Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.21. 12:01

nem fogadják el tőlem alaki hiba miatt,nem tartalmazta a meghatalmazó szig.számát.
Nem is kell tartalmaznia. (Ha kellene, akkor is tartalmi hiba lenne, nem alaki.)

osmi # 2012.04.21. 16:08

Kedves Irónia2!
A tulajdonostársaidhoz fordulhatsz kizárólag, merthogy Ti vagytok a k.k. megbízói. Csak ha a két órás részvételi arány megállapítását veszem, a k.k. alkalmatlan.Nyilván ezért viselkedik így..., nem alázott meg Téged, hanem retteg. Talán diktafonon kellene rögzíteni a kgy.-eket, bár inkább egy más kezelővel..:)

Irónia2 # 2012.04.22. 11:58

Köszönöm hozzászólásotokat. Azóta elemeztük a kgy-t. Ezt nem vettük lehetőségnek, hogy nem fogadja el a meghatalmazásainkat. Azzal viszont tisztában voltunk, hogy a meghatalmazásokkal fölényesen lesöpörjük ezt a vezetést.Nyilvánvalóan erre rájöttek. Mivel mandátum meghosszabbításról volt szó, mi napirendi pontként egy új kk megválasztása mellett voksoltunk volna. Nagy volt a tét, inkább az újabb szabálytalanság mellett voksolt. Azt hiszem nem jogi útra tereljük, hanem rendkívüli kgy összehívását kezdeményezzük. Nem vagyok jogot ismert, de mi a különbség a tartalmi és alaki hiba között kedves Kovács_Béla_Sándor? Továbbá, milyen adatot kell tartalmaznia pontosan egy meghatalmazásnak egy társasházi kgy-re?
Kedves osmi! Arra nem is gondoltam, hogy retteg tőlem egy egyszerű nőtől ez a bátor kk (férfi).

Mufurc_nagyon # 2012.04.22. 17:14

Kedves irónia2!

A közgyűlés a levezető elnök, jegyzőkönyv vezető és a hitelesítők választásával kezdődik.

Itt az elején kell a dolgot MEGFOGNI.
NEM SZABAD, HOGY LEVEZETŐ ELNÖK AZ ÜTK LEGYEN.

Levezető elnök BÁRKI lehet.
Tehát kell szerezni egy másik "ordibálót", aki elvállalja a levezető elnök szerepét.

Mivel a közgyűlés t ŐŐŐŐ vezeti és jegyzőkönyvezi minden a kezében van.

Segítség részletesen alant.

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Krisztancs # 2012.04.22. 22:00

Kedves Fórumozók!

Mi számít üzletszerű társasházkezelői tevékenységnek?
A mi közös képviselőnknek van főállása, viszont mellékállásban több (legalább 3) társasházban közös képviselő.
Az ingatlanfelügyeleti nyilvántartás miatt kérdezem.

Köszönöm!

Mufurc_nagyon # 2012.04.23. 06:09

Kedves Krisztancs!
Kft, Bt, egyéni vállalkozó.

A th egyik tulajdonosa, amennyiben nem a fenti gazdálkodó egység tagja, nem számít annak.
(szerintem akkor sem, ha ezért pénzt kap. igaz adózni kell a jövedelem után)

--------------------------------------------------------------------------------------
http://levaltas.5mp.eu/web.php?… _______________________________________________________________

