Ingatlanügyek


Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.15. 07:02

És akkor alul fel van jelölve

Alul fel? Hol alul, és hova fel?

frioli # 2019.11.15. 07:01

Köszönöm szépen , értem akkor már.

frioli # 2019.11.15. 07:00

Nagyjából írtam a számokat, nekem a fő kérdésem a 27%áfára vonatkozik. Hogy engem vagyis minket ez érint-e, ha januárra átcsúszik a használatbavételi engedély.

wers # 2019.11.15. 06:51

(megjegyzem, nekem a számok nem nagyon jönnek össze, 39 bruttó, 35 bruttó, 31 nettó ?? + 5% áfa???)

wers # 2019.11.15. 06:47

Én kérném a számlát idén, és kötnék külön megállapodást visszatartásra, amit akkor fizettek ki, ha meg van a használatbavételi engedély.

Vagy:

Két számlát állít ki még ebben az évben, más - más fizetési határidővel. Állapodjatok meg, mennyit mikor fizettek, az lehet jövő év is.

frioli # 2019.11.15. 06:24

Üdvözlöm!
Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy vásároltunk egy lakást, aminél kifizettünk 18 millió önrészt.
A fennmaradó összeg hitel lesz.
A szerződésben a vételár bruttó árként van feltüntetve.
Dec 20.ig kell , hogy szerződés szerint megkapjuk a használatba vételt.
Mi történik, ha januárra átcsúszik a használatba vételi engedély? Kinek kell a 27% áfát megfizetnie?
Nekünk vagy az eladónak?
Van szerződésünk, de aggódunk, nehogy többletköltségünk legyen a 27% miatt.
Köszönöm elore a segítségét.

..... tulajdoni illetőségét eladta a vevőnek bruttó 39 millió forintos vételáron .
És akkor alul fel van jelölve ( az ingatlan vételárának az áfa szerinti megbontása. Az épület bruttó 35 így a nettó 31 m Ft, amelynel az afa 5% .

Tehermentes es birtokba veheto allapotbam a kölcsönösen megállapított bruttó 39 m forint vételárért.

frioli # 2019.11.14. 07:27

Tehermentes es birtokba veheto allapotbam a kölcsönösen megállapított bruttó 39 m forint vételárért.

frioli # 2019.11.14. 07:24

..... tulajdoni illetőségét eladta a vevőnek bruttó 39 millió forintos vételáron .
És akkor alul fel van jelölve ( az ingatlan vételárának az áfa szerinti megbontása. Az épület bruttó 35 így a nettó 31 m Ft, amelynel az afa 5% .

Kovács_Béla_Sándor # 2019.11.14. 06:28

Szövegszerűen hogy fest a vételár meghatározása?

frioli # 2019.11.14. 06:26

Üdvözlöm!
Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy vásároltunk egy lakást, aminél kifizettünk 18 millió önrészt.
A fennmaradó összeg hitel lesz.
A szerződésben a vételár bruttó árként van feltüntetve.
Dec 20.ig kell , hogy szerződés szerint megkapjuk a használatba vételt.
Mi történik, ha januárra átcsúszik a használatba vételi engedély? Kinek kell a 27% áfát megfizetnie?
Nekünk vagy az eladónak?
Van szerződésünk, de aggódunk, nehogy többletköltségünk legyen a 27% miatt.
Köszönöm elore a segítségét.

Sasas # 2019.11.12. 23:47

Tisztelt Fórumozók!

6 éve élünk szeretett házunkban, de létszámbővülés miatt kitaláltuk, hogy a házat is bővítjük egy szobával.

Kerestünk egy helyi tervezőt, aki csinált néhány látványtervet, majd közölte, van egy kis gond. A HESZ szerint a telken keresztülmegy egy piros vonal, ami azt jelenti, hogy az önkormányzat meg akarja kapni a vonalon túli részt, hogy utat szélesítsen, és csak akkor építhetünk/bővíthetünk, ha leválasztjuk a földhivatalnál azt a részt, majd az önkormányzatnak ajándékozzuk.
HÉSZ melléklet, és fénykép:
https://1drv.ms/u/s!Am36NZuJCgN3gaYoSXarEuT-ob3eew?e=EoSy2Q

https://1drv.ms/u/s!Am36NZuJCgN3gaYpYE1Zivi-IsjVxw?e=0seyji

  1. Vagy 100 nm
  2. Van egy elég rendes kerítés, úszókapu, 50 ciprus
  3. E nélkül teljesen használhatatlan lenne az udvar, egy kaput sem lenhetne elhelyezni.
  4. Nagyon hasznos 8 méter széles út, de ez egy zsákutca, összesen 20 ház van rajtunk túl, az egész teljesen értelmetlen.

