ideiglenes lakcím


Zoltanuss # 2013.04.11. 08:37

jennycharlie !
ja hogy rólad van szó !
hát először is megbeszéled a bérbeadóval / a tulajjal, hogy miért is nem akar beleegyezni. Lehet csak rossz tapasztalata van,vagy valamit félre ért.
Ha nem tudtok megegyezni, tovább állsz, nem veszed ki a lakást.
Ilyen egyszerű !!

Zoltanuss # 2013.04.11. 08:31

tipp !
Gondolod, hogy aki ilyen dologban birósához fordul az kívánatos egy lakásban mint bérlő ?

ezért szükség van szállásadói aláírásra, akkor a bíróság pótolhatja a tulajdonos jognyilatkozatát”.
Na az ilyen gondolkodás miatt sincs elegendő bérlakás !
én pl. gondolatolvasó is vagyok és aki így gondolkodik annak bérbe semmit sem adnék !

Viszont a leendő bérlőimmel általában megegyezek.

Zoltanuss # 2013.04.11. 08:24

ttip ttip ttip !
itt valami félre értés lehetséges.
Nincs bejelentési kötelezettség !
A tulajdonos nem megakadályozza , hanem nem egyezik bele a bejelentkezésbe és ezt beleírják a szerződésbe.
Nem tudom milyen vidék, de felénk még a családtagnak a bejentéséhez is kell a tulaj hozzájárulása.
A disznótór egyébként nem kötelező !!
Az egy más dolog, hogy így a bérbeadás lehetőségei szűkülnek !!
Egyébként normál tulajdonos ebből problémát nem csinál.

Zoltanuss # 2013.04.11. 08:17

AttiM !
Mondjuk elvben lehet ez megoldás, de kiderülhet belőle akár magánokírat hamísítás is.
A tartózkodási hely egyébként 5 év alatt elévül - igaz még 10 év után is nyilvántartják.
Sőt a régi bejelentőket akár 100 évután is fel lehet lelni.A Hitler a bécsi lakóhelyeinek bejelentőit eltüntette, de még így is maradt nyom utána, pedig alapos munkát végeztek az emberei.

AttiM # 2013.04.11. 08:09

Sziasztok,
már többen is kérdezték, mégis maradtak bennem kérdések.
Bérbe adom az ingatlanomat, és a bérlő jelezte az igényét, hogy bejelentsem ideiglenesen (tartózkodási hely, tudom), ami ellen nincs kifogásom, azonban szeretnék védelmet a magam számára, hogy ha majd elválnak útjaink, akkor ne maradjon "véletlenül" bejelentkezve hozzám (bár nem tudom, hogy annak milyen hátrányos következményei lehetnek rám nézve).

Tehát: hogyan lehetne előre felkészülni az ő későbbi kijelentkezésére? Pl. olvastam, hogy lakcímváltozást meghatalmazással is lehet intézni, ezért arra gondoltam, hogy a bérlő előre elkészítene egy Lakcímváltozás bejelentő lapot, egy másik tartózkodás helyre (mondta, hogy van neki ilyen lehetősége több is), minden szükséges igazolással, aláírással, csak éppen üres dátummal, valamint egy meghatalmazást a számomra, két tanúval, meg gondolom az iratai fénymásolatával (ha az elegendő az ügyintézéshez). Távozása esetén pedig én végezném el az átjelentést. Ez járható út? (bár kissé macerás...)

Vagy: egyszerűen tartsam vissza a kauciót addig, amíg el nem küldi a lakcímkártyája másolatát, amin már új tartózkodási hely szerepel?

Előre is köszönöm,
AttiM

ttip # 2013.04.03. 13:10

jennycharlie: Március 1-je óta aki közokirattal vagy teljes bizonyítóerejű magánokirattal (például két tanúval hitelesített bérleti szerződéssel) igazolja, hogy jogosult a lakás használatára, annak nem kell szállásadói aláírás a lakcímbejelentéshez.

A tulajdonosnak nincs beleegyezési vagy bele nem egyezési joga a (mellesleg kötelező) lakcímbejelentéssel kapcsolatban, mint ahogy az állammal szemben fennálló egyéb kötelességeid teljesítését sem tilthatja meg.

