elvett jogosítvány


alfateam # 2017.07.31. 17:37

· A visszavont vezetői engedély a visszavonás határidejének lejárta után is csak akkor adható vissza, ha a gépjárművezető az utánképzésen való részvételét igazolta.

wers # 2017.07.31. 17:17

Oh, én okoska, majdnem megkeversz alfateam. Az akkori döntés érvényes, nem lesz új eljárás.

wers # 2017.07.31. 17:11

De nem biztos, hogy büncselekmény volt.

alfateam # 2017.07.31. 17:07

Az 1988. évi 1. törvény és az Új Btk. rendelkezései együttesen értelmezve azt az új gyakorlatot eredményezik, hogy amennyiben az eljáró bíróság közlekedési bűncselekmény miatt tiltja el a jármű vezetőjét, – legyen szó bármilyen rövid időről, akár egyetlen hónapról– annak utánképzésen kell részt vennie.

wers # 2017.07.31. 16:59

Commander, nem gond, szerintem az Okmányiroda segíteni fog. Talán segítség, lehetőleg oda menj, ahol az akkori lakóhelyed szerint az első Okmányirodát létrehozták, ha őriznek valamit, ott van esély. Sok sikert és türelmet!

wers # 2017.07.31. 16:50

A mostani törvény szerint igen, de ez több, mint 20 éves ügy. Akkor nem mindig kötelezték.

commander # 2017.07.31. 16:48

Sajnos semmi papír nincs róla

alfateam # 2017.07.31. 16:43

kell-e utánképzésen résztvenned.
Akitől ittasság miatt ugrott a jogsi annak kell.

wers # 2017.07.31. 14:58

commander, remélem van valami okiratod erről. Anno még a BM kezelte ezeket az ügyeket, majd átadták az Okmányirodáknak, majd az Okmányirodák kerültek ki az Önkormányzatok alól a Kormányhivatalokhoz, így nem lesz egyszerű. De egy nem változott, az elvett jogosítványok ügyei visszaadásig nem selejtezhetők. Rendes iratkezelést feltételezve. Na meg csak remélni lehet, a számítógép őriz mindent, ha volt aki az adatbázist megőrizte.
Ha megvan az eredeti határozat, abban olvashatod, kell-e utánképzésen résztvenned. Ha nem, területileg illetékes Okmányiroda/Kormányablak, de biztosan kell egy orvosi alkalmassági igazolás is.

commander # 2017.07.31. 14:01

Üdv! Nekem több mint 20 éve vették el a
jogosítványom,ittas vezetésért. Ha valaki megírná a menetét, hogy kaphatnám vissza.
Köszönöm

Rexor # 2017.07.14. 09:21

Nem lenne egyszerűbb ha elvégeznéd az utánképzést? Már rég túl lennél rajta.

cseszko9 # 2017.07.14. 08:47

Sziasztok
Olyan apropóból fordulok hozzátok, hogy már tanácstalan vagyok az ügyemmel kapcsolatban, mivel úgy érzem a hivatalok sem biztosak abban, ami rám vonatkozik. Ez pedig amiatt lehet, hogy Magyarországon élő szlovák állampolgár vagyok, elvették a szlovák hatóság által kiállított jogosítványomat 2016.május 14-én ittas vezetésért, amiért az eltiltás már lejárt (1 év volt) és utánképzésre köteleztek. Viszont ahány helyen érdeklődtem annyi féle verziót kaptam. A Kormányablak, aki kiadta a határozatot az utánképzésről természetesen állítja, hogy azt el kell végeznem, függetlenül milyen állampolgár vagyok és külföldi az okirat, viszont mindenki más (az ügyvédem, a járásbíróság, a megyei közlekedési felügyelet) bizonytalan a kérdéssel kapcsolatban, mivel nem hallottak még erre példát korábban.

Azért írtam, hátha tudtok segíteni abban, hogy biztos legyek mi a teendőm és persze ha bármi esély is van arra, hogy elkerüljem az utánképzést azt szeretném kihasználni. Mert így csak az idő megy, már 2 hónapja letelt az eltiltás.

Előre is köszönöm!

citis # 2017.07.10. 05:39

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék ha elveszik a jogosítványt (B) akkor kismotorral lehet menni, vagy valmi papir kell hozzá hogy azzal mehessek? Köszönöm

budai7 # 2017.07.08. 11:41

Sziasztok! Lenne egy érdekes esetem.Másfél éve egy éjszaka történt.Egy közúti vita során ahol álltam az autóm mellett sajnos ittasan.Egy "jóindulatú" bejelelentő/kettő/ kihivta a rendőrséget rám.A bejelentésből késöbb kiderült,hogy miattam mentek neki egy padkának mert úgy vezettem.Helyszinelés meg kárfelvétel persze nem volt.50 es-tempónál egy 18 centis padkának menetnél nincs káresemény?Érdekes?De gondolom ott bent azt mondták neki,hogy mondják ezt is be...Sajnos a soför aki oda vitt engem az meg eltünt egyenlőre.Most itt tartok.Esetleg találkozott már valaki hasonló esettel?

drbjozsef # 2017.07.07. 05:24

Bocs wers, azt hittem elég egyértelmű, hogy szarkazmus. Legközelebb becsillagozom.

