Gyorshajtás


DareDevil # 2011.10.24. 13:28

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e fellebbezést benyújtanom a Vas megyeieknek, mert a gyorshajtásos fotón a rendszám, de még az országjelzés sem leolvasható és a kocsi típusa, a benne ülő(k) sem látszanak beazonosíthatóan. Én kifogásoltam E-mail-ben mindezt, de ők hajthatatlanok és visszaírtak, hogy az ún. települési naplóba az én rendszámomat írta fel a rendőr. Az már bizonyítéknak számít? A rendőr nem tévedhet? Egy állítás egy tagadás! Mivel bizonyítják máskülönben ha a fotó értékelhetetlen? Amúgy 1 db(!!!) fénykép készült állításuk szerint az én autómról, ami a NET-en fenn is van. Válaszaitokat előre is köszi!

Mikrobi89 # 2011.10.24. 11:47

Üdv mindenkinek.
Ma kaptam a Vas megyei rendőr-főkapitányságától 2 levelet. Igen gyorshajtásért. Viszont megnéztem mind a két levelet, teljesen minden egyezik benne. Lehetséges 2x küldték el véletlen a bírságot? Lakott területen belül 73-al közlekedtem ezért 30 ezer ft-os csekket kaptam. A dátum időpont teljesen egyezik és a cím is.
Ilyenkor mi a teendő? Kaposvári vagyok, menyek a kaposvári rendőrséghez? felmutatni, vagy valami. Remélem nem kell mind a kettőt befizetnem.
Előre is köszönöm a válaszokat.

csegi # 2011.10.20. 16:52

Tisztelt equinoxe!

5 év az elévülési ideje a pénzügyi követeléseknek.

equinoxe # 2011.10.19. 14:10

Tistelt szakértők!

2008-ban céges autóval 30 helyett 66-al bemértek. A cég meg is kapta a csekket. Viszont a cég kikérte magának, és beküldte a menetlevelet, ami szerint ugye én vezettem. Viszont csak a nevem volt rajta, semmi egyéb adat. A rendőrség visszaírt, hogy ez alapján nem vagyok beazonosítható. A főnök aláíratott velem egy papírt, hogy elismerem, hogy én vezettem az autót. Én éppen akkor mondtam fel a cégemnél, mert kaptam egy jó állásajánlatot, de az ügyvezetővel jóban voltunk és jóban is maradtunk azóta is. Viszont most 2011-ben megkereste őt megint a rendőrség ezzel az üggyel. jelzem sokat nem beszélünk, tehát nem tudom mit leveleztek a 3,5 év alatt a rendőrséggel, de én nem kaptam semilyen megkeresést. Az lenne a kérdésem, hogy ennyi idő után tudnak rajtam követelni valamit is? Vagy akár a cégemen? Mert mondjuk azt sem szeretném, hogy a cég kifizeti helyettem, és utána behajtja rajtam a pénzt bírósági úton.

Válaszukat előre is köszönöm

üdv: Sándor József

bandi30 # 2011.10.17. 10:16

Korábban felvetett problémám megoldódott. A kiszabott 60.000 -es bírság csak 30.000 Ft lett. bizonyítási indítványt adtam be email-ben (ez ingyenes). Elfogadták, válaszoltak rá hogy az adott helyen 60-as korlátozás volt érvényben. Igaz tábla nem volt kint az én sávomban . csak a szembejövőében.
Azóta újra táblázták a helyet, sajnos 50 -es táblákat is kihelyezték.

gerbera317 # 2011.10.16. 19:07

Kedves Fórumozók!

Azt, hogy megengedett sebesség jelentős túllépéséért mely jogszabály szerint szabják ki a közigazgatási bírságot, közismert, hiszen már a csapból is az folyik.

Azt, hogy kisebb túllépésért helyszíni bírságot szabhat ki a rendőr, szintén világos. Az is világos, hogy a helyszíni bírságolás részletes szabályairól szóló 10/2000. BMr. 2. § (2) szerint, ha az elkövető a helyszíni bírságolás tényét nem veszi tudomásul vagy a helyszíni bírság összegét vitatja, a hatóság tagja a
helyszíni bírságolást befejezi és közli az elkövetővel, hogy feljelentést tesz.

