Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


nonolet # 2018.08.11. 08:12

"Aki hülye haljon meg!" mondja nép ajka és igaza van.

1.
A közösképviselőre bízás esetén ez a kockázat!
Ami ép ésszel előre is látható...

Mivel TI okoztátok a kárt.
Ezért nektek lett volna ÉSSZERŰ szakit szerezni is.
Aki aztán úgy és azt teszi amit ti rendeltek tőle.
A végén a közösképviselő kifizeti NEKTEK a számlát a biztosítási díj erejéig.
(a többlet nyilván saját kassza)

2.
JA kérem a "nehogy már mi fizessünk" és az "oldja meg a közös képviselő" hozzáállás esetén a probléma megoldhatatlan, vagy legalábbis szívás.

Paloma26 # 2018.08.11. 07:53

Kedves Fórumozók!

Segítséget,tanácsot szeretnék kérni:

A helyzet:
Pàromnàl a lakása alatt beàzott a szomszéd konyhàja de sajnos tőlünk ment le a víz. Biztosító felmérte a hàznak kifizette elkezdték kibontani a konyhàt kicserélték a csövet a kövezet egy részét felvették.Csakhogy! A közös képviselő elöre kifizette a munkàsokat akik többszöri telefonàlàs utàn sem érkeztek meg...aztàn visszahivtà a közös képviselőt ugyan történjen màr valami a lakàs lakhatatlan...új csapat jött de ők is x telefonàlàs utàn.. kijöttek megnézték majd rà pàr napra elkezdték de úgy hogy egy nap jöttek 3nap nem ígérettek stb egyik ürge full részeg semmi szerszàmuk nincs mivel ki van fizetve most mi nehogy màr fizessünk még x összeget mert még tudnànk oldani de ne mi fizessünk. Írtunk a közös képviselőnek hogy ez àllapot tarthatatlan! 10 mm jàrólapozàsa 2hónapig tart? Ami kényelmesen 4napot venne igénybe reakció semmi csak ígérgetés . Hova lehet ezzel fordulni a céget akik ilyen embereket küldtek fel lehet valahogy szólítani ? A közös képviselőt felelősségre lehet vonni vagy még xhónapot vàrjunk a konyhàra mire kegyesen megcsinàljàk?

Szomorú örökös # 2018.07.02. 04:58

Jedar

Ez pontosan úgy működik, mint egy választás. Ha elmégy szavazni, akkor van közöd hozzá, ha pedig nem, akkor ugyanúgy vonatkozik rád a döntés, de nem lesz semmi közöd hozzá. Teljesen szabályos volt minden, hiába szeretnéd megtámadni.

A kivitelezéssel minőségi kifogások is felmerültek melyeket a közös képviselő nem akar tudomásul venni

Ha csak azért kerestek minőségi kifogást, mert nem a ti döntésetek alapján történik ez a kivitelezés, akkor ez csak felesleges vihar a biliben. Ha viszont ez valóban minőségi kifogás, akkor elő kell terjeszteni hivatalosan is, nem csak úgy, hogy mondjátok a közös képviselőnek. Pl. ajánlott tértivevényes levél, ami igazolja, hogy át is vette.

MajorDomus # 2018.07.01. 21:03

Ez igy van!

nem fogsz nyerni, csak az idődet pocsékolod!

nonolet # 2018.07.01. 19:52

"Ez tényleg lehetséges hogy a ház közös likvid eszközének 90%-ról a ház kevesebb mint 1/3 dönthet?"

Tényleg!!!

Mert
a többi lusta-nemtörődöm-szarokrá tulajdonos
NEM KÍVÁNT részt venni döntésben.

Hisz NEM MENT el a közgyűlésre, nem szavazott.

HALLGATÁS=BELEEGYEZÉS

Hát így jártak!
Mások döntöttek, nélkülük.
Akik ott voltak éltek a jogukkal.

- -

"Meg lehet e támadni valahogy ezt a határozatot vagy nem?"

