Gyorshajtás


argo # 2010.02.15. 13:54

Mindenkinek, akit vasúti átjáróban mértek be az elmúlt év végén.
Ha az eljárást nem szüntetik meg hivatalból, akkor a bírágot kiszabó határozat ellen eredmémnyel lehet fellebbeznei, mert a jogszabály megváltozott. Nekem bejött!
Üdv!

Lacci # 2010.02.19. 14:24

Kedves Fórumozók,

én arra lennék kíváncsi, hogy ha pl lakott területen belül (50km/óra sebességhatárnál) 60km/órával elkapnak, de nem állítanak meg, akkor az elvileg csak szabálysértés, és ezért -nem közig. eljárás keretében- alkalmazhatnak-e mégis valamilyen bírságot.

speedy gonzales # 2010.02.23. 22:22

Lacci, nem vagyok jogász ezért csak tájékoztató jelleggel írom: tudomásom szerint ilyen esetben szabálysértési eljárást indíthatnak, de mivel ez nem tartozik az objektív felelősség körébe így védekezhetsz azzal hogy nem te vezetted az autót. Ha nem állítottak meg utána akkor szvsz megúsztad.

monalisa1 # 2010.02.23. 22:46

Lacci

Akár már 51 km-nél megállíthattak volna és gyorshajtásért helyszíni bírság kiszabása. Azonban 15% túllépésig utólagosan nemigen szankcionálnak...

Ha mégis, végső soron az üzembentartó lesz a hunyó!...

"Mona"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.02.23. 22:48

Mármint ha a tényleges elkövető nem kerülne elő, az üzembentartó meg "megvan".

Lacci # 2010.02.24. 08:05

Köszi mindkettőtöknek a segítséget! :D

Speedy gonzales
az objektív felelősség akkor most létezik, vagy nem? (ez az amikor a tulajdonost/üzembentartót bűntetik, ha a vezető nem kerül elő?) Elég sok hercehurca volt már róla, nem tudom eltörölték-e már az ide vonatkozó szabályzásokat.

Monalisa1
Sajnos az én esetemben egy és ugyanaz a tulaj és az üzembentartó, de asszem értem a célzást ;)

speedy gonzales # 2010.02.25. 17:39

Lacci:
Ha jól tudom az objektív felelősség csak bizonyos mérték feletti sebességtúllépésre vonatkozik, 50-es megengedett sebességnél ez 65, illetve a rendőrség minden mérésnél hozzáad 3-at a traffipax lehetséges mérési hibájának ellensúlyozására. Vagyis ha 69-nél lassabban mentél akkor nem indítanak közigazgatási eljárást és az objektív felelősség nem vonatkozik az esetre. 53 felett szabálysértési eljárást indíthatnak, de ebben az esetben nem büntethetik az üzembentartót ha nincs meg a vezető.

Kicsit lejjebb idéztem egy cikkből ami arról szól hogy az objektív felelősség egyes részeit (pl a mögöttes helytállás) az alkotmánybíróság megsemmisítette és ezt monalisa1 sem cáfolta. Ha kicsit utána olvasol akkor kiderül hogy nagyobb sebességnél is meg lehet úszni, csak kell hozzá valaki aki írásban vállalja hogy ő vezetett akkor és nem lehet rajta behajtani a bírságot.

zsoltiakibenézte # 2010.02.27. 18:48

Üdv mindenkinek!
Előre is bocs ha ez a kérdés volt már,de nem tudom kibogarászni az előző hsz. közül a választ.
A helyzet a következő: 40-es táblánál kaptak le 63al amit az operatőrtöl tudtam meg. Semmilyen papírt nem kértek tőlem és nem is adtak a helyszínen.
Az eset 2009 nov.30.-án történt és azóta sem kaptam semmit a hatóságoktól.
Mire számítsak ezek után, lehet nem is küldenek már semmit ,ha esetleg még is akkor jelent-e nekem bármi pozitívumot az ,hogy eddig nem reagáltak semmit.
A választ előre is nagyon szépen köszönöm és még1x bocs,ha valakit zavartam a kérdésemmel,de nem tudok máshoz fordulni és abban reménykedek,hogy valaki tud érdemleges választ adni.
További szép napot minden kedves fórumozónak.

kea4 # 2010.02.27. 23:00

Zsolti...!

Ez szerintem mezei szabálysértés, aminek emlékeim szerint fél év az elévülési ideje, ami tavaly András-nap óta ketyeg, tehát már a felénél tart. Ha ajánlott v. térti levélben megkeresnek az ügyből kifolyólag, akkor még mindig foglalkozhatsz avval, hogy van-e bármi értékelhető felvétel és mérési adatok. Ugyancsak emlékeim szerint a sebességtúllépés az nem az objektív kategória, de inkább guglizz ebben az ügyben.