Azt mondja meg valaki, hogy ilyen feljelentés esetén mely jogszabály alapján kaszálja el a hatóság a gyorshajtót. Korábban az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. Kr. 43. § a) és b) pontjai szerint, de az a közigazgatási bírság hatályba lépése óta csak a 20 km/h vagy ennél kisebb megengedett sebesség táblánál volt alkalmazható, 30-as táblától kezdődően a közigazgatási bírság kiszabásának volt helye. Azóta ez a szabály is változott: a 43. § jelenleg hatályon kívül van helyezve.

Tehát még egyszer a kérdés: Mely jogszabály alapján bírságol meg a szabálysértési hatóság, ha a helyszíni bírságolás nem vezetett eredményre, és ezért feljelentést tett a rendőr?

morph3d # 2011.10.15. 04:58

Kedves Fórumozók!
A kérdésem a következő lenne.Mi van akkor ,ha a másodfokú határozatt 2011.01.16-án kelt és csak most 2011.10.13-án adták fel?Rájuk nem vonatkozik semmi?Mit tudok tenni?
Köszönettel:

rostbraten # 2011.10.12. 11:41

sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy mi a vonzata annak hogy a napokban ausztriában az autópályán (ÚTÉPITÉS, 60as tábla) és itt belefutottam kb 90-100 között éjjel a pirosan villanó trafiba... esetleg van valami trükk ami némi kibúvást biztosítana??
előre is köszi a választ!

Gabicsek # 2011.10.10. 19:32

Abüntiútjavításra!
Hajrá:)

Gabicsek # 2011.10.10. 19:31

wers!
Nem írom le még egyszer, ezen az oldalon olvasd el, amit 10.08-án 13.22-kor írtam. Különbség van a szabálysértési, és a közigazgatási eljárás között. Persze, hogy kaptátok a csekket.Neten is meg lehet nézni, hogy milyen sebességtúllépésnél mennyi a bünti a közig.bírságnál, amikor kapásból a csekket küldik.
Pl. ezen a linken, itt le vannak írva a sebességhatárok is:

http://motorteszt.com/…kulator.html

geniko1! A közig.bírságot sosem enyhítik, legfeljebb részletfizetést kérhetsz (de csak a fellebbezési idő lejárta után!)

wers # 2011.10.10. 12:49

Gabicsek, itt valamit nem nagyon értek, nekem nem kellett semmi nyilatkozatot tennem, pedig nem 15-el lépte túl a párom a sebességet, 50 helyett egyszer 77, egyszer 82. Kaptuk a csekket, és feladtuk.
Az elsőt még itt a megyén szabták ki, a másodikat már Vas megyeiek, és úgy tudom, már mindet ott csinálják.
És már a neten lehet megnézni a sztárfotókat.

Abüntitútjavításra # 2011.10.10. 11:35

Gabicsek!

Levél feladva.....már nincs vissza út:)

geniko1 # 2011.10.10. 09:50

Ma kaptam egy büntetésről papírt, csekkel. Van értelme enyhítésért folyamodnom?

Gabicsek # 2011.10.09. 19:01

ok, vesztenivalód nincs:)

Abüntitútjavításra # 2011.10.09. 18:51

Ezt fogom tenni,aztán majd meglátjuk az eredményt:)

Gabicsek # 2011.10.09. 12:05

A bírságokat a Vas megyei Rendőr-főkapitány nevében szabják ki. Hát, ha küldtek nyilatkozatot (közlekedésrendészet), akkor nyilatkozz:)

Abüntitútjavításra # 2011.10.09. 07:44

A Vas megyeiektől kaptam Szombathelyről Egész pontosan:
Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti osztály .Szombathely.Söptei külső út 2.PF:179:)
Ez az országos "büntető" központ nem?
Egyébként a "szörnyű" bűnt (gyorshajtást) Vas megyében követtem el.

Gabicsek # 2011.10.08. 18:17

Ezt azért nem teljesen értem. Szabálysértési határnál nyilatkozatot küldenek, közigazgatási bírságnál kapásból a csekket a kocsi tulajdonásának/üzembentartójának, ott nem kérdezik, ki vezette a kocsit, mert nem érdekli őket. Kiszabják a bírságot, és kész.Közlekedésrendészettől, vagy a Vas megyei Rendőr-főkapitányságtól kaptad?

