Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


ÜTK # 2012.12.11. 09:22

Guba! Nincs joga. Többször leírtuk: SZVB.
A betekintést meg tudja oldani az a nyugdíjas földszinti bácsi, aki a saját házát képviseli és más dolga sincs. HA én betekintgetéssel töltöm az időmet több száz lakás kezelése közben, nem marad időm dolgozni. E mögött csak a paranoiás lát disznóságot, annak meg tök mindegy mit teszünk az orra elé, a saját szemének sem fog hinni.
Pld. egy ilyen betekintgetni akaró, állandóan kétkedő tulajt nemrég beválasztattam SZB tagnak. Ilyeneket szokott szólni: jé én nem is gondoltam, hogy 120.000 Ft havonta a szemét díj, másik 100.000 a villany, 80.000 a takarítás...:) Az esetek többségében, a tulajdonosnak bármilyen el és beszámolót küldünk, képtelen szembesülni azzal, hogy mitől élhet olyan kényelmesen társasházban:)

brumm # 2012.12.11. 08:15

T. fórumozók!

Köszönöm a hozzászólásokat.

A működtetés anomáliái a képviselet együttműködési hajlandóságát jellemzik. A feltételezett hibákhoz nincs közük.
Az eredeti számlák és a könyvelési adatok között lehet gépelési hiba is. Az ellenőrzés erre vonatkozik.
Amennyiben a képviselet a közmű óráit havonta leolvasná, feltűnne, hogy az átalány és a valóság között igen nagy a különbség. A szolgáltatók a korrekcióktól nem zárkóznak el, de kérni kell. Az meg munka:-)

Sajnos az éves elszámolás és a hőtermelés költségeinek elszámolása (tényleges Ft-előleg Ft) elszakad egymástól (4 hónappal) így a közgyűlésen elfogadott fizetési előírások nem egyeznek az "elszámolásival". Ráadásul a képviselet véleménye, hogy az "elszámolás" nem közgyűlési hatáskör.
Ilyen alapon semmilyen közüzemi költség sem tartozik a közgyűlési hatáskörbe.

Így fordulhat elő, hogy májusban a közgyűlés elfogad 5,5mFz gázköltséget, majd ezt az "elszámolás" után önhatalmúlag 6,4mFt ra változtatják és fizetési előírásként terhelik a tulajdonosok felé.
Vicces.

A szolgáltatók (bank, viz, gáz, csatorna, elektromos) elhajtják a tulajdonost, mert a képviselettel állnak jogviszonyban.

A SzVB az jellemző, hogy az "éves" közgyűlésen a háromból csak egy volt jelen és a kérdésekre ő sem tudott válaszolni.

Az aktivitást köszönöm
A személyeskedéseket nem értem:-)

guba" # 2012.12.11. 06:34

A tulajdonostársnak a társasház gazdálkodásába joga van betekinteni, felvilágosítást kérni. Ha ezt megtagadja tőle a közös képviselő, akkor alappal feltételezheti, hogy valami takargatnivalója lehet.

nandy # 2012.12.10. 23:46

Egyrészt érthető a tulajdonos kérése, hiszen a közös elszámoláson múlik a saját számlája is... Másrészt nem az internetes közzététel az autentikus forrás. Szerencsésebb lenne, ha a tulajdonosok legalább évente egyszer kapnának valami bizonylatot az elszámolás/felosztás alapjáról, módszeréről.

Azért havit ne várjunk már el... arra van az Szvb, hogy ők ellenőrizzenek. Ha nem teszik a dolgukat, vagy nem jól, akkor első körben velük kellene beszélni.

MajorDomus # 2012.12.10. 20:20

a kisebbik baj az ha az okos hülyéskedik
nagyobb gond,ha a hülye okoskodik

Mufurc_nagyon # 2012.12.10. 07:06

Kedves Brumm!

Kemény fába vágta a fejszéjét.
Ráadásul érzékeny pontot érintet, mint a sok hivatásos hozzászólásából látszik.

Visszatérve az alap problémára.

