ideiglenes lakcím


visti # 2013.06.02. 21:18

Tisztelt Fórum!
A következő a kérdésem:
Párommal és 3 éves gyermekünkkel be nem jegyzett élettársi kapcs.-ban élünk 1/1 saját tulajdonú lakásomban,mindketten ideiglenes lakcímbejelentővel,mindkettőnknek máshol van az állandó lakcím. A gyermeknek csak állandó van,ami megegyezik az anya állandójával(ebbe a lakásba ő be sincs jelentve).Kapcsolatunk több hónapja teljesen megromlott, érzelmi alapja már nincs,sőt, már a gyerek fejlődése is veszélyeztetett.Csak a gyerek tart össze bennünket.Pontosabban a párom ide szóló lakcímkártyája, mely még ez év novemberéig érvényes.Én kértem már,hogy menjen el(ügyvédi megállapítás szerint sem lehet semmilyen követelése,hiszen a lakás és minden ingóság az én tulajdonom.)A gyermekelhelyezés a lakás elhagyásától független, ill. majd követné az eseményeket,hiszen én csak őt szeretném,ha elmenne.Ő nem hajlandó,arra hivatkozva, hogy érvényes lakcímkártyája van, joga van bejönni, ott lakni.Kijelenteni nem tudom az O.I.-ban,mert kell az ő aláírása is.Novemberben "automatikusan" megoldódna a helyzet,de bírom ki addig. Kérdésem,hogyan tudnám hivatalosan kitenni,mihez van jogom,mihez nincs. Illetve neki?
Köszönöm!

ttip # 2013.06.04. 07:49

visti: a lakcímkártyától nem lesz se több, se kevesebb joga a lakás használatára. Vagyis akkor sem leszel könnyebb helyzetben, ha lejár a tartózkodási hely érvényessége. Felszólíthatod a lakás elhagyására bármikor, de ha nem akar kiköltözni, perelned kell.

matthiasi # 2013.06.04. 17:10

Immaculata#e-mail 2013.04.20. 19:38 meg mindenkinek ! A rejtély megoldodott Az ismeretlen két bejenlentett lakom véletlenül került hozzám bejelentésre.
Két kárpátaljai magyar Nagyszőllősről ( Vinográdov ) áttelepült a csonka hazába, valamikor tavaly nyár elején.
Korábban egy földijük bizonyos Gizi néni már évek óta itt volt. Házakhoz járt takarítani, háztartás vezetni, közben szélhámoskodott és házi szarka is volt. Ilyen az élet. Így az utcánkba is járt egy Németországból hazatelepült orvosnőhöz aki már nyugdíjas, 84 éves. Szép nyugdíja van nekie, majd 500 eft. Nos arra rájártak a szomszédok meg az ilyen Gizi néni félék.
Már vagy 3 éve űzte a G. néni az ipart itt, amikor a két földije utána jött. Igen ám , de Mo.gi léthez kell a bejelenetett lakás. Gizi néni megoldaj. Elment a földhivatalba és kinézte a Hrsz-t itt ahol dolgozik, a nyugdíjas doktornőnnél, aki történetesen szintén gizika. Ő a Nagy Gizike, dr Nagy Gizella, így lett a bejárónő kis Gizike. Nos egy szép augusztusi napon kiállított bejelentőkkel, amit aláírattak a dr nagy Gizvel, be az önkormányzathoz és a két delikvens bejelentését elfogadták. csak egy műhiba csúszott a műveletbe. valamikor házszám csere volt / jó 30 éve / és ezt nem vették figyelembe. Így lett a 24 ből 27 azaz hozzám került a két delikvens.
kinyomoztam a munkahelyüket, felvettem velük a kapcsolatot ők mondták, hogy így történt.
De a bürokrácia hatalmas , nehézkes és töketlen.
Javasolták, hogy írjak a következő cimre : folyt. köv

matthiasi # 2013.06.04. 17:20

Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala, KEKKH

részére !

1094 Budapest Balázs Béla u. 35.

Tisztelt címzett !