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Fecó2 # 2012.04.29. 06:33

Sziasztok!
Van egy lakásom egy társasházban (kb.150 lakásos) én
sose éltem itt, most egy ismerősöm használja. Minden
folyamatosan és időben fizetve van. Negyed vagy fél
évente kapok kk.-től egy összesítést ami szintén ezt
igazolja. Th. számvizsgáló bizottságtól kapott össz.-
ben is minden rendben.Mindezek ellenére a díjbeszedőtől
kaptam egy levelet miszerint a th.-nak 12millió ft
feletti tartozása van,vízdíj amit csekken a kk.-nek
fizetünk,és a szemétszállítási díj amit szintén csekken
közös költségben fizetünk,ami amúgy sem kevés 14000ft úgy tudom hogy ebből 8000ft a felújítási alapba megy,
ennek ellenére a ház úgy néz ki mintha felrobbantották
volna.Tudom hogy ennyi lakó hamar fel tudna halmozni
ekkora adósságot,de itt nem erről van szó 2008 óta nincs
fizetve a víz és a szemétszáll. díj,ott tart a dolog hogy a díjbeszedő megtette a lépéseket a vízkorlátozás
ügyében.Tudomásom szerint az egyik lakó tett feljelentést ez ügyben,de semmi érdemi nem történt.
Mit tehetek?

karibidi # 2012.04.29. 06:45

Kedves Irónia2!
Közgyűlési Meghatalmazás.

Alulírott................(em,....... ajtó) tulajdonos bejelentem , hogy a .XP 3.sz Társasház .................közgyűlésén megjelenni nem tudok.
Képviseletemmel.......................t
bízom meg (címe.....................szem.i.sz:.........)
akire szavazati jogomat is átruházom.

................. ..................
Megbízott Megbízó

Tanúk

Név............. Lakcím.............

Név............. Lakcím.............

karibidi # 2012.04.29. 08:32

Kedves Fecó2!

Leveled olvasva, még sincs minden rendbe, a közös képviselő nem fizette ki a társasház víz,-szemét számláját, ami már elég tetemes összeg.
SZVB nem ellenőrizte a kifizetéseket ?

Ami tenni kellene:
http://levaltas.5mp.eu/web.php?…

ragyasdezso # 2012.04.29. 12:48

karibidi

Az a meghatalmazás, amit javasolsz, nem fogadható el!

Irónia2 # 2012.04.29. 12:53

Sziasztok! Megköszöntük a tulajdonosoknak meghatalmazásaikat és beszámoltunk mi történt a közgyűlésen. Egydöntetűen arra az elhatározásra jutottunk, hogy rendkívüli közgyűlést hívunk össze. Mivel gyakorlatlanok vagyunk sok kérdés felmerül bennünk. Már az eddigi hozzászólásaitok is nagy segítség volt. Az első gondunk, hogy a tulajdonos,-ok élnek-e az adott lakásban? A kk-tól biztos nem kapjuk meg. Földhivatal ad információt? Megmondja melyik lakásnak ki a tulajdonosa?

karibidi # 2012.04.29. 13:52

Kedves ragyasdezső!

Miért nem jó a meghatalmazás, leírnád .

várom válaszod, üdv

Mufurc_nagyon # 2012.04.29. 17:26

Kedves Irónia2!

A Földhivatal nem mond meg semmit.
Lehetőség van a területi Földhivatalban "betekinteni" a tulajdoni lapokba.

Minden lakás tulajdoni-lapját meg kell nézni és felírni a tulajdonosok adatait.

Hogy ki lakik az ingatlanban, az úgy derül ki, hogy megkérdezi az illetőt, hogy szólíthatja.

Egy állampolgárnak, ha nem ő az ingatlan tulajdonosa vagy haszonélvezője a területi önkormányzat irodája nem ad információt;-)

--------------------------------------------------- ---------------------------------------------------

http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ragyasdezso # 2012.04.30. 09:08

karibidi

Mert határozatonként kell megadni, hogy miként szavazzon.

Fecó2 # 2012.04.30. 11:15

Kedves Karibidi!
Arról hogy nagy a baj,már akkor tudomást szereztem amikor megkaptam a díjbeszedő levelét,az előző levelemben írtam hogy a számvizsgáló bizottságtól kapott levélben is minden rendben volt.
Amit nem írtam az az hogy én a lakástól majdnem 200km-re
lakom ezért nehézkes,egy kicsit.Ha ismeretlen tettes ellen feljelentést teszek,számít valamit?

