ideiglenes lakcím


Linkas63 # 2014.04.28. 16:41

Kedves Hozzáértők!
Az alábbi kérdésem lenne:
Az albérlőnk rendszeresen tartozik a közműszámlákkal (a lakbért már nem is kérem tőle) ezért nem írtam alá az új lakcímbejelentőjét. Most az a panasza hogy nem tudja a gyerekét beíratni az iskolába és a segélyt sem kapja így meg a családi pótlékot sem.
Van-e valamilyen megoldás, hogy ne kelljen bejelentenem de a gyerekei se járjanak rosszul.
Köszönettel
András

edit001 # 2014.02.20. 08:43

Érdeklödöm, hogy abban az esetben ki a jogos örökös , ha az illetö elhunyt és a szülei is. Van egy élő féltestvér apai ágról, viszont az oldalági rokonságból az első unokatesvérek is élnek még. A kérdésem az, hogy a mostoha tesvér örököl e, mivel az Ö az Apa halálával szerintem az örökségi jog is megszünt, van e köze a mostoha testvérének a vagyonához ebben az esetben?

valentina57 # 2014.01.21. 13:55

Tisztelt fórumozók!7 éve élünk lányommal egy önk.lakásban,5 évente hoszabítanak,ez nem is okozott gondot addig amíg dolgoztam,utána, jártam a hozzám tartozó munka ügyi osztályra rendesen,köz munkázni is voltam, igaz csak 25 napot bírtam,mert a gerincemmel..stb..bajok vannak.A MUNKA ÜGYITŐL KAPTAM EGY PAPÍRT HOGY MENNEM KELL A 8ker kÖNYVES kÁLMÁN KRT Menhely alapítványhoz,mivel hajléktalannak nyílvánítottak,a papírt meg is kaptam a jegyző úrtól,nem is értettem az egészet,fellebbeztem de a válasz az volt hogy xy törvény..stb..alapján,minden személy aki ideiglenes lakcímmel rendelkezik,az hajléktalannak számít,és hiába élek én 20 éve ugyanabban a kerületben,és rendesen fizetem a lakást meg mindent ami ezzel jár,HAJLÉKTALAN VAGYOK!
Ergo,itt állok befürödve,orvosi ellátásom nincsen,Önkormányzathoz nem merek menni megkérdezni hogy mi ez az egész,mert félek hogy nem hosszabítják meg a szerződésemet.Kérem ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném!

Waksor # 2013.12.04. 21:46

Szép estét!
Nekem egy fontos kérdésem volna. Pároméknak szociális alapú a lakásuk. Egy ideje hozzájuk költöztem, és most lebetegedtem, de az adott kerületben nem kapok táppénzes papírt, mivel nem vagyok ottani lakos semmilyen papíron. Beszeretnének jelenteni ideiglenesen hozzájuk, de mivel szociális alapú a lakás ezért nem biztosak abban hogy ez lehetséges hogy engem, mivel nem vagyok családtag, így nem fogják engedélyezni.
Szóval a kérdésem az volna, hogy ez lehetséges e, avagy sem.

Előre is köszönöm!

matthiasi # 2013.06.04. 17:40

Csoda nem történt, leráztak. Csak tulajdonlappal igazolva mondják meg az igazat. A meg lenne legalább 6 eft, ha nem több.
Pedig csak ennyi lenne a kérdésem :
aláíró :
dr Nagy Gizella vagy,
Matthiasi Áron. Természetesen leigazolom magam, van személyim, lakcim kártyám, ha szélhámos vagyok nyomban kibukik.
Na kapják bé. !!!
Egyébként a két bejelentő tényleg vétlen, telefonon tartjuk a kapcsolatot.
Szegény most pont kellemetlen helyzetbe került, kapott az autó pálya felügyelettől egy ajánlott levelet, naná csak a postaládába dobva. 15 eft bírságról szól, ami 30 nap után egyből 60 eft - ra hízik.

Ki van ez találva, akár a parkolás.

Ha nem külhoni magyarok lennének (vagy echte románok, tótók stb. ), menne a levél a kukába, így segítek rajtuk. Pont ma jún. 4 -én.
Nos vélemények. mit csináljak a magyari bürokráciával ?
csak azért fizessek 6 eft -ot mert az önkormányzatnál egy ü.i. figyelmetlen volt ???

matthiasi # 2013.06.04. 17:22

Majd 4 nap után gyütt a válasz, Már azt hittem csoda történt.
A válasz : .............

matthiasi # 2013.06.04. 17:20

Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala, KEKKH

részére !

1094 Budapest Balázs Béla u. 35.

Tisztelt címzett !