wers # 2017.07.06. 18:08

Nekem pedig a gondom, hogy nem értem, hogy miért nem a német hatóságnak küldik. Az lenne a szokásos eljárás.

mici2222 # 2017.07.06. 17:21

köszönöm a véleményetek nekem csak ezzel az a bajom hogy most 2-3 hónapot kell várnom addig semmiképp nem kapom vissza mivel elöbb nem lesz határozat és így nem tudok addig melózni hiába vezethetnék itt csak otthon nem ezért gondoltam hogy csináltatnék egy újat hisz otthon még nincs semmi határozat

wers # 2017.07.06. 13:03

drbjozsef, lécci ilyeneket neee, hogy csak akkor "hibázik" ha kiderül. A gyilkos is csak akkor gyilkos, ha rá tudják bizonyítani?

Azért azt hibának becécni, hogy bejelenti az okmány elvesztését, és aláírja, hogy eljárás nem folyik ellene, érdekes értelmezés. Bizonyár részleges amnéziában szenved, nem emlékszik, rendőr vette el :)) Mondjuk az ilyenre valóban nem szívesen emlékszik az bember.

wers # 2017.07.06. 12:53

Ehhez inkább azt kellene tudni, hogy a német hatóság hogyan reagálna. Sokszor egy irgum-burgum, máskor súlyosabb bünti.
Egy biztos, a magyar hatóság csak Magyarország területére korlátozza a tiltást, ezen kívül kérhető kategória kedvezmény is.

drbjozsef # 2017.07.06. 11:51

mici2222:

Nem hibáznál nagyot, csak ha kiderül. Akkor igen.

http://ittasvezetesertjarobuntetes.blog.hu/…zzek_masikat

mici2222 # 2017.07.06. 08:43

Üdv!Segitségeteket szeretném kérni,kint élek németbe és itt dolgozom soförként német jogsival.Most voltam szabin magyarba és ittas vezetésért elvették a jogsim,vissza kellett volna jönnöm dolgozni de ugye kihallgatáson meg kell jelennem,igy csusztattam kicsit a szabin ami persze munkáltatonak nem tetszett.Kihallgatáson megkérdezték hogy a gyorsitott eljárást kérem akkor meg kell jelennem a tárgyaláson,ha pedig ami hosszadalmassabb akkor ügyvéd is képviselhet,kérdeztem a kihallgatot hogy mivel a jogsi német vissza kapom e,a válasz persze mennyek a kormányablakhoz 1-2 nap mulva ott lesz a jogsi és visszakapom.Persze mivel nekem már nagyon vissza kellett jönnöm dolgozni igy a hosszabb eljárást kértem hisz azt mondta visszakapom a jogsit és igy nem kell ujra hazamennem.Egy hetet vártam mire 40 km távolságbol megérkezett a jogsi és közölték hogy nem adhatják vissza.Mivel a hosszabb eljárást kértem 2-3 honap is lehet mire lesz itélet ,addig nem lesz jogsim és a munkám is elvesztem a kérdésem az lenne hogy ha csináltatnák uj jogsit itt németbe nagyot hibáznák?A helyesirásért bocsi csak a német billentyüt még nem szoktam meg!

wers # 2017.06.26. 13:00

Egy plusz jellel akartam kezdeni pazs után, nyilacska lett belőle.

wers # 2017.06.26. 12:58
  • fogsz kapni határozatot ismét, most az lesz a lényeges.

Valamit félre értettél a múlt heti szóbeli tájékoztatáson, nem végleg veszik el jogsidat, de az eredeti egy hónap törlődött, szigorodott. Szóval öngólt rugtál, mikor nem jelentetted be az új elrérhetőségedet.
Nem derül ki, melyik hatóság adta ki a jogsidat, ha a Magyar, akkor a jelenlegi bejelentett magyar lakóhelyed/tartózkodási helyed szerinti Kormányablak (lánykori nevén okmányiroda) előbb-utóbb megkapja, erről fog értesítést küldeni, és a jogsi átvehető, Németország kivételével vezethetsz.

pazs # 2017.06.26. 12:30

Olvasd el az összes levelet, amit kaptál, ha nem érted, akkor gyere vissza.

Makki # 2017.06.26. 12:11

08.02.16!ikan le blicceltek a piros lampanal (Stuttgart)2 masodpercelnhaladtam meg az idot , en marcius 11 iken hazakoltoztem magyarorszagra , en addig semmilyen buntetest nem kaptam, iden osszel vissza koltoztem , mas varosba ,11.04.17 iken jott egy level amiben allt hogy kifizetem a buntetest amit a piros lampaert kaptam vagy 10 nap letoltendo, csatolva egy masik levellel amin tavaly aprilis keltezes volt amit nem vettem eszre , abban az allt le kell adnom a jogositvanyom 4 honapon belul es 1 honapra vonjak be, en ugy dzamoltam persze iden aprilistol ezt a 4 honapot , a mult heten igyekeztem adjam le a jogositvanyom ami me is tortent de a rendor azt mondta hogy le kellet volna adnom tavalyi ev augusztusaig , es hogy tobbet nem lesz jogositvanyom. a kerdes az lenne leheteseges e barmi ilyesmi? vagyis hogy felfugesszek a jogositvanyom? forduljak ugyvedhez?