elvett jogosítvány


Vadsuhanc # 2017.09.15. 13:34

OFF a téma bocsánat "

drbjozsef:

.. Dobjátok a padlóla de dulván.....

Haláli..

ON.. és bocsánat, de nekem is kedvencem....

wers # 2017.09.15. 13:04

:)) szerintem kis ördögöcskének mindekiben kell élnie. Csak tudni kell szabályozni, mikor bújhat elő. Azon túl jó, ha más kárán tanulja meg, de legalább a sajátján. Ha még akkor sem, hát.....

drbjozsef # 2017.09.15. 10:38

Ahogy a klasszikus mondaná : "öntudatos kis latol". :)

wers # 2017.09.15. 09:30
  1. Igen, le tudsz vizsgázni
  2. Nagy energiát ne fektess bele, nem fognak engedni, szinte biztos.
  3. ??? Ezt neked kell magaddal megbeszélni.
ThisUser # 2017.09.15. 07:46

Üdv!

Jogosítványom megszerzése (nem sokkal forgalmi vizsga) előtt rajtakaptak hogy a faluban vezettem, gyakorlás végett. Feljelentés megtörtént, kijött mostanra a határozat hogy hat hónapra eltiltottak, és 90k bírságot szabnak ki. A kérdéseim a következők:

  • le tudok vizsgázni attól még, vagy nem engednek vizsgára sem? Hogyan zajlik ez?
  • a hat hónap enyhítéséért van-e racionális alap folyamodni ilyen általános körülményekkel hogy csak itt a néptelen faluban történt, nem voltam ittas, pár napra voltam a vizsgától, büntetlen előéletű vagyok, munkát akarok vállalni és ahhoz jogsi kell, stb., vagyis megéri-e egyáltalán meghallgatást kérnem vagy örüljek hogy ennyi? Mi a gyakorlat, szoktak enyhíteni?
  • elméleti kérdés: ki tudom fizetni ezt a pénzt, de ha úgy döntök hogy ezeknek a megélhetési bűnözőknek nem szeretnék adni egy forintot sem, akkor leközmunkázva príusznak minősül-e?
hetfield # 2017.09.10. 09:02

Értem,köszönöm a válaszokat.

wers # 2017.09.10. 07:03

Gyanítom, hogy egy vizsgára fognak kötelezni. Ez leginkább agyturkász kutakodás, megfelesz-e, visszengednek-e a közlekedésbe. De méginkább ismét pénzlenyúlás. De legyél nagyon együttműködő, még akkor is, ha elsőre úgy tűnik, hülye kérdést, kését kaptál. Pl. adnak egy tükröt a kezedbe, hátrafelé menj végig egy vonalan. Megtörtént eset, hogy a vizsgált alany lazán visszaadta a tükröt, hogy ő ezt a nélkü is. Tényleg megcsinálta, de nem a legkiválóbb értékeléssel ment át a vizsgán. Sok szerencsét!

hetfield # 2017.09.10. 00:13

" kekeckednek " ők meg pláne,nyilván...németek...a többit majd ők meg mondják,köszönöm a segítséget.

wers # 2017.09.08. 18:09

Nem árt azonban tisztában lenned, mik a jogaid, mert ama "kölcsönösség és viszonosság elvle" néha mintha mást jelentene számukra. De többnyire valóban segítőkészek, inkább az osztrákok kekeckednek.

hetfield # 2017.09.08. 16:51

azzal tisztában voltam hogy csak itt német területen nem használhatom,a lényeg hogy mi lesz ha lejár az eltiltás.A lényeg a határozat végén annyi,hogy újra csak akkor vezethetek ha egy új jogosítványt mutatok be,de mint korábban írtam ez nem túl logikus,mivel a magyar jogosítványom érvényes,ezáltal az egész eu területén érvényes.Szerintem erre tényleg csak ők fognak tudni válaszolni.

