Közös képviselő felelősségre vonása és egyéb problémák!


K_Andi # 2018.09.29. 20:06

Örülj neki, hogy nem tudod. :) Én sajnos élőben élvezem :)
Az egyiknek van kimenetele, és ok nélkül el sem indítják. A másikat ok nélkül is elindítják és többnyire nincs kimenetele, mert se vád nem fogalmazódik meg, se sértett, se bűncselekmény nincs. Egy semmire való ostoba eljárás, amivel csak időt rabolnak, és papírt gyártanak halomra. Azok a notórius jelentgetők használják, akiket már többször lepattintott a rendőrség, mert nem tudtak ügyet csinálni a rögeszméjéből, dilijéből stb.

drbjozsef # 2018.09.29. 19:23

Továbbra sem értem.
Nem tudom elképzelni, hogy van különbség a rendőrség eljárásában, ha közvetlenül valaki feljelentést tesz a rendőrségen, vagy a jegyző teszi át az ügyet. Miért lenne?

K_Andi # 2018.09.29. 17:57

Nem, nem hiszem ezt. Tudom hogy ismeretlen tettes ellen is lehet. Azt viszont meg kell határozni, hogy mi ügyben akarok feljelentést tenni. Jelen esetben ha azzal megy a rendőrségre, hogy szerinte a társasháznak sikkasztja a pénzét ismeretlen személy, a következő kérdés, hogy ki kezeli a pénzt, így kizárásos alapon, a kk lesz akit megvádolnak.Felteszik azt a kérdfést is, hogy ezt miből gondolja. Az hogy "szerinte", nem elég az ügy elindításához. Ha utóbb kiderül, hogy ja nem, akkor az a hamis vád.
Ha a jegyzőhöz megy azzal, hogy szerinte sikasztják a ház pénzét, akkor a jegyző, mivel a sikkasztás és annak kiderítése a rendőrség feladata, automatikusan átteszi.
Így a kk-t veszik elő, és bekérik az összes iratot, de nincs vád...burkoltan mégis ő van megvádolva, csak ez nem hangzik el sehol.
De még ezzelk sem lenne gondom. A gondom az, hogy meddig lehet ezt büntetlenül tenni?

drbjozsef # 2018.09.29. 15:36

Andi,

Te azt hiszed, hogy csak akkor lehet feljelentést tenni a rendőrségen, ha megnevezel konkrétan egy személyt?

K_Andi # 2018.09.29. 12:22

Az a bjom ezzel, hogy konkrétan nincs vád. A jegyzőnek leirta egy tulajdonos, hogy szerinte...erre a jegyző áttette a rendőrségre, hogy vizsgálják ki, a tulajnak igaza van-e vagy sem, mert ez az ő hatáskörük.
ÉS ezt ebben az évben már 2. alkalommal teszi. Az előzőt sem indították el sem, bűncselekmény hiányában lezárták, ezzel is ezt teszik. Ezért sánta nekem ez a jegyzői intézkedés kicsit, mert így burkoltan vádolnak, és nem tudok védekezni. A jegyző az aki megfoszt a védekezés jogától, mert ügy sincs, vád sincs. HA ezt a rendőrségen tenné, akkor konkrétan meg kellene nevesíteni kit vádol és mivel, és hamis vád miatt akkor tehetnék viszont feljelentést, vagy hivatalból megtenné a rendőrség.
Ez nekem kicsit visszaélés a joggal, vagy annak megkerülése...nem tudom, és azt sem, ezt meddig teheti valaki büntetlenül. Ez egy társasház közösség ellen, a tulajdonosok és a kk ellen indul már évek óta, rendeszeresen. Van egy közgyűlés, aztán megyünk a bíróságra, jegyzőhöz és a rendőrságre. Ez már szó szerint menetrend.

oligaliga # 2018.09.28. 18:13

Nem teheted meg. A hamis vád akkor is bűncselekmény, ha nem a rendőrségen tedzel feljelentést.