Azzal a kéréssel fordulok a t. Címhez, hogy részemre mint a Budapest XXXII. ker XXXVI.u. 27 szám alatt ingalalan tulajdonosának sziveskedjenek a következő lakóhely/tartozkodási hely bejelentőlapjának másolatát megküldeni !
A nevezett cimre 2012 augusztus/ szeptember hónapban O. István és O. Éva az engedélyem és tudtom nélkül bejelentkezett.
Ezért szeretném látni a bejelentő lap másolatát, hogy tényleg az én aláírásom szerepel azon a bejelentőn , vagy valami hamisítás történt.
Egy másik verzió szerint a cím lett tévesen feltüntetve, mert a 27 -es és 24 számot felcserélte a bejelentő.
Ebben az esetben az aláíró dr. Nagy Gizella ny. orvosnő, aki mintha emlékezne is arra, hogy tavaly nyáron enyhe kényszer alatt aláírattak vele 2 db. bejelentőt. Ő a 24 szám alatt lakik, mint tulajdonos.
Az illető hölgy 85 éves és a kora miatt nagyon befolyásolható.

Kérem tisztelettel, hogy részemre e bejelentők másolatát megküldeni sziveskedjenek, és további tájékoztatást arról, hogy a nem kívánatos bejelentett illetőktől hogyan szabaduljak meg.
A bejelentett személyek egyébként nem itt laknak, hanem egy munkásszálláson Budaörsön. Kárpátaljai magyarok.

BP. 2013 május 15.

Tisztelettel : Matthiasi Áron 1274. Budapest XXXII. ker XXXVI. u. 27 szám alatti lakos -

matthiasi # 2013.06.04. 17:10

Immaculata#e-mail 2013.04.20. 19:38 meg mindenkinek ! A rejtély megoldodott Az ismeretlen két bejenlentett lakom véletlenül került hozzám bejelentésre.
Két kárpátaljai magyar Nagyszőllősről ( Vinográdov ) áttelepült a csonka hazába, valamikor tavaly nyár elején.
Korábban egy földijük bizonyos Gizi néni már évek óta itt volt. Házakhoz járt takarítani, háztartás vezetni, közben szélhámoskodott és házi szarka is volt. Ilyen az élet. Így az utcánkba is járt egy Németországból hazatelepült orvosnőhöz aki már nyugdíjas, 84 éves. Szép nyugdíja van nekie, majd 500 eft. Nos arra rájártak a szomszédok meg az ilyen Gizi néni félék.
Már vagy 3 éve űzte a G. néni az ipart itt, amikor a két földije utána jött. Igen ám , de Mo.gi léthez kell a bejelenetett lakás. Gizi néni megoldaj. Elment a földhivatalba és kinézte a Hrsz-t itt ahol dolgozik, a nyugdíjas doktornőnnél, aki történetesen szintén gizika. Ő a Nagy Gizike, dr Nagy Gizella, így lett a bejárónő kis Gizike. Nos egy szép augusztusi napon kiállított bejelentőkkel, amit aláírattak a dr nagy Gizvel, be az önkormányzathoz és a két delikvens bejelentését elfogadták. csak egy műhiba csúszott a műveletbe. valamikor házszám csere volt / jó 30 éve / és ezt nem vették figyelembe. Így lett a 24 ből 27 azaz hozzám került a két delikvens.
kinyomoztam a munkahelyüket, felvettem velük a kapcsolatot ők mondták, hogy így történt.
De a bürokrácia hatalmas , nehézkes és töketlen.
Javasolták, hogy írjak a következő cimre : folyt. köv

ttip # 2013.06.04. 07:49

visti: a lakcímkártyától nem lesz se több, se kevesebb joga a lakás használatára. Vagyis akkor sem leszel könnyebb helyzetben, ha lejár a tartózkodási hely érvényessége. Felszólíthatod a lakás elhagyására bármikor, de ha nem akar kiköltözni, perelned kell.

visti # 2013.06.02. 21:18

Tisztelt Fórum!
A következő a kérdésem:
Párommal és 3 éves gyermekünkkel be nem jegyzett élettársi kapcs.-ban élünk 1/1 saját tulajdonú lakásomban,mindketten ideiglenes lakcímbejelentővel,mindkettőnknek máshol van az állandó lakcím. A gyermeknek csak állandó van,ami megegyezik az anya állandójával(ebbe a lakásba ő be sincs jelentve).Kapcsolatunk több hónapja teljesen megromlott, érzelmi alapja már nincs,sőt, már a gyerek fejlődése is veszélyeztetett.Csak a gyerek tart össze bennünket.Pontosabban a párom ide szóló lakcímkártyája, mely még ez év novemberéig érvényes.Én kértem már,hogy menjen el(ügyvédi megállapítás szerint sem lehet semmilyen követelése,hiszen a lakás és minden ingóság az én tulajdonom.)A gyermekelhelyezés a lakás elhagyásától független, ill. majd követné az eseményeket,hiszen én csak őt szeretném,ha elmenne.Ő nem hajlandó,arra hivatkozva, hogy érvényes lakcímkártyája van, joga van bejönni, ott lakni.Kijelenteni nem tudom az O.I.-ban,mert kell az ő aláírása is.Novemberben "automatikusan" megoldódna a helyzet,de bírom ki addig. Kérdésem,hogyan tudnám hivatalosan kitenni,mihez van jogom,mihez nincs. Illetve neki?
Köszönöm!