Mindenesetre, mióta 30 rugó az induló tétel, nálam véres odafigyelés van mindenre.

Üdvrivalgással:
KEA.

Shroom # 2010.03.01. 10:56

Üdvözlök mindenkit!

Történt egy olyan velem, hogy az M0-on a Szigetszentmiklósi kihajtó után Budafok fele lévő kamerába belefutottam 80 helyett 119-el. Ekkor még nem tudtam, hogy van ott kamera. Másnap szintén éjszaka de már nem szakadó esőben mentem ugyan ott 125-el. Ekkor vettem észre, hogy a szép nagy doboz ott van az út közepén. A km/h-t azért tudom ilyen pontosan, mert a figyelmeztető papírokat már kiküldték. Megnéztem az új büntetési díjszabásokat és én így kb 100 ezres tételt számoltam ki. Viszont ott van az, hogy két gyorshajtás egymás után. Azt meg nem is találtam sehol, hogy ez a pénzbírságon kívül még milyen következményeket hozhat?

A válaszokat előre is köszönöm.

Egyjogász # 2010.03.01. 11:15

Ha 80 helyett 125-tel mentél, az már a sebességkorlátozás jelentős túllépése szabálysértés, amiért járművezetéstől eltiltás is kiszabható.

potty19 # 2010.03.03. 17:43

Sziasztok.

Azt szeretném megérdeklödni, hogy az egyik kollégám (erdélyi, magyar lakcímmel). A napokban kapott 2 levelet, hogy 2010.01.23.-án 12:48-kor Vácrátot-on a 30km/h-ás táblánál 62km/h-val mennt, a következö levélben pedig 2010.01.23.-án 13:15-kor szintén úgyan ott csak a másik írányból és akkor már 72km/h-val. Milyen büntetésre számithat?
Tavaly lekapták gyorshajtás miatt arra kapott 45ezres büntetést (2/A-).

A válaszokat elöre is köszönöm.
ÜdVW

kitty29 # 2010.03.03. 20:14

Sziasztok, Jó estét!

Tud-e esetleg valaki segíteni abban, hogy van-e arra valamilyen szabály vagy törvény, hogy a gyorshajtási bírságról szóló határozatot mennyi időn belül kell kipostázni?
Azt tudom, hogy 60 nap van a határozat kiadására, ez az én esetemben is így történt, de a rendőrség rossz településre postázta ki a levelet. Így én csak most 10, azaz tíz (!) hónappal később kaptam kézhez tértivevénnyel a helyes címemre.
Ez így szabályos?

Köszi előre is!

Hondi # 2010.03.17. 14:41

Sziasztok! Szép Napot!

Kérdésem a következő: autópálya-kihajtón, forgalommal szemben??? sebességet mérhetnek-e?
Tudom, a KRESZ így módosult:

  1. azt a jármûvet, amelyben a közúti forgalom ellenõrzését végzõ berendezés üzemel

a közúton úgy kell elhelyezni, hogy a gyalogos és jármû forgalmat indokolatlan mértékben ne akadályozza.
(5) A (4) bekezdés b) pontjában meghatározott jármû a jármûforgalom elõl elzárt területen, továbbá a közútnak azon
a részén is elhelyezhetõ, ahol a jármûvek megállása vagy várakozása tilos.”
De ahhoz mennyi szabályt kellett áthágnia, hogy szembe forduljon a forgalommal?

monalisa1 # 2010.03.17. 18:33

Ha szerinted "tilosban" áll fényképezd le és jelentsd fel - hasznos ha dátumozó a fényképezőgéped.

Hidd el a rendőr tudja "meddig" mehet el a Kresz megszegésében.

Ez vonatkozzomn rád is az esetleges gyorshajtáskor...

"Lisa"
laikus hozzászóló

jani1203 # 2010.03.21. 20:36

Sziasztok!
Kérdésem a következő.
Súlyosbítja e a büntetés mértékét ha 2009.07.25 (50km/h helyett 70km/h ) és 2010.01.19.én (50km/h helyett 90km/h ) is bemértek ugyanazzal a rendszámú jármüvel
Előreis köszi!!

monalisa1 # 2010.03.21. 20:53

Az elkövető személye mint visszaeső súlyosbítja a büntetés mértékét és nem az hogy milyen kocsival történt a gyorshajtás.

Visnor2000 # 2010.03.26. 15:07

Tiszteletem!