21.000 Ft illeték, 6600 ft tulajdoni lap.
Két év átfutás.

Ennek tudatában vágjon bele.
Viszont Önnek van igaza.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ÜTK # 2012.12.09. 21:55

Na jól kinézünk kollégák, mostmár a szolgáltatók bűnét is a mi nyakunkba sózzák:))) Jobb ha önként megyünk bitófára, mondom én...

Te zizzent! Miért ne lehetne a gázfogyasztás 25% al több a tervezettnél. Hogy lehet azt tervezni januárban, hogy ebben az évben milyen hideg lesz, és mennyire fognak fázni, ebből kifolyólag mennyire tekerik fel a fűtést a tulajdonosok?
Abból is látszik, hogy más dolgod se nagyon van mint valakit feltétlenül baxogatni, hogy még a visszatérítést is problémának találod. HA nem ez lenne a cél, az áramszolgáltató pld. neked is azt az információt adná, ha vennéd a fáradságot előbb kérdezni, hogy a következő évi havi átalányt, az előző év mért fogyasztása alapján állítja be. Tehát ha idén visszakapott a ház 800.000 at, az ezt megelőző évben ennyivel több volt a fogyasztás, tehát tett valamit az a nem kerek közös, hogy ennyivel csökkenjen :)
Én a helyedben azzal foglalkoznék inkább, hogy így a 21. században korszerűsítsem a nagy közös fűtést, és mindjárt csak a saját gézfogyasztásoddal kell majd foglalkoznod.

MajorDomus # 2012.12.09. 20:37

az eszem megáll.

miért kellene a számlák másolatának a honlapon lennie?
ha csak az szb láthatja,honnan tudod mi van rajta?

miért nem a szolgáltatónál. nézel utána mit számláztak? amít irtál eddig vádaskodásnak tűnik,ezzel légy óvatos mert sokba kerülhet

brumm # 2012.12.09. 18:53

T. fórumozók!

A th. könyvelését a honlapon csak a SzVB követheti.
Külön kérés ellenére ezt egy "egyszerű" tulajdonos nem teheti.

Az eredeti számlák másolata nincs a honlapon.

Már többször előfordult, hogy a hőtermelés elszámolása hibásnak bizonyult (20% eltérés).

800 eFt visszatérítést kaptunk az elektromos művektől.

A tervezett gázfogyasztás hirtelen 25% megugrott teljesen indokolatlanul.

egy 6 mill költségvetésnél ez a 1,5 mill ingadozás megengedtethetetlen.

Valami nem gömbölyű

MajorDomus # 2012.12.09. 18:08

illetve,ha a képviselet honlapján lehet követni a számlamozgásokat akkor te miért nem követed ?
az szb ilyent nem mondhat,minimum negyedévente kellene ellenőriznie.

ha a honlapon is lehet követni a könyvelést,akkor nagyon nem kell aggódnod.

ragyasdezso # 2012.12.09. 13:26

Nem szükséges megbízási szerződés, ha nem cég látja el a képviseletet. De ennek és a határozatok könyvének hiánya(90%-ban hiányzik a társasházaknál) mi köze a komoly elszámolási hibákhoz?

brumm # 2012.12.09. 12:42

T. MajorDomus!

Én is a megegyezés híve vagyok, de a SzVB nem tart helyszíni ellenőrzést, arra hivatkozva, hogy a képviselet honlapján követi a számlamozgásokat.

Az elmúlt őt évben nem készült jegyzőkönyv az ellenőrzésekről.

Sem aláírt megbízási szerződést, sem a határozatok könyvét nem tudták bemutatni.
Megnézhettem egy üres előnyomtatott könyvet, ill. egy tájékoztatást kaptam, hogy PC-n tárolva feldolgozás alatt van :-)

MajorDomus # 2012.12.09. 10:54

egyszerübb és olcsóbb lenne ha megkeresnéd a Számvizsgáló Bizottságot,hogy a legközelebbi ellenőrzéskor szeretnél jelen lenni.
ennyi.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.09. 10:09

A társasházat.

brumm # 2012.12.09. 09:20

T. fórumozók!

A társasház képviselete átlátszó ürügyekkel kitér az irat betekintés elől.

Mivel komoly elszámolási hibákat feltételezek, a bili-borítás előtt szerettem volna gyanúmat eloszlatni vagy megerősíteni.

