Gyorshajtás


sz.nocy # 2012.03.13. 14:54

Üdv mindenkinek!

Azzal a problémával kapcsolatban kérnék segítséget, hogy kaptam egy 30.000 Ft-os gyorshajtási bírságot. A határozatban megküldött címen megnéztem a fényképet (egy darab), a képen ugyanazt a típusú autót láttam mint az enyém és első ránézésre a rendszám is megegyezik, de a kép elmosódott. Az autót hátulról fényképezték le olyan helyen és időpontban amikor az én autóm bennt ált a garázsban. A rendszám 55-re végződik,de mivel elmosódott a kép ez lehet 56 is. Fellebezzésel szeretnék élni. Az én automon nincs vonóhorog, viszont a lefényképezett auton van. Véleményetek szerint ha lefényképezem az autómat, illetve a forgalmi engedélyemet (melyben szerepel, hogy nincs hozzá vonóhorog)elfogadják a fellebbezést?
A segítséget előre is köszönöm!

eurosolar # 2012.03.16. 08:17

Most akarnak rajtam adók módjára végrehajtani egy 2008-as gyorshajtást 80 ezerért.

Azóta számomra kedvezően változott a jogszabály, és ugyanazért a sebességtúllépésért ma már csak 60 ezret kell fizetni az akkori 80 ezer helyett.

Ilyenkor mi van? Számít ez valamit?

Gabicsek # 2012.03.16. 09:32

sz.nocí!
Próbáld meg, a vonóhorog jó fogódzó lehet.

eurosolar!
Feltehetően a bírságot még az akkor hatályos jogszabályoknak megfelelően szabták ki. Más kérdés, hogy nem fizetted be, és közben tovább adták adók módjára történő behajtásra. Azt az összeget kell befizetned, amit akkor kiszabtak.

Maki83 # 2012.03.16. 12:25

Sziasztok!

Tegnap március 15.-én azt hiszem beleszaladtam egy trafiba. De nem tudom bemért-e. Ezt honnan tudhatom meg? Vagy várjak amíg jön a bírság? Tud valaki valami információval szolgálni? Köszönöm

eurosolar # 2012.03.17. 07:13

http://www.police.hu/traffipax

Előbb azt nézd meg, hogy tényleg mértek-e azon a helyen!

Véleményem # 2012.03.17. 20:38

Maki83

Ha jön bírság akkor megtudod.

Gabicsek # 2012.03.17. 22:06

Az pedig általában két héten belül megérkezik. A határozaton lesz egy ügyszám. Az ügyszám és a rendszám alapján a Vas megyei Rendőrfőkapitányság honlapján belépve majd meg lehet nézni a képeket. (feltéve, ha bemértek)

eurosolar # 2012.03.18. 06:27

Ha 50 helyett maximum 67-el mentél, akkor még úgy sem küldik ki, ha bemértek.

Ádee # 2012.03.18. 07:50

"Az pedig általában két héten belül megérkezik."

Kivéve mikor nem.Nekem egy szab.sért adatkérőt
5 (öt) hónap elteltével küldtek ki. :-)

Gabicsek # 2012.03.18. 12:58

Igen, de én a közig. bírságról írtam a két hetet. Más téma a szabálysértés.
50 helyett 67 már 30.000.-Ft-os kérdés, mivel meghaladja a túllépés a 15 km/órát.

Maki83 # 2012.03.19. 06:48

Még annyit,hogy mennyi idő alatt jön ki a bírság?

ilyenisvagyok # 2012.03.19. 21:17

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni Tőletek. Ma délután dobott be a postás egy olyan ajánlott küldemény érkezéséről szóló értesítőt, mely a Rendőrségtől jött, de a ragszám alapján nem Vas megyéből, hanem Szegedről. Átvenni nem sikerült, mert a kézbesítő a posta zárásáig nem ért vissza vele. Itt lakunk, de fogalmam sincs, mi lehet ez, s halálosan izgulok.
Gyorshajtás jöhet innen?
Köszi, ha ötleteltek...

Gabicsek # 2012.03.19. 21:59

A lányomnak két héten belül kijött a határozat és a csekkecske.

Ádee # 2012.03.20. 08:34

"Maki83"

Mennyivel mentél? Hol?

blsz # 2012.03.20. 09:48

Sziasztok!