Azzal a kéréssel fordulok a t. Címhez, hogy részemre mint a Budapest XXXII. ker XXXVI.u. 27 szám alatt ingalalan tulajdonosának sziveskedjenek a következő lakóhely/tartozkodási hely bejelentőlapjának másolatát megküldeni !
A nevezett cimre 2012 augusztus/ szeptember hónapban O. István és O. Éva az engedélyem és tudtom nélkül bejelentkezett.
Ezért szeretném látni a bejelentő lap másolatát, hogy tényleg az én aláírásom szerepel azon a bejelentőn , vagy valami hamisítás történt.
Egy másik verzió szerint a cím lett tévesen feltüntetve, mert a 27 -es és 24 számot felcserélte a bejelentő.
Ebben az esetben az aláíró dr. Nagy Gizella ny. orvosnő, aki mintha emlékezne is arra, hogy tavaly nyáron enyhe kényszer alatt aláírattak vele 2 db. bejelentőt. Ő a 24 szám alatt lakik, mint tulajdonos.
Az illető hölgy 85 éves és a kora miatt nagyon befolyásolható.

Kérem tisztelettel, hogy részemre e bejelentők másolatát megküldeni sziveskedjenek, és további tájékoztatást arról, hogy a nem kívánatos bejelentett illetőktől hogyan szabaduljak meg.
A bejelentett személyek egyébként nem itt laknak, hanem egy munkásszálláson Budaörsön. Kárpátaljai magyarok.

BP. 2013 május 15.

Tisztelettel : Matthiasi Áron 1274. Budapest XXXII. ker XXXVI. u. 27 szám alatti lakos -

matthiasi # 2013.06.04. 17:22

Majd 4 nap után gyütt a válasz, Már azt hittem csoda történt.
A válasz : .............

matthiasi # 2013.06.04. 17:40

Csoda nem történt, leráztak. Csak tulajdonlappal igazolva mondják meg az igazat. A meg lenne legalább 6 eft, ha nem több.
Pedig csak ennyi lenne a kérdésem :
aláíró :
dr Nagy Gizella vagy,
Matthiasi Áron. Természetesen leigazolom magam, van személyim, lakcim kártyám, ha szélhámos vagyok nyomban kibukik.
Na kapják bé. !!!
Egyébként a két bejelentő tényleg vétlen, telefonon tartjuk a kapcsolatot.
Szegény most pont kellemetlen helyzetbe került, kapott az autó pálya felügyelettől egy ajánlott levelet, naná csak a postaládába dobva. 15 eft bírságról szól, ami 30 nap után egyből 60 eft - ra hízik.

Ki van ez találva, akár a parkolás.

Ha nem külhoni magyarok lennének (vagy echte románok, tótók stb. ), menne a levél a kukába, így segítek rajtuk. Pont ma jún. 4 -én.
Nos vélemények. mit csináljak a magyari bürokráciával ?
csak azért fizessek 6 eft -ot mert az önkormányzatnál egy ü.i. figyelmetlen volt ???

Waksor # 2013.12.04. 21:46

Szép estét!
Nekem egy fontos kérdésem volna. Pároméknak szociális alapú a lakásuk. Egy ideje hozzájuk költöztem, és most lebetegedtem, de az adott kerületben nem kapok táppénzes papírt, mivel nem vagyok ottani lakos semmilyen papíron. Beszeretnének jelenteni ideiglenesen hozzájuk, de mivel szociális alapú a lakás ezért nem biztosak abban hogy ez lehetséges hogy engem, mivel nem vagyok családtag, így nem fogják engedélyezni.
Szóval a kérdésem az volna, hogy ez lehetséges e, avagy sem.

Előre is köszönöm!

valentina57 # 2014.01.21. 13:55

Tisztelt fórumozók!7 éve élünk lányommal egy önk.lakásban,5 évente hoszabítanak,ez nem is okozott gondot addig amíg dolgoztam,utána, jártam a hozzám tartozó munka ügyi osztályra rendesen,köz munkázni is voltam, igaz csak 25 napot bírtam,mert a gerincemmel..stb..bajok vannak.A MUNKA ÜGYITŐL KAPTAM EGY PAPÍRT HOGY MENNEM KELL A 8ker kÖNYVES kÁLMÁN KRT Menhely alapítványhoz,mivel hajléktalannak nyílvánítottak,a papírt meg is kaptam a jegyző úrtól,nem is értettem az egészet,fellebbeztem de a válasz az volt hogy xy törvény..stb..alapján,minden személy aki ideiglenes lakcímmel rendelkezik,az hajléktalannak számít,és hiába élek én 20 éve ugyanabban a kerületben,és rendesen fizetem a lakást meg mindent ami ezzel jár,HAJLÉKTALAN VAGYOK!
Ergo,itt állok befürödve,orvosi ellátásom nincsen,Önkormányzathoz nem merek menni megkérdezni hogy mi ez az egész,mert félek hogy nem hosszabítják meg a szerződésemet.Kérem ha valaki tud segíteni nagyon megköszönném!

