Ingatlan Adás - vétel


lajcsó # 2015.06.20. 09:40

SZJA törvény 62. §-a.

MajorDomus # 2015.06.19. 19:16

Ezt a szabályt már vagy 5-6 éve hatályon kívül helyezték! Helyette lett az 5 év utáni adómentesség.

Tudsz erről valamit beszúrni?
Fontos lenne!
Előre is köszönöm.

Immaculata # 2015.06.19. 16:05

Tami88888

A távoltartás 60 napig tart.

lajcsó # 2015.06.19. 06:47

"Ha vesz másik lakást, ennyiért, akkor sincs jövedelem!"
Ezt a szabályt már vagy 5-6 éve hatályon kívül helyezték! Helyette lett az 5 év utáni adómentesség.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.06.19. 03:57

De; legfeljebb a jövedelmét ingatlanvásárlásra fordítja.

MajorDomus # 2015.06.18. 21:20

Ha vesz másik lakást, ennyiért, akkor sincs jövedelem!

Tami88888 # 2015.06.18. 15:35

Tisztelt Ügyvéd úr/hölgy!

Az lenne a kérdésem, hogy albérletet szeretnék kivenni. Amit már találtam is és az lenne vele a probléma, hogy 2 tulajdonosa van az ingatlannak aki ép válnak és nem egyeznek egymással! Nekem az az ingatlan tökéletes lenne, mint munkahely, mint közlekedés céljából! A női tulajdonosnak 60% van az igantlanban míg a férfinak 40% a férfi nem hajlandó tárgyalni a nővel, és állítólag (még okiratot nem láttam) lemondott az ingatlanról! Ilyenkor mi a teendő? Mert én úgy tudom, hogy ahány tulajdonosa van az ingatlanak mindenkinek alá kell írnia ahoz, hogy én kivehessem albérletbe! A nő azt állítja, hogy a férjének nem kell aláírnia, mivel az ingatlantól távol-tartásija mivel súlyos testi sértést okozott a feleségének, meg a férje úgy sem írná alá! Valaki mondjon valami okosat ilyen helyzetben :)

lajcsó # 2015.06.18. 14:00

Igen, amennyiben jövedelme képződik a jogyügyletből. (Az eladási érték meghaladja az ajándékozáskori értéket)

temp55 # 2015.06.18. 11:44

Tisztelt Ügyvéd úr/hölgy!
2013-ban ajándékoztam az ingatlanomat a gyermekemnek,részemre haszonélvezeti jog lett bejegyezve.
Most szeretnénk eladni.A kérdésünk az hogy miután a gyermekem csak 2 éve tulajdonosa a háznak de nem vette hanem ajándékba kapta ,így kell illetéket fizetni mivel 5 éven belül eladja?
Válaszukat előre is köszönöm.
Üdv.

MajorDomus # 2015.06.17. 21:12

Emiatt nem utasithatja el.
Tulajdonos(ok) tól szerzed meg, ez sem (3) Ha a (2) bekezdésben említett - az építésügyi hatóság jogerős és végrehajtható építési engedélye alapján elvégzett - munka olyan lakásmegosztást vagy lakásösszevonást eredményez, amelynek alapján a többi tulajdonostárs alapító okiratban meghatározott tulajdoni hányada változatlan marad, a közgyűlés az összes tulajdoni hányad szerinti legalább egyszerű szavazattöbbségű határozatával az alapító okiratot módosíthatja.
(4) A közgyűlés (3) bekezdésben említett határozata az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzésre alkalmas okirat; a határozatot közokiratba vagy ügyvéd - jogkörén belül jogtanácsos - által ellenjegyzett magánokiratba kell foglalni. A változás ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzésének feltétele, hogy az építtető tulajdonostárs az építésügyi hatóság jogerős és végrehajtható használatbavételi engedélyét az ingatlan-nyilvántartási iratokhoz csatolja..

Ez a gond, hogy mindenkinek megváltozik a túl. Hányada.

milmaty # 2015.06.17. 09:10

MajorDomus
A thtv 10.§ (3) bekezdése szerint "...alapító okirat módosításával a tulajdonostársak összes tulajdoni hányad szerinti legalább négyötödös többsége egyetért...". A törvény maga mondja, hogy az Alok mód-hoz elég a négyötöd, ekkor elidegeníthet a Thát négyötöddel. Szerintem elég a négyötöd mindkettőhöz a problémám még mindig az, hogy nem utasítja e el a vétel bejegyzését a földhivatal azon az alapon, hogy a Ptk szerint tulajdonjogot csak tulajdonostól lehet megszerezni átruházás esetén, ami a kisebbségben maradt tulajdonostársaknál nem állna fenn. S tekintve, hogy a Thtv nem speciális tv a Ptk-hoz képest,így hiába mond a Thtv 4/5-öt a ptk-ra hivatkozással elutasítana a földhivatal. LEhet kontaktálni a földhivatallal előzetesen. Vagy ha az ember közös tulajdonban marad egy-két tulajdonostárssal, akkor velük szemben csak a közös tul. megszüntetés iránti per marad?

milmaty # 2015.06.17. 09:01

MajorDomus
Értem mire gondolsz, de ha a földhivatal bejegyzi a közgyűlési határozat alapján a vételt, (vagy nem jegyzi be, mert nincs albetétesítés?)azzal kvázi módosul az Alapító okirat is, illetve a tulajdonosok tulajdoni hányada, amit a kgyhat-ban is fel kell tüntetni.
Szerinted akkor a Thtv 10 § (3)-e akkor nem albetétesített padlástérnél nem alkalmazható, csak egy albetétesített közös tulajdonnál?

