Ingatlan Adás - vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 16:56

Kérdésben a válasz.

nonolet # 2017.07.28. 17:52

...és még rajta van az a jelzálog?

Már rég kifizettétek az önkorit.. vagy még nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.28. 17:54

:) Na, az meg a másik.

wers # 2017.07.28. 18:40

Az én értelmezésem szerint a "jelzálog fenntartása mellett" arra utal, hogy a jelzálog még rajta van.

nonolet # 2017.07.28. 19:36

A kérdés arra irányul, hogy miért van még rajta?
Így 27 év után...

Mivel az ilyen lakásvételek túlnyomó többségét már
rég lezárták a vevők és töröltették a jelzálogot...

Vagyis az kérdés, hogy

  • tart még a törlesztés és akkor oké,

vagy
már vége a törlesztésnek és már csak lustaságból van rajta

MajorDomus # 2017.07.28. 21:50

Ellépzelhető,akkor 30 év volt a részlet!

lajcsó # 2017.07.29. 06:31

Ha ki van fizetve a tartozás, akkor kérni kell az önkormányzattól egy törlési engedélyt és az alapján a töröltetni a jelzálogjogot.

nonolet # 2017.07.29. 12:53

Igen,
de azt kb. mindenki kifizette nem sokkal később,
amikor
a felét elengedjük, ha egyben fizeted akciók voltak...

nonolet # 2017.07.29. 13:00

Nomeg nem sok lehet már hátra belőle, ha él is még ...

Ésszerű lenne kifizetni és levonni a jelzálogot.
Tiszta lappal indulni új tulajként.

wers # 2017.07.29. 16:23

De ez nem volt kérdés. Nekem úgy tűnt, buszgyuri érti, hogy mit kérdezett. Valószínüleg nem akarnának jelzálog fenntartásáról nyilatkozni a szerződésben, ha nincs jelzálog.

MajorDomus # 2017.07.30. 18:22

Legalább körbejártuk.

wers # 2017.07.30. 18:30

:) igen, utána jutott eszembe, hogy olyan sokszor kell kitalálni, mi a kérdés, hogy már reflex megválaszolni a fel nem tettet is.

nonolet # 2017.07.30. 18:43

Pláne, ha mint most is
komoly esélye van a fel nem tett kérdésnek ...

MajorDomus # 2017.07.30. 18:52

Még mindig nem tudjuk ki van e fizetve a hitel!

alac # 2017.08.03. 14:07

Érdeklödni szeretnék, hogy egy elhuzodott banki hitel ügyintézés miatt kell készitenünk egy magánokiratot a vételi és az eladási szándék fenntartásáról,hogy kell kinéznie egy ilyen magánokiratnak

nonolet # 2017.08.03. 15:22

Aláírások és két tanú aláírási... (név, cim, igszám).

Ettől már formailag teljes bizonyító erejű magánokirat lesz.

A tartalma pedig nyilvánvaló.

Stephan # 2017.08.07. 07:33

Üdvözletem!

Egy számomra érdekes helyzettel kapcsolatban szeretném a szakértők segítségét kérni. Adott egy ingatlan, mely eladásra kerülne. Az ingatlan már több, mint 5 éve a jelenlegi tulajdonos nevén van. Az eladással ingatlanközvetítő lett megbízva, aki talált is rá egy vevőjelöltet. Sőt, mi több, a vételárral kapcsolatban is sikerült megegyezni vele. Azonban itt jön a bonyodalom.

A vevőjelölt szeretné, ha a szerződésbe a valós vételárnál 10-15 %-al magasabb összeg lenne beleírva, mivel csak így tudná a szükséges mennyiségű pénzt megkapni hitelből. Ha jól értettem a szavait, jelenleg következő lenne a helyzet. A Fundamenta (mint hitelező) felbecsülte az ingatlan értékét, aminek a 80 %-át folyósítaná hitelként, a 20 % lenne az önerő a vevő részéről. De mivel nem rendelkezik a vevő az önerő teljes összegével, így alacsonyabb árat (amiben meg is egyeztünk) szeretne kifizetni, de a szerződésben viszont a felbecsült értéknek kéne szerepelni, mivel csak így tudná megkapni a szükséges mennyiségű plusz pénzt hitelként.

