Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2016.06.03. 19:45

Van mit csinálni a társasházban?

kolecsnikov # 2016.06.03. 09:19

"szomorú örökös"Nekem csak ön válaszolt és egyből "okos Tóbiás" lettem.Természetes,hogy egy ilyen magasan művelt társasházi "vezérigazgató" vagy más potentát részéről ez természetes.Ha nem is lopja el konkrétan a lakok pénzét, de azért akar száz millás számlákat mert a 20% jutalék az ugye jogos.És minden egyes lakó 20% fizet az ilyen magához hasonló megválasztott akárkinek.Képzelje,hogy a Főgáz szerelőit bíztam meg az okoskodásommal leírt munkával.És mint az anyag mint a munkadíj pont a fele volt mint a kóbor apáca gázszerelő előzetes számítása amiben ugye benne volt a MAGUKNAK mind megrendelőknek JOGOSAN járó 20 %. Na most tiltasson le mert fáj ha valaki az igazságot írja ebben a minden porcikájában KORRUPT országban. Nem fogok szomorkodni!!!!!

kolecsnikov # 2016.06.03. 09:18

"szomorú örökös"Nekem csak ön válaszolt és egyből "okos Tóbiás" lettem.Természetes,hogy egy ilyen magasan művelt társasházi "vezérigazgató" vagy más potentát részéről ez természetes.Ha nem is lopja el konkrétan a lakok pénzét, de azért akar száz millás számlákat mert a 20% jutalék az ugye jogos.És minden egyes lakó 20% fizet az ilyen magához hasonló megválasztott akárkinek.Képzelje,hogy a Főgáz szerelőit bíztam meg az okoskodásommal leírt munkával.És mint az anyag mint a munkadíj pont a fele volt mint a kóbor apáca gázszerelő előzetes számítása amiben ugye benne volt a MAGUKNAK mind megrendelőknek JOGOSAN járó 20 %. Na most tiltasson le mert fáj ha valaki az igazságot írja ebben a minden porcikájában KORRUPT országban. Nem fogok szomorkodni!!!!!

Kray # 2016.06.03. 06:18

Végülis ha innen nézzük van, de tavaly nem volt neki, mert gondolom nem volt ideje :D

ragyasdezso # 2016.06.03. 06:06

Kray
"az ő "segítségének" köszönhetően járkálunk bíróságra"

akkor csak van munkája az átalányért!

Kray # 2016.06.02. 19:53

MajorDomus

Nem hiszem, hogy egyszerű pálya. Nekem nem is menne a "magolás". Ezért is lettem programozó, mert a racionális és logikus dolgokhoz van affinitásom.
De azért vidéken szerintem rendkívül nevetségesen soknak számít ez az összeg. Ezért is kérdeztem, hogy tehető-e valamilyen lépés az ügy érdekében, hogy ennek gátat szabjunk.
Nem az ügyvéd a hibás azért, mert ennyit kifizetnek érte, azért viszont igen, hogy legtöbbször az ő "segítségének" köszönhetően járkálunk bíróságra amiket ő folyamatosan elveszít olyan dolgok miatt, amire én jogi szakképesítés nélkül is tudok figyelni.

MajorDomus # 2016.06.02. 16:23

Kray
nehogy azt hidd hogy az olyan könnyű szakma!

volt alkalmam végignézni amig a fiam megszerzi a jogi diplomát, - lazán 500 oldal volt feladva mondjuk Európa Jogból -meg ahogy ingyen robotolt mint ügyvédjelölt, szombat vasárnap is,szóval azóta tisztelem az ügyvédi pályát!

MajorDomus # 2016.06.02. 16:16

Nekem 2000 lakásra nincs egymillio ft ügyvédi költségem!
igaz ennek nagy részét minimum 10-15 éve, ,nevelem, ,a pontos fizetésre! az új épűleteknél meg azonnal bekeményitek!

Kray # 2016.06.02. 10:15

Tudtam én, hogy ügyvédnek kellett volna mennem :D Ennyire még az informatika se fizet jól 1,5 hónapra :D

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 07:20

Eseti díjként még inkább rendben van. Ennyibe akár egyetlen ügy is belekerülhet könnyedén.