Ha a bérlő ténylegesen ott él a lakásban, akkor a tulajdonos joggal való visszaélést valósít meg, amennyiben a lakcímbejelentést megakadályozni igyekszik.

Ha mégis ez az eset áll fenn, de a bérleti szerződés nem felel meg a fenti követelményeknek, ezért szükség van szállásadói aláírásra, akkor a bíróság pótolhatja a tulajdonos jognyilatkozatát.

SolnesM # 2013.03.31. 16:38

A bérbeadott lakás tulajdonosa a bérlő lakcímbejelentését jogszerűen nem akadályozhatja meg.

Így van, ezért jó előre tisztázni a bérlő igényét.

SolnesM # 2013.03.31. 16:35

jennycharlie !
Akkor otthagyod a lakást !!

wers # 2013.03.28. 06:52

akkor nem jelentkezhetsz be

jennycharlie # 2013.03.27. 11:00

Mit tehetek abban az esetben , ha tulaj nem akar beleegyezni, hogy ideiglenesen bejelentkezzek a lakásba?

Fecó2 # 2013.03.24. 11:10

Értem,köszönöm a válaszodat!
Üdv.

ttip # 2013.03.21. 08:47

Fecó2: a lakcímbejelentés egy kötelező jellegű adatszolgáltatás a hivatal felé. A lakástulajdonossal szemben semmiféle plusz jogot nem ad, sem a lakóhely, sem a tartózkodási hely. (A törvény úgy fogalmaz: a lakcímbejelentés ténye önmagában a lakáshoz fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.) A bérbeadott lakás tulajdonosa a bérlő lakcímbejelentését jogszerűen nem akadályozhatja meg. A tartózkodási helyet ötévente meg kell újítani; ennek hiányában lejár. Kijelenteni, azaz lakcímet fiktiváltatni a tulajdonos akkor tud, ha tanúvallomásokkal alátámasztja, hogy a lakók ténylegesen már nem laknak ott.

Fecó2 # 2013.03.12. 16:19

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Bejelentettem az albérlőket,(fiatal pár) úgy egy két hónapja ideiglenesen a lakásomba, a társasháztól most kaptam a tavaly évi elszámolást miszerint közel negyven ezer forint hátralékom van,amit nem értettem mert ugye minden becsülettel fizetve van.
Sikerült kibogóznom hogy az albérlők nem fizetnek vízdíjat,innen a tartozás.
A kérdésem az hogy milyen jogot adtam a kezükbe ezzel a bejelentéssel? Mennyi időre szól az ideiglenes bejelentés?
Hogyan tudom őket kijelenteni?
A válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv. Ferenc

Ezénvagyok # 2013.03.01. 11:44

Szeretném megtudni, hogy akinek nincs tartózkodási hely bejelentve, annak a lakcím számít-e a tartózkodási helynek?
Amiatt kérdezném, mert ugye elvált szülők esetén a kiskorúak tartózkodási helyének megváltoztatásához mindkét szülő hozzájárulása szükséges, viszont a lakcímhez nem. A volt feleségem megváltoztatta a gyerekek lakcímét (mondjuk hatóság félrevezetésével, mert nem álltak fel a bejelentés feltételei, de ez más ügy), viszont tartózkodási helyet nem változtatott (legalábbis tudtommal nem, hiszen ehhez az én hozzájárulásom is kellett volna). Namármost tartózkodási hely jogosan, hivatalosan nincs bejelentve a gyerekeknek, viszont állandó lakcím az van, az anya egyoldalú, hamis bejelentése által.
De ha nincs bejelentve külön tartózkodási hely, akkor mi számít hivatalosan annak?

MajorDomus # 2013.01.25. 23:04

a döntés a tied

bébisárkány # 2013.01.25. 09:07

Köszönöm a válaszokat!
Közben ma reggel mondták az oviban,hogy több gyerkőc is a helyi barátokhoz,rokonokhoz van bejelentve,óvodavezető tudtával.
Elég csak a gyereket bejelenteni.
Inkább azt se engedjem?