Hapci78 # 2013.05.25. 19:10

Szia!

az Önkormányzatnál kell kérni a lkacímük "fiktívvé nyilvánítását" szükség lesz hozzá két tanúra, akik igazolják, hogy Ők nem laknak ott.

Üdv.: Hapci

Eszter32 # 2013.05.19. 08:55

Kedves Fórumozók, a következő problémám van:
Testvérem kérésére, - néhány hónap, tehát rövid időre szólt a kérés..- két munkatársát saját tulajdonú ingatlanomba állandó lakcímre bejelentettem. Ők soha nem laktak a lakásban.Már eltelt bőben az az idő, amiben megállapodtunk, de nem lehet elérni őket, hogy jelentkezzenek ki az ingatlanból. Hogy tudom én őket a lakásomból kijelenteni?? Köszönöm a választ.

o.cynthia # 2013.05.06. 17:05

Kedves Fórumozók!
Egy fontos kérdéssel fordulnék hozzátok!
18 éves vagyok és a barátommal úgy döntöttünk, hogy megpróbálnánk az összeköltözést. Ez eddig nem is probléma, de én még tanulok és az anyukám kapja utánam az államtól a dolgokat plusz apámtól a gyerektartást. A kérdésem az lenne, hogy ha én bejelentkezem ideiglenesen arra a helyre ahová költöznénk, akkor ezeket megvonják?
Válaszotokat előre is köszönöm :)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.04.21. 19:20

Jelentsd ki őket az okmányirodában, bár attól még a banki értesítések jönni fognak.

matthiasi # 2013.04.21. 18:46

Immaculata !
Nincs elírás, voltam az önkormányzati un. népességnyilvántartónál. Be vannak jelentkezve, de csak ideiglenesre. Tartózkodási hely (ideiglenes ) lakóhely az állandó.
A munkahely viszont megvan !!
Na majd holnao. Rendelek 15 mázsa kenyeret és tán lépre mennek !!
Vagy a Nagybácsinak adjam ki magam ??

Immaculata (törölt felhasználó) # 2013.04.20. 17:38

matthiasi

Derítsd ki a korábbi címüket, lehet, hogy utcanév-, vagy számelírás lehet.

monalisa1 # 2013.04.20. 11:02

Akár már a földszinten az információs pultnál tájékoztatnak mi ügyben hová is.

matthiasi # 2013.04.20. 07:13

T. Lisa0606 !
mint utánad írták is, semmire sem jogosít !

(Ezen kívül bemegy az okmányírodába és mint tulajdonos simán kiírathat.) !

monalisa1 ez komoly ??
Akkor nem kellett volna a második emeletere felmásznom, csak az elsőre ott van a lakcim ki és bejelentés !!

matthiasi # 2013.04.20. 07:06

Já az tény, hogy az ideiglenes lakcim csak 5 évig érvényes, de még tizenőt évmúlva is tudják ki hol lakott !! Mánmint papíron.
még annyit mondotta készséges népesség nyilvántartós, hogy avége az lesz tesznek egy jelet a két lakcim mes mellé, hogy fiktiv a belentésük.
Utána járni természtesen nekem kell !!

