elvett jogosítvány


Marha Agi # 2023.07.08. 21:54

Szomorú örökös

Igen abban biztos voltam, hogy 6 év alatt nem úszom meg. Inkább csak itt a neten találtam egy ügyvédet, aki azt ígérte, mondta, hogy időből lehet tudna faragni.
1,27-től súlyos 1,26-tól közepes kategória.
Illetve, édesanyám nem érezte jól magát, különben soha nem ültem volna be.

Mindegy így jár, aki barom!!!

Köszi a segitséget!

Szomorú örökös # 2023.07.08. 04:15

Marha Agi

Vasárnap 1,27ezrekkel, ismetelt fújás 1,16ezrelek.....Mire szamitsak? Kell ugyved?

Jó ideig nem fogsz vezetni, az tuti és ebből az ügyvéd se fog tudni kihámozni. Ez már bűncselekmény kategória.

Buntetlen eloeletu vagyok, soha nem volt bunteto pontom se.

Ez fog legkevésbé számítani, de a lényeg, hogy ezt mostantól nem fogod tudni elmondani már.

Marha Agi # 2023.07.08. 02:23

Üdv!

Vasárnap 1,27ezrekkel, ismetelt fújás 1,16ezrelek.

Buntetlen eloeletu vagyok, soha nem volt bunteto pontom se.

Mire szamitsak? Kell ugyved?

Koszonom

Majordomus # 2023.06.29. 19:32

Tamás
Még olcsón
Megúsztad!

Sabretooth

A büntetőfékezés vörös posztó a közlekedésieknél!

Ezért kaptál ilyen súlyos büntetést.

Komoly a tét,keress közlekedési szakjogászt és talál neked kiskaput talán...

Tamás111 # 2023.06.29. 15:09

Sziasztok!
0,33 mg/l légalkohol koncentráció esetén soknak számít 250000 Ft bűntetés és 10 hónap eltiltás?
Érdemes tárgyalást kérni?

sabretooth # 2023.06.29. 13:43

Üdvözletem!

Két éve elvették a jogosítványomat közúti veszélyeztetés miatt. Büntetőfékezésnek lett titulálva,de hiába bizonygattam az igazamat,semmit nem vettek figyelembe (helyszínelési hibák,szakértő felületes munkája stb.) Személyi sérülés nem történt,kb. 100 ezres anyagi kár volt. KAV Központban a Covid maszkolós időszakban közúti közlekedésre alkalmatlannak minősítettek főként a Szondi és a Rorschach teszt miatt. A jelentést készítő pszichológus ugyan a KAV Központ dolgozója,de tanácsadó és krízis pszichológia a szakterülete, nem pedig közlekedési vagy munkapszichológia,ami ilyenhez kellene. A szakértői kamara védte a mundér becsületét és semmi sem tett,még értelmes választ sem adott,amikor a jogosultságot firtattuk. Elsőfokon 2 év szabadságvesztésre ítéltek felfüggesztve valamint végleges hatályú eltiltásra (10 év után felülvizsgálat). Másik szakértőt kértünk,de ezt elutasították. Másodfokra csináltattam magán szakvéleményt,ami alapján alkalmas vagyok,de ezt meg sem nézték másodfokon -csak észrevételnek vették. Az ítéletet helyben hagyták. Jelen helyzetben hová fordulhatok? Van reményem az enyhítésre? A jogosítvány eléggé kellene,mivel 4 kiskorú gyermekem van és a feleségem nem tud többfelé szakadni(óvoda,iskola,orvos stb.) ráadásul a munkámat is nehezebben tudom ellátni.
Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.

Szomorú örökös # 2023.05.15. 20:26

Majordomus

A jogositvány nem évül el.

Még ha így is van, az utánképzés tuti komolyabb lett és persze drágább is.
Anélkül pedig kétlem, hogy tizenévek után visszakapná.

Majordomus # 2023.05.15. 19:40

Jav: kérd

Majordomus # 2023.05.15. 19:39

Ahol leadtad,ott érd vissza.
A jogositvány nem évül el.

Szomorú örökös # 2023.05.15. 15:22

Budbet24

Ittas vezetésért elvették a jogsimat(tizen pár éve)......Az lenne a kérdésem,hogy merre induljak el,merz mostmár szükségem lenne a jogosítvanyra!

Félek, hogy az egészet kezdheted elölről.....ráadásul a sokszorosa költség ellenében.

Budbet24 # 2023.05.15. 10:50

Üdv!
Ittas vezetésért elvették a jogsimat(tizen pár éve). Aztán én ezzel nem so foglalkoztam,nem mentem be a jogsiért az eltiltás lejárta után. Az lenne a kérdésem,hogy merre induljak el,merz mostmár szükségem lenne a jogosítvanyra!

G.Zsolti1978 # 2022.03.30. 16:47

Szép napot!
Közúti veszélyeztetés miatt,a kormányablaknàl le kellett adnom ma a jogosítványomat.
Jogerős bírálat nincs mèg.
Ittas nem voltam,sem személyi sèrülès,sem a két jàrműben sérülés nem keletkezett.
Mi várható?
Mikor kaphatom vissza leghamarabb a Kormány ablaknál leadott jogosítványomat.
Köszönöm!

pit001 # 2022.01.29. 05:52

Értem és köszönöm, Csak amiatt van para, h a törvények szerint az eltiltás akkor indul mikor szabadulsz. És, h utólag visszavonhatják-e, mert nekem is azt mondták után képzés kötelező,

wers # 2022.01.28. 11:07

Ők azt mondták semmilyen korlátozást, eltiltást nem látnak.