Nem valószínű.
Főleg nem, ha már a kisebbségvédelmi rövidke határidő is lejárt.

Hisz vélhetően szabályosan-törvényesen született.

- -

"Más lakok és én kezdeményezte egy rendkívüli közgyűlést"

Utólag okosnak lenni, annyi mint előre hülyének.

De egy közgyűlés kellő többséggel, sok mindent megtud változtatni azért utólag is.

Viszont felmerülhetnek kártérítési igények.
(ha már létrejött szerződések változnak vagy szűnnek meg pl.)

Jedar # 2018.07.01. 19:10

Tisztelt fórum

segítségeteket szeretném kérni.
A társas házunkba lépcsőház "restauráció" zajlik melyet egy olyan közgyűlési határozat szerint rendelt meg a közös képviselő amin a ház tulajdon hányadának kevesebb mint 29% volt jelen (megismétel közgyűlés) és a ház vagyonának 90%-át felhasználta erre e célra. A kivitelezéssel minőségi kifogások is felmerültek melyeket a közös képviselő nem akar tudomásul venni(elmentem hozzá fényképekkel s azt mondta nem érdekli.

  1. Meg lehet e támadni valahogy ezt a határozatot vagy nem?
  2. Ez tényleg lehetséges hogy a ház közös likvid eszközének 90%-ról a ház kevesebb mint 1/3 dönthet?
  3. Más lakok és én kezdeményezte egy rendkívüli közgyűlést a teámban ezekkel a napirendi pontokkal:
    • A lépcsőház „restaurálása"
    • Nagy összegű felújítások megszavazásához 50%-nál nagyobb tulajdonhányadra legyen szükség.
    • Érvénytelen közgyűlés esetén, a megismétlés dátuma ne eshessen ugyanarra a napra.

kérdésem ezekkel a napirendi pontokkal milyen dolgokról határozhatunk (az elő pont a kérdés elsősorban mert a másik kettő pontosan van megfogalmazva) pl. hozhatunk e olyan határozatot hogy ezen felújítási munka átvételét egy másik közgyűlési határozatnak keljen szentesítenie(ne vehesse át a közös képviselő hibásan a munkát).
4. S utoljára mekkora tulajdon hányad szükséges az egyes napirendi pontok elfogadásához.

Válaszotokat előre is köszönöm Jedar.

MajorDomus # 2018.06.18. 19:10

az indokolatlan kiadások miatt felelősségre vonható,sőt vissza is követelhető,ha nem szerepel az elfogadott költségvetésben.

bár,tartok tőle,hogy itt jóváhagyott költségvetés sincs!

drbjozsef # 2018.06.18. 11:18

A hogyan tovább nem volt kérdés.

nonolet # 2018.06.18. 08:10

A múlttal nem nagyon tudtok mit kezdeni.
Tanulópénz.

A jövőre nézve állítsatok fel korlátokat!
ÉS
Nézzetek sűrűbben bele az iratokba...

mikorméter # 2018.06.18. 06:11

drbjozsef

Marad a kérdés hogyan tovább? Azt a tételes kimutatást, is megtudja változtatni nem? köteles megmutatni?

MajorDomus # 2018.06.15. 20:23

18 lakásra?

ügyes!
de inkább pofátlan.

drbjozsef # 2018.06.15. 18:43

Sokat levelez, sokat utazik, sok minden mást csinál. Kérjetek tételes kimutatást, végülis Ti fizetitek. De miért ne lehetne (pláne, ha nem kérik számon) ?

osmi # 2018.06.15. 17:33

A közös képviselő biztosan, és számlával is bizonylatolja:)) Nekem vannak ötleteim.
Ha megteheti, meg is teszi.Az a fajta. Cseréljétek!

mikorméter # 2018.06.15. 16:11

Megtudja valaki írni hogyan lehetséges az, hogy közös költségnél a papír írószer 380000ft, benzinre meg 245000ft, egyébköltség az 150000ft. Nem egy nagy ház 18 albérlet.