matthiasi # 2013.04.20. 07:02

Nos az én történetem :
tavaly úgy augusztusban észleltem, hogy jött egy banki levél a cimünkre egy olyan illetőtől akit sohasem láttunk.
Majd következő hónapban már kettő. Rácz Géza és Rácz Éva névre, szintén az említett banktól. Ez mán nem lehet véletlen. A harmadik hónapban megismétlődött, két banki levél. Bepipultam, majd útban jövetmenet a takarék.... bevittem hozzájuk, hiszen az ügyfelük. Még nekiük állt feljebb, ja a juni kéridit a hirős bank, annak egy fiókja. De a kisasszony /50 éves, nagy fenék/, mondá, majd intézekednek. A következőbe egy újabb küldemény. Be a kukába, majd onnan a gubereáns énem kiveszi - hát látom minimál béresek a jó emberek - egy pékségben húzzák az igát kemény 74 eft ért. De a levelek csak jönnek még mindig, csák a junikrédittől. Mint írtam jövet menet útban a takarék... ákárom mondani a junikré... beviszem hozzájuk mondom az intézkedésük eredménytelen. Azzal ott hagytam őket.
Nos febr. végén jött egy tértis az önkormányzattól, egy gépjármű adó papírusz / a postás mondá / vissza feladónak ez nem bedobós levél. Majd rá egy hónapra a NAV-tól szintén átvevős, ez is vissza. A banki levelek meg csak jöttek.
Be az önkori un. népességnyilvántartójához ahol nagyon készségesek voltak, azonnyomban megmondták, hogy igen van kétszemély un. tartózkodási helyes(ideiglenes bj. ) egy házaspár, tavaly nyár óta, szabályosan bejelentve. Mivel én nem írtam alá semmit, csak valaki aláhamísitotta a bejelentőt. Ez okírat hamísítás, még annyit mondott a tényleg készséges ügy intéző, hogy kikérhetem a bejelentőt a KEKKH -tól. Kérelem, vagy kiadják vagy nem, aztán vagy feljelentem őket vagy nem. Még annyit elárult az üi. valószinű valami külföldi házaspár, honosították őket. Többet személyiségi jogokra hivatkozva nem árult el.
Közben meglett a pár munkahelyének a cime is. tőlem 45 km-re tehát oda innen naponta nem járhatnak be, az kizárt, gondolom a közelben meghúzzák magukat és onnan járnak a munka helyre kenyeret sűtni.
Pékség a munkahely. Most hétvége van, kizárt ,hogy az irodisták bent lennének - habár a pékek csak dolgoznak.
Nos mi legyen a két jómadárral ??
Lehet persze csak kínjukban csinálták ezt a malört.
Vélemények ?

monalisa1 # 2013.04.15. 12:38

A formanyomtatvány tól-ig 5 évi időtartamra szól, lejártakor vagy megújjítják vagy automatice érvényét veszti.

Szívességi lakáshasználóként laksz nála, bármikor távozásra szólíthat fel. (Ezen kívül bemegy az okmányírodába és mint tulajdonos simán kiírathat.)

ttip # 2013.04.15. 11:49

Lisa0606: „Jelent valamit, hogy aláírta 2010ben, hogy itt az ideiglenes lakcímem nála és akkor van jogom 2015. nov.24ig itt laknom?!

Nem. A lakcímbejelentés és az értesítési cím bejelentésének ténye önmagában a lakás vagy az ingatlan használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.

Lisa0606 # 2013.04.13. 13:01

Sziasztok!

2008 júniusában beköltöztem a párom házába.
2010.nov.24. ideiglenes lakcimként bejelentettem magam a házába. Ő írta alá, 5 évre érvényes az ideiglenes lakcim a házához. Tehát 2015.nov.24ig érvényes.

Most februárban szakított velem, de azt mondta, még lakhatok a házában. De ez az állapot sem tart örökké.
Hivatalosan nincsen papírom az élettársi viszonyunkról, csak ez a lakcímkártya köt az ő házának címéhez.

Annyi lenne a kérdésem, hogy jogosan lakhatok-e a házában, hogy ideiglenesként be vagyok ide jelentve?
Vagy bármikor kirakhat? Jelent valamit, hogy aláírta 2010ben, hogy itt az ideiglenes lakcímem nála és akkor van jogom 2015. nov.24ig itt laknom?!

Köszönöm előre is a segítséget!

AttiM # 2013.04.12. 09:10

Köszönöm a választ Zoltanuss.
Szerintem az általam felvetett második megoldást fogom alkalmazni, ez jóval egyszerűbb és hatásosabb.

Esetleg arra kaphatnék még választ, hogy milyen hátrányt szenvedhetek, ha tartózkodási helyként bejelentve marad a lakásomba a (volt) bérlő?

ttip # 2013.04.12. 08:32

Zoltanuss: „Nem tudom milyen vidék” - Magyarországnak hívják a vidéket, a törvény pedig itt olvasható:

http://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…

26. § (1) A Magyarország területén élő, e törvény hatálya alá tartozó polgár [4. § (1) bekezdés] köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét a járási hivatalnál nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni (a továbbiakban együtt: lakcímbejelentés).

27/A. § (3) Az (1) és (2) bekezdéstől eltérően a szállásadó általi hozzájárulásra nincs szükség, ha a bejelentkező olyan érvényes teljes bizonyító erejű magánokirattal vagy közokirattal rendelkezik, amely a lakás használatára feljogosítja. Ebben az esetben az okiratot a lakcímbejelentő lappal együtt kell a járási hivatalnak benyújtani.

Például a közokiratba foglalt, vagy két tanúval hitelesített bérleti szerződés pont jó.

A lakcímbejelentést kizáró kikötés a bérleti szerződésben érvénytelen, felesleges beleírni.