Ingatlan Adás - vétel


nonolet # 2017.08.27. 19:50

A széljegy a szerződés benyújtásakor rákerül.
Az mér elég jól véd ...

De valóban az még biztosabb, hogy
akkor kapja meg a letétbe rakott pénzt,
az ügyvédtől, amikor a nevedre írták.

(azonban még ez sem 100%-os biztonság, csak 99,9999%)

lajcsó # 2017.08.27. 20:42

"Félek attól az 1 hónapos átfutási időtől, mert gyakorlatilag bárki ráterhelhet jelzálogot, vagy tartozást az ingatlanra (viszont ha aznap bejegyeztetem, akkor elvileg minden rendben)."
Ez biztosan nem így van. A földhivatal a kérelmeket a beérkezésük sorrendjében bírálja el. Tehát, a tulajdonjog bejegyzési kérelmet követő terhelést már nem fogja teljesíteni (elutasítja).
Lehet kérni a tulajdonjog bejegyzési kérelem soron kívüli a elbírálását is (10 ezer forint a díja).

nonolet # 2017.08.27. 21:33

Ilyen zűrös környezetben akár per is lehet egy vagyon kimentő eladásból... ezt írték a fórum egyes jogászai nemrég.

Erre adtam hát a 0,0001% esélyt.

valentinzon # 2017.08.28. 08:54

Köszönöm a segítséget! :)
"A földhivatal a kérelmeket a beérkezésük sorrendjében bírálja el. Tehát, a tulajdonjog bejegyzési kérelmet követő terhelést már nem fogja teljesíteni." - Igen, én is ebben bízok, ezért mindenképpen még aznap bejegyeztetem.
Sajnos letétre, vagy foglalóra nincs idő, mert a tulajdonos ahogy eladja a lakását, külföldre költözik.

limma # 2017.08.28. 09:10

A külföldre költözés nem lehet akadály, bármilyen bankszámlára lehet utalni.
A fedezetelvonás már nagyobb baj.

nonolet # 2017.08.28. 09:34

Aha,
akkor pláne nem adnék neki
addig pénzt a "kezébe" amíg,
nem került a nevemre.

A pénz utána megy, akár hol van is.

(a távol lévők közti pénzmozgatás módját
már az ókorban felfedezték még
a kontinensek között is....)

nonolet # 2017.08.28. 09:35

Avagy, ha nagyon sürgős >> az komolyan lenyúlás GYANÚS!

valentinzon # 2017.08.28. 11:34

Nem jött be neki itt az élet, eladja a lakását, és külföldre költözik, amint kezében a pénz megy is - nincs ideje még 1 hónapot várni a bejegyzésre (amúgy is sürgős neki a pénz), bankszámlája nincs, de a nemzetközi utalás több milliónál amúgy is elég drága lenne...

Ha aznap tiszta a tulajdoni lap, és aznap be is jegyzi a földhivatal, elvileg nem lehet probléma - a másnapot semmiféleképp nem várom meg.

Amúgy az aznapi földhivatali bejegyzéshez mi szükséges? - Adásvételi szerződés, ez a soron kívüli papír amit a földhivatalba töltök ki, egyéb (nyilatkozat a tulajdonostól, ügyvédtől)?

lajcsó # 2017.08.28. 12:20

B400-as adatlap. (Ügyvéd tölti ki.)
Aznapi bejegyzés szerintem kérdéses.

drbjozsef # 2017.08.28. 12:43

valentinzon,

a soron kívüliség nem jelenti az aznapot. Budapesten szinte biztosan nem, máshol nyilván a helyi földhivataltól függ.

Egyébként a vásárálás kockázatát neked kell felvállalni. Ha boktató van, szívni fogsz, ha annyival olcsóbb a lakás, hogy ezt megérje felvállalni, akkor vágj bele.

nonolet # 2017.08.28. 12:52

" külföldre költözik, amint kezében a pénz megy is - nincs ideje még 1 hónapot várni a bejegyzésre (amúgy is sürgős neki a pénz), bankszámlája nincs, de a nemzetközi utalás több milliónál amúgy is elég drága lenne"

Ajjaj!

Tipikus átverős-csalós mese....

A másik kellék a "jó ár" ilyenkor.
Meg az ennyiért sorban álló vevők :-)

Hagy csorogjon a kinézett balek nyála
és így ő maga is akarja a bizniszt, meggondolatlanul.
Attól félve, hogy elszalasztja!
Ha a számára biztonságos utat választja.