Én kicsit félek a dologtól, nem akarok belemenni. Viszont az ingatlanos szerint ez teljesen természetes "szokás" manapság és állítása szerint az ügyvédje is így gondolja.

Mennyire üthetem meg a bokámat a jövőben egy ilyen adásvételt követően?
Amennyiben létrejönne a szerződés a magasabb árral, hogyan tudná bizonyítani a vevőjelölt a Fundamenta felé, hogy kifizetésre került a szükséges önerő?
A Fundamenta adásvételi elvárásaival kapcsolatban találtam az alábbi pontot; "Amennyiben a Társaságunktól igényelt kölcsönügyletből származó pénzösszeg nem a vételár utolsó részlete, akkor Társaságunk kizárólagosan ügyvédi letétbe fizeti meg a kölcsön összegét. Ilyen eset csak más hitelintézeti finanszírozó esetén fogadható el." Jól értem ez alapján, hogy még a hiteligénylés előtt le kéne igazolnom a vevőjelölt részére, hogy teljes mértékben átvettem a vételár 20%-át annak ellenére, hogy ennek megközelítőleg csak a felét fogja átadni, mint foglaló?

Remélem sikerült érthetően írnom és köszönöm szépen a segítséget előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.07. 07:42

Nem kell ehhez ennyi szöveg. Hamis magánokiratot készíteni nem célszerű, felhasználni pedig egyenesen bűncselekmény. Aki ilyesmire biztat, az pedig felbujtóként részes.

nonolet # 2017.08.07. 09:19

Stephan

Az ötlet ROSZZ!

A vevő kezébe olyan összegről adni papírt ami nem valós NAAAGY kockázattal járhat egy későbbi fordulat esetén.

Épeszű ember nem tesz ilyet!
Főleg nem magasabb áról...

lajcsó # 2017.08.07. 10:30

"Mennyire üthetem meg a bokámat a jövőben egy ilyen adásvételt követően?"
Ha jóindulató a bíró, akkor egy combos pénzbírság. De inkább a felfüggesztett szabadságvesztés esélyesebb.

bibipp # 2017.08.15. 17:07

Sziasztok!

Ügyvéd olyan ingatlan adásvételi szerződést szerkeszthet és ellenjegyezhet, ahol a vevő a közeli hozzátartozója? Vagy ehhez már kell pl. kamarai hozzájárulás?
Köszönöm a válaszaitokat.

lajcsó # 2017.08.16. 06:07

Szerkeszthet, de ezt a körülményt fel kell tüntetni a szerződésben. De ha ez mégis elmaradna, attól nem lesz érvénytelen a szerződés.

bibipp # 2017.08.16. 10:45

Köszönöm szépen a választ.

valentinzon # 2017.08.27. 17:01

Kedves Fórumozók!

Lakást vennék, a tulajdonossal meg is állapodtunk a vételárban, már csak az ügyvédhez kellene menni, megírni a szerződést...
Viszont a tulajdonos vállalkozó, több cége tönkrement, tartozásai vannak, adóhivatali vizsgálatok (amit természetesen nem említett, vagy hazudott).

A lakás a tulajdoni lap szerint tehermentes - a kérdésem az lenne, hogy van arra mód, hogy az adásvétel napján, amikor lekérjük az aznapi tiszta tulajdoni lapot (megírjuk a szerződést, és kifizetem a vételárat), még aznap be is jegyezzék az új tulajdonjogot a földhivatalban? - Félek attól az 1 hónapos átfutási időtől, mert gyakorlatilag bárki ráterhelhet jelzálogot, vagy tartozást az ingatlanra (viszont ha aznap bejegyeztetem, akkor elvileg minden rendben).
Lehetséges ez, és ha igen, milyen költségei vannak, és ki az illetékes az ügyben (az ügyvéd elintézi, vagy nekem kell a földhivatalban)?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.08.27. 17:16

Ha korán reggel írtok alá, akkor az ügyvéd - vagy ti magatok - még aznap be tudjátok nyújtani a kérelmet a földhivatalba.

De ha ennyire bizalmatlanok vagytok, akkor fizessetek letétbe, amit akkor ad ki az ügyvéd, ha a tulajdonjogodat bejegyzik.