Abüntitútjavításra # 2011.10.08. 17:48

Köszi,már mindent tudok!
Szerencsém volt hogy nekem 21km/h túllépés ellenére is küldtek nyilatkozatot:)
Bár azt írják közig eljárást akarnának lefolytani ahhoz kéne a nyilatkozatot úgy kitölteni ahogy azt ők szeretnék.....

Gabicsek # 2011.10.08. 11:22

Az, hogy az alacsonyabb túllépés (általában 15 km/órás túllépés a határ) szabálysértés, a magasabb pedig közigazgatási eljárás. Szabálysértés esestén nyilatkozni kell, hogy ki vezette a kocsit, és az ellen indul szabálysértési eljárás - feltéve persze, ha nem úgy nyilatkozik az illető, hogy közvetlen hozzátartozója vezette, akit nem köteles megnevezni -, a 15 km/órás feletti sebességtúllépésnél nincs helye szabálysértési eljárásnak, hanem az már kapásból a Vas megyei RFK-hoz megy közigazgatási bírság kiszabására a jármű tulajdonosának/üzembentartójának (objektív felelősség) A te sebességtúllépésed valószínű szabálysértési határ, ezért küldték a nyilatkozatot.
A törvény mindenhol előírja (szabálysértésnél is), hogy senki nem köteles közvetlen hozzátartozójára nézve terhelő vallomást (nyilatkozatot) tenni.

Abüntitútjavításra # 2011.10.07. 12:53

Gabicsek!

Húúúú,akkor jó már írom is a választ a rend derék őreinek a megbeszéltek szerint:)
Azonban egyet nem értek.....
Nem reklamálni akarok:) csak nem értem mi dönti el hogy, valaki egyből határozatot és csekket,más + mint PL: én(hála isten!) adatkérő papírt kap??

Köszi!

Gabicsek # 2011.10.06. 20:24

Prince1983!
Az lesz, ha nem fizeted be, amit leírtak. Ez ugyanis nem szabálysértési eljárás, hanem közigazgatási bírság, itt nem kérdezik meg, ki vezette a kocsit, előtte nem küldenek nyilatkozatot, azonnal bírságolják a jármű tulajdonosát/üzemben tartóját. Teljesen mindegy, hogy ki vezette a kocsit, ha nem fizeted be, kivonhatják a forgalomból. A bírság gondolom apád nevére ment. Be kell fizetni. Lehet részletfzetést kérni, de: vigyázzni kell, csak a fellebbezési idő lejárta után, különben fellebbezésnek veszik, és külön fizetni kell a magasabb illetéket!

Gabicsek # 2011.10.06. 20:21

Abüntiútjavításra!
Nem fog balul kisülni.

Prince1983 # 2011.10.06. 11:14

Megjegyzem, láttam a képet a megadott linken, de nem ismerhető fel senki a kocsiban, sőt nem is látszik, hogy ül-e benne valaki.

Prince1983 # 2011.10.06. 11:13

Helló!

Segítséget szeretnék kérni valakitől a következő miatt: 50 km/ó helyett 73 km/ó, 30.000 Ft. Nem kaptam még korábban ilyet, mert sosem szoktam gyorsan menni, ez nem tudom hogy sikerült (60 alatt tartom mindig a sebességet).
Mi van, ha nem tudom (vagy nem akarom) befizetni?! Milyen lehetőségeim vannak? Mert azt írják benne, hogy ha 30 napon belül nem fizetem be, 8 napon belül kezdeményezik a forgalomból való kivonást.
Az autó az apámé. De nem jött semmilyen adatlap, hogy ki vezette vagy valami.
A határozatban csak a halasztást, illetve a részletfizetést említi, de annak is díja van.
Rokkantnyugdíjas vagyok, ráadásul olyan problémával, amivel csak nagyon könnyű fizikai munkát, inkább irodait tudok végezni.
Jó lenne, ha valaki segítene, aki jártas a jogban, de a tapasztalat is megfelel. Nagyon szépen köszönöm a segítséget előre is!

J.