Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Mufurc_nagyon # 2012.04.29. 17:26

Kedves Irónia2!

A Földhivatal nem mond meg semmit.
Lehetőség van a területi Földhivatalban "betekinteni" a tulajdoni lapokba.

Minden lakás tulajdoni-lapját meg kell nézni és felírni a tulajdonosok adatait.

Hogy ki lakik az ingatlanban, az úgy derül ki, hogy megkérdezi az illetőt, hogy szólíthatja.

Egy állampolgárnak, ha nem ő az ingatlan tulajdonosa vagy haszonélvezője a területi önkormányzat irodája nem ad információt;-)

--------------------------------------------------- ---------------------------------------------------

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

karibidi # 2012.04.29. 13:52

Kedves ragyasdezső!

Miért nem jó a meghatalmazás, leírnád .

várom válaszod, üdv

Irónia2 # 2012.04.29. 12:53

Sziasztok! Megköszöntük a tulajdonosoknak meghatalmazásaikat és beszámoltunk mi történt a közgyűlésen. Egydöntetűen arra az elhatározásra jutottunk, hogy rendkívüli közgyűlést hívunk össze. Mivel gyakorlatlanok vagyunk sok kérdés felmerül bennünk. Már az eddigi hozzászólásaitok is nagy segítség volt. Az első gondunk, hogy a tulajdonos,-ok élnek-e az adott lakásban? A kk-tól biztos nem kapjuk meg. Földhivatal ad információt? Megmondja melyik lakásnak ki a tulajdonosa?

ragyasdezso # 2012.04.29. 12:48

karibidi

Az a meghatalmazás, amit javasolsz, nem fogadható el!

karibidi # 2012.04.29. 08:32

Kedves Fecó2!

Leveled olvasva, még sincs minden rendbe, a közös képviselő nem fizette ki a társasház víz,-szemét számláját, ami már elég tetemes összeg.
SZVB nem ellenőrizte a kifizetéseket ?

Ami tenni kellene:
http://levaltas.5mp.eu/web.php?…

karibidi # 2012.04.29. 06:45

Kedves Irónia2!
Közgyűlési Meghatalmazás.

Alulírott................(em,....... ajtó) tulajdonos bejelentem , hogy a .XP 3.sz Társasház .................közgyűlésén megjelenni nem tudok.
Képviseletemmel.......................t
bízom meg (címe.....................szem.i.sz:.........)
akire szavazati jogomat is átruházom.

................. ..................
Megbízott Megbízó

Tanúk

Név............. Lakcím.............

Név............. Lakcím.............

Fecó2 # 2012.04.29. 06:33

Sziasztok!
Van egy lakásom egy társasházban (kb.150 lakásos) én
sose éltem itt, most egy ismerősöm használja. Minden
folyamatosan és időben fizetve van. Negyed vagy fél
évente kapok kk.-től egy összesítést ami szintén ezt
igazolja. Th. számvizsgáló bizottságtól kapott össz.-
ben is minden rendben.Mindezek ellenére a díjbeszedőtől
kaptam egy levelet miszerint a th.-nak 12millió ft
feletti tartozása van,vízdíj amit csekken a kk.-nek
fizetünk,és a szemétszállítási díj amit szintén csekken
közös költségben fizetünk,ami amúgy sem kevés 14000ft úgy tudom hogy ebből 8000ft a felújítási alapba megy,
ennek ellenére a ház úgy néz ki mintha felrobbantották
volna.Tudom hogy ennyi lakó hamar fel tudna halmozni
ekkora adósságot,de itt nem erről van szó 2008 óta nincs
fizetve a víz és a szemétszáll. díj,ott tart a dolog hogy a díjbeszedő megtette a lépéseket a vízkorlátozás
ügyében.Tudomásom szerint az egyik lakó tett feljelentést ez ügyben,de semmi érdemi nem történt.
Mit tehetek?

Mufurc_nagyon # 2012.04.23. 06:09

Kedves Krisztancs!
Kft, Bt, egyéni vállalkozó.