MajorDomus # 2018.06.14. 21:16

igen

gizi39 # 2018.06.14. 07:12

Tisztelt Jogászok!
Köteles-e a közös képviselő közölni a tulajdonos közösséggel, hogy melyik vállalkozó végezte a házban a festés-mázolást?
Újabb munkálatokra van szükség, és szeretnénk kizárni azt a vállalkozót pályázók közül, aki megelőzőleg kontár munkát végzett, nekünk milliós kárt okozva.

nonolet # 2018.06.11. 14:30

...és a lakóközösség ellenőrző funkciója se működött!
Pedig valaki aláírt közületek, hogy minden OKÉ!

- -

Mit ír a SZMSZ erről?
Aszerint kell eljárni.

Aki mulasztott az pedig kártérít.
A kártérítési igényről a közgyűlés határoz.

Ennyi.

Adam30 # 2018.06.11. 13:28

Üdvözletem!

Mit lehet tenni, ha kiderült, hogy a többi lakó tudta nélkül a közös képviselő lieblingje nem iratta át az óráit miután megvette az újépítésű lakást és a közösből állja mindenki ennek az egy nőnek minden fogyasztását? Nagynehezen kierőszakolta az egyik lakó, hogy megkapja a számlákat és rajta van mindegyiken a közös fogyasztásokon túl az ő órája is mint ami nem tartozik senkihez, így a szolgáltatók hozzádobták a közös számlákhoz. A képviselő meg kiegyenlíti szépen rendszeresen a többi lakó pénzéből. Persze azzal védekezik, hogy nem is látta, nem nézte. 2 év fogyasztásáról van szó! A lakó meg játsza a szőke nőt, ő azt hitte majd egyszer kapja a számlákat.

Köszönöm!

MajorDomus # 2018.06.07. 19:57

Aki csak nyáron használja a vityillót ,ennyit nyugodtan kiköhöghet. 1,500 ft/hav,

nonolet # 2018.06.07. 08:00

HA a 10% költséghányadot is
nettó jövedelemnek vesszük a megbízottnál,
akkor a nettó 40 ezer így jön ki neki, hogy

bruttó megbízási díj 46243 Ft

  • 10% költséghányad -4624 Ft
  • 15% jövedelemadó -6243 Ft

Adózott nettó 35376 Ft
Plusz költséghányad 4624

Mindösszesen a zsebbe: 35376+4624=40000 Ft

A ház fizet még 19,5% szocho-t is 9017 Ft
A háznak az így számolt nettó 46243+9017=55260 Ft-ba fáj mindösszsesen.

MajorDomus # 2018.06.06. 21:57

Ez nem is vitás!
ezért javasoltam én is a megbizási jogviszonyt!

a kérdés csak az volt,legalábbis én igy értetem, hogy tud nettó 40.000 ft-ot kapni.

bár szeretnék én is nettó 40.00 ft-ot kapni 36 lakásért.

sakrina # 2018.06.06. 13:59

Ha valaki üzletszerűen vagyis pénzért végzi a közös képviseletet, akkor bármilyen módon végzi adóznia kell. Akár tiszteletdíjat kap, akár vállalkozóként, akár megbízási vagy munkaszerződéssel csinálja. Lehet a házban lakó tulajdonos vagy külső vállalkozó, adóznia kell. Még a legkedvezőbb a Megbízási szerződés adózása. Egyetlen megoldás adómentes csak, ha zsebbe kapja, papir nélkül. De ez meg kockázatos, sokan még a közö költséget sem fizetik, nem, hogy a közös képviselőt ! Nincs jó megoldás.

nonolet # 2018.06.06. 09:26

"Társasházi lakóként"

Társasházi TULAJDONOSKÉNT, szerintem.

Immaculata # 2018.06.06. 08:37

Nem kell kiváltania vállalkozói engedélyt. Társasházi lakóként jogosult tiszteletdíjért ellátni feladatát. Nem önálló tevékenységből származó jövedelemnek számít.

korrekt54 # 2018.06.06. 08:07

Minek ? -nem értem a kérdést !