Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Mufurc_nagyon # 2011.11.03. 10:42

Kedves MD!

Hát az új képviselet nem állt sorba mikor azt észt osztották.
Én már 1,5 év után egy megerősítő közgyűlést hívtam volna össze.

Így bármi is volt a régi határozatban az új felülírja ;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ragyasdezso # 2011.11.03. 08:58

Tulajdonos perelte a k.k. felmentő határozatát, és sikerrel, mert ott is hiányos volt a 1+10% meghívója.

Mufurc_nagyon # 2011.11.03. 05:52

Kedves RD!

Az említett tényállás csak akkor áll, ha a képviselő tulajdonos volt és megtámadta a határozatot.

Természetesen tudok olyan forgatókönyvet is adni, amely jogszabálykövető és részletes.

Milyen alapon kell két évet fizetni munkavégzés nélkül, miután a képviselet indoklás nélkül felmenthető?

A th. ügyvédjével sem dolgoznék együtt;-)

Az képviselet szerződés szegés miatt perelte be a társasházat ? Kíváncsi volnék a jogalapra;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ragyasdezso # 2011.11.02. 22:49

Mufurc_nagyon

Hülyeségre ne biztasd a segítséget kérőt, hiszen pillanatok alatt elkaszálják! A szomszédomban most fizetik 2 évre visszamenőleg a volt k.k. megbízási díját (akit a bíróság vissza is helyezett) ilyen malőr miatt!

Mufurc_nagyon # 2011.11.02. 18:20

Kedves RD!

Hát a jogkövető magatartáshoz kellenek a "technikai" napirendek is.

Viszont amennyiben meg van a többség akkor....

A határozatot csak tulajdonos támadhatja meg, nem ;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

osmi # 2011.11.02. 18:04

Ha vmire jutni szeretnétek; csakis...

50Koma # 2011.11.02. 17:36

Jól értem, hogy inkább a rendkívüli közgyűléssel próbálkozzunk, mint külső segítség (jegyző, bíróság, rendőrség,..) keresésével?

ragyasdezso # 2011.11.02. 13:30

Mufurc_nagyon
A tulajdonosok 10+1th% indítsa a rendkívüli közgyűlést és akkor csak két napirendi pont van.

Több napirendi pontnak is kell lenni! Ha csak ez a kettő, akkor kapásból el is utasítja a k.k.

Mufurc_nagyon # 2011.11.01. 18:21

Kedves 50Koma, Munich!

Az ütk leváltása csak akkor történik meg a gyakorlatban, ha a jelenlévő tulajdonosok több mint 50 th% meg tudják győzni a szükségességről.
Ez igen nagy meló. De ha nem csinálják akkor marad a morgolódás.

A lényeg az, hogy az összehívást követően a levezető elnöki és a jegyzőkönyv vezetői pozíciókat meg kell szerezni, mert a közgyűlés sorsa és a jkv.-ben rögzített információk szabják meg a jövőt.

Nincs olyan előírás (ha csak az SzMSz nem tartalmazza), hogy a napirendi pontok sorrendjét meg kell szavaztatni. De ha a levezető elnök és a többség meg van akkor az mindegy.

A tulajdonosok 10+1th% indítsa a rendkívüli közgyűlést és akkor csak két napirendi pont van.
A régi ütk. leváltása és az új megválasztása és kész a dolog.(Lehet megbízásokat is összeszedni az eseményre;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

50Koma # 2011.11.01. 16:02

Tisztelt Munich!
Szomorú, hogy nem egyedi eset az ilyen felelőtlenség(?)! A közgyűlésen egyébként a napirendet is meg kell szavazni, logikusan a levezető elnök, a jkv-vezető, a szavazatszámláló megválasztása után, ha a közgyűlést határozatképesnek nyilvántották. A megszavazott napirendeken kívüli ügyben érvényesen szavazni sem lehet.