A th egyik tulajdonosa, amennyiben nem a fenti gazdálkodó egység tagja, nem számít annak.
(szerintem akkor sem, ha ezért pénzt kap. igaz adózni kell a jövedelem után)

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Krisztancs # 2012.04.22. 22:00

Kedves Fórumozók!

Mi számít üzletszerű társasházkezelői tevékenységnek?
A mi közös képviselőnknek van főállása, viszont mellékállásban több (legalább 3) társasházban közös képviselő.
Az ingatlanfelügyeleti nyilvántartás miatt kérdezem.

Köszönöm!

Mufurc_nagyon # 2012.04.22. 17:14

Kedves irónia2!

A közgyűlés a levezető elnök, jegyzőkönyv vezető és a hitelesítők választásával kezdődik.

Itt az elején kell a dolgot MEGFOGNI.
NEM SZABAD, HOGY LEVEZETŐ ELNÖK AZ ÜTK LEGYEN.

Levezető elnök BÁRKI lehet.
Tehát kell szerezni egy másik "ordibálót", aki elvállalja a levezető elnök szerepét.

Mivel a közgyűlés t ŐŐŐŐ vezeti és jegyzőkönyvezi minden a kezében van.

Segítség részletesen alant.

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Irónia2 # 2012.04.22. 11:58

Köszönöm hozzászólásotokat. Azóta elemeztük a kgy-t. Ezt nem vettük lehetőségnek, hogy nem fogadja el a meghatalmazásainkat. Azzal viszont tisztában voltunk, hogy a meghatalmazásokkal fölényesen lesöpörjük ezt a vezetést.Nyilvánvalóan erre rájöttek. Mivel mandátum meghosszabbításról volt szó, mi napirendi pontként egy új kk megválasztása mellett voksoltunk volna. Nagy volt a tét, inkább az újabb szabálytalanság mellett voksolt. Azt hiszem nem jogi útra tereljük, hanem rendkívüli kgy összehívását kezdeményezzük. Nem vagyok jogot ismert, de mi a különbség a tartalmi és alaki hiba között kedves Kovács_Béla_Sándor? Továbbá, milyen adatot kell tartalmaznia pontosan egy meghatalmazásnak egy társasházi kgy-re?
Kedves osmi! Arra nem is gondoltam, hogy retteg tőlem egy egyszerű nőtől ez a bátor kk (férfi).

osmi # 2012.04.21. 16:08

Kedves Irónia2!
A tulajdonostársaidhoz fordulhatsz kizárólag, merthogy Ti vagytok a k.k. megbízói. Csak ha a két órás részvételi arány megállapítását veszem, a k.k. alkalmatlan.Nyilván ezért viselkedik így..., nem alázott meg Téged, hanem retteg. Talán diktafonon kellene rögzíteni a kgy.-eket, bár inkább egy más kezelővel..:)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.21. 12:01

nem fogadják el tőlem alaki hiba miatt,nem tartalmazta a meghatalmazó szig.számát.
Nem is kell tartalmaznia. (Ha kellene, akkor is tartalmi hiba lenne, nem alaki.)

Irónia2 # 2012.04.21. 11:47

A közgyűlésre megérkezésem után beírtam nevem a jelenléti ívre. Mivel meghatalmazásokat vittem, meghatalmazóim neve mellé beírtam a nevem és zárójelbe írtam, "meghatalmazott". Eddig a pontig senki nem tette szóvá, hogy nem fogadnak el meghatalmazásokat. Mikor összeszámolták a tulajdoni hányadot (2 órát vett igénybe!!!), és rájöttek, hogy a leváltást szorgalmazók tulajdoni hányada meghaladja a kk. pártiak tulajdoni hányadát kijelentették nem számít a meghatalmazás, csak a személyesen résztvevők szavazhatnak, közölték nem fogadják el tőlem alaki hiba miatt,nem tartalmazta a meghatalmazó szig.számát. A közgyűlés sarkalatos pontja a közös képviselő leváltása lett volna. Sajnos sok tulajdonos már nem is jön a közgyűlésre mert minősíthetetlen hangnemben ordít a kk. a levezető elnök és aki könyveléssel foglalkozik. Nem lehet kérdéseket feltenni, mert választ úgysem kapunk. Akik mégis veszik a bátorságot, hogy elmennek, megalázzák. Ez a kemény mag kb 20 főből áll. Ők szavazhatnak más helyett meghatalmazás nélkül is, nem számít semmi. Kérdésem dönthet a kk és a levezető elnök és főleg ebben a sorrendben arról,hogy nem felel meg alakilag egy meghatalmazás. Hová fordulhatok, ki a felettes szerve a kk-nak. Megaláztak, rángatta a kk a ruhámat, hogy takarodjak és menjek a híd alá lakni.