wers # 2017.09.08. 16:36

A nemzetközi szerződések alapján a német hatóság csak a saját állama területére korlátozhatja a vezetői engedélyt. Ez azt jelenti, hogy már az első naptól használhattad volna Németországon kívül. Mivel nem tudom, mi van a konkrét határozatban, nehéz segítenem. De ha leírod ide, nagyobb az esély. Lehet németül is.

hetfield # 2017.09.08. 15:48

egyébként a probléma az hogy a határozat nem rendelkezik róla,ésszerűen belegondolva:visszakaptam a jogsim,a büntetést befizettem,9 hónap eltiltást adtak,tehát miért adtak eltiltást ha nem vezethetnék az eu területén bármelyik országban,ezen belül itt németországban is az eltiltás lejárta után,valamint ha nem kaphatnám vissza itt a jogot Németországban a vezetéshez,akkor viszont kellene egy új jogosítványt csinálnom,de azt nem tehetem mert a magyar érvényes.valamint miért nem úgy kezdték a határozattal hogy végleg elveszik.Tehát nem egyértelmű a dolog hogy jelen esetben mi van.

hetfield # 2017.09.08. 15:42

ezt nem tudom én sem sajnos,a rendőrségtől ezt a választ kaptam hogy menjek az ezzel foglalkozó szervhez ahol az ügyintézés ennyibe kerül.

wers # 2017.09.08. 15:17

Milyen ügyintézés kerül ennyibe?

wers # 2017.09.08. 15:15

Magyarország területén, és Németországon kívül más országban, ha visszakaptad, igen, vezethetsz, úgy, mintha nem tiltottak volna el

Más kérdés, hogy Németországban igen, vagy nem. De a határozat biztos rendelkezik róla.

hetfield # 2017.09.08. 15:11

Ezt fogom tenni,csak az ügyintézés 125 euró.Gondoltam hátha tudja itt valaki a konkrétumot.

gerbera317 # 2017.09.08. 14:14

Miért nem kérdezed meg ezt "ott kint"? Szerintem ezt ott bárki jobban tudja, mint mi itt.

hetfield # 2017.09.08. 13:40

Tisztelt Fórumozók!

Németországban elvették a jogosítványom még tavaly,lassan lejár az eltiltás ideje.Arra lennéék kíváncsi, hogy ha lejárt az eltiltás(a jogosítványom visszakaptam)akkor van e valami teendőm vagy automatikusan vezethetek itt kint újra ? Köszönettel,további szép napot.

Atis77 # 2017.09.06. 04:48

Nem évül el. Jelentkezni kell utánképzésre, és a háziorvosanál is 10 év után

rvn_10 # 2017.09.04. 18:32

Üdvözletem, 2007.01.01 én ittasan vezettem, A vezetési jogosultságomat pénzbírság melett 1 évre szüneteltettés és utánképzésre köteleztek. Ez 10 éve volt, most szeretnék jogosítványt Érdeklődnék, hogy 10 év után elévül e vagy ugyan ugy szigorított vizsgán kell részt vennem, vagy az elejétől kell kezdenem a jogosítványt?

Janner # 2017.08.17. 07:36

Tisztelt Szakrétő(k)!
0.27 légalkohol utáni vérvétel eredménye, ha kisebb érték lesz (

Janner # 2017.08.17. 07:17

Tisztelt Szakrétő(k)!

0.27 légalkohol utáni vérvétel eredménye, ha kisebb érték lesz (

Janner # 2017.08.17. 07:15

Tisztelt Szakrétő(k)!

0.27 légalkohol utáni vérvétel eredménye, ha kisebb érték lesz (

commander # 2017.07.31. 17:52

Igazán köszönöm a segítséget

wers # 2017.07.31. 17:46

Khmmmm.... fáj a torkom, tán túl sok fagyit ettem.
Egyébként igen, ha a korlátozó határozat erről így rendelkezik.