Munich # 2011.11.01. 13:03

Tisztelt 50Koma!
A bejelentésed nagyon jogos! A szegény édesanyám így halt meg, hogy a kapuk bezárva és a házmester nem engedte be a mentöket, akiknek a rendörséget kellett kihivni és az ablakon át másztak be a lakásba!
Nálunk 3 Kapu van lezárva, mondván mindegy, ha tüz van vagy mentök akarnak bejönni! A közös képviselönö is lezárja a gangot újabban nappal is. Senki sem reagál a kaputelefonra, mindenki süket.
A Közös Képviselö leválasztása is egy vicc, irásban kértük egy rendkivüli kzgyülés összehívását, aminek a javasolt idöpontját is áttették elöbbre, mondván kkor még kevesebben jönnek el...és a napirendi pontokat is átcsoportositották, hogy elöbb elkezdek mindenféle leveleket felolvasni, hogy mindenki megúnja vagy hazamenjen. A "lényegre", meg nem is reagáltak. Hiába kéred a Közös képviselö leváltásanak megvitattását az a válasz, hogy akkor ki csinálja??? irtóznak proftiól vagy vállakozótól..! Pedig már lassan 25.000Ft a Közös költség. Àtálltunk az Öko plszra, de a távfütés számlák továbbra is, nem a mért adatok alapján készülnek! Több mint 1 éve, semmi változás....
Egy tragédia!
Kérdésem az, hogy a napirendi pontot is el kell fogadnia a Közgyülésnek? Azt mindig utolsóként kell tárgyalni, mielött a gyülés már feloszlóban van???

50Koma # 2011.11.01. 11:43

Köszönöm a tanácsokat. Én is tapasztaltam személyesen a veszélyt. Édesanyám itt halt meg a lakásban, s a kihívott ügyeletes orvost egyszer sem tudtam beengedni hozzá a lakásból. Mindíg le kellett mennem kinyitni a kaput. Aki egyedül van, ezt nem tudja megtenni. Már többször fölvetettem a témát fogadóórán is, közgyűlésen is, de azzal az érvvel, hogy az éjszakára a folyosókon hagyott tárgyakat (pl. kerékpár) ellopják, a kapukat kulcsra zárják. Lefényképeztem más házban a kapuzárat, ami a lakásokból működtethető, de kulccsal nam lehet bezárni, csak a mágneses behúzóval. A képet átadtam az IB-nek. Megírtam aggályaimat az IB elnökének tértivevényes levélben, de nem változtat a veszélyes gyakorlaton. Azt mondja, ha előre kérjük, azt a kaput nem fogják bezárni. No, de hogy lehet egy rosszullétet előre kérni?! Ezek után vagyok tanácstalan a további lehetőségeket illetően.

osmi # 2011.11.01. 08:46

50Koma!
A helyzet valóban nagyon veszélyes, volt szerencsém megtapasztalni. Írd le az I.B.-nak /vetesd át velük/, hangsúlyozva a felelősségüket baj esetére.
Ha ez nem eredményes, 1/10 tulajdoni hányadot képviselő tul. társaknak kell rendkívüli kgy.összehívását kezdeményezni az I.B.-nál ezen nepirendi ponttal.

Mufurc_nagyon # 2011.11.01. 07:26

Kedves 50Koma!

Javaslom, hogy kezdeményezze a bejárati kapura mágneszár és olyan kaputelefon kialakulását, melyről a kapu nyitható.
Amennyiben az ütk. elzárkózik, akkor a tulajdonosok 10+1 th%-a kezdeményezzen egy ilyen napirendi pontot tartalmazó rendkívüli közgyűlést.
Ha más tulajdonos nem támogatja a műszaki fejlesztést, akkor a helyi jegyzőhöz forduljon birtokvédelmi eljárást kezdeményezve, mert külön tulajdonának használatában akadályozzák.
Utána már csak e peres eljárás marad.

