Külföldi rendszám-magyar vezető


mylon # 2011.07.25. 07:47

Lemaradt: az ha én mindig 30 naponta megújítom a kölcsönadásit, az igazolja a jogszerű használatot? Mert ha havonta megállít mondjuk a rendőr mindig új szerződéssel azért nem kötözködnek?

Dr.Attika # 2011.07.25. 07:50

Tisztelt P. Norbert!
A tanúk nemzetisége lényegtelen. Az a lényeg, hogy együtt tanúsítsák, hogy a szerződést a felek előttük írták alá, illetve aláírásusukat előttük tőlük származónak elismerték.
A másik. Persze, hogy jár költséggel. Kap egy egyszeri útvonal engedélyt a lakóhelyéig. Onnantól nem használhatja a gépkocsit. majd rohangálhat az okmányirodába. Egyébként ez esetre létezik un. JOGVÉDELMI BIZTOSITÁS", ami fedezi ezen költségeket. Ez ügybe tudok segíteni.

mylon # 2011.07.25. 08:19

Értem. Ez a Jogvédelmi biztosítás mit jelent és hogyan működik?

Kacsa1111 # 2011.07.25. 08:35

Kedves mylon,

úgy működik, mint bármelyik biztosítás.
rendszeresen díjat fizetsz, de a biztosító nem akkor fizet, ha meghalsz, vagy balesetet szenvedsz, esetleg ellopják a kocsidat, hanem akkor, ha jogi problémába ütközöl.
ilyenkor fizetik az ügyvédi és talán az eljárási költségeket is.
elvileg...
gyakorlatilag - mint minden biztosító - meg van határozva, hogy milyen ügyekre, mit is fizetnek. ügyvédet ők ajánlanak, ha te a saját bejáratott ügyvédeddel szeretnél eljárni, akkor fizetik elvileg a díját, de max. csak annyit, amennyiért a "saját" ügyvédjük megcsinálta volna, a többit te állod. A "saját" ügyvéd meg nyílván nyomott áron csinálja - jóval olcsóbban, mint a tiéd - egyrészt mert a biztosító erős alku pozícióban van vele szemben és a biztosítónak az az érdeke, hogy minél kevesebbet fizessen, nem az, hogy neked kifogástalan jogi szolgáltatás nyújtsanak, másrészt az adott ügyvéd is boldogon enged a normál áraiból, mert a biztosítótól folyamatos megbízásra számíthat...


Kacsa11

mylon # 2011.07.25. 08:42

Köszönöm a választ! Akkor megfontolandó ilyet kötni. Legalábbis a jelen helyzetemben ahogy nézem, nem árthat. Utána nézek melyik biztosítónál van ilyen lehetőség, meg ugye milyen díjjal.

Kacsa1111 # 2011.07.25. 09:13

Kedves mylon,

DAS jogvédelmi biztosító.
nem túl drága, kb. lakásbiztosítások árával vetekszik.
meglévő problémára nem vonatkozik majd a biztosítás, sőt van egy türelmi időszak: a biztosítási szerződés megkötésétől számított - asszem - 3 hónap.


Kacsa11

mylon # 2011.07.25. 09:21

Köszönöm! Még nincs hál istennek meglévő problémám, igyekszem, hogy 3 hónap múlva se legyen :D csak ahogy néztem, mindenhol magyar rendszámos autóról írnak, magyar tulajjal, de külföldi rendszámosról nem. Mert ugye nem én vagyok a tulaj, csak használom, de a biztosítás meg nekem kellene, és Szlovákiában meg nincs üzembentartó, hogy benne legyek a forgalmiban. tudom bonyolult vagyok :DD

Dr.Attika # 2011.07.25. 09:30

Kedves Kacsa!
Tőlem kérdeztek. Én nem a DAS-t ajánlanám. Tudod a kutyák miért pisilik le a fákat?

mylon # 2011.07.25. 09:32

???

Dr.Attika # 2011.07.25. 09:38

mylon!
A jogvédelmi biztosításnak az a lényege, hogy nem várt jogi probléma esetén bizonyos feltételek esetén a jogi eljárás költségeit fedezzék. A probléma a külföli rendszámmal ellátott gépjármű magyar lakos általi használata. Ez nem csak a személygépkocsi, hanem a motorkerékpár és lakóautós használatra is fennáll.

mylon # 2011.07.25. 09:51

Akkor nekem nem is lehet ilyet kötni. Én ahogy utána olvastam, legalábbis nem találtam erre vonatkozó pontot sehol.

Dr.Attika # 2011.07.25. 18:23

De lehet kötni. Amelyik biztosítót Kacsa kolléga említett, az valóban 3 hónapozik. A többi biztosító feltétele, hogy a biztosítás megkötésekor ne legyen folyamatban biztosítási esemény. Lefordítva: mindaddig lehet egy normál biztosítónál életbiztosítást kötni, amíg a halál be nem áll.

Kacsa1111 # 2011.07.25. 18:54

Kedves Dr.Attika,

Tőlem kérdeztek.
Tudod a kutyák miért pisilik le a fákat?

te hülye vagy??? EZ EGY FÓRUM!!!
ennyire nincs ügyfeled, hogy itt toborzol...?