Nem látok más lehetőséget, mint bírói határozattal kikényszeríteni az iratbetekintést és a vizsgálódás tapasztalatainak kétoldalú jegyzőkönyvezését.

A kérdésem az kit kell megnevezni alperesként

  • A képviseletet
  • a társasházat

???

Nem tudom eldönteni, mert nem a határozatokat "támadom"

köszi előre is.

karibidi # 2012.05.01. 07:52

Fecó2

Arra én nem tudok válaszolni, hogy melyik közös képviselet segít.

Jól írod, ameddig nem válasszátok le, olyan mintha a pénzeteket az ablakon dobálnátok ki.

A leváltás, pedig a tulajdonosok hatékony összefogásával megy a következő képpen
http://levaltas.5mp.eu/web.php

küldenél privát email címet

üdv

Fecó2 # 2012.04.30. 18:50

karibidi
Tehát ha a th.szeretne megbízni egy új közös képviselőt vagy ezzel foglalkozó társaságot ők segíthetnek e a mostani közös képviselő leváltásában? Még azt nem értem,
hogy tisztán látszik hogy mi a probléma(kk.sikkaszt) és ha esetleg valamiért nem tudjuk leváltani, addig is a
befizetett pénzünket mintha az ablakon dobálnánk ki,a
tartozás pedig tovább halmozódik.

karibidi # 2012.04.30. 17:36

kedves feco2!

Kik segíthetnek a leváltásban? nem értem a végét.
üdv

Fecó2 # 2012.04.30. 16:52

karibidi
Köszönöm a válaszodat,csak az a baj hogy amennyire tudom egy lakótól,a többi lakótárs még nem veszi komolyan a helyzetet. Majd ha korlátozzák a vizet talán
ők is észbe kapnak. Még egy kérdés ha szeretnénk megbízni egy új közös képviseletet, és meg van a leváltáshoz szükséges arány,a leváltás levezetésében
segíthetnek?

karibidi # 2012.04.30. 15:59

Kedves Feco2!
Igen a rendőrségen, de azzal még nem lesz semmi megoldva ugyanis a nyomozás akár hónapokig, évekig is eltarthat.
A problémát így lehet megszüntetni:
http://levaltas.5mp.eu/web.php?…

Irónia2 # 2012.04.30. 13:51

Kedves ragyasdezso!
Nem akardékoskodni akarok, csak az ésszerű gondolkodás vezérel. Amikor egy cég alapító okiratot készít, később új tulajdonosa lesz, abban az esetben új alapító okirat létrehozása szükséges. Egyébként nem jegyzik be. Itt mi alapján jegyezték (volna) be szerinted? Válaszod szerint keresem a dokumentumot majd.Talán közgyűlési határozat? Elegendő lett volna a földhivatalnak?

ragyasdezso # 2012.04.30. 12:20

Irónia2

A tulajdoni lapon átvezetik a változást, ezért nem kell újraírni az alapító okiratot.

Irónia2 # 2012.04.30. 11:35

2. számú probléma
Az ingatlan a Magyar Állam tulajdonában volt, mely értékesítésre került a 90-es években. Vagyis privatizáció történt. Az értékesítés előtt a Magyar Állam társasházat hozott létre. Értékesítés után (6 db ingatlan maradt tulajdonában) értesítette a tulajdonosokat, hogy átadja az irányítást, megszűnteti felügyeletét (karbantartás, díjak fizetése stb...) a házon. Azonban új alapító okirat nem született soha. Tokkal-vonóval megvettünk mindent, lakást, földet, közös részeket.Van nekünk egyáltalán társasházunk?

Fecó2 # 2012.04.30. 11:15

Kedves Karibidi!
Arról hogy nagy a baj,már akkor tudomást szereztem amikor megkaptam a díjbeszedő levelét,az előző levelemben írtam hogy a számvizsgáló bizottságtól kapott levélben is minden rendben volt.
Amit nem írtam az az hogy én a lakástól majdnem 200km-re
lakom ezért nehézkes,egy kicsit.Ha ismeretlen tettes ellen feljelentést teszek,számít valamit?

ragyasdezso # 2012.04.30. 09:08

karibidi

Mert határozatonként kell megadni, hogy miként szavazzon.