A közgyűlésen elfogadott határozatot lehet 60 napon belül bíróságon megtámadni (21.000Ft + 2év)
Intéző bizottság nem hozhat "határozatot". A közgyűlés határozaton keresztül kötelezheti az IB annak végrehajtására (vagy végre hajtja vagy nem ;-).
Csak a leváltás segít.;-),;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

50Koma # 2011.10.31. 21:40

Van lift, de, ha egyedül él valaki a lakásban és elesik, eltörik a lába, akkor fújhatja a liftet. Vagy 40 fokos láza van vagy még sok más eset. Gondolom, ezért is alaktották úgy ki a lakásokat, hogy fönt van egy nyitó gomb a kaputelefonnál.

ragyasdezso # 2011.10.31. 21:01

Mert nincs lift?

50Koma # 2011.10.31. 19:32

Hogy lehet elintézni, hogy a több emeletes társasházban éjszaka ne zárják be kulcsra a kapukat, s az emeleti lakásból is be lehessen engedni a segítséget pl. orvost? Milyen fórumon lehet az Intéző Bizottság döntését visszavonatni, hisz ez emberéletet veszélyeztet.

Mufurc_nagyon # 2011.10.26. 09:28

Kedves Zsoci25!

Megnézve a honlapot egy ismeret bővítő beszélgetést sejtet.

Tehát alapismeretre épít (számít).

A fórum, amelyre írt, szintén egy jó iskola.
Ráadásul vélemények ütköznek és újabban a rendeletek számát is közlik az evvel foglalkozók.

Javaslom olvassa naponta és egy két hónap után tájékozott lesz.
Utána nem kell más csak a józan esze és a többi tulajdonos támogatása, mert alapvetően a tulajdonosok közössége a főnök (közgyűlés) a képviselet (ütk) "csak" végrehajtó.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Zsoci_25 # 2011.10.26. 08:45

Nálunk nagyon problémás a közös képviselet, nagy ívben tojnak a számvizsgáló bizottságra, melynek tagja vagyok. Akár saját pénzből is képezném magam, csakhogy ne tudjanak palira venni.

Esetleg ismeri valaki ezt a "képzést"? Számvizsgáló bizottsági tagként érdemes elmenni rá, vagy inkább csak közös képviselőknek van?
http://www.dashofer.hu/…lije/SZ11T06?…

Mufurc_nagyon # 2011.10.10. 07:06

Kedves Bea65!
Sajnos egy lelkiismeretlen (vagy gyakorlatlan) ügyvédet fogtak ki.
Az a fránya nullás igazolás.

Hát igen, ha tudom, hogy elesek, előtte leültem volna;-)

Ma már egy lakásvételnél "társasház" a nullás igazolások

  • víz
  • gáz
  • csatorna
  • elektromos
  • közösköltség
  • hitel
  • stb kötelezettség

