Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


MajorDomus # 2016.06.08. 21:45

Inkább a közgyűlésen jelezd,az gyorsabb!

bundori # 2016.06.08. 14:16

Ha problémáink vannak a jelenlegi és volt közösképviselettel, van annak határideje, meddig jelezhetjük a jegyzőnek?

mosolyogi # 2016.06.08. 14:11

Azt pedig, hogy hogyan jutott hozzá, és mennyire önhatalmúlag építette be, én is csak feltételezni tudom.

De köszönöm a válaszokat.

mosolyogi # 2016.06.08. 14:10

Kedves MajorDomus!

Kiérkezett szakértő szerint, (akitől a tető javításának a munkálataira árajánlatot kértünk) egyértelműen az akkori beépítés során végzett hanyag munka miatt ázik ott a tető. Úgyh de igen, huszoniksz éve toltak el valamit

stilmotoros # 2016.06.08. 11:04

ragyasdezso : folytatom a félbemaradtat : és közös közgyűlésről még
álmodni sem lehet.

stilmotoros # 2016.06.08. 10:55

Üdv mindenkinek.

Köszönöm a hozzászólásokat, de néhány gondolat.

osmi : mint leírtam próbáltuk az SZMSZ megalkotását, de mindentől
elzárkózik a szomszéd lépcsőház ügyintézője.

MajorDomus : nem ellenségei a saját pénzüknek, de a másik lépcsőház
tulajdonosai nem mernek szembeszállni az ügyintézőjük
érveivel vagy -érdekével-.

Szomorú örökös : igazad van, de ebben a pénzszűkös világban a szakértő
is külön költség, bár érdekes módon csak a 70 000 Ft-
os tétel tartalmazza a törvényhelyeket és tételes
felsorolást a kivitelezésben.

ragyasdezso : nem megszavaztuk hanem csak nyilatkozatot írtak alá,
mivel közgyűlés nem volt, és

stilmotoros # 2016.06.08. 10:55

Üdv mindenkinek.

Köszönöm a hozzászólásokat, de néhány gondolat.

osmi : mint leírtam próbáltuk az SZMSZ megalkotását, de mindentől
elzárkózik a szomszéd lépcsőház ügyintézője.

MajorDomus : nem ellenségei a saját pénzüknek, de a másik lépcsőház
tulajdonosai nem mernek szembeszállni az ügyintézőjük
érveivel vagy -érdekével-.

Szomorú örökös : igazad van, de ebben a pénzszűkös világban a szakértő
is külön költség, bár érdekes módon csak a 70 000 Ft-
os tétel tartalmazza a törvényhelyeket és tételes
felsorolást a kivitelezésben.

ragyasdezso : nem megszavaztuk hanem csak nyilatkozatot írtak alá,
mivel közgyűlés nem volt, és

MajorDomus # 2016.06.07. 20:34

Ja,és Gondolom most nem azért ázik a lakása,mert huszonix éve épitkezett.
mellesleg azőta befizetett annyi közös költséget,
amiből a tetőt ki lehet javitani!

MajorDomus # 2016.06.07. 20:31

Naiva.
a tető a beépités előtt és utána is közös tulajdon volt és lesz is.

feltételezem, nem ingyen jutott hozzá ,és nem önhatalmulag épitette be.

vagy ugy gondolod,hogy a tetőt is megvette a padlással együtt?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.07. 05:21

Szerinted?

mosolyogi # 2016.06.06. 21:38

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. 18 lakásos társasházban lakom. A közös képviselő beépítette huszoniksz éve a tetőtér egy részét, hogy ott alakítson ki magának és családjának új lakást. A munkálatok a kialakított lakás feletti tető részt is érintették. Jelenleg számtalan helyen beázik a lakása, ezért meg akarja szavaztatni rendkívüli közgyűlésen, hogy a társasház lakói fizessék ki a lakása feletti tetőrész javítását.
Kérdésem, hogy az általa kialakított és cserélt, lakása feletti tető ezek szerint közös tulajdonnak számít?

ragyasdezso # 2016.06.06. 20:13

stilmotoros
Ha 14/13 arányban megszavazták akkor érvényes, mert lehet külön gazdálkodni, de társasházként együtt léteztek. Lehet 2 ügyintéző, de közös képviselő csak 1 lehet.

Szomorú örökös # 2016.06.06. 19:25

Azt hiszem, hogy egy villámhárítóval kapcsolatos árajánlatnál én nagyon megnézném szakértővel az ár mellett azt is, hogy mit tartalmaz az ajánlat. Sokan szaladtak már bele abba, hogy olcsó árajánlatot fogadtak el, aminek aztán katasztrófa lett a vége...

MajorDomus # 2016.06.06. 18:24

Szerintem ők sem ellenségei a saját pénzüknek,tehát ha a 70 ezer ft-os ajánlatot bedobod minden postaládába a szomszédban, igencsak elgondolkodnak rajta.

osmi # 2016.06.06. 13:51

Szerintem közös közgyűlést kellene tartani, ahol az ajánlatok műszaki tartalmát összevethetik a tulajok.Melegen ajánlott egy SzMSz megalkotása.
Egy társasház vagytok és ezen nem tudtok változtatni.