Mufurc_nagyon # 2012.04.20. 07:02
--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

erika36 # 2012.04.16. 20:44

T. Fórumozók!

Remélem valaki tud segíteni, adva van egy 375 albetétet tartalmazó lakásszövetkezet. A vezető tisztségviselő mandátuma lejárt 2012 02. 12-én, őt azon rendje módja szerint meg is választották, de mivel a vezető tisztségviselő sokallta a számvevő bizottság anyagi terheit, így még 2006 06 05-én megválasztatott egy számvizsgáló biztost. Ennek a biztosnak a mandátuma lejárt 211 06 05-én, de az ő poziciója nem lett a közgyűlésen megtárgyalva, így gyakorlatilag törvénytelenül működik a lakásszövetkezet.
A másik ennél talán még súlyosabb probléma, hogy még 2009-ben a vezető tisztségviselőt megbízták, hogy adjon be pályázatot zöldmezős panelprogram beruházásra, be is adták, de nem kaptak pénz, most, hogy volt 02 12-én a közgyűlés szóba került a felújítás is, erre a vetető tisztégviselő közölte, hogy vagy megválasztják őt, vagy nem lesz panel program, persze meg lett választva. Ám de mit tapasztaltak az emberek, hogy 2012 02 29-én állványozzák a házakat, tépik le a régi hungarocell borítást, a folyosón lévő drótüveg ablakokat cserélik ki műanyagra. Kérdeztük a vezető tisztségviselőt, mert, hogy nem volt közgyűlési határozat erről a munkáról, mondta, hogy 2012 03 14, illetve 2012 03 21-én közgyűlés lesz ebben a témában. Az első közgyűlés előtt azt terjesztette, hogy elmarad, majd, hogy nem az iskolában lesz, végül az ő irodájukban lett megtartva, ahova jó eséllyel, ha befért 30 ember a maradék 150 meg kinnt fagyoskodva várt, és nagyon sokan ott is hagyták az egészet. A második megismételt közgyűlést végül kénytelen volt az iskolában megtartani, persze nagy morgások voltak, és nem válaszolt még így sem, hogy milyen okból kezdték meg a felújítást. Azt sikerült elérni, hogy jegyzőkönyvbe vették a felújítási munkák leállítását, és össze jött sok aláírás a rendkívüli közgyűlés kikövetelésére is.
A rendkívüli közgyűlés ki lett írva 2012 04 25, illetve 2012 05 02-ra.
Igazából a kérdés, hogy mi módon lehet ezt a vezető tisztségviselőt a helyéről eltávolítani?
Rendkívüli közgyűlés?
Törvényességi eljárás kezdeményezése a cégbíróságnál a számvevő biztos mandátumának nem megléte miatt?
Rendőségi feljelentés hűtlen kezelés miatt?
Előre is köszönöm az értékes válaszokat!!!

varroneni # 2011.12.26. 20:34

Laikusan leírom a történetet/ kérdésemet,segítséget kérnék:

Van egy családi házam,én vagyok a tulajdonos,édesanyám özvegyi haszonélvezeti joggal rendelkezik az ingatlanon.Anyukámnak egyéb tulajdona,készpénze,stb.nincs.

Anyukám váratlanul kórházba ment,innen szociális otthonba fog kerülni.

A szoc.otthonban van egy bizonyos havi térítési díj/anyámnál ez 80ezer/hó lenne/.
Viszont a nyugdíjnak max.80%-át vehetik le erre a célra/anyámnál a 80% az 60 ezer ft/.