egyenértékűek.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

bea65 # 2011.10.09. 12:51

Üdvözlöm!
Idén júliusban vásároltunk egy panellakást. Az átadást (júl.7.)követően, rögtön másnap elintéztem a közüzemi átírásokat, majd hétfőn felkerestük a közös képviselőt a lakóházban azzal a szándékkal, hogy bejelentettük (adás-vételi bemutatása), hogy megvettük az ingatlan. Mivel tudtuk, hogy panelprogramos a ház megkérdeztük, hogy mit kell tennünk, kell-e aláírni valamit. Azt a felvilágosítást adták, hogy nem kell semmit, csak fizessük a közös költséget, mely tartalmazza a panelprogram részletét is. Semmiféle tájékoztatást nem kaptunk semmiről én írtam össze a kérdéseimet, amire rövid igen-nem válaszokat kaptam. Azt sem mondták, hogy akkor most beírják az adatainkat vagy bármi más. Mivel az adás-vételihez nem kért az ügyvéd 0-ás igazolást a közös ktg-ről, egyből hangosan (többen sorban álltak mögöttünk) reagáltak, hogy a tartozást majd nekünk kell kifizetni, de ekkor még azt sem tudták, hogy van-e tartozás. Erre mondtam, hogy legalább nézzék már meg, kiderült 400.-Ft tartozást volt. Ezt mi kifizettük. A következő megjegyzés a díjbeszedőtől kapott szerződésre érkezett, hogy ez a papír nem jó, erre én válaszoltam, hogy nekem ezt adták. Később kiderült minden jó. A következő pedig a vízóra csere volt, amikor közölték, hogy 27.000.-Ft-ot kell fizetni az óra cserére, közben hangosan odaszólt a pénztáros a gondnoknak, hogy ez a problémás lakás. Még ezen a héten pénteken elvittem a pénzt, hogy ne legyen gond. Másnap szombaton (mivel felújítottuk a lakást és csak hétvégén voltunk ott) a férjemnek visszaadták a pénzt, mivel ennek a lakásnak a vízórái egy évvel ezelőtt lettek cserélve. Ezek után az emberben kialakult egy negatív vélemény erről a közösségről. A későbbiekben a radiátorcserénél is voltak problémák. Semmiféle konkrét felvilágosítás nem adtak arról, hogy kinek kell levennie az egyedi fűtésmérőt. A Főtáv visszaküldött a k.képviselőhöz, onnan pedig semmi érdemleges infót nem adtak. Végül is amikor megrendeltük az ürítést, a gondnok jött levenni a mérőt.
És most ért az újabb meglepetés. Október 5-én én kérdeztem rá a gondnokra mivel az időjárás is már hidegre fordult és mérőnk még nem volt, hogy mégis mikor szerelik fel. Erre mondta, hogy ezen a héten szombaton 9-12-ig, mondta, hogy új mérőt kapunk, kérdeztem, hogy nekünk ez mit jelent, arra gondolva, hogy kell-e fizetnünk. Erre nem mondott semmit. Szombaton megjelent a szerelő és gondnok. Szépen kérdeztem tőle, hogy mivel hideg van, mikor szokták a házban a fűtést beindítani. Erre megkérdezte tőlem, hogy mikor akarom. Már ez a válasz is kicsit sértő volt. Aztán ecsetelte, hogy mégis mikor. Rákérdeztem, hogy a fűtésmérőt mikor szokták leolvasni. Ekkor kérdezte, tőlem, hogy kifizettem az 679.-Ft-ot mérőnkét. Mondtam neki, hogy mivel nem tudtam róla így hát nem. Előadta, hogy nekem ezt kellett volna tudnom, mindenki akinek cserélték tudta. Erre szó szót követett és kiderült, hogy a panelprogram miatt OTP Lakástakarék szerződést kellett volna kötni július 31-ig. Kérdeztem tőle, hogy ezt miért nem mondták amikor első alkalommal voltunk a fogadóórán. Benne volt a közgyűl.határozatban. Kérdeztem, hogy az hol van. Erre ő: áprilisban mindenkinek betették. Csak egy probléma van, mi a lakást júliusban vettük. Fogalmam sincs ezek után, hogy akkor mire fizetjük a megemelt közös költséget, és lesz-e számunkra panelprogram. Felháborítónak tartom azt a hozzáállást, hogy nekünk, akik tényleg becsületesen a vásárlás után elmentünk a fogadóórára bejelentettük, hogy vettünk egy lakást és kérdeztük, hogy mit kell tennünk, így utólag ilyen helyzetekkel kell szembesülni. Az az érzésem, hogy ebben a házban ez az igazgatóság kiskirályságnak tekinti magát. Én úgy gondolom - legalább is én így tenném - ha új lakó érkezik és veszi a fáradságot, hogy eljön akkor tájékoztatom az alapvető dolgokról, nem kell hasra esni előttünk, de legalább a legfontosabb elintézni valókat ismertetném velük. Ha elmondják, hogy ide vagy oda kell elmenni, nyilvánvaló, hogy a saját érdekemben mindent elintézek. Mivel az ember nem mindennap vásárol panellakást nyilván nem tudhatja, hogy egy társasházban mi a teendő, megjegyzem családi házban lakunk és a pesti lakást a lányunknak vettük.

