Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2016.06.01. 21:03

Ott jó lenni ügyvédnek!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 05:29

A havi nem egészen százezer forint átalánydíjként teljesen rendben van (ha bruttó, akkor talán még egy kicsit alacsony is), de hogy a ház éves közös költsége ne érje el a kétmilliót...
Ha annyira kicsi az a ház, akkor nem hogy állandó ügyvédre, de közös képviselőre sincs szüksége.

Kray # 2016.06.02. 05:51

Pont ez a problémánk, hogy nem lehet havi átalány díja, mert 2016-os tervben teljesen más összeg szerepel. Meg tavalyra is más volt a cél, ennek a fele :D
Illetve feladata sem volt, amivel dolgoznia kellett volna.
Amúgy valóban relatív kicsi társasházról van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 07:20

Eseti díjként még inkább rendben van. Ennyibe akár egyetlen ügy is belekerülhet könnyedén.

Kray # 2016.06.02. 10:15

Tudtam én, hogy ügyvédnek kellett volna mennem :D Ennyire még az informatika se fizet jól 1,5 hónapra :D

MajorDomus # 2016.06.02. 16:16

Nekem 2000 lakásra nincs egymillio ft ügyvédi költségem!
igaz ennek nagy részét minimum 10-15 éve, ,nevelem, ,a pontos fizetésre! az új épűleteknél meg azonnal bekeményitek!

MajorDomus # 2016.06.02. 16:23

Kray
nehogy azt hidd hogy az olyan könnyű szakma!

volt alkalmam végignézni amig a fiam megszerzi a jogi diplomát, - lazán 500 oldal volt feladva mondjuk Európa Jogból -meg ahogy ingyen robotolt mint ügyvédjelölt, szombat vasárnap is,szóval azóta tisztelem az ügyvédi pályát!

Kray # 2016.06.02. 19:53

MajorDomus

Nem hiszem, hogy egyszerű pálya. Nekem nem is menne a "magolás". Ezért is lettem programozó, mert a racionális és logikus dolgokhoz van affinitásom.
De azért vidéken szerintem rendkívül nevetségesen soknak számít ez az összeg. Ezért is kérdeztem, hogy tehető-e valamilyen lépés az ügy érdekében, hogy ennek gátat szabjunk.
Nem az ügyvéd a hibás azért, mert ennyit kifizetnek érte, azért viszont igen, hogy legtöbbször az ő "segítségének" köszönhetően járkálunk bíróságra amiket ő folyamatosan elveszít olyan dolgok miatt, amire én jogi szakképesítés nélkül is tudok figyelni.

ragyasdezso # 2016.06.03. 06:06

Kray
"az ő "segítségének" köszönhetően járkálunk bíróságra"

akkor csak van munkája az átalányért!

Kray # 2016.06.03. 06:18

Végülis ha innen nézzük van, de tavaly nem volt neki, mert gondolom nem volt ideje :D

kolecsnikov # 2016.06.03. 09:18

"szomorú örökös"Nekem csak ön válaszolt és egyből "okos Tóbiás" lettem.Természetes,hogy egy ilyen magasan művelt társasházi "vezérigazgató" vagy más potentát részéről ez természetes.Ha nem is lopja el konkrétan a lakok pénzét, de azért akar száz millás számlákat mert a 20% jutalék az ugye jogos.És minden egyes lakó 20% fizet az ilyen magához hasonló megválasztott akárkinek.Képzelje,hogy a Főgáz szerelőit bíztam meg az okoskodásommal leírt munkával.És mint az anyag mint a munkadíj pont a fele volt mint a kóbor apáca gázszerelő előzetes számítása amiben ugye benne volt a MAGUKNAK mind megrendelőknek JOGOSAN járó 20 %. Na most tiltasson le mert fáj ha valaki az igazságot írja ebben a minden porcikájában KORRUPT országban. Nem fogok szomorkodni!!!!!

kolecsnikov # 2016.06.03. 09:19

"szomorú örökös"Nekem csak ön válaszolt és egyből "okos Tóbiás" lettem.Természetes,hogy egy ilyen magasan művelt társasházi "vezérigazgató" vagy más potentát részéről ez természetes.Ha nem is lopja el konkrétan a lakok pénzét, de azért akar száz millás számlákat mert a 20% jutalék az ugye jogos.És minden egyes lakó 20% fizet az ilyen magához hasonló megválasztott akárkinek.Képzelje,hogy a Főgáz szerelőit bíztam meg az okoskodásommal leírt munkával.És mint az anyag mint a munkadíj pont a fele volt mint a kóbor apáca gázszerelő előzetes számítása amiben ugye benne volt a MAGUKNAK mind megrendelőknek JOGOSAN járó 20 %. Na most tiltasson le mert fáj ha valaki az igazságot írja ebben a minden porcikájában KORRUPT országban. Nem fogok szomorkodni!!!!!

MajorDomus # 2016.06.03. 19:45

Van mit csinálni a társasházban?

Szomorú örökös # 2016.06.03. 19:55

kolesnyikov
Megkértél, hogy ne szóljak hozzád és én ezt megtettem! Nem tudtam, hogy ez csak egyoldalúan igaz.

De ezúton tisztelettel megkérlek, hogy kímélj meg engem és a fórumot is egyaránt az alaptalan rágalmazásokkal teli hozzászólásaiddal. Vagy ha úgy gondolod, hogy bűncselekmény történt, akkor talán nem az a módja, hogy előbb közszemlére teszed és várod, hogy mások mit szólnak hozzá, mert esetleg egy ilyenért a vádolottak padján fogsz kikötni, ha az illető magára - és persze rád - ismer, majd elplattyog a bíróságra és feljelent. Hozzá teszem, teljesen jogosan fogja megtenni! ;-)

MajorDomus # 2016.06.03. 19:57

,,legyen békesség közöttünk..