Kray # 2016.06.02. 05:51

Pont ez a problémánk, hogy nem lehet havi átalány díja, mert 2016-os tervben teljesen más összeg szerepel. Meg tavalyra is más volt a cél, ennek a fele :D
Illetve feladata sem volt, amivel dolgoznia kellett volna.
Amúgy valóban relatív kicsi társasházról van szó.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.02. 05:29

A havi nem egészen százezer forint átalánydíjként teljesen rendben van (ha bruttó, akkor talán még egy kicsit alacsony is), de hogy a ház éves közös költsége ne érje el a kétmilliót...
Ha annyira kicsi az a ház, akkor nem hogy állandó ügyvédre, de közös képviselőre sincs szüksége.

MajorDomus # 2016.06.01. 21:03

Ott jó lenni ügyvédnek!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.31. 17:10

a tavalyi évre egy majdnem 7 számjegyű összeg lett lekönyvelve ügyvédi költségek címen, ami a társasház "bevételének" a felét ki is teszi.
Na ne...

Kray # 2016.05.31. 16:21

Még egy kérdésem lenne.
A társasházat egy ügyvédi iroda szokta képviselni. Illetve ez az ügyvédi iroda képviseli az 51%-os többségi tulajdonost is, amikor épp nem közösképviselő.
A probléma az, hogy mivel az ügyvéd tisztában van a társasház helyzetével, szerintem nem jár el korrektül. Értem én, hogy ő ebből él és ez neki nagyon jó, mert tizen x éve fizet neki, nem is rosszul a társasház, de nem vonható felelősségre hogy úgy fogad el megbízást a társasház nevében, hogy igazából az illetőnek nincs jogosultsága felkérni?
Azért bukott ki a dolog, mert a tavalyi évre egy majdnem 7 számjegyű összeg lett lekönyvelve ügyvédi költségek címen, ami a társasház "bevételének" a felét ki is teszi. Úgy hogy a tavalyi évben összesen 2 közgyűlés volt, amikor a társasház nem kérhette fel jogi képviseletre és ennyi.
Lehet, hogy nem egyértelmű amit szeretnék, de akkor úgyis kérdeztek :)
Köszönöm előre is.

MajorDomus # 2016.05.30. 19:26

Nem baj

bundori # 2016.05.29. 18:41

MajorDomus, köszönöm a választ!
Írtam privátban :-)

MajorDomus # 2016.05.29. 09:17

Nagyon sok!
azt kell megértened,hogy te nem vagy jogviszonyban a közös képviselővel!

ha a képviselő nem javittatja ki a tetőt,és emiatt beázik a lakásod, akkor a társasházat kell perelned! úgy a hiba kijavitásáért,mint kártéritésért!

konkrétan ird le mi a gondod a képviselővel,és segitünk!

bundori # 2016.05.29. 07:10

Akkor pontosítanám: nem mint polgárt, hanem mint közösképviselőt vagy társasházkezelőt milyen esetekben lehet perelni vagy felelősségre vonni?
Még egy kérdés: mi a különbség közösképviselő és társasházkezelő közt?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.29. 06:59

Persze. Ha neked személyesen okozott kárt, és nem közvetve, a ház kárán keresztül.

bundori # 2016.05.29. 06:42

Közösképviselőt milyen esetekben perelhető tulajdonos által? Értem ezalatt, hogy nagyon cselesen úgy szerkesztették a társasházi törvényt, hogy közösképviselőt vagy intézőbizottságot csakis társasház perelheti.
Én ebben nem hiszek, hiszen minden szakember perelhető egyénileg is, ahogy az orvos, tanár, villanyszerelő, stb.

Szomorú örökös # 2016.05.29. 05:04

MajorDomus
Én úgy tudom, hogy a tevékenységtől eltiltott közös képviselők listája nyilvános, bárki megtekintheti az interneten.

MajorDomus # 2016.05.27. 17:30

Kurcsatov
és te erről honnan szereztél tudomást?
nem hiszem hogy a képviselő vagy a kormányhivatal tájékoztatott erről.
egyébként a Jegyző hatásköre a felfüggesztés!

Szomorú örökös # 2016.05.26. 19:36

Nem lehetne, hogy esetleg az ilyen kolesnyikovhoz hasonló sértegető gépeket esetleg korlátozni vagy kitiltani? Értelmesen válaszoltak neki többen is, de ő ennek ellenére minősíthetetlen hangnemben válaszol rájuk vissza. Nem hiszem, hogy itt a helye egy ilyen felhasználónak!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.05.26. 16:02

Még mindig a jegyzőhöz.