Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2016.04.05. 19:20

Úgy, hogy beszereltetsz egy hitelesített vizórát!

MajorDomus # 2016.04.05. 19:21

Úgy, hogy beszereltetsz egy hitelesített vizórát!

tigike- # 2016.04.12. 09:01

Tisztel Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Létezhet az, hogy a közös képviselő megtiltja a lakásod előtti dohányzást? ( mellettünk lévő házban nincs ilyen tűzvédelmi szabály ). Illetve az a kérdésem lenne, hogy VII. Ker közös képviselő bepanaszolására hol tudok intézkedni?Ajtó rácsért, virágért is szólva van. Köszönöm!

MajorDomus # 2016.04.12. 20:01

A közös képviselő a január 1-tol hatályos új tűzrendeszeti szabályoknak próbál érvényt szerezni. Ahol a virágok ajtórácsok miatt esetenként 60.000 ft bírságot szab ki a katasztrófavédelem néhány hülye lakó miatt. Ezt a társasháznak kell kifizetni és vagy be tudja hajtani vagy nem. Inkább hallgass rá! Nemhogy a lakásod előtt de még az erkèlyeden sem dohányozhatsz!

MajorDomus # 2016.04.12. 20:02

Ja, és köszönd meg neki, hogy megspórolt neked 60.000 Ft-ot!

Törpilla25 # 2016.04.13. 04:38

"Nemhogy a lakásod előtt de még az erkèlyeden sem dohányozhatsz!"
Szeretném megkérdezni, hogy az erkélyen való dohányzást mi tiltja? Az alattunk lakó erős dohányos, sokszor füstöl az erkélyen, szellőztetni sem lehet tőle, mert "feljön" a füst. Az SZMSZ-ben a közös (!) helyiségekben való dohányzás tilalmát határoztuk meg, a Tűzvéd. Szabályzatunk (amely kb.1 hónapos) sem tartalmaz ilyen tiltást.

MajorDomus # 2016.04.13. 19:56

Ha az Alapitó Okiratban nem szerepel a lakasoknal, akkor az erkèly is közös tulajdon.

Egyébként a nemdohanyzók védelméről szóló törvény!

bundori # 2016.04.14. 03:58

Jutta, ne hallgass a közös képviselőre! Ő csak lepasszolja a problémát, vagy lefizették.
Ajánlom olvasásra a pékséggel kapcsolatos topikokat, hozzászólásokat, nekünk sikerült kipaterolni egy éjszaka is működő pékséget a ház aljából.
Figyelembe veendő jogszabályokat találsz az OTÉK rendeleteiben és az alkotmányban is.

MACSKAJANCSI # 2016.04.14. 10:35

Az erkélyen való "felelőtlen" dohányzással kapcsolatban szerintem egységes szabályozás lenne célszerű.

félreértés ne essék, nekem nem kifejezetten a dohányzással van a bajom, hanem azzal, hogy a dohányosok általában a csikket és a hamut is az erkélyen dobálják, szórják, a kevés kivételtől eltekintve.

éppen tegnap volt ebből egy eléggé kellemetlen probléma.
itt nálunk a 8 emeleten is dohányosok élnek.
szokásukhoz híven hamu csikk megy kifelé...
ezt az összes alatta lévő tűrni kénytelen...

tegnap valószínűleg nem nyomhatta el a csikket, mert beesett a 6 emeleti virágládába, amit most szereltek fel.
mivel föld sem volt benne a műanyag virágláda először csak füstölt, később lángra kapott.

tűzoltóság kivonult nagy erőkkel, s mivel a 6-on nem voltak otthon, így kívülről kellett megközelíteni az erkélyen lévő lángoló virágládát, amit sikeresen eloltottak.

tanúság többrétű.
a lakóközösség éberségének köszönhetően, a tűzoltóság már akkor értesítve lett, amikor még csak füstölt.
így mire kiértek, s kívülről feljutottak már a lángoló virágládát kellett oltani.

jelzem a dohányosokkal a legfőbb problémám az, hogy nem elég hogy a dohányfüstöt viselje mindenki körülöttük, még kártékonyak és veszélyesek is, mert ugye az igényesség nem éppen az erősségük, ezért idézik elő az ilyen veszélyes helyzeteket.
jelzem vannak kivételek, de a többség...

tegnapi napon írásban házirend módosításra került sor, a dohányosok figyelmét felhívva, hogy az erkélyen ablakon ne hamuzzanak, ne dobálják ki a csikkeket, mert bárkire ráeshet, babakocsiba beleeshet, lejjebb lévő erkélyre beeshet...

én nem is értem miért kell ezeket így nyomatékkal közölni, hiszen ez evidens kellene hogy legyen.

aki dohányzik, ő sem venné szívesen, ha épp séta közben a nyakába esne egy csikk...

vagy hogyan is van ez???

MajorDomus # 2016.04.14. 22:24

Ezek szerint sehogyan.

