Ingatlanügyek


pir75 # 2015.12.28. 16:45

Közösen örökölt ház eladásába a többségi tulajdonos nem eggyezik bele, holott nincs szándéka beköltözni sem. hogy juthatok hozzá a részemhez?

Sherlock # 2015.12.28. 16:47

Kérni kell a közös tulajdon megszüntetését a bíróságon. De abban senki nem akadályoz meg, hogy a saját tulajdoni hányadodat eladd.

pir75 # 2015.12.28. 16:59

Ki fizeti a birósági költséget?

Sherlock # 2015.12.28. 17:30

Én.

pir75 # 2015.12.28. 18:05

Bocs, komolyan gondoltam. Aki kezdeményezi az eljárást vagy közösen? Kösz.

MajorDomus # 2015.12.29. 21:32

Természetesen te.
Ha van pénzed, vásárold ki a részét.

Zöldövezeti11 # 2015.12.30. 04:23

bundori bundori !

eladó elhallgatta azt a kéményseprői figyelmeztetést, miszerint ki kell béleltetni a kéményt
A vevőnek kell tájékozódnia pl. a kémény seprőnél is.

és azt is beleiratta az adásvételibe, hogy az udvaron álló egyik pknyvagarázs a lakás tartozéka ( holott ez sajnos nem igaz,
Utána kell járni, hogy igaz e, ha nem, akkor ez bizony csalás.
Bizony a megtekintés mindig érvényes, az abaj hogy sok vevő nem lát. Beleszerelmesedik egy ingatlanba, később a szerelem elmúlik és sok mindent meglát.
Tehát nem csak megtekinteni kell, hanem látni is !!
Az eladónak nem kell felhívni a hibákra a figyelmet, azokat meg kell látni !

Zöldövezeti11 # 2015.12.30. 04:31

Természetesen egy lakás/ház vásárlásnál, ha valaki sokat nézelődik és az eladó zavarba jön,. ott valami gyanús lehet.

Házasodásnál, lakásvásárlásnál alaposan tájékozódni kell, különben jön a nagy kiábrándulás.
Habár pl. volt egy lakás amit 5 x megnéztem vétel előtt mégis voltak dolgok amik csak a vásárlás után derültek ki.

Például szivárgott a víz. Az eladó nagyon ravasz volt. szemle előtt mindig kinyitotta a főcsapot aztán ha elment az érdeklődő nyilván elzárta. Így egy szivárgást kiszúrni nem lehetett. Majd a vétel után egy héttel látom, hogy a mosógató alatt hatalmas tócsa. Nos ekkor derült ki a turpiosság. Ez került csak 30 eft.ba.
pl. egyéb apróságok.

bundori # 2015.12.30. 05:38

Zöldövezeti,
Ha sokat nézelődtem volna, gondolod hogy kiderült volna a garázs es kémény körüli turpisság?
Miért az a hozzáállás Magyarországon, hogy a csalót védi? Miért nem a jóhiszemű vevőt?
Mint lentebb írta valaki, prostik használták elöbb a lakást, a kuncsaftok zaklatkák őket, sőt a közösképviselettel is zűrök vannak, ezt hogy kerülhetted volna ki? Az en eladóm pl.kérte a szomszédokat, hogy az érdeklődőknek ne mondjanak semmi rosszat.Mikor odaköltöztem, akkor se mondtak.
Per,teher, igénymentességet szavatol az eladó. A megtekintett állapot kissé tág fogalom,jó lenne tisztázni, de nem hiszem hogy a kéményes dolgot el kellett hallgatni az eladónak. Az pedig durva anyagi kiadás, értékcsökkenést jelent. Ahogy a garázs nemlétező tulajdona. Ugyanígy kötött adásvételit a szomszédom, több mint egy éve.
Borzalmas ez az ország, ahol mindennapi dolog egymás fejének átb@szása...mert ilyen a jogrendszer is.

bundori # 2015.12.30. 05:44

Ami kimaradt, a Katasztrófavédelem nemrég küldte a felszólitást, a főkétüszös papir pedig ránézésre is értelmezhetetlen, de nyilván ellenőrzéskor meg lett mondva a tulajnak, hogy béleltetni kell. A tanúsítványon ez nem látszik, vagy én nem értek hozzá.

MajorDomus # 2015.12.30. 22:00

Fussunk neki mégegyszer.
Családi házról van szó?

roli88 # 2016.01.01. 17:52

Üdv Mindenkinek!

