tulajdonosa ott ül mellette, akkor nem kell semmi, miért is kellene.

Vissza térve a kérdésedre, ha egyedül vezeted akkor neked is a párodtól kell egy kölcsön adás-vételi, mint már beszéltünk is róla. Viszont ha ott ül melletted nem kell.

Én biztosra veszem, hogy ezért nem büntetnek, nem is ez a törvény célja.

Amúgy ilyenkor csak vezessen az asszony, Te meg igyál meg egy sört, vagy kettőt! Ezeket a ritka lehetőségeket ki kell használni. :-)

zolltomi # 2012.03.16. 19:08

Véleményem!

Köszi!

Fantomas!

A kérdésedre az a válaszom, hogy nem. Nézd alapesetben ha magyarországon valaki, egy másik személy autóját vezeti akkor természetesen kölcsön adás-vételi kell. Viszont ha az autó tulajdonosa ott ül mellette, akkor nem kell semmi, miért is kellene.

Vissza térve a kérdésedre, ha egyedül vezeted akkor neked is a párodtól kell egy kölcsön adás-vételi, mint már beszéltünk is róla. Viszont ha ott ül melletted nem kell.

Én biztosra veszem, hogy ezért nem büntetnek, nem is ez a törvény célja.

Amúgy ilyenkor csak vezessen az asszony, Te meg igyál meg egy sört, vagy kettőt! Ezeket a ritka lehetőségeket ki kell használni. :-)

zolltomi # 2012.03.16. 19:11

Na ez van amikor lassú a NET...

Fantomas1 # 2012.03.16. 19:39

zolltomi, köszi a választ és biztató, amit írsz. Kíváncsi lennék Véleményem véleményének hátterére? Ezt konkrétan tudod valahonnan?

Mert ha a tulaj igazolja magát és ő ott ül, akkor ez erősebb felhatalmazás, mint egy papír. Amit akár írhattam én is.

A sör az oké, így lesz. :-)

Bár Magyarországon kívűl mindenhol belefér a vezetésbe egy sör, Angliában kettő is, mert ennyi megengedett, de ebbe nem mennék most bele, mert ez egy hatalmas és örök téma.

Véleményem # 2012.03.16. 20:02

Ha ott ül a tulaj akkor lehet hogy nem kötnek bele. Gyakorlatban lehet elfogadják ezt. Ilyenről még nem hallottam.
A törvény írott formában kéri a meghatalmazást azért mondtam azt hogy szerintem ezt így nem fogadják el.

zolltomi # 2012.03.16. 20:09

Rendőrőktől tudom de gondolj bele: elmész egy autókereskedésbe és próbaútra viszel egy gépkocsit. Nem fogtok írni kölcsön adás-vételit, pedig már a következő sarkon megállíthat a rendőr. Ezt úgy fogod megtenni, ha ott ül melletted a tulajdonos cég képviselője ( kereskedő ) és ez nem azért van, nehogy ellopd, hanem természetesen a közlekedésben való részvétel szabályainak betarása miatt. Persze jogsi azért kell. :-)

RichJerk # 2012.03.16. 20:12

Srácok!

Céges autónál (magyar soför, de nem üzembentartó!) elegendő egy bérleti szerződés, vagy most az a tuti ha van mögötte egy munka szerződés is?

zolltomi # 2012.03.16. 20:12

Véleményem!

Igazad van, de a tv. azt feltételezi, hogy a tulajdonos nincs a kocsiban, hiszen ezért adta kölcsön.

Amennyiben ott van azért nincs, nem lehet gond, mert a rendőr megkérdezi ki azó tulajdonos/üzembentartő és mivel Ő is ott ül, ebből adódig, hogy hozzájárult a gépkocsija vezetéséhez.

zolltomi # 2012.03.16. 20:15

Munkaszerződés.

Ez amúgy is kellene, ha nincs a forgalmiban bejegyezve. Persze vezetett menetlevél sem jön rosszul.

Fantomas1 # 2012.03.16. 20:29

Akkor megnyugodtam ezt illetően. Azt gondoltam, hogy valami rendőri körökben mozogva pontosan tudod, hogy nyomtatott felhatalmazás kell a tulaj jelenléte esetén is.

zolltomi, engem meggyőztél, amit nem is kellett, mert én is így gondoltam és tartottam ésszerűnek.

Volt a másik kérdés, hogy mi lesz, ha beérünk majd valamikor nyáron az országba és még mindig ez a törvény lesz érvényben.
Az országba beérve még tényleg többszáz km-t kell megtennünk, hogy hazaérjünk. Mire elérnénk az okmányirodát,(vagy fordítóirodát) addig már nem lesz rendszámunk.

