Gyorshajtás


csegi # 2011.08.22. 17:26

Tisztelt m and m!

Javaslom, hogy amelyet ide leírt, fellebbezésként nyújtsa be.

Tisztelt Beusli!

Önnek azt javaslom, hogy fotózza végig a gyorshajtás helyszínét, az útkereszteződéssel együtt. Azután írja le azt, amelyet ide is leírt, és küldje be a szombathelyieknek a képekkel együtt. Az illetékbélyeget erre a papírra kell felragasztania.

Üdv: Csegi

Beusli # 2011.08.23. 19:25

Tisztelt csegi!

Mindent lefotóztam már korábban, a fényképeket tároltam, és felküldtem Szombathelyre a fellebbezést! köszönöm a segítséget, a végkimenetelről még írok!

bbar145qv1 # 2011.08.24. 05:57

Tisztelt Csegi!
Köszönöm a választ!

trutta # 2011.08.31. 06:48

Tisztelt Csegi!

Érdeklődni szeretnék, hogy jelen jogszabályok szerint hány napja van a rendőrségnek, hatóságnak bírság kiszabására, kiértesítésre elkövetéstől számítva (2011.07.30.) gyorshajtás esetén.

Válaszát előre is köszönöm!

Üdv: trutta

csegi # 2011.08.31. 16:45

Tisztelt Trutta!

Tudtommal 90 napja.

Üdv: Csegi

Edesoft # 2011.09.05. 09:04

Tisztelt Fórumozok!

Kérdésem lenne!

2011.05.30-án 14:30 perckor vásárolt autóval bemértek
2011.05.30-án 17:25-kor! Az előző tulaj kapta a gyorshajtási csekket, ő mellékelte az adásvételit hogy az autó akkor már nem az ő nevén szerepelt! Minket most hívott fel a tulaj hogy ő ellene már adó tartozási eljárás indult! Kérdezném hogy ezután mi fog történni (mikor kapunk mi levelet vagy csekket vagy valamit)? Illetve meg lehet úszni a befizetést?

Üdv.

Fülöp Edvárd

csegi # 2011.09.07. 18:24

Tisztelt b.eric!

Sajnos a közigazgatási bírság esetében a jogszabályok nem adnak lehetőséget a bírság elengedésére, illetve mérséklésére. Részletfizetést, illetve halasztást kérhet az eljáró szervtől.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.09.07. 18:28

Tisztelt edesoft!

Ha jelezték a szombathelyieknek levélben, hogy a gépjármű el lett adva, akkor nem indíthattak a régi tulajdonos ellen adótartozási eljárást. Javaslom, hogy ismételten nyújtsák be az adásvételi szerződést, mert véleményem szerint csak így tisztázódhat az ügyük.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.09.07. 18:31

Tisztelt jmilu!

Igen, szerintem ezekkel az indokokkal érdemes lenne fellebbeznie. Ugyanezeket az észrevételeket írja le, tegyen rá 5000 forint illetékbélyeget, és küldje el a szombathelyieknek.

Üdv: Csegi

csegi # 2011.09.07. 18:33

Tisztelt adrianb!

Szerintem nincs értelme. A kresz változásai szerint oda telepítenek sebességmérőket, ahová jónak látják.

Üdv: Csegi

aurry # 2011.09.08. 10:53

Tisztelt Csegi, Fórumózók!

A segítségeteket szeretném kérni. Most először kaptak gyorshajtáson. A vicces, hogy nem volt tudatos, nem siettem sehova. Egy 70-es szakaszra "beszúrt" 50-es tábla miatt büntetnek. 30e-re bírságoltak.
A Nagykőrösi úton fotóztak le, pontosan a Nagykőrösi út és a Baross utca "sarkánál", a Gyáli úti felüljáró előtt elvileg (47.453814 n 19.115990 e). A fotó szerint 69-vel mentem. Jól tudom, hogy 68-nál még nem büntetnek?
A kérdésem, hogy az egy hosszú 70-es szakasz, tényleg van ott valahol egy 50-es tábla? És ha igen akkor lehet valahogy méltányosságot kérni? Nem 100-val repesztettem, a tudtommal 70-es szakaszon 69, a korlátozáson belül autóztam, és ha tényleg 68 a határ akkor az az 1km/h eltérést nem lehetbe figyelembe venni?
Gyors válaszotokat előre is köszönöm.

tibcsi01 # 2011.09.08. 14:18

Tisztelt Fórumozok!!!