Azaz anyukám nyugdíjának a 80%-a nem fedezi a havi térítési díjat.Iylen esetben az állam/önkormányzat kiegészíti a 80%-ot a térítési díj összegéig/azaz anyámnál a 60 ezret kiegészíti 80 ezerre,vagyis beszáll havonta 20 ezerrel a térítési díjba/.

Ebben az esetben a kiegészítéssel több lehetőség van:

  • valamelyik hozzátartozó önkéntesen kegészítheti a hiányzó összeget.
  • ha van a nyugdíjasnak ingatlana,készpénze,takarékbetéte,akkor ezt a kiegészítést ráterhelik a nyugdíjas vagyonára/és gondolom a halála után jelentkeznek az örökösöknél/.
  • ha a nyugdíjasnak nincs semmije,akkor ez az állam/önkorm. költsége lesz.

A KÉRDÉSEM:az első mondatomban említettem,hogy egy háznak én vagyok a tulaja,anyukámnak pedig özvegyi joga van.

Követelhet-e tőlem valamit az állam/önkorm.az anyukám halála után az ő haszonélvezeti joga miatt/én az ingatlanban lakom/,azaz mondhatják-e,hogy pl.5 év alatt kiegészítettek 1 milliót a térítési díjhoz és mivel van haszonélvezet-ráadásul ott is lakom-,ezért én fizessem ki a kiegészítést??

Azaz rá lehet-e terhelni haszonélvezeti jogra ilyen költséget? Úgy tudom,az özvegyi jog vagyoni értékű jog,azaz pénzt ér,pl ha anyám nekem pénzért mondana le róla.?

Megj:a szoc otthonba való jelentkezésnél le kell adni vagyonnyilatkozatot,ahol rákérdeznek pl.az esetleges haszonélvezeti jogra is az egyik adatlapon.

Vagy pedig anyukám a beköltözés előtt mondjon le a haszonélvezetről ingyenesen és csak aztán adjuk be az otthonba való jelentkezési lapot,miután levették a jogot a földhivatalban??

Ha nem szükséges,fölöslegesen nem háborgatnám ezzel az anyámat,mert a halála után ez a jog törlődik.

Ha viszont fizethetek később,akkor csinálunk szerződést a beköltözés előtt a lemondásról.

Köszönöm a választ.

Mufurc_nagyon # 2011.12.26. 14:50

Kedves 50Koma!

Amennyiben üzletszerűen végzi a kk. a munkáját a területi jegyző a "főnök".
Pont az lenne a feladata, hogy a törvényességet "felügyelje".
Csak végrehajtási utasításuk nincs még (mondják).
Ez mondjuk igaz.
Tehát ha az SzMSz rendelkezései a törvény előírásaiba ütköznek, akkor nagyon is van szerepük a dologban (lenne)

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

50Koma # 2011.12.26. 11:11

A november elejéig leírt ügyben a jegyző kipipálha tó. Ő azt mondta, hogy elfogadott SZMSZ esetén neki beleszólása nincs a ház ügyeibe. Polgári perben lehet a változtatást kérni. Így hát azóta is ránkzárják éjszakára a kapukat, s csak úgy tudjuk akár az orvosi ügyeletet is beengedni, ha valaki lemegy és kulccsal kinyitja a bejáratot.
Igaz, hogy célra vezetőbb ezt a problémát belülről megoldani!

iza33 # 2011.11.29. 20:06

Sziasztok,
Segítséget kérek, mert nem tudjuk merre induljunk. Lakásszövetkezeti lakásban lakunk ahol évek óta nincs felújítás, sőt még állagmegóvás sem. Közgyűlés nincs mert társasházzá szeretnénk alakulni és addig állítólag nem lehet.Éves beszámoló többszöri kérésre, egy értelmezhetetlen, aláírás nélküli papír. Ezt megunva belenéztünk a számlákba. Szerződések nincsenek, teljesítés igazolások nincsenek, de vannak véleményem szerint fiktív számlák, amik mögött nincs teljesítés. Olyan cégtől is van számla, akit már 2 éve felfüggesztettek. Bérbeadás ingyen, a házban elvégzendő munkák fejében amit csak a szövetkezeti elnök és a bérbeadó írtak alá, tanuk nélkül, a lakók tudta nélkül. A cég aki "ingyen" bérli a helyiséget az elvégzett munkát kiszámlázza. Ilyen, és ehhez hasonló problémák vannak. Mit csináljunk? Rendőrségi feljelentés ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelésért, sikkasztásért, számviteli törvény megsértéséért? Utána a bíróságon kártérítést kérni? Ha az adóhivatalt is bevonják, a szövetkezetet bírságolják vagy az elnököt? Várom a válaszokat'
Köszi.
Iza