Ahogy elnézem...
Te pont itt tartasz! már.
Pillanatokra az átbaszástól.
Mert nagyon akarod a bizniszt!
és
már te magad menteget az eladót,
hogy
miért is akarsz neki segíteni...

  • *-

Tudod bankszámla percek alatt nyitható on-line!
Be sem kell a bankba menni miatta.

Mihez képest drága?

pl. a GRÁNIT bank esetén...
Nemzetközi forint vagy deviza átutalás díja
0,50% (min. 3 000 Ft; max. 16 000 Ft)

nonolet # 2017.08.28. 12:56

valentinzon

Csak kibírj azt a párnapot :-)
Amíg bejegyzik és a pénzéhez jut ...

-

Ted fel kérdéseket!

  • mióta isárulaj már
  • tudhatja-ehoyg mikor kel el?!!!
  • mégis rögtön indulna külföldre...

(pedig nem is tudja mikor)

Ugyan már!
Hazudik-etet és lépre akar csalni.

nonolet # 2017.08.28. 23:11

Vagy inkább csak baleset biztosítás az alpen?

Ha igen nem árt mellé egy utasbiztosítás is.

Valamint a magyar TB jogán az
Európai Egészségbiztosítási Kártya.

Hisz bármi érhet (betegség, kár) külföldön, nem csak baleset...

nonolet # 2017.08.28. 23:12

Ez máshová ment volna...

nonolet # 2017.08.28. 23:13

na te bugyuta fórum motor...

colle # 2017.09.03. 10:07

Tisztelt szakértők!

A házunkra lenne vevő. A vásárláshoz hitelt kell felvenniük. Azzal a feltétellel szeretnék az adásvételit megírni, ha mégsem kapnák meg a hitelt, akkor a foglaló visszajárhasson nekik. Erről mi a véleményetek?

Én nem vagyok jogász, de mint jogi fogalom a "foglalónak" pont az a lényege, hogy ha bármelyik fél eláll, akkor bukja a foglalót, vagy a másik fél (eladó) dupláját adja vissza neki. Nem?

Vagy arra gondoltam, hogy belemegyünk ebbe, azzal a feltétellel, hogy mi is elállhatunk a szerződéstől, ha közben pl. jön egy kp-s vevő. Ebben az esetben mi is csak a foglalót adjuk vissza, és nem a dupláját.

Ebben kérném a tanácsotokat. Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2017.09.03. 10:12

colle

Minden csak megállapodás kérdése, jogilag úgy rendezitek, ahogy akarjátok.

MajorDomus # 2017.09.04. 20:20

Az uj ptk szerint visszajár,ha egyik fél sem felelős a meghiusulásért, pld. A bank nem ad hitelt.

ObudaFan # 2017.09.04. 20:33

Ha egyik fél sem felelős, akkor a régi Ptk. szerint is visszajárt. Más kérdés, hogy a bankhitel meghiúsulása egyáltalán nem biztos, hogy nem róható fel a vevőnek.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.04. 21:40

A törvényszöveg nem "felelősségről" beszél, hanem valamelyik fél érdekkörében felmerült okról. Azt, hogy a vevő nem kap kölcsönt, a gyakorlat következetesen az ő érdekkörében felmerült okként értékeli.

ObudaFan # 2017.09.05. 05:17

A törvényszöveg kifejezetten felelősségről beszél:

Ptk. 6:185. § [Foglaló]
(2) Ha a szerződést teljesítik, a tartozás a foglaló összegével csökken. Ha a szerződés teljesítése olyan okból hiúsul meg, amelyért egyik fél sem felelős, vagy mindkét fél felelős, a foglaló visszajár.
(3) A teljesítés meghiúsulásáért felelős fél az adott foglalót elveszti, a kapott foglalót kétszeresen köteles visszatéríteni.

Ettől függetlenül igen, azt, hogy a vevő nem kap kölcsönt, a gyakorlat következetesen az ő érdekkörében felmerült okként értékeli.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.09.05. 06:01

Szori vagyok.

lajcsó # 2017.09.05. 06:24

Ha bármelyik fél kiléphet a szerződésből, akkor minek a foglaló?

drbjozsef # 2017.09.05. 07:10

Talán komolyabbnak tűnik a szándék. Bár jogi relevanciája nincs.

nonolet # 2017.09.05. 10:17

"Tűnik? Újabb betonkemény jogi érv."