Ingatlanvásárlás előtt állunk. A ház jelenleg 3 tulajdoni részből áll, három testvér örökölte. Az egyik félnél bedőlt két hitel is, így az ő részére kettő végrehajtási jog van bejegyezve. Az egyik 707.000 Ft tőketartozással, 480.000 tőketartozással a végrehajtó papírjai szerint. Az eladó által beszerzett papíron ha ő most akarná rendezni az összes tartozását (kamattal, költségekkel együtt) akkor ~2.600.000, illetve ~1.840.000 Ft, amit fizetnie kellene. Jelenleg még nem áll árverezés alatt. Nem is lakik senki ott.

Az adásvétel úgy történne,hogy mi kifizetjük a végrehajtó felé a tartozást és megkapjuk az egész ingatlant. Ilyen esetben én a végrehajtóval meg tudok egyezni az összegeket illetően vagy nekem is ezekkel kell számolnom? Jelenleg esélytele,hogy a végrehajtó pénzt lásson a mostani tulajoktól. Ezért gondolom,hogy az ő érdekük is az lenne,hogy valamennyi pénzt kapjon.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Akerdezo # 2016.01.03. 10:22

Üdvözletet.
Az en kérdésem az átminősitèssel lenne kapcsolatos, szeretnek bérbe venni egy pince helységet es vendéglátó-ipari uzlethelysegge alakítani. A tulajdonos nagyon segítőkész es az o adás-vételi szerződésében mar szerepel egy pont amelyet a társasház minden lakója aláírt miszerint uzlethelysegge alakítható a ház pincéje, a kérdésem viszont arra irányulna h ebben az esetben bele tud-e kötni a ház abba h szórakoztató-vendéglátó helységet létesítsek? - külön utcai bejárattal rendelkezik a pince es a vigalmi negyedben található. -
Illetve hogy eleg- e uzlethelysegge minősíteni a funkciót vagy érdemes valami külön vendéglátó es szórakoztató funkciót találni?
Es mikor lehetséges az at minősítés tenyleg csak akkor ha mar kész az átalakítás?
Előre is koszonom a segítséget.

ObudaFan # 2016.01.04. 17:44

Roli88

A vegrehsjtast kerovel is meg kell egyezni.

NagyTimi (törölt felhasználó) # 2016.01.06. 13:40

Tisztelt Ügyvédek Szakértők!

Novemberben vásároltunk egy új házat. December elején kifizettük és 19-én beköltöztünk. A két ünnep között felhívták a szomszédok a figyelmünket arra, hogy a telek határokkal probléma van. Ezt az "apróságot" elfelejtette a tulajdonos az adás-vételi szerződés előtt és után is megemlíteni. A probléma elég komoly, mert három szomszédot is érint és minket a legjobban, mert ezen az gy úton tudunk bejutni a saját telkünkre. A kerítések több mint 30 éve így állnak. Kb 10 éve tudnak már a problémáról. De eddig nem történt megegyezés. Nem beszélve arról, hogy minket becsaptak, a telek amit megvásároltunk így kb 100 m2-el kisebb. És teljesen bizonytalan, hogy hogyan fogunk bejárni a házunkba. Nem tudom, hogy eddig miért nem rendezték. 1978-ban jelölték ki a területeket elvileg rosszul. Kérem adjanak tanácsot. Köszönöm Nagy Tímea

sampler # 2016.01.08. 10:42

Kedves Fórumozók!
Az én kérdésem a következő lenne:
1 éve megállapodtunk egy ház adás-vételével kapcsolatban. Én lennék a vevő. Havi összegben x Ft-ot fizettünk foglalóként, letelt egy év. Úgy állapodtunk meg, hogy most adunk egy nagyobb összeget, szintén foglalóként és még egy évig fizetünk havi részleteket. Egy év múlva kerül sor a fennmaradó összeg kifizetésére. Mivel a mostani nagyobb összegű fizetésnél már több milliós összegről van szó, Önök szerint érdemes-e ügyvédet fogadni, ezek okiratba foglalására, vagy egymás között írásban történő megállapodás is elég. Csak azért kérdezném, hogy ne járjak rosszul, ha esetleg az eladó visszalépne. (Bár kicsi rá az esély, de sose tudni.)

lajcsó # 2016.01.08. 11:17

"Önök szerint érdemes-e ügyvédet fogadni, ezek okiratba foglalására"
Bizony érdemes lenne, sőt!!!
Az adásvételi szerződést is ajánlatos lenne írásba foglalni!(Részletfizetés, tulajdonjog fenntartás stb.)