Létezik ilyen, vagy mégsem jó építészt találtam?
Mit lehet tenni?

Bam70 # 2019.11.11. 19:02

Köszönöm a válaszokat. Jó volt több fejből véleményt olvasni.

drbjozsef # 2019.11.11. 12:46

Hát honnan tudnám én, hogy a "bérbeadó" mivel fog érvelni...?

drbjozsef # 2019.11.11. 11:08

Szóval: vizet és szippantást mi fizetjük, habár a szippantást nem számolja vissza. Csatornára nem akar csatlakozni és ezért mi nem akarjuk a talajterhelést fizetni.

Na, pont ezért kérdeztem. Ha érveket keresel, akkor ez alapnak jó : a használattal járó költséget te fizeted, de a tulajdonával kapcsolatosat, pláne olyat, ami az ő döntése (nem akar rákötni), és pláne olyat, amiről nem volt szó eredetileg, azt ne követelje. (Bár a "nem számolja vissza" kitételt nemigen értem)

Ha jól értelek a "nem akar"-ból, ezek szerint csatorna van az utcában, lehetséges lenne rákötni.

Érvnek jó. Jogilag kitörölheted vele. Hiszen álszívességi "szerződés" alapján kellene valamilyen érdekeket ütköztetni. Bár a, hogy van szerződés, az is jó, ha nincs benne erről szó, akkor ő se sokat fog tudni kezdeni ezzel.

Hatni próbálhatsz rá, vita esetén mindenki szívni fog.

wers # 2019.11.11. 08:58

Hogy érted, hogy „habár a szippantást nem számolja vissza

Az öntözést, szippantást le lehet vonni, és csak a különbözet után kell a talajterhelést fizetni.

Csatornára nem akar csatlakozni és ezért mi nem akarjuk a talajterhelést fizetni.

Szerintem igazatok van. (hangsúlyozom, szerintem)

Zöldövezeti11 # 2019.11.11. 08:54

Bam !
Mennyi az a magas bérleti díj ?

Bam70 # 2019.11.11. 08:35

Szóval: vizet és szippantást mi fizetjük, habár a szippantást nem számolja vissza. Csatornára nem akar csatlakozni és ezért mi nem akarjuk a talajterhelést fizetni.

wers # 2019.11.11. 08:25

A szippantások díja nem tartalmazza a talajterhelés díjat. Azt külön kell fizetni az önkormányzatnak (az igazolható szippantások mennyiségével lehet csökkenteni a talajterhelési díj alapmennyiségét)
Sokkal olcsóbb rákötni a csatornára, mert az 1200 Ft/m3 elég húzós. De persze a ha a tulaj ezt a bérlőre tuszkolja neki nem érdeke rákötni.

drbjozsef # 2019.11.11. 08:17

Szerinted, miért kérdezem?

wers # 2019.11.11. 07:05

a ház nincs rákötve a csatornára

. A szippantások díját Te fizeted?

Azért ez nem egészen így van, már régóta nem csak a szippantások díja a horror költség, hanem a talajterhelési bizé. Az pedig szerintem a tulajé. Nemár a bérlőnek kelljen rákötni a csatornára. Tetőt is ő cseréljen?

drbjozsef # 2019.11.11. 06:47

Bam70,

A wc-t gondolom használod. A szippantások díját Te fizeted?

Bam70 # 2019.11.11. 06:12

Jav: sátán=saram.

Bam70 # 2019.11.11. 05:57

Üdv Gvave7! Az egyik bérlő vagyok és nem akarok olyat fizetni, ami nem engem illet. Érvek kellenek, hogy meggyőzzem (pl. a talajterheléssel kapcs.). Minden nem az én sátán magas bérleti díj mellett. Menni most nincs lehetőség 1 évig, mert úszna a kaució.

Grave7 # 2019.11.10. 20:15

@Bam70: A "jogi lehetőségek" attól függenek, hogy te mit szeretnél, mi a célod. Meg persze az is lényeges, hogy pontosan ki vagy a leírt esetben ("mi közöd a házhoz").

drbjozsef # 2019.11.10. 20:12

Bam70,

Egy ÁLSZÍVESSÉGI használatnál? Jogszerűtlen ügylet mindkét fél részéről, ilyenkor egyiket sem igen védi különösebben a jog...

Az ilyen okosságnál ezt illik tudomásul venni.

"első pillanatban jó ötletnek tűnt..." (ismeretlen költő)