Külföldi rendszám-magyar vezető


caragea # 2011.07.31. 08:54

Üdvözletem!

Magyar, román kettős állampolgárként jelenleg Magyarországon dolgozom, illetve az állandó lakcímem is Magyarországon van. 4 hetente utazok Romániába. Van egy személygépkocsim, mely Romániában van forgalomba helyezve, de itt is rendszeresen használom. Mivel EU-n belül nincs szükség jogosítvány honosításra, így román jogosítvánnyal használom.
Mi a teendőm jelen állás szerint?
Szíves segítségét megköszönve, tisztelettel Róbert.

Dr.Attika # 2011.07.31. 08:57

Üdvözletem.
Ez alapot ad a rendőri intézkedésre és sajnos megállapítható a jogellenes használat.

loldma # 2011.08.01. 09:28

Tisztelt fórumozók!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, van egy szlovák állampolgár ismerősöm, aki Budapesten tanul, és neki lenne egy szlovák rendszámos autója. Bejelentett szlovák lakhelye van. Viszont itt Pesten én használnám az autót, elég sokat, mint Magyar állampolgár, magyar lakcímmel. Ez esetben a kölcsönadási szerződés jó lenne?

Köszönettel:
Dániel Márk

Gerguci # 2011.08.01. 10:34

Üdvözlet,

nekem a következő kérdésem lenne:

  • egy lengyelországi cég alkalmazottja vagyok.
  • magyaroszágon élek és ide adózom a lakcímem is itteni.
  • a lengyelországi cégtől kapok minding autót amit a munkámhoz használok már 5 éve.
  • az autó üzembentarója is a lengyel cég és az autó minden költsége is kint van megfizetve
  • ez az autó minding Magyarországon van.

Most szeptember 1-től ezt az autót nem használhatom tovább itthon huzamosabb idejig?
Ha igen akkor mit lehet csinálni?
Vissza kell adnom az autó és a lengyel cégnek Mo-n kell venni egy autót?

Nem ütközik ez a szabályozás az árúk szabad áramlásába ami EU-s alapjog?

Köszönöm a választ.

Gerguci

kismukk # 2011.08.01. 10:57

Javasolható, hogy ezeket a konkrét kérdéseket tedd fel a BRFK Közlekedésrendészetnek, - van e-mail elérhetőségük!
Amit válaszolnak, nyomtasd ki, ellenőrzéskor mutasd fel.

Dr.Attika # 2011.08.03. 06:39

Üdvözlet,
Nyugodtn használhatja, jogszerű.

uszkár # 2011.08.04. 08:07

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A magyar cégem mát 2 éve bérel Németországból, Német gépkocsibérléssel foglalkozó cégtől, német rendszámú autókat! 5 évre kötöttük meg a bérleti szerződést, havi bérleti díjakat fizetek + itthon befizetem a gépkocsik után a gépjárműadót és a bérleti díj ÁFÁ-ját is !!! Tehát nem csalok, de a bérleti díj a felébe kerül, mintha Magyar cégtől bérelnék!

Velünk szept. 1-től mi a helyzet?????

bimi # 2011.08.06. 07:40

Tisztelt Dr.Attika,

Jól gondolom, hogy "Gerguci" kérdéseire válaszolt?

Jómagam is hasonló cipőben járok, annyi különbséggel, hogy én szlovák cég főállású alkalmazottja vagyok. A cégemtől cégautót kapok, a cégem Magyar, Szlovén és Szerb képviseletét látom el.
Milyen hivatalos dokumentumok szükségesek a jármű jogszerű használatához?

Esetleg javít a helyzeten ha rendelkezem szlovákiai lakcímmel is?

Előre is köszönöm válaszát.

mylon # 2011.08.07. 06:08

Én rengeteget gondolkoztam ezen. Szerintem marha egyszerű a válasz. Aki tudja igazolni nem szív, aki meg nem tudja az szív. Ha valaki kint dolgozik és úgy jár haza azt szerintem nem tudják piszkálni, függetlenül hová van bejelentve. Nekem magyar lakcímmel hadd ne tiltsák már meg hogy használhassak egy külföldi rendszámos autót. Unió van, lehet korlátozni, de tiltani nem. Másrészt meg annyi erővel akkor a rendőr levetethetné a kínai alsógatyámat, elvehetné a német kofferomat, vagy a francia szatyraimat. Nevetséges... kell a köcsög Rogán-nak a hitelét fizetnie biztos, mert ő van a legjobban oda a külföldi rendszámért. Remélem a Bayer Zsoltikéra is vonatkozik majd ez, meg ki tudja hány politikusra...

Pali68 # 2011.08.10. 13:53

Tisztelt Dr.Attika!
Magyar, ukrán kettős állampolgár vagyok. Életvitelszerűen Ukrajnában tartózkodom, de van ideiglenes lakcímem Magyarországon. Egy osztrák állampolgár ismerősöm tartós használatba adná az osztrák rendszámú autóját.
3 kérdés:

  1. Jogszerűen használhatom-e az autót Magyarországon szeptember 1-je után is?
  2. Köthetek-e az autóra Magyarországon köteles biztosítást? Jóval olcsóbb ugyanis :)
  3. A műszaki vizsgát Magyarországon is el lehet végeztetni?

