Paraszti észjárást követve, ha mi még beadjuk az igényt ide az Önkormányzathoz, az is megy tovább a Közjegyzőnek!
Gondolom én!
Ingatlanügyek
Akkor ki küldte ide az itteni Önkormányzatos néniket felmérni a házat? Nem az elhunyt lakóhelye szerinti hagyatéki osztály aki készíti a hagyatéki leltárt?
Majd a felmért ingatlan papírjai, vissza a kérőnek, ők meg gondolom továbbítják a Közjegyzőnek!
Vagy nem?
És az önkormányzat honnan tudná?
Köszönöm!
A lakhely az meg van, de a mikor az nincs meg!
De azt csak tudjátok, hol lakott és mikor halt meg, nem? Itt ki lehet keresni, hogy ki a közjegyző: http://www.mokk.hu/
Mert fogalmunk sincs ki a közjegyző!
Ezért az elhunyt lakhelye szerint önkormányzat hagyatéki osztálya.
Az oké, hogy bejelentitek a közjegyzőnél is, de ennek mi köze az Önkormányzat hagyatéki osztályának?
Mindegy, a bejelentés nem árthat.
Mert a Közjegyzőnek bele kell venni a hagyatékba a mi igényünket!
Na most teszem magam töltőre, mert lemerültem!:)))
Ügyvéd!
Állítólag be kell jelenteni az igényt!
Szerintem rossz tanácsot kaptatok, mert a hagyatéki osztály nem fogja elbírálni a tulajdonjogi igényt különös tekintettel arra, hogy nektek az ajándékot kellene visszakövetelnetek. Ki adta a tanácsot?
Szép napot mindenkinek!
Az ügy folytatásaként azt a tanácsot kaptuk, hogy az elhunyt lakóhelye szerinti Önkormányzat hagyatéki osztályán, tulajdonigényt kell benyújtani.
Aztán ha ez járható, akkor a hagyatéki tárgyaláson lehet egyezkedni.
Szerintetek előrébb lettünk?
Béláné
Jogilag el lehet adni a földet, nyilván a vevő feltétele az lesz, hogy a vételárból legyen kifizetve a végrehajtás alapjául szolgáló teljes követelés járulékostul, már ha egyáltalán fedezi ezt a vételár. Ebből persze az következik, hogy ténylegesen nem biztos, hogy el lehet adni.
Hát miben állapodtál meg velük?
Segitséget szeretnék kérni ,nem tudom,hogy jo helyre irok e.
A problémám röviden 2008-ban vásároltam egy házat lakáshitellel.2010-ben családi okok miatt átadtam a törlesztést egy fiatal párnak szerződéssel ,hogy ők fizessék(a tulajdonos továbbra is én vagyokÖ,egy idő után nem fizették,a bank természetesen felmondta a hitelt.Majd a behajtocéggel megegyeztem a részlet fizetésben és a továbbiakban én fizettem.Mivel elég messze lakom igy nem jártam már régota ott.Most kiderült,hogy ők hirdetik az ingatlant albérletnek.Kérdésem ezt,hogy tehetik?Mit lehet ilyenkor tenni?Választ előre is köszönöm.
Üdvözlettel:Szilvia
Kedves Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben:
Van egy 76 AK értékű 2,5769 ha területű termőföldünk, melynek felét 2001-ben örökültük a két testvéremmel együtt egyenlő arányban. Édesanyámnak haszonélvezeti jog van rajta.
A termőföld bérbe van adva, évente 2X 16 ezer Ft-ot kap érte anyu.
A termőföld másik részének tulajdonosa apu testvére. Illetve ő eladott 1/12 részt belőle.
(Az 1/12 rész a bérlő Kft. Tulajdonosáé.) Most is ő lenne a vevő.
A mi közös részünkön sajnos végrehajtási jog van a bátyám tartozásai miatt kb. 450 ezer Ft. Illetve idén januárban a hugom tartozása miatt látatlanban felbecsülték a 2/12 részt lakottan 38.502.- Ft-ra, beköltözhetően 64.170.- Ft-ra.
Nekem semmilyen terhelésem nincs rajta.
Kérdéseim:
- Hogy lehet egy szántóföldet lakottan és beköltözhetően felbecsülni? Mit jelent ez?
- Szeretnénk az egész földet (mind a 76AK-t) eladni. Ebben az esetben a teljes vételárból levonnák a végrehajtandó összegeket vagy ez megoszlik a tulajdonarány mértékében? (én hozzájutnék-e a részemhez vagy az is rámenne a testvéreim tartozására?)