Szomorú örökös # 2016.04.15. 05:18

MACSKAJANCSI
én nem is értem miért kell ezeket így nyomatékkal közölni, hiszen ez evidens kellene hogy legyen.

Nem értem, hogy miért csodálkozol rajta. Vezetés közben mobilozni is minden járműben, járművön tilos, mégis minden második-harmadik autós-kerékpáros bizony kőkeményen mobilozik. Mindezt azért teszi, mert semmilyen szankciót nem kap érte. Ez Magyarország, bevett szokás lett, hogy a szabályokra tojni lehet...sőt ha rászólsz, még neki áll feljebb. Ugyanez érvényes a dohányosokra is. A piacon örülök, ha nem égetik ki a ruhámat, ahogy leeresztett kézzel tartva a cigit elhaladnak mellettem...

MACSKAJANCSI # 2016.04.15. 07:32

hát igen, attól még uniós tagország vagyunk... volna mit tanulni, és főként felzárkózni a "szomszédokhoz"

MACSKAJANCSI # 2016.04.15. 07:34

kiegészítés:
attól, hogy még uniós tagország vagyunk...
de a gyakorlatban ez nemigen érződik...
sem a kereseti viszonyok, sem a demokrácia nem eu. és az emberi minőség sem...
a kivételektől eltekintve

MajorDomus # 2016.04.15. 19:09

Menj el 2 hétre nyaralni Törökországba, mindjárt látod a különbséget.

Törpilla25 # 2016.04.17. 05:14

Major Domus:"Ha az Alapitó Okiratban nem szerepel a lakasoknal, akkor az erkèly is közös tulajdon.
Egyébként a nemdohanyzók védelméről szóló törvény!"
Nálunk az erkély magántulajdonban van. Rákerestem a törvényre, nem találom ezt a tiltást. A közintézményekre, közterületekre vonatkozóan állapít meg tiltást a törvény. ... vagy "csak" nem találom. Kérlek írd meg, melyik szakaszára gondoltál. Köszönöm előre is.

MACSKAJANCSI # 2016.04.17. 09:28

MajorDomus, menjél te Törökországba!!! vagy akárhová...
én inkább Ausztriát választom, mint uniós szomszéd!!!

MajorDomus # 2016.04.17. 13:34

Megyek idén is, olcsóbb mint a Balaton.
Tôrpilla
Az erkèly is beleesik a tiltásba.
Ki keresem az idevonatkozot a héten.

q8q8 # 2016.04.19. 10:55

Tisztelt Fórumtársak!
(Sajnos az előbb rossz helyre irtam.)
Segítségeteket szeretném kérni. Nemrégiben volt egy társasházi közgyűlés, és ott szavazni kellett a fűtéscső rendszer felújításáról. A közös képviselő felvázolta, hogy tragikus a helyzet és hogy közel 500 csapot ki kell cserélni közel 3 millió forintért. A jelenlévő csekély létszám gyorsan megszavazta, azonban amikor megnéztem az árajánlatot akkor kiderült, hogy csak 50 csapról van szó. Amikor felszólaltam, hogy félretájékoztatott a képviselő azt mondta nem ért hozzá. Szintén felvetettem, hogy így viszont már túlzott a 3 milliós ajánlat, azt mondta esetleg kérhet be még egy ajánlatot.
Az a kérdésem, hogy ilyenkor mit lehet tenni, hiszen mindenkit becsapott, viszont a csere ilyen árban el lett fogadva a "közgyűlés" által. Tehát indulhat a munka közel háromszoros áron.

Immaculata # 2016.04.19. 17:54

500 csapra lett megszavazva a 3 mFt. Ha csak 50 csapot cserélnek ki, akkor arányosan annyival kevesebbet kell megfizetni.
A közgyűlési jkv-ben feltétlenül szerepelnie kell a fenti adatoknak.

MajorDomus # 2016.04.19. 18:59

Kérd ki az árajánlatot!

q8q8 # 2016.04.20. 06:13

Köszönöm a válaszokat. Még nem jött ki a határozat, de nagyon csodálkoznék ha benne lenne. Utólag lehet kérni, hogy tegye bele, ha véletlenül kimaradt volna ?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.20. 07:52

500 csapra lett megszavazva a 3 mFt. Ha csak 50 csapot cserélnek ki, akkor arányosan annyival kevesebbet kell megfizetni.
A határozatnak a rendelkező részét lehet és kell végrehajtani, az indoklását nem.

Immaculata # 2016.04.20. 08:32

[vállat von] ... mert egyébként lehetetlen.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.20. 09:35

No tehát: ha a határozat arról szól, hogy felújítják a vízhálózatot max 3 milliós keretből, akkor tök mindegy, hogy hány csapra hivatkozott a közös képviselő a tulajdonosok meggyőzése végett.

Immaculata # 2016.04.20. 09:41

Rendben.