MajorDomus # 2013.01.24. 21:06

jobb ha nem mégy bele.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.24. 19:52

Az közokirathamisítás.

bébisárkány # 2013.01.24. 19:14

Üdvözlöm Önöket!
Érdeklődni szeretnék, hogy ha valaki bejelentkezik a lakásomba ideiglenes lakcímmel az nekem milyen következményekkel járhat? Milyen jogokat nyer ő ezzel?Nekem lehet belőle hátrányom?
Ha bármi nem várt kellemetlenség adódik,akkor ki tudom jelenteni az ő hozzájárulása nélkül?

Vidéki rokonunk szeretné a kisfiát a helyi óvodába behordani,mivel ő is itt dolgozik.Gondolom az anyát és a kisfiút kellene ideiglenesen bejelenteni hozzánk,hogy jogosult legyen a helyi oviba íratni.
Természetesen nem laknának nálunk.
Engedjem?Ne engedjem?

pappcs # 2013.01.15. 10:10

"a tulajdonos vagy a lakás használatára egyébként jogosult hozzájárulását." Ilyen alapon a bérlő is lakás használatára jogosult szerintnem.

Frenkyboy # 2013.01.15. 09:22

Tisztelt Forumózók

Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy nemrégiben elvesztettem a lakcímkártyámat, bementem az okmányirodába, hogy újat készíttessek. De a rendszer a személyi igazolványom alapján kidobta, hogy nincs állandó lakcímem, évek óta albérletben lakom, és eddig ahol laktam sehol nem engedtek bejelentkezni, most ahol élek itt engedik a tartózkodási hely bejelentését, de az állandót nem, és mivel nincs állandó lakcímem így nem tudok bejelentkezni tartózkodásira sem.
Kérdésem az lenne hozzátok, hogy ilyenkor mit lehetne tenni?
Ahol eddig be voltam jelentkezve az most rokonoké, és nem engedik, hogy oda visszajelentkezzem.A rendszer szerint én jelentkeztem ki onnan. de erről én semmit nem tudok,
évek óta nem volt semmi dolgom az okmányirodában, és én nem töltöttem ki olyan papírt, ami a lakcím kijelentésről szólt volna.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.09. 21:36

Egyszerűbb írni egy szerződést, mint vitatkozni?
Ilyen esetekben egyszerűbb. Ugyanis már azért is küzdeni kellene, hogy hozzanak egy alakszerű elutasító határozatot - márpedig csak akkor tudsz fellebbezni. A fellebezés elbírálása idő, és könnyen lehet, hogy a másodfok is hülye.
A szerződés kiegészítése meg öt perc.

nyalóka # 2013.01.09. 21:18

Megtaláltam mire hivatkoznak:

"15. § (1) A polgár a lakcímbejelentkezés során a következő adatokat közli a helyi nyilvántartó szervvel:
a)76 természetes személyazonosító adatait;
b)-c)77

  1. állampolgárságát;
  2. előző lakcímét;
  3. új lakcímét;
  4. a bejelentés időpontját;
  5. a tulajdonos vagy a lakás használatára egyébként jogosult hozzájárulását."

Tehát a h) pontban van, hogy hozzá kell járulnom, de azt nem írják, hogy a bérleti szerződésben. Gondolom akkor ha írok egy külön papírt, hogy hozzájárulok, akkor azt is el kell hogy fogadják...

nyalóka # 2013.01.09. 20:59

Természetesen a bejelentőlapot aláírva bevitte az albérlőnk és ott kérték a bérleti szerződést is tőle, amit átnéztek, majd azt mondják, hogy így nem tudják az ideiglenes lakcímet beiktatni, mivel nincs benne a szerződésben, hogy hozzájárulunk mint lakás tulajdonosok.
Egyszerűbb írni egy szerződést, mint vitatkozni?
Csak tudni szeretném mire hivatkozik a hivatal, amikor azt kéri, hogy legyen benne a szerződésben ez a kitétel...

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.09. 17:44

(Mindamellett hivatallal ilyesmin nem érdemes vitatkozni.)