Irónia2 # 2012.04.30. 11:35

2. számú probléma
Az ingatlan a Magyar Állam tulajdonában volt, mely értékesítésre került a 90-es években. Vagyis privatizáció történt. Az értékesítés előtt a Magyar Állam társasházat hozott létre. Értékesítés után (6 db ingatlan maradt tulajdonában) értesítette a tulajdonosokat, hogy átadja az irányítást, megszűnteti felügyeletét (karbantartás, díjak fizetése stb...) a házon. Azonban új alapító okirat nem született soha. Tokkal-vonóval megvettünk mindent, lakást, földet, közös részeket.Van nekünk egyáltalán társasházunk?

ragyasdezso # 2012.04.30. 12:20

Irónia2

A tulajdoni lapon átvezetik a változást, ezért nem kell újraírni az alapító okiratot.

Irónia2 # 2012.04.30. 13:51

Kedves ragyasdezso!
Nem akardékoskodni akarok, csak az ésszerű gondolkodás vezérel. Amikor egy cég alapító okiratot készít, később új tulajdonosa lesz, abban az esetben új alapító okirat létrehozása szükséges. Egyébként nem jegyzik be. Itt mi alapján jegyezték (volna) be szerinted? Válaszod szerint keresem a dokumentumot majd.Talán közgyűlési határozat? Elegendő lett volna a földhivatalnak?

karibidi # 2012.04.30. 15:59

Kedves Feco2!
Igen a rendőrségen, de azzal még nem lesz semmi megoldva ugyanis a nyomozás akár hónapokig, évekig is eltarthat.
A problémát így lehet megszüntetni:
http://levaltas.5mp.eu/web.php?…

Fecó2 # 2012.04.30. 16:52

karibidi
Köszönöm a válaszodat,csak az a baj hogy amennyire tudom egy lakótól,a többi lakótárs még nem veszi komolyan a helyzetet. Majd ha korlátozzák a vizet talán
ők is észbe kapnak. Még egy kérdés ha szeretnénk megbízni egy új közös képviseletet, és meg van a leváltáshoz szükséges arány,a leváltás levezetésében
segíthetnek?

karibidi # 2012.04.30. 17:36

kedves feco2!

Kik segíthetnek a leváltásban? nem értem a végét.
üdv

Fecó2 # 2012.04.30. 18:50

karibidi
Tehát ha a th.szeretne megbízni egy új közös képviselőt vagy ezzel foglalkozó társaságot ők segíthetnek e a mostani közös képviselő leváltásában? Még azt nem értem,
hogy tisztán látszik hogy mi a probléma(kk.sikkaszt) és ha esetleg valamiért nem tudjuk leváltani, addig is a
befizetett pénzünket mintha az ablakon dobálnánk ki,a
tartozás pedig tovább halmozódik.

karibidi # 2012.05.01. 07:52

Fecó2

Arra én nem tudok válaszolni, hogy melyik közös képviselet segít.

Jól írod, ameddig nem válasszátok le, olyan mintha a pénzeteket az ablakon dobálnátok ki.

A leváltás, pedig a tulajdonosok hatékony összefogásával megy a következő képpen
http://levaltas.5mp.eu/web.php

küldenél privát email címet

üdv

brumm # 2012.12.09. 09:20

T. fórumozók!

A társasház képviselete átlátszó ürügyekkel kitér az irat betekintés elől.

Mivel komoly elszámolási hibákat feltételezek, a bili-borítás előtt szerettem volna gyanúmat eloszlatni vagy megerősíteni.

Nem látok más lehetőséget, mint bírói határozattal kikényszeríteni az iratbetekintést és a vizsgálódás tapasztalatainak kétoldalú jegyzőkönyvezését.

A kérdésem az kit kell megnevezni alperesként

  • A képviseletet
  • a társasházat

???

Nem tudom eldönteni, mert nem a határozatokat "támadom"

köszi előre is.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.09. 10:09

A társasházat.