Igaza lehet Shohat78 -nak. Ez a Catch of 22.

zolltomi # 2012.03.16. 20:45

Valahogy csak ki lehet jelentkezni... Ha nem saját tulajdon, akkor ki jelenthet más aki oda van bejelentve. Ha 1/1-es saját tulajdon, nem tudom.

bet zonah # 2012.03.17. 09:39

Ha a külföldi üzembentartó, vagy annak aláírásra jogosult képviselője ott ül a kocsiban ,akkor nincs gond. Ha nagyon kukacoskodnának, akkor akár ott a helyszinen kézzel is írhat egy aznapra szóló meghatalmazást, és máris van papír.

Cégautónál persze szélsőséges esetben akár eredeti, 30 napnál nem régebbi aláírási címpéldányt is kérhetnek,hiteles fordítással, konzuli felülhitelesítéssel, de ennek az esélye szerintem minimális. Legfeljebb akkor kerülhet rá sor, ha a cégjegyzésre jogosult személy magyar.

bet zonah # 2012.03.17. 09:45

Külföldön élő magánszemély üzembentartóknál csak a kijelentkezés, vagy az ideiglenes lakcím bejelentése a biztos megoldás, tehát durván hangzik, de vagy repülővel kell hazalátogatni, vagy le kell tenni Nickelsdorfnál a kocsit, elbuszozni a magyar lakóhelyünkre, kijelentkezni, majd visszamenni a kocsiért.

Persze ha van külföldi lakcímet is tartalmazó ottani igazolványunk és jogsink ,akkor kicsi az esély, hogy kukacoskodnának.

Akkor számíthatunk ilyenirányú ellenőrizésre, ha a sofőr magyar okmányokkal igazolja személyazonosságát és vezetési jogosultságát.

Fantomas1 # 2012.03.17. 10:25

Köszönöm a véleményeket, meglátásokat.

"Akkor számíthatunk ilyenirányú ellenőrizésre, ha a sofőr magyar okmányokkal igazolja személyazonosságát és vezetési jogosultságát."

Nos, hogy bonyolítsam a helyzetet, mint a legtöbb már legalább 1-2 éve kintélő magyarnál, nálam is az a helyzet, hogy személyazonosságom magyar személyivel, vezetési jogosultságom pedig külföldi jogosítvánnyal tudom igazolni. Ezért a nagy a bizonytalanság.

Fantomas1 # 2012.03.17. 10:40

A rendőrnek azt kell eldönteni, hogy én életvitelszerűen hol élek (?)

Meglátja a magyar személyit és lakcímigazolót és az angol jogsim, angol címmel.

Mi játszódik le vajon a fejében? (Ez a hülye csak nem ment ki 7 országgal arrébb, hogy vegyen egy jobbos autót, kifizette a magas biztosítási díjat, csináltatott angol jogosítványt 50 fontért és mindezt azért, hogy az itthoni 200 ezres regadót elkerülje).

Biztos, hogy átlátja a helyzetet pillanatok alatt - legalábbis tartom a magyar átlagrendőrt ennyire értelmesnek.

Viszont a magyar lakcímigazoló miatt mérlegelhet? és nem kell minden esetben úgy döntenie, hogy mégiscsak otthon élek(papíron) és ezért rendszám le?

Mert nekem bet zonah, a véleményedből úgy tűnik, hogy mérlegelni fog,(és nem viszi el a rendszámom) a törvényben meg mintha azt olvastam volna, hogy nem mérlegelhet.

bet zonah # 2012.03.17. 18:37

Nyilván magyar lakcímkártyát nem szabad adni a rendőrnek.
Persze a nyilvántartóban 5 perc alatt megnézheti, de külföldi papírokkal rendelkezőnél ezt valszeg nem fogja megtenni.

Úgyhogy persze az a biztos, ha nincs magyar lakcím!

Véleményem # 2012.03.17. 20:46

Fantomas1

Nem arról van szó hogy mérlegel. Hanem, hogy egyértelmű a helyzet vagy sem.
Ha egyértelmű, hogy vezetheted akkor tovább mehetsz.
Ha egyértelmű, hogy nem vezetheted akkor rendszám levétel.
Ha nem egyértelmű semmi, akkor elindítja az eljárást, és egy szabálysértési előadó majd folytatja azt, utána jár.( megszünteti vagy bírságot szab ki egy határozat formájában )

( a vezetési jogosultságnál elfogadják az angol jogsit én úgy tudom mivel külföldi okmány, az üzembentartói rész alól viszont nem mentesít )

Fantomas1 # 2012.03.17. 22:50

Már ne haragudj, de ez olyan ne semmi, fogd meg jól.

Merthogy éppen az a kérdés, hogy mikor egyértelmű a helyzet és mikor nem.

Például nézzük az autó tulajdonosának szempontjából. Ott van a magyar személyije és lakcímigazolója és ott van a jogsija is, ami igazolja az angol lakcímét.(Az angol jogosítvány közokirat, mely lakcímet is igazol).

Mi fog ebből kijönni? Mert ha az, amit mondasz, hogy szabálysértés, akkor ez tényleg a 22-es csapdája a hazatérőknél. Sokan nem fogják elérni az okmányirodát, pedig ez az első hazatérésük az idén. Akármennyire is törvénytisztelők, meg fogják szívni.