- Egyáltalán így el tudjuk-e adni a földet?
- Ez után kellene-e adót fizetni?
Remélem sikerült minden fontos részletet leírnom. Várom mielőbbi válaszukat.
Tisztelettel:
Bárdos Judit
Köszönöm!
Talán sikerült neki péntekre időpontot kapni az ügyvédhez!
Nesi45: már mindent elmondtunk, amit lehetett így a neten keresztül. Ha megfogadjátok, jó, ha nem, nekünk az is jó.
Mindenképpen jó ügyvédet keress először is.
Mi úgy vettük a házunkat, amin jelzálog volt, hogy az eladóval bementünk a bankba, vittük a foglalót (hitel összege), és ott helyebn befizette a számlájára és indította a végtörlesztést.
Ezután aláírtuk a szerződést, ott beleírtuk, a maradékot meddig kell kifizetnünk.
„elképzelhető, hogy a teher még rajta van”
Biztos, hogy rajta van. És rajta is marad, amíg valaki ki nem egyenlíti a teljes tartozást.
Ne az ingatlanost kérdezd, mert ő el akarja adni az ingatlant, abból jön a pénze. Az kevéssé érdekli, hogy te aztán hogy jösz ki az üzletből. Egy ügyvédet kérdezz!
Kedves Fórumozók!
Ingatlan vásárlással kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket! Nagyon kedvező áron, az értékének kb a feléért meg tudnék vásárolni egy ingatlant, amely felmondott hitelszerződéssel rendelkezik. Az adásvétel ingatlanos cégen keresztül menne. A kérdésem az, hogy zajlik egy ilyen folyamat? Először tehermentesítik az ingatlant és csak utána, ha "tiszta" a tulajdoni lap, kerül sor az adásvételi szerződés aláírására? vagy elképzelhető, hogy a teher még rajta van, és később kerül törlésre, mintegy biztosítékként, hogy ne lépjek vissza az adásvételtől? Mert az ingatlanos szerint ez utóbbi a bevett gyakorlat, mégpedig azért, hogy ne álljon elő az a helyzet, hogy tehermentesítik az ingatlant de a leendő vevő meggondolja magát és eláll az adásvételi szándéktól. csak józan paraszti ésszel azért az ember nem ír alá így egy ingatlan adásvételi szerződést, vagy rosszul gondolom? Köszönöm segítségeteket: Petra
De ettől még a barátom szarban van!
Ebben igazad lehet!
Eddig is értettük. Attól tartok, te nem érted.
Fórumozók!
Több információ birtokában, nézzük másként ezt az "ajándékozást"!
Nevesítem a szereplőket, hátha érthetőbb!
Pisti és Panni házassága megromlik, közös tulajdonú házukat értékesítik. Pisti a ráeső részből épített egy ingatlant.
Időközben Pisti megismerkedik Lilivel, gyűrűs menyasszonya lett. Pisti jól fizető állásából, Lili szállodaszerű házában éldegélnek, jelzem Lili sem keresett rosszul. Lili felajánlotta Pistinek, kerüljön nevére a már elkészült ház, hiszen pár hónap és esküvő lesz. Adás-vételi szerződés elkészült Lili aláírt, Pisti fizetett.
A napot kezdték eltakarni a felhők, mivel Pisti állása megszűnt. Még Lili dolgozott, Pisti háztartásbeli volt, és járt a munkanélküli hivatalba. Majd kis idő múlva, Pisti batyuja ajtón kívülre került. Hazaköltözött a már elkészült ingatlanba és élvezte haszonélvezetét, és idős édesanyja társaságát aki már itt lakott.
Mindketten rájöttek, hogy ez a kapcsolat végérvényesen megszűnt, szóban megegyeztek, hogy az 5 év letelte után, az illetékfizetés elkerülése végett, a tulajdonjogot Pisti nevére íratják.
Mígnem két önkormányzati alkalmazott kopogtatása megzavarta a hétköznapokat. Ugyanis felmérést készítettek az ingatlanról, mert Lili meghalt. Azt tudjuk, hogy két gyermeke volt Lilinek, de az álláspontjukat még nem ismerjük.
Ennyi a történet, hogyan tovább?
Egy a biztos, én nem vennék olyan ingatlant amiben ki tudja meddig lakhatnak még!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02