MajorDomus # 2015.06.16. 21:20

Az adás-vételi - hez elég a 4/5-öd, de az
Alapitó Okirat módosításhoz nem.

10. §8 (1) Az alapító okirat módosításához - ha e törvény másként nem rendelkezik - valamennyi tulajdonostárs hozzájárulása szükséges; a változást be kell jelenteni az ingatlanügyi hatóságnak.

Az a baj, hogy minden tulajdonosnak megváltozik a tulajdoni hányada.

Ezért kötekedik a földhivatal.

milmaty # 2015.06.16. 09:05

MajorDomus
Gondolok itt alapvetően a KGD2010.39-ben felvetődőtt problémára, vagyis a Thtv és a Ptk viszonyára és leginkább ennek nyomán a fővárosi földhivatal gyakorlatára.

milmaty # 2015.06.16. 06:54

Köszönöm MajorDomus.
Az ügyvéd tervei szerint az összes tulajdonossal meghatalmazást próbálunk aláíratni, amiben minden benne van (alok mód, advét, engedélyezés és még egy alokmód). Szerinted 100% tulajdonosi hozzájárulás kell? Jelenleg úgy néz ki, hogy egy vagy két tulaj nem ír alá,de a 80 százalék megvan, ez tehát nem elég? Akkor hogyan kell értelmezni a tházi tv-t? Az ügyvéd szerint elég a 4/5-ös közgyűlési határozat és advét, a kételyem, hogy ezt bejegyzi e a földhivatal?

MajorDomus # 2015.06.15. 21:04

Nem
nem
igen

Arra vigyázz, hogy az Okirat módosítást és az eladást egy nyilatkozatban szerezd be. Ezt célszerű ügyvéddel készíttetni, mert második esély nincs.
A földhivatal egy szent tehén, ott szép lehetsz, de okos nem.

milmaty # 2015.06.14. 05:30

Tisztelt Fórumozók!

A társasházi közös tulajdonban lévő tetőtérből a lakásunk feletti részt szeretnénk megvenni. Ehhez először amennyire tudom alapító okiratot kell módosítani albetétesítés céljából majd ezt az albetétet megvenni. A kérdésem, hogy ha nem írja alá az Alokmód-ot és az adásvételt minden tulaj, akkor elegendő e a 80%, figyelemmel a Tháztv 10.§-ára (régi alapító okirat nincs benne 2/3). A további kérdésem, hogy ha lesz 80 %-os közgyűlési határozat az albetétesítésről és az eladásról, akkor ez a dokumentum elég a földhivatali bejegyzéshez különösképpen az adásvételhez illetve, hogy nem követeli e meg a földhivatal ettől függetlenül a 100% tulajdonosi aláírást az adásvételhez arra hivatkozva, hogy a Thtv. nem speciális a Ptk-hoz képest. Van valakinek ebben földhivatali tapasztalata?
Köszönöm a segítséget előre is.

MajorDomus # 2015.06.05. 21:08

Haááát?

kalap99 # 2015.06.05. 15:03

Igen és meg is történt, csakhogy ha a bejelentett lakhelyén nem található a vevő és emiatt fiktiválva lett a címe, attól még az oda szóló lakcímkártya nála lehet fizikálisan.

Az adásvételi szerződést készítő ügyvédnek azt ellenőriznie kell, hogy a benyújtott iratok a szerződéskötéskor érvényesek-e?

Illetve ha nem és nem érvényes a vevő címe, akkor mi van a vele megkötött szerződéssel?

Immaculata # 2015.06.05. 14:28

Dehogynem! El is kell kérnie az igazolványokat.

kalap99 # 2015.06.05. 10:41

Immaculata

A dátumot pontosan (még) nem tudom.
A szerződést készítő ügyvédnek ezt nem kell ellenőriznie?

Immaculata # 2015.06.05. 10:20

Szanna8

Ügyvédre lesz szükséged.

Az illetékhely nem rátok vonatkozik, házaspárra, ahol ingatlannyilvántartáson kívüli jogszerző került bejegyezésre.

A vételárat magatok határozzátok meg.

Immaculata # 2015.06.05. 10:18

vaszedi

Már most is aláírhatják az örökösök, azonban teljesedésbe csak a földhivatali bejegyzés után megy.

Immaculata # 2015.06.05. 10:16

Ha az szerződés aláírásakor még oda volt bejelentve, akkor semmi.

kalap99 # 2015.06.04. 18:21

Tisztelt Szakértők!

Mi van akkor, ha a vevőről akivel szerződést kötöttem, kiderül hogy kirakták az előző lakcíméről, tehát a szerződésen szereplő címe nemrég fiktiválva lett. Ez milyen hatással van a szerződésre?