Josh007 # 2016.01.08. 12:06

Helló!
Nekem olyan poroblémám amit megpróbálok a lehető legjobban körül írni!
Van egy lakás ami az önkormányzat tulajdona volt (már az enyém, fizetem a részleteit), édesanyám volt a főbérlő, amikor meghalt én lettem a főbérlő, a lakásba be van azóta is jelentve mint állandó lakcímre a bátyám aki jelenleg is a hűvösön tölti a szabadidejét. Én mint főbérlő kezdeményeztem a mevásárlásást a lakásnak, amely az én tulajdonom is lett és fizetem a szerződé alapján a részleteit az önkormányzatnak. Viszont mivel a bátyám hűvösön van nem tudom kijelenteni mert jogilag nem lehet. Mit tudok tenni ilyenkor? szerencsére nem próbált meg bejutni sosem a lakásba amióta taljdonos vagyok, de nem igazán értem a jogrendzsert hogy tulajdonoskjént mit tehetek vele szemben, pl ha megjelenik a rendőrséggel hogy bekakar jutni a lakaásba mivel bevan jelentve állandó lakcímeként?A lakásban semmilye sincs mivel egész életében csak a hűvösön ült szinte néha pár évre volt kint csak és jelenleg is ott tanyázik. Amikor édesanyám meghalt nem hagyott ránk semmit a bútorokon kívül amiket az a szerencsétlen eladott. Tehát semmilyen hagyatéki eljárás nem volt mivel nem maradt ránk semmi.
Tanácstalan vagyok mert nem szeretném hogy egyszercsak felforgassa az életem a családommal ha megjelenik.
Szivesen venném a segítő válaszokat forduljak bírósághoz vagy mit lehet ilyenkor tenni?
A szives válaszokat előre is köszönöm!
Üdv

Zöldövezeti11 # 2016.01.09. 07:20

sampler !

Ilyen ügyletbe se vevőként se eladóként nem mennék bele.
De hát van aki beleszerelmesedik egy ingatlanba.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.09. 11:16

Nincs azzal különösebb baj. Részletre vétel. Vagy háromezer éve ismert jogintézmény.
Nem az ilyenből szokott gond lenni, hanem abból, ha a felek nem a valós ügyleti akaratuknak megfelelő ügyletet foglalják írásba, hanem valami mást.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.09. 11:17

(No, meg ha maguk barkácsolnak.)

bokros # 2016.01.09. 13:01

Már csak azért is érdemes írásba foglalni, mert a foglaló definíciója, hogy "az adásvételi szerződés megkötésekor, annak jeléül átadott pénz..."
Amennyiben a pénz átadásakor nincs még szerződés, az átadott összeg nem is foglaló.


Dr. Bokros Gábor
ügyvéd

Dr. Bokros Ügyvédi Iroda
8961 Lenti Pf: 51
www.drbokros.hu
Tel/fax: (36 92) 551 270, 551-271
Mobil: (36 30) 3398 000

Sherlock # 2016.01.09. 15:42

Nem ez a foglaló definíciója, a második mondat sem helytálló. De ez itt tényleg nem foglaló.

kriszpadi # 2016.01.10. 11:18

Üdv!
Milyen illeték, adó és vagy egyéb költség-vonzatai vannak, egy pestmegyei, egyébként lakóövezeti területén "kivett hétvégi ház, udvar" átnyilvánításának építési telekké?
Mi a menete, illetve függ-e attól, hogy a jelenlegi tulajdonos, aki megörökölte, nyilváníttatja át, vagy eladás után az új tulaj?

Ricco69 # 2016.01.10. 20:55

Kedves Segítő!

A következő témában kérném ki szakmai meglátását.:
Adott egy ~4600 négyzetméter nagyságú belterületi ingatlan amin ház, melléképület és rét található egy helyrajzi szám alatt, ezen ingatlanra jelzálog hitel van bejegyezve. Terveink szerint a fent említett telekből egy ~2000 négyzetméterest részt vásárolnánk meg amin nincs semmilyen építmény,üres rét.
Kérdésem az lenne, jogilag hogy kivitelezhető-e a jelzálog bejegyzés az első ingatlan részre amin a ház van és maradék ~2000nm részt lehetne e tehermentesként eladni számomra egy külön helyrajzi szám alatt, amennyiben ehhez a hitelező bank is hozzájárul. A fent említett ügy amennyiben lehet, milyen hivatalos jogi lépésekkel kivitelezhető?

Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!

Richárd