Szomorú örökös # 2016.06.03. 20:00

kolesnyikov
Sajnos nem igaz, MajorDomus is válaszolt a hozzászólásodra. Az, hogy ezt letagadod, egy meddő művelet, mivel a fórum mindent megőriz! Keresd nyugodtan vissza, ő volt az, aki pontosan leírta, hogy mit akar a közös képviselőd - teljesen jogosan és helyesen. ;-)

De tudod mit? Segítek:

MajorDomus 2016.05.18. 22:10

Szomorú örökös # 2016.06.03. 20:31

MajorDomus
legyen békesség közöttünk..

Én kérek elnézést, csak jön valaki, akinek lövése sincs egy társasház belső működéséről és vadul elkezdi rágalmazni a saját közös képviselőjét, mert nem az ő szája íze szerint dolgozik. Ilyenkor szoktam mondani, hogy össze kell fognia a lakókkal és le kell váltani, majd átvenni a helyét. Lehet abban a pillanatban megváltozik majd az ilyeneknek a véleménye a társasház kezeléséről.

MajorDomus # 2016.06.04. 16:14

Ebben egyet is értünk.
Sajnos tényleg vannak olyanok akik lejáratják a szakmánkat, de a másik oldal sem korrekt.

ha valamit nem ért, könnyebb itt névtelenül köpködni a közös képviselőt,mint elmenni egy közgyűlésre és tájékozódni.
Mert biztosan a mi gázfelujitásunk 10 20 30 %-a megy a zsebébe,meg a felujitásokból vesz magának egy lakást.
sajnos ez van.
Amikor azután rágalmazás miatt biróság elé állitom, akkor nem győz mosakodni,meg bocsánatot kérni!

katus45 # 2016.06.04. 22:07

Van egy dolog,amiről ha hatóság tudomást szerez,akkor büntetést róhat ki. Ez a dolog megszüntethető. Ha én mint lakó és a lakógyűlés tagja felhívom a közös képviselő figyelmét erre(több ízben is)és kérem szüntesse meg a helyzetet, de ő nem tesz semmit. Az esetleges büntetést ebben az esetben nem lehet hogy neki kell kizárólag megfizetni? Mivel a ház felől lett tájékoztatva az esetleges büntetésről és mégse tett semmit!

bundori # 2016.06.05. 13:22

Az SZMSZ kötelező? Mi van ha nincs a társasháznak SZMSZ-e, de Alapító Okirata van és abban szabályozva van a házirend?

forintos # 2016.06.05. 16:45

Szervusztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Társasházi közgyűlés levezető elnökének csak a társasház tulajdonosai közül lehet valakit megválasztani, (a jegyzőkönyv hitelesítőkhöz hasonlóan) vagy a tulajdonos közgyűlésen jelenlévő meghatalmazottja (szabályos meghatalmazással) is megválasztható közgyűlés levezető elnöknek?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel
Forintosi

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.05. 18:20

Bárki.

stilmotoros # 2016.06.06. 13:34

2 lépcsőházas 28 lakásos társasházban lakom, de nem a társasházi törvényben foglaltak szerint működünk, hanem elkülönülve gazdálkodunk és mindkét lécsőháznak van egy ügyintézője, ez így megy több mint negyven éve. Nálunk 15 éve magam intézem az ügyeket a szomszédban sűrűn cserélgetik egymást. Ez azért van így mert a másik lépcsőház selzárkózik az SZMSZ megalkotásától de egyáltalán minden együttműködéstől. A törvényi határidők szorítása miatt előtérbe került a villámhárító felújítása, ezért árajánlatokat szereztünk, mi hármat 70 000 Ft, 180 000 Ft és 225 000 Ft értékűt. A másik lépcsőház egyet 350 000 Ft értékben. Az egyeztetéskor az aktuális ügyintéző kijelentette, hogy ragaszkodnak az általuk beszerzett 350 000 Ft-os hoz, a mi általunk javasolt 70 000 Ft-ossal szembem. Egyedül a mi ajánlatunk tartalmazza a törvényhelyekre való hívatkozást amely alapján a munkát elvégzik és a megfelelő tanúsítványt is kiállítják. Azt mondták ha nem az övékét fogadjuk el, megrendelik a felújítást és a költséget ránk terhelik ügyvéd által.
A mi lépcsőházunkban 13 tulajdonos aláírásával elfogadta a 70 000 Ft összegűt, a 14 aki barátnője a szomszéd ügyintézőnek, aláírás előtt felhívta a barátnőjét és megkérdezte melyiket írja alá majd a beszélgetés befejeztével aláírta a 350 000 Ft-ot tartalmazó rovatot.

Kérdésem: kötelezhet-e valaki arra, hogy az ötször drágább árajánlatot fogadjuk el, bár mivel külön gazdálkodunk szerintem a vállalkozó addig nem kezdheti meg a munkát, még a szerződést a részünkről alá nem írjuk, mivel a számlát is megbontva kell kiállítani.

osmi # 2016.06.06. 13:51

Szerintem közös közgyűlést kellene tartani, ahol az ajánlatok műszaki tartalmát összevethetik a tulajok.Melegen ajánlott egy SzMSz megalkotása.
Egy társasház vagytok és ezen nem tudtok változtatni.

MajorDomus # 2016.06.06. 18:24

Szerintem ők sem ellenségei a saját pénzüknek,tehát ha a 70 ezer ft-os ajánlatot bedobod minden postaládába a szomszédban, igencsak elgondolkodnak rajta.