Várom válaszát!

pincer # 2011.08.10. 19:18

Tisztelt Dr.Attika!
Szlovak allampolgar vagyok, szlovak szemelyigazolvannyal, szlovak allando lakcimmel es szlovak jogositvannyal. Magyarorszagon dolgozom es minden het vegen hazajarok Szlovakiaba, de mivel evek ota dologozom Magyarorszagon van magyar allando tartozkodasi kartyam is. Hasznalhatom a szlovak rendszamot?

Elore koszonom valaszat.

Pincer

Dr.Attika # 2011.08.10. 20:05

Tisztelt "Pali68"!

  1. Igen.
  2. Köthet felelősségbiztosítást Magyarországon is, ha egy biztosító megköti. Nem kötelező . A kötelezettség csak magyar rendszámú gk. esetében áll fenn.
Dr.Attika # 2011.08.10. 20:06

A műszaki vizsgát nem lehet Magyarországon elvégezni.

Dr.Attika # 2011.08.10. 20:07

Tisztelt "pincer"!
Igen használhatja.

Pali68 # 2011.08.11. 06:12

Köszönöm a válaszát!

uszkár # 2011.08.11. 12:33

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A magyar cégem mát 2 éve bérel Németországból, Német gépkocsibérléssel foglalkozó cégtől, német rendszámú autókat! 5 évre kötöttük meg a bérleti szerződést, havi bérleti díjakat fizetek + itthon befizetem a gépkocsik után a gépjárműadót és a bérleti díj ÁFÁ-ját is !!! Tehát nem csalok, de a bérleti díj a felébe kerül, mintha Magyar cégtől bérelnék!

Velünk szept. 1-től mi a helyzet?????

festolaci # 2011.08.13. 17:11

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, a családommal Németországba költöznénk ki dolgozni.
Magyar rendszámos autóval, sok embertől hallom, hogy ez gond lesz hosszú távon.
Én szívesen elintézném rá a Német rendszámot csak nem tudom megéri e.
Tud valaki mondani összeget,hogy mennyibe kerül és milyen feltételekkel lehet megoldani.

Köszönöm a segítséget.
Laci:,

mylon # 2011.08.14. 12:02

A kérdés engem is érdekelne, hogy a veszteséget be lehetne-e hajtani a rendőrségen, de szerintem nem. (magánvélemény) Ha a rendszámot leszedik, nem kapsz másikat, ergó nem használhatod. Az egyik korábbi hozzászólásban volt már róla szó, ilyenkor kap egy egyszeri útvonalengedélyt amivel hazaviheted, és lerakod. Aztán rohangálhatsz utána, hogy visszakapd. (okmányiroda, stb... költséges)

mylon # 2011.08.15. 06:39

"A szlovák rendszámmal kapcsolatos hercehurcát − vagyis azt, hogy a hatóságok fel akarnak lépni azon autótulajdonosok ellen, akik Magyarországon használt autóikra külföldi, elsősorban szlovák, de luxusautók esetében luxemburgi rendszámot rakatnak − egyetlen húzással meg lehet úszni. A megoldás annyi, hogy a szóban forgó autónak NE LEGYÜNK TULAJDONOSAI − hanem béreljük vagy lízingeljük azt. Így a magyar hatóságok sok mindent nem tehetnek, bármilyen rendszám legyen is az autón, írja az XXXX."

kandur27 # 2011.08.15. 07:02

Egy ismerősöm Ausztriában él, és felajánlotta hogy az ő nevére megvesszük az autót. Jogilag milyen papírok kellenek az ilyen esetben hogy osztrák rendszámmal járhassak Magyarországon?

mylon # 2011.08.15. 09:05

Nekem 30 napos kölcsönadásik vannak. Anyósom a tulajdonos, én meg a kölcsönvevő. Nem én vagyok a tulaj, csak "bérlem".

kandur27 # 2011.08.15. 10:41

Az azt jelenti hogy "kölcsönadási szerződéssel" csak 30 napig használhatom az országban?

külföldiszőke # 2011.08.15. 12:47

Tisztelt Uram,

Egy kicsit még zavarosak lettek a dolgok :

  • én román állapmpolgár vagyok, magyaroszágon bejelentett lakcimmel; mikor átjöttem dolgozni akor a családot is áthoztam, igy mindenkinek van lakcimkártyája; feleségem román állampolgár, román személyigazolványal, román vezetői engedélyel, de még meg van neki a magyar lakcimkártyája is; az álzala vezetett személy autó az Ő tulajdona, és román felségjelzésü; egyaránt van odakint mint itt velem. Jogosan vezetheti a jármüvet Moszágon ?

Köszönöm válaszát

Patakok # 2011.08.15. 17:05

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Cseh cégnek dolgozom itthon. A cégtől kapott cseh rendszámú autót használom. A szeptember elejétől érvényes jogszabály ezt tiltja, vagy engedi?

Köszönöm a válaszát előre is!

mylon # 2011.08.15. 20:36

kandur27: bemásolok egy szöveget, nekem ezt tanácsolta az ügyvéd úr:

"Dr.Attika # e-mail 2011.07.25. 07:14

Legyen mindíg kéznél egy harminc napnál nem régebbi két tanúval is aláíratott kölcsön szerződés. Jogszabály szerint ez igazolja a jogszerű használatot, de nem biztos, hogy ezt az igazoltató rendőr is tudja, ezért nem kizárt, hogy lekerül a rendszám és a forgalmival együtt az okmányirodába landol."