Olyan problémám van, hogy 2009.10.22.-én bemértek mert gyorsan hajtottam. 2009. decemberében meg is hozták a határozatot a bírságról, majd ezt követően 2010.04.27-én kaptam meg postán a határozatot.
Természetesen megfellebbeztem. Aztán vártam de nem történt semmi egészen 2011.08.27.-ig amikor is megkaptam a másodfoktól a határozatot, hogy helybenhagyja az első fokot, mert hát igaz szabályszegést követtek el, de az nem jogvesztő. A határozatba beleírta az ügyintézési határidőt a másodfokra ami 2010.06.13.-2010.08.14-ig tart. A határozatot 2010.11.22.-én írták és 2011.08.27-én kaptam meg. A két év elévülési idő nincs meg, de azt nem tudom mióta van két év, mert januárban én még 1 évet olvastam.
Szerintetek mit tehetek, mit kell írnom a bíróságnak?!

Köszi.....

Túratibi # 2011.09.09. 10:46

Tisztelt Fórumtagok!

Sebességméréssel kapcsolatos ügyben szeretnék segítséget kérni. A rendőrségi értesítés állítása szerint belterületen a megengedett 50 km/h helyett 68 km/h-val közlekedtem. A megtekinthető 3 képből 2-n - melyen a sebesség túllépi a megengedettet - nagyon távolról látszik az autó, sem külsőleg, sem rendszám alapján nem egyértelműen beazonosítható. Azon az egy képen, ahol a rendszám látszik, ott a környezet nem látszik és ott pedig 44 km/h sebességgel közlekedek a fotó szerint.
Kérdésem arra vonatkozik, hogy mivel ugyanazon időben és útszakaszon nem csak egy olyan autó közlekedett, köteles vagyok-e bizonyító erejű állításként elfogadni a fotókat vagy joggal fogalmazhatok-e meg fellebbezést az érintett hatóság felé.

A válaszokat előre is köszönöm!

DareDevil # 2011.09.23. 06:28

Tisztelet Fórumozók!

Új vagyok az oldalon és segítséget kérnék a velem történtek megoldásával kapcsolatban. Ez év augusztusában egy a lakhelyemhez közeli településen állítólag az én autómat fotózta le a traffipax. Ki is küldték a 30.000 Ft-os csekket, de abban az időben én máshol tartózkodtam és tudomásom szerint más sem közlekedett az adott időben és helyen a kocsival. Az interneten is megnéztem a az állítólagosan az autómról készült képet, amelyen egy hasonló, sötét színű autó látható olvashatatlan rendszámmal, elmosódott márkajelzéssel. Még az sem látszik, hogy magyar hatósági jelzésről van-e szó, és a benne ülő vagy ülők sem felismerhető(ek). Ezt az észrevételemet E-mail-ben jeleztem is a hatóság felé, akik valami települési naplóra akarnak hivatkozni. Gondolom azt a traffiban ülő rendőr írja meg. Ilyenkor mi a teendő? Még soha nem volt közlekedési kihágásom, nem tudom mit tegyek. A válaszokat előre is köszönöm. Ui: a becenév ne tévesszen meg senkit, hirtelen ez jutott eszembe.

borrob # 2011.09.23. 08:42

Tisztelt Fórumozók!
A mai napon kaptam egy levelet, nem a lakhely szerinti Rendőrkapitányságról, hogy az M0 északi szakaszán 80km/h helyett 93km/h-val közlekedtem. Szabálysértési eljárás keretében vizsgálják az ügyet. Soha nem volt még ügyem a rendőrséggel. Érdemes azt nyilatkozni, hogy nem én vezettem a gk.-mat hanem egy családtagom, vagy ismerjek el mindent szánjam-bánjam a dolgot. A rendőrség fog olyat tenni, hogy a fénykép alapján beazonosít? Az esetről nem láttam még a fényképet, de gyaníthatóan szemből készült. Mennyi lehet a büntetésem ha elismerem a szabs.-ot?
Köszönöm a válaszokat!

Gabicsek # 2011.09.24. 20:20

A kérdésed első részére a válasz igen.

bandi30 # 2011.09.26. 02:45

Kérdésem a következő:
Gyorshajtásért 60000 ft bírságot szabtak ki. A határozatot átvettem. Az ebben szereplő útszakasz mellet néhány lakóház van, amelynek kezdetén és végén zöld alapon lévő helynévtábla található. A két tábla között volt a bemérés helye. 50 km/h-s sebességkorlátozást említenek, amelyet 89-el léptem át. Amennyiben jól tudom a helynévtábla nem kötelez sebességcsökkentésre. Érdemes ezügyben fellebbeznem?
A helynévtáblák között van 60 km/h-s korlátozó tábla is, de csak a bemérési helyet elhagyva van ott.Még ha 60-as korlátozást is veszem figyelembe, ez csak 30000 ft-ba kerülne.
Köszönöm!

kea4 # 2011.09.27. 23:14

Bandi30,

vegyél elő egy friss kreszkönyvet, és keresed ki belőle. Személyes emlékeim szerint a "Lakott terület kezdete" tábla nem zöld, a zöld tábla önmagában nem jelent sebességkorlátozást. Ha a kocsid _előtt_ volt a 60-as tábla, akkor még jogosan mentél 89-cel. Ne hagyd magad!