Akkor már nincs is érvényes korlátozás a vezetési jogosultságodon. De elég kiszámolni, ha 2013-ban követted el akkor már bőven letelt a 2 év eltiltás. Érdekes, hogy nem írtak elő utánképzést. De ha nem, hát nem. Azt is látnák az okmányirodában, és nem is engedné a rendszer az új jogsi kiadását.

Megnyugodhatsz.

pit001 # 2022.01.28. 08:06

T.Cím.

2013.04. hóban elkövettem személygépkocsival 1r, közúti veszélyeztetést, ill. 1 r rongálást amiből hiv. szem. elleni erőszak lett.
2015 ben I. fokon kaptam 2év 6 hónapot és 2 évre vezetéstől eltiltottak. Később 2018-ban összbüntetés ezt az ítéletet.
2019ben szabadultam papíron belőle, mert volt még egy követő ítéletem. Amelyből most 2022. jan. 20-án szabadultam. Megkerestem az okmányirodát. Ők azt mondták semmilyen korlátozást, eltiltást nem látnak. És megcsinálták a vezetői engedélyem.
Nem tudom mi történt csak tartok attól ha igazoltatnak rendőrök nem lehet-e ebből probléma?
Várom válaszát, hogy ön mit gondol.
Közönettel
László

efi99 # 2021.12.11. 20:28

Üdv.
Ha valaki el van tiltva a vezetéstől, de ennek ellenére vezet és ez kiderül, arra miért az a bíróság reakciója, hogy akkor megint jól eltiltom. A korábbi nem érvényes? Mai cikk, hogy XY már 3x el volt tiltva (szánalmas), mikor megint lebukott és most akkor negyedszerre is el lesz (biztos megijed tőle, ahogy eddig) és most kezdenek azon gondolkodni, hogy börtön is kéne tán.

Szomorú örökös # 2021.12.10. 16:53

Nyenye1982

Én nem azt írtam, hogy hazafelé már ittasan vezettél. Inkább azt próbáltam felvezetni, ahogy leírtad, hogy kiütött a pálinka, hogy utána mentél még ki és ültél valami miatt volán mögé, amiért aztán a rendőrök elővettek. És hát ha valóban kiütött a pálesz, akkor előfordulhat, hogy egy ilyen akcióra nem egészen emlékszel. Nézd el nekem, én nem kötözködöm, csak az alapján feltételezek bármit is, hogy elolvastam és értelmeztem - józanul - amit te leírtál nekünk. És csatlakozom gerbera szkepticizmusához, hogy ok nélkül nem igazán intézkednének a rendőrök. De én is várom, hogy mi lett a vége! Köszi előre is, ha megírod.

Nyenye1982 # 2021.12.10. 10:16

Gerbera 317.
Megírom majd mi történt, az ügyből kifolyólag. Csak mostbez a várakozás teljesen kikészít. Jogsi nélkül nem tudok dolgozni. Alternatívát találtam, másik munkahelyen csak még azt engedélyeztetnem kell.

gerbera317 # 2021.12.10. 09:46

Ha az itt előadott verzió az igaz, akkor nem lesz, nem lehet ebből baj. Én azért vagyok szkeptikus, mert ugyanezt a rendőrök is tudják. Valami okuk viszont volt a sérelmezett intézkedésre. Szerintem innentől ez nem fórumtéma.

Nyenye1982 # 2021.12.10. 07:47

Szomorú örökös.
Percre pontosan meg tudom mondani mikor végeztem munkával, mikor voltam boltba mit vásároltam, mikor értem haza. Kártyával fizettem. A boltost is megkérdezhetik, onnan kb 2 perc hazáig. Az asszonyka is mondja hogy 9:45-kor értem haza ami 9:37volt de ez mindegy. Kérdem én miért 10:45-kor hívta a rendőröket miért nem akkor mikor hazaértem? Valaki, pl jó anyós okosította had hasson az ital? 11:05 kor fújattak. Másfél órával érkezésem után. Ahogy nézegettem kalkulátorral addig a maxon volt a véralkohol szint. B-vel vezettem. Van még C+E jogsim. Azt legalább meghagyhatják? Az a +1,5 dl pálesz idegesít amit a doki nem írt rá a vérvételi papírra.

wers # 2021.12.10. 04:38

Ez csak találgatás. Találgatás alapján ítélik el?
Az tudják bizonyítani, hogy vérvételkor mi volt a vérében, és lehet számolni, vajon mikor mennyit ihatott. De azt nem, hogy mikor vezetett. Az, hogy a szobából kirángatva a kocsi mellett fújatták a szondát :))) elég mulatságos.
Az meg, hogy mit tanúskodik a válófélben lévő asszonyka, az szintén csak találgatás, hisz az asszonyka nem szondáztatta meg a kocsiból kiszállva.
De ilyent még tényleg nem hallottam, hogy a lakásba, telefonos bejelentésre mennek ki ki ittast vezetőt megfogni....

Szomorú örökös # 2021.12.09. 22:23

Nyenye1982

Ebben mi a megoldás?

Mondjuk az, hogy nem bemondásra mentek ki a rendőrök, hanem valóban kiütött állapotban vezethettél, csak nem emlékszel rá.

Nyenye1982 # 2021.12.09. 18:22

Szomorú örökös.
Ebben mi a megoldás?

Szomorú örökös # 2021.12.09. 14:51

wers

Szerintem itt lehet a magyarázat:

A pálinka kiütött, következő kép, hogy 2 rendőr áll az ágyam mellett és megkérnek hogy menjek ki a kocsimhoz

wers # 2021.12.09. 09:59

Hát, én ilyent még nem hallottam. Ha nem vezetés közben történik az ellenőrzés hogyan lehet ez jogszerű?