Ingatlan Adás - vétel


Nikollka # 2018.07.01. 05:36

Köszönöm válaszát! Se bélyeg, se aláírás, se jelzés, hogy "javítva".

ObudaFan # 2018.07.01. 06:17

Legalább az ügyvédnek alá kellene írnia.

Nikollka # 2018.07.01. 09:36

Köszönöm. Még egy észrevétel: semmilyen ügyvédi bélyegző nincs rajta

ObudaFan # 2018.07.01. 10:06

Mármint az egész szerződésen? Szárazbélyegző sincs? Mert anélkül nem fogják bejegyezni.

Nikollka # 2018.07.01. 10:20

Az egészen semmi... Csak nyomtatva ráírva az ügyvéd neve, székhely, igazolvány száma, nyilvántartási száma és a KASZ...és bejegyezték...

ObudaFan # 2018.07.01. 10:45

Az rendben van, hogy nyomtatva van rajta az ügyvéd neve, stb., a festékes bélyegző nem formai követelmény. A szárazbélyegző viszont igen.

Nikollka # 2018.07.01. 11:10

Akkor most nekem, mint eladónak, mi a teendőm? Lehet ebből probléma?

Kincses # 2018.07.01. 15:52

Tisztelt Szakértők!
Kérdésem-egy telek a gyerek nevén van. A gyermek ajándékozási szerződéssel odaajándékozza a szülőnek a telket. Ha
szülő ezt a telket 1-2 éven belül eladja, mekkora adó terheli a szülőt? Illetve az ajándékozás során kell-e illetéket fizetni?
Köszönettel: Kincses

lajcsó # 2018.07.01. 18:43

"semmilyen ügyvédi bélyegző nincs rajta"
Melyiken? Amelyiket benyújtotta az ügyvéd a földhivatalhoz, vagy a te példányodon?
A téves adat a te sarad is, mivel feltételezem, hogy aláírás előtt lehetőség volt elolvasni a szerződést.

kisamália # 2018.07.01. 18:46

Ez hihetetlen. Ilyen nem fordulhatna elő.Az ember nem tévedhetetlen.Sajnos.

gindi # 2018.07.02. 08:28

Tisztel Fórumozók!

Szakértő segítséget szeretnék kérni, abban a kérdésben, hogy van értelme jogi útra terelni a kötbér követelésemet (780e Ft), a következő témában, illetve lehet e valami buktató (mert szerintem jogos a követelésünk)?

A történet a következő:

Aláírtunk egy vételi szándéknyilatkozatot egy ingatlan megvásárlására. Az aláírás után hamarosan, jelezte az ingatlaniroda, hogy a tulajdonos "mégsem tudja" nekünk eladni az ingatlant, mert van egy aláírt adás-vételi szerződés az ingatlanra, amitől "nem tud elállni, pedig nekünk akarja eladni".
A szándéknyilatkozatban rögzítve lett kötbér, arra az esetre, ha valakinek a hibájából nem kerül sor az adás-vételre.
Mivel írásban nem kaptunk semmit, ezért a szerződéskötés határidejének lejárta előtt jeleztük írásban, hogy továbbra is fenntartjuk, a vételi szándékunkat. Választ nem kaptunk.
Az ingatlanoson keresztül jeleztük, hogy igényt tartunk a kötbérre. Az eladó és az ingatlaniroda álláspontja az, hogy nem tarthatunk igényt a kötbérre, mert a szándéknyilatkozat semmis, mivel van már egy másik érvényes adásvételi szerződés, és széljegy van bejegyezve a tulajdoni lapra, tulajdonjog bejegyzése iránti kérelemmel.

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel,
GT

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.02. 09:53

Nem lehet egyoldalú nyilatkozattal kötbért kikötni.

Nikollka # 2018.07.02. 11:50

"A téves adat a te sarad is, mivel feltételezem, hogy aláírás előtt lehetőség volt elolvasni a szerződést." Így van, volt lehetőségem, és el is olvastam. Azonnal, ott, az irodában jeleztem a pontatlanságot, mire az ügyvéd fogott egy tollat, és belejavított. Azt mondta, nem baj az.
Én úgy tudtam, a szárazbélyegző lenyomatát az eredeti, illetve a másolati példányon is el kell helyezni. Persze, nem értek hozzá... De lehet, hogy így nem érvényes a bejegyzés?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.02. 11:53

Miért, be van jegyezve?

Nikollka # 2018.07.02. 11:55

Igen, be. De jó így?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.07.02. 13:28

Ha bejegyezték, akkor mit számít már, hogy nézett ki a szerződés?

nonolet # 2018.07.02. 13:54

Gondolom, akkor

nem számít, ha nem köt bele utólag senki a bejegyzésbe erre hivatkozva.

- -

Mondjuk azt is gondolom, hogy nem tilos így javítani.
(nem rémlik ezt tiltó jogszabály)

Nikollka # 2018.07.02. 15:43

Jelen pillanatban nekem, mint eladónak számít. Sokat. Tehát így is érvényes a bejegyzés? Az ügyvéd szárazbélyegzőjének lenyomata nélkül?

nonolet # 2018.07.02. 16:47

A tulajdoni lap KÖZHITELES!!!
Az ellenkezőjének a bizonyításáig.