Üdv:
KEA.

sanyee88 # 2011.09.28. 22:37

Szép estét..
egy olyan kérdéssel fordulok önhöz hogy
vásároltam egy autót 2 hónappal ezelött..
a tulaj azt mondta hogy nincs semmi féle gyors hajtás semmi büntetés az autón..
majd a mai nap üzent hogy most jött ki neki egy májusi gyorshajtásról papír hogy 8 napon belül fizessen ki 30E Ft-ot.. vagy különben kivonják az autómat végleg a forgalomból..
ilyenkor én mit tudok tenni hogy ne vonják ki?? mivel már 2 hónapja az én tulajdonomban van... és nem szívesen fizetnék vizsgákra és egyéb dolgokra pénzt.. más hibája miatt...
válaszát előre is köszönöm.
üdvözlettel
Juhász Sándor

csegi # 2011.09.29. 16:24

Tisztelt sanyee!

Küldje meg a szombathelyieknek az adásvételi szerződés másolatát, ezzel igazolhatja, hogy a gyorshajtás időpontjában még nem volt az Öné a kocsi.

Üdv: Csegi

Gabcsi81 # 2011.09.29. 18:23

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.
Bátyám e hét hétfőn kapott egy határozatot, hogy lakott területen kívül a megengedett 90 km/h helyett 95 km/h-val közlekedett. Ezen bűne miatt a szegedi rendőrkapitányság 14 ezer Ft-ra bűntette.Ez azért már nonsense, hisz akkor minden autósnak küldhetnek ilyen összegű bírságot és hívjuk autóhasználati adónak, hisz ez egy naponta elkövetett bűn minden autós részéről.
Nem tudjátok, nincs e valami kiskapu ilyen minimális sebességtúllépésnél?
Olvastam, hogy 2011.05.01-től max 3 km-es hibalehetőséget hagynak....
Kérlek adjatok tanácsot, vagy támpontot, mert ez abszurd.
Köszönöm: Gabcsi

Gabicsek # 2011.09.29. 20:09

Gondolom, előtte kiküldtek egy nyilatkozatot, hogy ki vezette az autót. Ő pedig szépen beírta saját magát. Mivel nem úgy nyilatkozott, hogy az autót közvetlen hozzátartozója vezette, akit nem köteles megnevezni, hát így bizony kénytelen lesz a bírságot kifizetni.

fogo # 2011.10.03. 20:45

Sziasztok!

Ugyan az én ügyem nem gyorshajtás, hanem járdán várakozás, de szintén 30 ezres bírság. A képeken, és a határozatban x utca 79 szám szerepel. Én azonban (valóban szabálytalanul, ezt elismerem) a másik (páros) oldalon álltam. Érdemes ezt meglovagolni, vagy hagyjam az egészet?

Előre is köszönöm a választ!

Abüntitútjavításra # 2011.10.04. 14:34

Sziasztok!

Kezdő gyorshajtó vagyok,emiatt segítséget szeretnék kérni a következők miatt.
Gyorsan mentem ,bemértek 11nap múlva meg is jött a papír,de nem az amit "vártam".
Csekk helyett egy adatkérő nyilatkozat volt a levélben amit megkérnek hogy legyek szíves kitölteni de,ha nem töltöm ki akkor szabálysértést követek el amiért megbüntetnek,na ennyit a "legyek szívesről":)
Ki vezette az autót,ha nem én akkor ki? Illetve az autót vezető adatait kérik.
Ezt a nyilatkozatot 7 napon belül kell visszaküldenem.
Kérdésem az lenne:Valóban köteles vagyok ezt a nyilatkozatot kitölteni,vagy lehet ezzel a szituval valamit kezdeni?
A választ előre is köszönöm,remélem a visszaküldési határidőig megkapom.

Ui:Ha fizetnem kell, a csekkre ráfogom írni "A büntetést tessék útfelújításra költeni!!!",mert valami gyalázatos útviszonyok vannak hazánkban:(

Gabicsek # 2011.10.04. 16:20

Olvass kicsit vissza, megtalálod a megoldást:)