A mai napon kaptam egy levelet gyorshajtásról: 50 km/h-nál 78 km/h. Büntetési díj nem volt még a levélben. Kérdésem, hogy ez már biztos 45.000 Ft-os bírság vagy lehet belőle még 30.000. Hallottam olyanról hogy határ számhoz közeli esetben az alsóbb kategóriát árát szabják ki. Vagy ez a 78 km/h már a mérés pontatlanságából eredő eltérést tartalmazza?

Izgatottan várom a válaszokat.

vera11 # 2010.03.29. 16:29

Sziasztok!
A gyerekemet ((18,5) a minap elkapták 40-es táblánál 63-mal.
A B jogsija alig 15 hónapos, de a B1-jogosítványát már 2007.októberében megszerezte. Az lenne a kérdésem, hogy letelt-e neki ez a "próbajogsi"- verzió, vagy mehet újra vizsgázni?
Talán fontos tudni, hogy a szabályszegést autóval követte el, tehát a B-jogsijával.
Köszi, ha válaszoltok :-)

vera11 # 2010.03.29. 16:37

ÁÁá, roszzul írtam, szóval egy motoros A1 jogosítványa van 2007.októberétől. Akkor kezdődött neki a két év próbaverzió? Vagy ez az autóval elkövetett szabályszegésre nem vonatkozik?

Dera # 2010.04.01. 18:22

Ma kaptunk egy közig. eljárás megindításáról szóló értesítést, ami szerint 87-tel mentünk 50 helyett.
A terület egyébként BŐVEN lakott területen kívül van, valóban van kihelyezve 50-es tábla egy szakaszon, de a fotóból az autó hátulján kívül szinte semmi nem látszik. Gps koordináta nincs a felvételen, persze így bizonyítani sem tudom az igazamat és persze a rendőrök sem.....szóval marad a bosszúság. :(

Tudom a bírsághoz ez elég? De kinek. A számomra nem kellene meggyőző bizonyítékot biztosítani? Hogy jogosan büntetnek meg? Félreértés ne essék, ha hibáztam fejet hajtok a bírság előtt. Nem értek én sem egyet a felelősséget fel nem mérő és nem vállaló vezetőkkel! De ez azért a jogaimat eléggé sérti. Bárhol készülhetett a fotó, ill. videó. Ráadásul azt az infót kaptam, hogy a települési naplóba nem vezetik be rendszámokat, csak azt hogy hány felvétel készült. Ehhez már nem tudtam többet hozzáfűzni.

A kérdésem az volna, hogy ezek után mire számíthatunk?

Úgy értelmeztem az értesítést, hogy nem kell nyilatkozni. Ebben az esetben kiszabják az üzembentartónak a bírságot és ennyi. Jól gondolom?

Dera # 2010.04.01. 18:23

Bocsi.
Hibajavítás:
Tudom a bírsághoz ez elég. De kinek?

nyinyi (törölt felhasználó) # 2010.04.02. 20:37

Üdv mindenkienk!

Mi is kaptunk értesítést tegnap. Eléggé meglepődtem mert ugye úgy indul, hogy Vas Megyei RFK. Én meg ugye Fejér megyei lennék. A fényképet hogyan tudom lekérni? Állítólag meg lehet nézni a neten is, de eddig nem találtam még meg. Tudna valaki segíteni? Persze fellebbeznem gondolom nem érdemes. Hiába mondaná, hogy vitt a forgalom.
Köszi

Egyjogász # 2010.04.03. 02:51

Dera, szabs. eljárásban elvileg nem neked kell bizonyítanod az igazadat (azaz, hogy nem követél el szabálysértést), hanem a hatóságnak, hogy elkövetted. Azt, hogy mire számíthasz, nem tudom, de ha nem értesz egyet a határozattal támadd meg.

Enzo # 2010.04.03. 13:08

Üdv minden fórumzónák!

A napokban kaptam egy értesítést, hogy lefotóztak 69 km/h-val a megengedett 50 km/h helyett (30.000 Ft). A dátum és a város stimmel, mert valóban jártam arra, azonban a helyszín nem, ugyanis ebben a városban nincs is ilyen utca! Ráadásul a GPS koordináták sem arra a városra mutatnak! A fotóról pedig nem lehet kivenni, hogy hol van. Ilyenkor mi van?? Van értelme lépni az ügyben, vagy jobban járok ha fizetek?

Egyébként nekem is Vas megyéből jött a levél pedig Komárom-Esztergom megyében lakom. A képet meg lehet nézni a kozigbirsag.police.hu oldalon az értesítés azonosítója + a rendszám megadása után.