- -

Ezért szerintem...
HA már be lett jegyezve a változás,
akkor
az egyelőre TÉNY!!!-nek tekintendő.

Amit csak egy ellenbizonyítással tudsz megváltoztatni.

Ez esetben egy perben.
Mondván a szerződés "bejegyzésre alkalmatlan" volt.
Nem lett volna szabad bejegyezni az alapján a változást.

Ha sikeres a per, akkor az ebből eredő kárért is felel a hatóság és az ügyvéd.

- -

Neked egyébként mi lenne a jó?
ha érvényes
vagy
ha érvénytelen

A célt ismerve könnyebb tanácsot adni...

Sentinel01 # 2018.07.02. 17:31

Tisztelt fórumozók!

Adódott egy számomra igen kellemetlen probléma a járási földhivatallal.

Vásároltam egy ingatlant, majd annak rendje és módja szerint a megbízott ügyvéd benyújtotta a hivatalhoz az átírási kérelmet. Ezt követően a földhivatal rosszul jegyezte be a dolgokat a tulajdoni lapra, úgy, hogy a korábbi tulaj is tulajdonos maradt mellettem.
Észrevettem időben, mivel idő előtt lekértem a tulajdoni lapot. Ügyvédnek szóltam Ő intézkedett.
Ezután a földhivatal betett egy széljegyzetet, hogy "javítási kérelem".
Végül kijavította a tulajdoni bejegyzéseket most másképpen de szintén rosszul, a régi tulaj továbbra is tulajdonos maradt. Szólta újra az ügyvédnek most Ő intézkedik újra.

Nem tudom mi lehet a gond, biztonság kedvéért elvittem az adásvételi szerződést megmutattam egy másik ügyvédnek és azt mondta teljesen rendben van, azzal semmi baj.
Állítólag a földhivatalokban elég nagy a káosz, és a dolgozók sem túl kompetensek.

Kérdésem hátha valaki tudja a módját, hogy bemehetek e személyesen a földhivatalba rövidre zárni ezt, létezik e ilyen opció? Már kezd elegem lenni abból, hogy hónapok óta várok arra, hogy többszöri próbálkozás után sem sikerül 2 nem túl összetett mondatot odaírniuk a tulajdoni lapra. Plusz a végére a lap tele lesz széljegyzettel.

Előre is kösz az infókat!

Sentinel01 # 2018.07.02. 18:02

Még valami. Kicsúszik e a hivatal a 60 napból ezzel a malőrrel? Már eltelt 60 nap az első benyújtás óta. Ha igen akkor élhetek kártérítéssel?

gerbera317 # 2018.07.02. 18:49

Milyen károd keletkezik ebből? Mit jelent az, hogy "nem túl kompetens"? Miért tartod fontosnak, hogy a földhivatal "járási"legyen? Miért zavar téged, hogy a tulajdoni lap tele lesz "széljegyekkel" (igazából bejegyzésekkel)?
Persze, intézheted magad is. De miből gondolod, hogy ha te egy háromsoros problémát huszonöt sorban tudsz előadni úgy, hogy aki olvassa, újabb kérdéseket tesz fel, akkor a földhivatallal jobban szót tudsz majd érteni, mint egy ügyvéd?

Sentinel01 # 2018.07.02. 19:27

gerbera317-nek:
Az inkompetencia kifejezést ebben az összefüggésben nem magam találtam ki, én is csak hallottam úgyhogy én mosom kezeim...
De majd ahogy telnek a hónapok és majd ahogy születnek a hibásabbnál hibásabb tulajdoni lap bejegyzések úgy egyre magabiztosabban fogom használni én is ezt a szót. A hivatal járásinak nevezi saját magát, a tulajdoni lapon is ezt a kifejezést használják...
A hivatal által kibocsájtott - igaz nem hiteles - tulajdoni lapra szó szerint a széljegyzet szó lett ráírva valaki által, nem én voltam...
Milyen új kérdéseid merültek fel?
Hogy milyen károm? Például ha most a régi tulaj aki az elcseszett közhiteles okirat szerint félig most is tulaj, valamilyen módon megterheli a hibás bejegyzésen alapuló fele tulajdonát? Mi a garancia arra, hogy nem fog bármit bejegyezni a jól képzett hivatal az általa rosszul bejegyzett jogra? Szerintem semmi! És azt majd hogy csinálom vissza?
Én attól tartok, hogy ebből még hatalmas évekig elhúzódó problémám is lehet, ezt akarom megelőzni a lehető leggyorsabban.
Ha nem tudsz építőt írni akkor ne írj nekem semmit.

gerbera317 # 2018.07.02. 19:44

Khmm. Nem azt kérdeztem, hogyan lehet a csúszást kihasználva kárt okozni, hanem hogy maga a 60 napon túli csúszás miféle kárt okoz neked. Merthogy eredetileg ezt kérdezted...

gerbera317 # 2018.07.02. 19:51

Jah, valami építőt is: megvárod hogy kijavítsák az elcseszett bejegyzést, és örülsz az új szerzemények, meg annak, hogy nem keletkezett károd. És ide majd akkor, és csak akkor térsz vissza, ha mégis keletkezett valami károd, és nincs ötleted, hogyan és ki ellen érvényesítsd.