Tegnapi nap vettem át egy határozatot miszerint február 8-án beleszaladtam a egy trafiba 50 km/h helyett 84 km/h-val és ez 45 000 Ft-ba kerülne nekem. Ma meg is tekintettem a készített képet, melyen a két első lámpán és a rendszámtáblán kívül csak feketeség látszik(még az autó kontúrjai se kivehetők).

Az alábbi cikk alapján szerintetek érdemes lehet a fellebbezés arra hivatkozva, h a készült képen nem egyértelműen beazonosítható a gépjármű?

http://www.origo.hu/…zeteset.html

Köszi a segítséget!

Üdv.
Gábor

Rexor # 2012.03.20. 10:58

A kérdés az, hogy jártál e ott abban az időben vagy sem. Ha nem akkor kezd érdekes lenni a dolog.

Maki83 # 2012.03.20. 12:03

Ádee

Debrecen Faraktár hírdól lefelé mértek fehér suziban. 65-70-el mehettem. Ez egészen bukta tudom. Várom is a vaskos csekket.

blsz # 2012.03.20. 12:04

Nekem inkább az a dolog tűnik érdekesnek, hogy egy rossz kép adhat-e okot a fellebbezésre.

"a traffipaxok ügyében illetékes Vas Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, akitől azt is megtudtuk, hogy még bűncselekmény gyanújára sincs szükség ahhoz, hogy egy vitatható fotó okot adjon az eljárás megszüntetésére.
"Az eljárás során a szolgálat munkatársai a gépjármű rendszámát és típusát összevetik a gépjármű-nyilvántartás adataival. Amennyiben a fényképfelvételek alapján a jármű kétséget kizáróan nem azonosítható, akkor a szabályszegés elkövetése sem bizonyítható kétséget kizáróan. Erre tekintettel a közigazgatási hatósági eljárást megszüntetik" - mondta dr. Kazmar Enikő."

eurosolar # 2012.03.20. 13:53

blsz

Én a helyedben megírnám nekik, hogy sok furcsaág történt veled az utóbbi időkben, mert olyan parkolási bírságot fizettél be amely helyen emlékezeted nem te parkoltál, és most még ez a gyorshajtás is.
Te nem jártál arra a kocsiddal, és nem tudsz róla, hogy bármely családtagod járt volna.

Ezek a furcsaságok arra engednek következtetni, hogy esetleg valaki átmaszkírozta a saját rendszámát arra ami a tied.

Ezért szeretnéd, ha megmutatnák a teljes felvételt amin beazonosítható a lefotózott autó típusa, színe, stb.

Véleményem # 2012.03.20. 19:35

blsz

A fellebbezés egy próbát megér, hátha nem kell fizetned...

HoT80 # 2012.03.23. 18:02

Sziasztok!

Blsz-hez hasonlóan én is egy érdekes trafipax által készített fotót kaptam.
A rendszám mint egy kartonlap, még az EU-s és Magyar jelzés sem látható, az autó típusa pedig egyáltalán nem megállapítható!

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Az hiszem dr. Kazmar Enikő szavaival élve..."Amennyiben a fényképfelvételek alapján a jármű kétséget kizáróan nem azonosítható, akkor a szabályszegés elkövetése sem bizonyítható kétséget kizáróan"

Azt hiszem élek a fellebbezéssel...
Szerintetek?

Üdv
NZ

eurosolar # 2012.03.24. 15:22

Naná!

Véleményem # 2012.03.24. 16:22

HoT80

Élj vele... semmit nem vesztesz, blsz-hez hasonló a helyzet.

ptcruiser # 2012.03.27. 09:25

Kedves járatosabb kollégák!

Alapvetően egyszerű a kérdésem: a rendszám látszik, de a gépkocsi típusa nem beazonosítható a fényképfelvételen, ami a gyorshajtásról készült esti órákban (sötétedés után). Sőt, a rendszám is kevésbé olvasható...

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Érdemes-e fellebbeznem illetve mire lenne célszerű hivatkoznom indoklásul?

A válaszokat köszönöm!

ptcruiser

Gabicsek # 2012.03.27. 11:24

Én megpróbálnám megfellebbezni. Tudomásom szerint nem csak a rendszámot, hanem a gépjármű típusát is tudni kell beazonosítani.