stilmotoros # 2016.06.06. 13:34

2 lépcsőházas 28 lakásos társasházban lakom, de nem a társasházi törvényben foglaltak szerint működünk, hanem elkülönülve gazdálkodunk és mindkét lécsőháznak van egy ügyintézője, ez így megy több mint negyven éve. Nálunk 15 éve magam intézem az ügyeket a szomszédban sűrűn cserélgetik egymást. Ez azért van így mert a másik lépcsőház selzárkózik az SZMSZ megalkotásától de egyáltalán minden együttműködéstől. A törvényi határidők szorítása miatt előtérbe került a villámhárító felújítása, ezért árajánlatokat szereztünk, mi hármat 70 000 Ft, 180 000 Ft és 225 000 Ft értékűt. A másik lépcsőház egyet 350 000 Ft értékben. Az egyeztetéskor az aktuális ügyintéző kijelentette, hogy ragaszkodnak az általuk beszerzett 350 000 Ft-os hoz, a mi általunk javasolt 70 000 Ft-ossal szembem. Egyedül a mi ajánlatunk tartalmazza a törvényhelyekre való hívatkozást amely alapján a munkát elvégzik és a megfelelő tanúsítványt is kiállítják. Azt mondták ha nem az övékét fogadjuk el, megrendelik a felújítást és a költséget ránk terhelik ügyvéd által.
A mi lépcsőházunkban 13 tulajdonos aláírásával elfogadta a 70 000 Ft összegűt, a 14 aki barátnője a szomszéd ügyintézőnek, aláírás előtt felhívta a barátnőjét és megkérdezte melyiket írja alá majd a beszélgetés befejeztével aláírta a 350 000 Ft-ot tartalmazó rovatot.

Kérdésem: kötelezhet-e valaki arra, hogy az ötször drágább árajánlatot fogadjuk el, bár mivel külön gazdálkodunk szerintem a vállalkozó addig nem kezdheti meg a munkát, még a szerződést a részünkről alá nem írjuk, mivel a számlát is megbontva kell kiállítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.06.05. 18:20

Bárki.

forintos # 2016.06.05. 16:45

Szervusztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Társasházi közgyűlés levezető elnökének csak a társasház tulajdonosai közül lehet valakit megválasztani, (a jegyzőkönyv hitelesítőkhöz hasonlóan) vagy a tulajdonos közgyűlésen jelenlévő meghatalmazottja (szabályos meghatalmazással) is megválasztható közgyűlés levezető elnöknek?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdvözlettel
Forintosi

bundori # 2016.06.05. 13:22

Az SZMSZ kötelező? Mi van ha nincs a társasháznak SZMSZ-e, de Alapító Okirata van és abban szabályozva van a házirend?

katus45 # 2016.06.04. 22:07

Van egy dolog,amiről ha hatóság tudomást szerez,akkor büntetést róhat ki. Ez a dolog megszüntethető. Ha én mint lakó és a lakógyűlés tagja felhívom a közös képviselő figyelmét erre(több ízben is)és kérem szüntesse meg a helyzetet, de ő nem tesz semmit. Az esetleges büntetést ebben az esetben nem lehet hogy neki kell kizárólag megfizetni? Mivel a ház felől lett tájékoztatva az esetleges büntetésről és mégse tett semmit!

MajorDomus # 2016.06.04. 16:14

Ebben egyet is értünk.
Sajnos tényleg vannak olyanok akik lejáratják a szakmánkat, de a másik oldal sem korrekt.

ha valamit nem ért, könnyebb itt névtelenül köpködni a közös képviselőt,mint elmenni egy közgyűlésre és tájékozódni.
Mert biztosan a mi gázfelujitásunk 10 20 30 %-a megy a zsebébe,meg a felujitásokból vesz magának egy lakást.
sajnos ez van.
Amikor azután rágalmazás miatt biróság elé állitom, akkor nem győz mosakodni,meg bocsánatot kérni!

Szomorú örökös # 2016.06.03. 20:31

MajorDomus
legyen békesség közöttünk..

Én kérek elnézést, csak jön valaki, akinek lövése sincs egy társasház belső működéséről és vadul elkezdi rágalmazni a saját közös képviselőjét, mert nem az ő szája íze szerint dolgozik. Ilyenkor szoktam mondani, hogy össze kell fognia a lakókkal és le kell váltani, majd átvenni a helyét. Lehet abban a pillanatban megváltozik majd az ilyeneknek a véleménye a társasház kezeléséről.

Szomorú örökös # 2016.06.03. 20:00

kolesnyikov
Sajnos nem igaz, MajorDomus is válaszolt a hozzászólásodra. Az, hogy ezt letagadod, egy meddő művelet, mivel a fórum mindent megőriz! Keresd nyugodtan vissza, ő volt az, aki pontosan leírta, hogy mit akar a közös képviselőd - teljesen jogosan és helyesen. ;-)

De tudod mit? Segítek:

MajorDomus 2016.05.18. 22:10

MajorDomus # 2016.06.03. 19:57

,,legyen békesség közöttünk..

Szomorú örökös # 2016.06.03. 19:55

kolesnyikov
Megkértél, hogy ne szóljak hozzád és én ezt megtettem! Nem tudtam, hogy ez csak egyoldalúan igaz.

De ezúton tisztelettel megkérlek, hogy kímélj meg engem és a fórumot is egyaránt az alaptalan rágalmazásokkal teli hozzászólásaiddal. Vagy ha úgy gondolod, hogy bűncselekmény történt, akkor talán nem az a módja, hogy előbb közszemlére teszed és várod, hogy mások mit szólnak hozzá, mert esetleg egy ilyenért a vádolottak padján fogsz kikötni, ha az illető magára - és persze rád - ismer, majd elplattyog a bíróságra és feljelent. Hozzá teszem, teljesen jogosan fogja megtenni! ;-)