Abban szeretném a segítését kérni, hogy valójában mi lemaradunk a panelprogramról, vagy ha nem is – mivel nincs megkötött OTP lakástak.szerződésünk – nekünk milyen hátrányunk lehet ebből. Bár ha valaki most vásárol lakást egy ilyen házban, nem hiszem, hogy erre nincs valamilyen megoldás.
Várom válaszát és elnézést a hosszú levélért.

rabelais # 2011.10.04. 20:03

Szeretném a tanácsukat kérni a következő ügyben .
8 lakásos társasházban lakunk , ahol történt egy (állítólagos) csőtörés , amiért sürgősségre való
hivatkozással a közös képviselőnk egy vállalkozót
hívott , aki szerintünk túlszámlázott
és kb. X 100ezer Forintot kért .
A bankban a kk-nk és a banki aláíró vehet fel ill. utalhat pénzösszeget (együttes aláírási joggal).
A többi tulajdonos megkérdezése nélkül , részletekben
fizették ki az X 100ezret .
De a tulajdonosok , és állítólag a banki aláíró sem
látott számlát .Csak "ajánlatot". Ha a Társasházi tv.
I.fej. (2) részénél leírt közös tulajdonra gondolunk
, akkor mint közös célt szolgáló épületberendezésre
(vízvezeték) vonatkozik rá (???) az egyhangú
határozat szükségessége 3.fej_38par_(3) . Értelmező
rendelkezések V.fej_56par_(3) ..alapító okirat
szerint közös tulajdonba kerülő ...új
épületberendezés vagy épületrész.
20 évvel ezelőtti az Alapító okiratunk ,
A.rész III.pont : (közös tulajdon) közös víz ,
villany és közművezetékek , berendezések , a külön
leágazó vezetékig. ( ami a vízmű főmérő órájáig
terjedhet ???)

Érvényes-e az alapító okiratunk ennyi év elteltével?
Mi van , ha nem érvényes a kk megbízási szerződése -
( egyáltalán ezt minden tulajdonosnak látnia kell és
aláírnia ) - mi nem emlékszem , hogy láttunk volna
ilyet , amiből látnánk , pl. hogy milyen
tevékenységeket, munkát kérhetünk számon rajta ?

Közülünk még senki nem látott közgyűlési
jegyzőkönyvet sem közgyűlési határozatok könyvét ...
Ilyenkor is a Közgyűlési Határozatok (meg voltak
tartva , néha ...) vezetnek , és müködtetik a
társasházat VAGY a Ptk. közös tulajdonra vonatkozó
rendelkezései ?
Vagy a Társasházi tv. vonatkoznk ránk , még ha
az Alapítónk ilyen régi , és nincs SZMSZ-ünk sem ?

Mit tehetünk ilyen esetben ?

rabelais # 2011.10.04. 18:29

(Előbb lemaradt a kérdés )

Szeretném a tanácsukat kérni a következő ügyben .

rabelais # 2011.10.04. 18:15

Tisztelt Jogi Szakértők !

Szeretném a tanácsukat kérni a következő ügyben .

osmi # 2011.09.04. 08:29

A társasházi tulajdonosok hiányzó idejük, energiájuk és szakértelmük okán szoktak megbízni ütk.-t,ahogyan az még sok egyéb témában működik, hisz erről szólna a társadalmi munkamegosztás. Sztem sokkal nehezebb egy k.k.-t folyamatosan ellenőrízni, mint magát a feladatkört ellátni. Az, hogy már "biztonságosabbank" látszik, ha önmagunk műtjük a vakbelünket sajna kortünet.