K_Andi # 2018.09.28. 17:33

Köszönöm. Ezt a tv pont nem néztem még meg.
Tehát akkor ha leírom a jegyzőnek, hogy szerintem a szomszéd lopja a fát, akkor ezt átteszi a rendőrségre. Ha utóbb kiderül, nem így van, én mosom kezeim. De ezt megtehetem hetente akár...Jól értem?

oligaliga # 2018.09.28. 17:15

K_Andi

2016. évi CL. törvény
az általános közigazgatási rendtartásról

17. § [A hatáskör és az illetékesség vizsgálata]

A hatóság a hatáskörét és illetékességét az eljárás minden szakaszában hivatalból vizsgálja. Ha valamelyik hiányát észleli, és kétséget kizáróan megállapítható az ügyben illetékességgel rendelkező hatóság, az ügyet átteszi, ennek hiányában a kérelmet visszautasítja vagy az eljárást megszünteti.

alfateam # 2018.09.28. 16:33

Megnéztem a jegyző hatáskört leíró tv-t nincs benne.
"hatósági ügyekben eljár"
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

K_Andi # 2018.09.28. 16:26

oké, melyik jogszabály és milyen szabályozás alapján? Megnéztem a jegyző hatáskört leíró tv-t nincs benne. Lehet van ilyen jogköre, ezt szeretném megtudni. Nem vitatkozni -"maszatolni" akarok, kérdeztem. :) Oké.

alfateam # 2018.09.28. 16:19

Ne maszatolj, nem ezt mondtam , hogy ő vizsgálódok hanem joga és kötelessége áttenni az ügyet más hatósághoz.

K_Andi # 2018.09.28. 16:04

Köszönöm én ezt is elfogadom, csak valami jogszabályi hivatkozást szúrj már mellé kérlek.
Akkor az összes pedofilt mondjuk ott kell bejelenteni, és majd a jegyző jár el?? Én kételkedem ebben, de ha idézel jogszabályt, elhiszem.

alfateam # 2018.09.28. 16:01

Köszönöm, ennyit akartam :) Nem én fordulok, engem citálnak rendőrségre, mert a jegyző hivatalból "áttette" hozzájuk az ügyet.
Joga van, sőt kötelessége!

K_Andi # 2018.09.28. 15:52

Köszönöm, ennyit akartam :) Nem én fordulok, engem citálnak rendőrségre, mert a jegyző hivatalból "áttette" hozzájuk az ügyet.
Már a vizsgálónak is mondtam, hogy szerintem balfaszok, mert simán vissza kellene utasítani az eljárás megindítását, ha bűncselekmény gyanúja áll fenn, akkor a t. tulajdonos forduljon saját név alatt a rendőrséghez.
Úgy vélem, így megfosztanak attól a jogomtól, hogy a végén hamis vád maitt feljelentsem a panaszost.

MajorDomus # 2018.09.28. 15:46

Nincs.
ha bűncselekmény,miért nem a rendőrséghez fordulsz?
Nem következik

nincs szabályozva

K_Andi # 2018.09.28. 15:43

Kis segítségre lenne szükségem, joghoz értőktől.
A jegyzőnek, társasházak törvényességi felügyeleti eljárása közben, a tulajdonos által beadott "panasz" alapján, van e jogköre átteni ügyet a rendőrségre, hogy azt ott vizsgálják ki.

A Th tv 27/A szerint, azokban az ügyekben nem járhat el, amiben más hatóságnak van jögköre, ebből nekem értelemszerűen az következik, hogy amennyiben a tulaj bűncselekményre panaszkodik, akkor elküldni a rendőrségre.

De az hol van szabályozva, hogy ő maga teszi át hivatalból az ügyet? Milyen jogcímen, mi alapján? Gyámja vagy szája lett a panaszosnak az eljárás során? Vagy mi a jogcím?

MajorDomus # 2018.09.11. 20:23

miért nem a szolgáltatóra ,,kérdeztünk rá,,?

drbjozsef # 2018.09.09. 14:46

"Többször rákérdeztünk..."