osmi # 2011.11.15. 14:40

Kedves yuddi!
A "profi jogász ill.,és profi házkezelő" akkor kellett volna mielőtt a profi jogászok által kidolgozott beruházási szerződést a szöv.elnök aláírta. Kötve hiszem, hogy van olyan a szerződésekben, amibe kapaszkodni lehetne, pláne hogy azokat még fellelni sem lehet...

yuddi # 2011.11.15. 13:38

Kedves osmi.
Az egyesült lakásfenntartó Szövetkezetet, mert vele állok jogi kapcsolatban és mert a szöv. volt a fundamenta szerződésben a kedvezményezett.A kereset tárgyát lehet hogy rosszul választottam meg , de a címe talán a szabálytalan gazdagodás.Most pont szünetet tartunk, mert a bizonyításhoz nagyon sok anyagot kell beszerezni, amit a régi elnök eltüntetett,és nem találunk a panelprogramról semmilyen jegyzőkönyvet, szerződést. Ezeket majd ha nem tudjuk beszerezni állítólag a bíróság fogja a kivitelezőtől bekérni vagy a polgármesteri hivataltól, mert kétlépcsős pályázat volt. Ha tud valaki olyan ügyvédet ajánlani aki jelen pillanatban fizetésképtelen szövetkezetett képviselni tudna a panelprogramban mert más problémánk is van akkor kérem jelentkezzen Ez nagy kihívás a kivitelező profi jogászokkal rendelkezik,de talán mi is tudunk ilyet elő varászolni. Köszönöm a válaszokat.

osmi # 2011.11.15. 12:49

Yuddi!
Kit perelsz és mi a kereseted tárgya?

ragyasdezso # 2011.11.15. 08:44

A beépített nyílászárók értékét le kellett volna vonni az általatok fizetendő költségből. Jogosan pereltek! (Sajnos sokan indultak el úgy a pályázatokon, hogy alapvető összefüggésekhez sem értettek!)

yuddi # 2011.11.14. 15:38

Tisztelt Fórumozók.
2006-ban iparositott technológiával épült lakóházakra kiírt pályázaton résztvettünk és megnyertük.A közbeszerzési eljárás során felvetödött az a probléma, hogy aki kicserélte már az ablakait mi lesz vele.A közbeszerzést lebonyolító cég képviselője a részközgyülésen elmondta, hogy a végelszámolás után ki lesz fizetve. Ugyanis mi hamarabb ,megkötöttük a lakáselőtakarékossági szerződést mielőtt tudtuk volna mennyibe kerül, tehát csökkenteni nem lehetett.A felújítás során többször volt a kivitelezővel ablakos részközgyülés ahol mindig más és más alternatívát vázolt fel és ígérte meg a kifizetést.A " felújítás " megtörtént a teljesítés igazolás ki lett állítva és ki lett fizetve, mindazok ellenére, hogy a műszaki ellenőr többpontos hiányjegyzökönyvet küldött el a kivitelező cég felé és a lakásszövetkezet felé.A szöv. elnöke a mai napig nem hajlandó semmilyen íratott megmutatni.Most polgári peres eljárás keretén belül keresem az igazam amit nagyon megnehezít a mai magyar jogrendszer.Ami teljesen nyílvánvaló, hogy az elnök ésa vez. nem látták el a feladatukat és a rájuk bízott felelősséggel visszaéltek A kivitelező szerint nem vette igénybe az én és 23 lakók részére járó pénzt.Ami így akár igaz is lenne csak olyan munkákra foditották ami a szerződésben nem volt kiírva. Tehát az a pénz a mi beleeggyezésünk nélkül lett felhasználva. Nem tudom, hogy mit lehett még tenni Köszönöm.