Én nem a DAS-t ajánlanám.

ha tudnál olvasni a sorok között: én sem ajánlottam...fafej.


Kacsa11

Kacsa1111 # 2011.07.25. 19:00

sőt, megkockáztatom, hogy némi intelligenciával teljesen nyilvánvaló, hogy mit gondolok a jogvédelmi biztosítókról...

Kedves mylon,

remélem számodra világos volt, de gyengébb szellemi képességű, ámde mód felett arrogáns kollégámra való tekintettel kimondom kerek perec:
Nem ajánlom számodra, hogy ilyen biztosítást köss, mert bár nem túl drága, eléggé bekorlátozzák, hogy mikor térítenek, és amikor térítenek, akkor is a költséghatékonyság a lényeg számukra, és nem az, hogy te kifogástalan jogi szolgáltatást kapjál (bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy inkorrekt ügyvédekkel nem dolgoztatnak).


Kacsa11

Dr.Attika # 2011.07.25. 19:27
Kacsa1111 # 2011.07.25. 20:01

Kedves Dr.Attika,

nem hűházz, hanem próbáld meg elmagyarázni, hogy milyen alapon akarod te nekem megtiltani, hogy egy fórumon feltett kérdésre válaszoljak!


Kacsa11

redsea # 2011.07.25. 21:18

Ha a külföldi jármüvekre vonatkozó tervezetet elfogadják:
Magyarországon dolgozó és lakó ember vezetheti e az EU-s külföldi állampolgár és ott is lakó ismerősének (magánszemély) kocsiját Magyarországon határozott idejü (kevesebb mint 30 nap) kölcsönadási szerződéssel?

mylon # 2011.07.26. 04:01

Igen nekem is ez a kérdésem. De ha minden igaz, akkor igen: "A külföldi rendszámú autót vezetőkre vonatkozó szabályok is szigorodnak szeptembertől, a járművet ezentúl is bárki vezetheti harminc napig Magyarországon, de ehhez ezentúl rendelkezniük kell az üzemben tartó írásos hozzájárulásával, amelyen a birtokba adás időpontját is meg kell jelölni."

mylon # 2011.07.26. 04:02

Üzembentartó kicsit fura megfogalmazás, ugyanis ha jól tudom Szlovákiában csak tulajdonos van.

guba # 2011.07.26. 10:49

Az "üzembentartó" felöleli mindazokat, akik bármilyen jogcímen használják a kocsit. Ebbe beletartozik nyilván a tulajdonos is.

Dr.Attika # 2011.07.26. 13:17

Kedves Kacsa!
Te pedig milyen jogalapon akarod megtíltani, hogy nyilvános fórumon "hűházzak", Válaszod a válasz kérdésedre.

lewho # 2011.07.26. 13:39

Off

Én gyakran eljáccom azzal gondolattal, mikor az V. kerületbe tévedek, s látom a sok szlovák rendszámos "családi autót", hogy mekkorát nézne a magyar tulaj, ha valaki belekarcolná a fényezésbe : Vesszen Trianon, Kassát, Rozsnyót, Eperjest vissza!!stb

Istenem, fizetnék is a látványért:)

On

Kacsa1111 # 2011.07.26. 15:18

Kedves lewho,

rosszindulatú vagy!:)

Kedves Dr.Attika,

csak remélni merem, hogy azért belegondoltál az előzőekbe...


Kacsa11

litnaborum # 2011.07.28. 22:43

Üdvözletem!

Magyar állampolgárként családommal külföldön élek és dolgozom, így az autónknak is külföldi rendszáma van. Augusztus-szeptemberben haza utazunk hosszabb időre, és szeretném elkerülni, hogy egy közúti ellenőrzéskor egy rosszindulatú rendőr esetleg levetethesse a rendszámot.

Milyen okiratot kell magamnál tartanom, amivel igazolni tudom, hogy jogos a külföldi rendszám használata? Átolvastam a 138/2011. (VII. 19.) Korm. rendeletet, ami a közúti közlekedésrõl szóló 1988. évi I. törvényre hivatkozik, azonban ott se találtam erről semmit.

Annak idején az okmányirodában bejelentettük a külföldi tartózkodást, de erről nincs nálunk igazolás. Nem tudom, hogy a külföldi hatóság által kiállított lakcímigazolás és a tartózkodási engedély elegendő-e, és hogy egy rendőr vajon megérti-e a benne foglaltakat.

További probléma, hogy a forgalmiba én vagyok tulajdonosként bejegyezve, de a feleségem (szintén magyar állampolgár) is szokta vezetni az autót. Ő hogy tudja majd igazolni a jogos haszálatot, írjunk erre a célra egy kölcsönadási nyilatkozatot?

Előre is köszönöm a segítséget.

RichJerk # 2011.07.29. 17:09

Üdv!

lakcímigazolás és a tartózkodási engedély mellett azt fogják valószínűleg kérni hogy mutass papírokat hogy 183 napnál többet külföldön élsz . Privát (nem céges) autóknál úgy tudom ezt fogják kérni.