Szomorú örökös # 2018.09.09. 05:57

Andacsku

Egy 23 lakásos Társasházban lakom, ahol a közös képviselő mindig csak ígérgeti hogy orvosoltatja a ház fűtésproblémáját.(borzasztó hangos a fűtésrendszer, gyakorlatilag csak elzárt radiátor mellett lehet aludni télen, annyira zavaró) Többször rákérdeztünk már hogy mi lesz a megoldás,de mindig csak halogatja, és ugye lassan itt a fűtésszezon.

Azon kívül, hogy "mondtátok neki", vajon milyen megmaradó formában hívtátok fel a figyelmét rá? Tudod, „a szó elszáll, az írás megmarad”!

eddig az tűnik a legegyszerűbbbek hogy feljelentük amiért nem látja el a feladatát, amivel kárt okoz

És ezt hogy fogod bizonyítani, ha nem írásban történt minden?

MajorDomus # 2018.09.08. 20:43

Hogy jön ez ide?

milyen közgyűlési határozatot nm hajtott végre a közös k. azzal,hogy a kérdezőnek zörög a radiátora?

nonolet # 2018.09.08. 16:53

Andacsku

"Többször rákérdeztünk már "

NEM kérdezgetni kell, ha nem történik semmi... hanem

  • közgyűlési napirendre venni a témát
  • megvitatni és döntést hozni, hogy mit lépjen
  • megszavazni
  • végrehajtatni vele vagy lemondatni

Így működik egy társasház.

nonolet # 2018.09.08. 16:49

Andacsku

A közös képviselő
köteles végrehajtani
a vonatkozó közgyűlési határozatot,
mivel az számára utasítás-parancs.
(kivéve, ha törvénytelenségre szól az utasítás)

Persze csak akkor HA!!! az a határozat már is jogerős lett.
Azaz nem támadta meg senki az erre előírt határidőn belül.

Mit lehet tenni, ha mégsem lép a közös képviselő?
Hát akkor le kell váltani a közöst ....

MajorDomus # 2018.09.07. 20:06

Hát abban (erre az esetre) nem.

először láss tisztán.
Keresd meg a szolgáltatót (Távhő) deritsék ki,mi a probléma(szerintem levegős a rendszer),be kell
épiteni egy automata légtelenitőt.

ha megvan a hiba,tisztázni,kinek a feladata?
ha csatlakozási ponton belül van,a szolgáltató,ha azonkivűl,a társasház feladata.

károd nem keletkezett,mert ez a hiba nem növeli,hanem csökkenti a fűtési költségeidet.

azért kellett ráfizetned,mert tavaly az elmúlt 50 év 3.leghidegebb tele volt.

legegyszerübb köpködni,mint gondolkodni
nem szeretsz ott lakni,hogy magadra akarod haragitani a közös képviselőt?

alfateam # 2018.09.07. 13:09

hátha megtalálod ebben a megoldást:
http://www.kozos-kepviselonk.hu/…azi-toerveny

Andacsku # 2018.09.07. 11:41

Kedves Fórumozók
Segítségeteket szeretném kérni.
Egy 23 lakásos Társasházban lakom, ahol a közös képviselő mindig csak ígérgeti hogy orvosoltatja a ház fűtésproblémáját.(borzasztó hangos a fűtésrendszer, gyakorlatilag csak elzárt radiátor mellett lehet aludni télen, annyira zavaró)
Többször rákérdeztünk már hogy mi lesz a megoldás,de mindig csak halogatja, és ugye lassan itt a fűtésszezon.
Akinek volt hasonló esete segítene hogy mit tegyünk hová forduljunk?
(eddig az tűnik a legegyszerűbbbek hogy feljelentük amiért nem látja el a feladatát, amivel kárt okoz. Nekem tavalyi évben 40ezer forinttal többet kellett ráfizetnem a fűtésre)
Előre is köszönöm