edit001 # 2014.02.20. 08:43

Érdeklödöm, hogy abban az esetben ki a jogos örökös , ha az illetö elhunyt és a szülei is. Van egy élő féltestvér apai ágról, viszont az oldalági rokonságból az első unokatesvérek is élnek még. A kérdésem az, hogy a mostoha tesvér örököl e, mivel az Ö az Apa halálával szerintem az örökségi jog is megszünt, van e köze a mostoha testvérének a vagyonához ebben az esetben?

Linkas63 # 2014.04.28. 16:41

Kedves Hozzáértők!
Az alábbi kérdésem lenne:
Az albérlőnk rendszeresen tartozik a közműszámlákkal (a lakbért már nem is kérem tőle) ezért nem írtam alá az új lakcímbejelentőjét. Most az a panasza hogy nem tudja a gyerekét beíratni az iskolába és a segélyt sem kapja így meg a családi pótlékot sem.
Van-e valamilyen megoldás, hogy ne kelljen bejelentenem de a gyerekei se járjanak rosszul.
Köszönettel
András

bluejuniper # 2014.04.28. 19:23

Tisztelt szakértők, jogászok,

Adva van egy lakás, aminek a húgom 3/4 részben tulajdonosa,1/4 részben pedig a volt férje, aki egyben kislányuk apja és 9 éve magától elköltözött a barátnőjéhez, és máig sem tette be a lábát jelen lakásba.Már régen elváltak, az exférj nem fizet semmit már amit kellene a lakással kapcsolatban. Húgom szeretné kijelenteni, mert a volt férj lakcímkártyáján még mindig ez a lakáscím szerepel,a hivatalos iratok is ide jönnek amit át se vehet.
Kérdésem hogy megteheti e?
S ha igen mit kell tennie?
Az 1992. évi LXVI. tv. 26 § (1) bek szerint a polgár köteles ki/beköltözés esetén 3 munkanapon belül bejelenteni az újat.Ez a rendelkezés vajon ide is vonatkozik?

Előre is megköszönve szíves válaszukat,

bj

matthiasi # 2014.05.01. 12:54

Linkas63 !

Mondjad azt hogy nem tudsz írni !

Az albérlőnk rendszeresen tartozik a közműszámlákkal (a lakbért már nem is kérem tőle) ezért nem
Az ilyennek azt kell mondani menjen a ' csába.

MajorDomus # 2014.05.01. 19:59

Blustb
okmány irodában kényszer kijelentéssel
megtehető.

bluejuniper # 2014.05.10. 21:36

MajorDomus, köszönöm a választ.

Javasoltam a testvéremnek is. Kicsit utána néztem:bemegy az okmányirodába,ki kell töltenie egy nyomtatványt,befizet 3000 Ft-ot, bemutatja a személyit, és 2 tanú nyilatkozatát miszerint valóban nem lakik ott az illető személy./erre is nyomtatvány lesz?/

Ezen kívül még mit kell tennie vagy vinnie?
A tanú csak szomszéd lehet?
Előfordulhat hogy a kényszer kijelentést elutasítják? S ha igen milyen indokkal tehetik?

Köszönöm,
bj

MajorDomus # 2014.05.10. 22:28

Elég ha leírják két tanú,pont

nem szokta elutasitani

Wildmann # 2014.05.18. 12:18

Kedves bluejuniper!

Előbb próbáljátok ki a kényszer kijelentkeztetést.

Egy probléma megoldásának minden ágát nem lehet (nem is érdemes) kibeszélni.

MajorDomus jól írta le.

Bemegy, beviszi a nyilatkozatot két tanúval és 90 %, hogy megoldva az ügy. Ha a 10 %-ba szaladtál bele, akkor valószínű elmondják mi a bajuk, azt felírod ide a fórumra és segítünk. De előtte próbáld ki.

MajorDomus # 2014.05.19. 21:49

Egy próbát megér!

alpapa # 2014.06.15. 14:06

Albertirsán élek itt van saját tulajdonú házam,de szeretnék ideiglenesen bejelentkezni a lányom budapesti lakásába ahol az anyósomnak haszonélvezeti joga van.Mindkettő tudtával és beleegyezésével.67 éves vagyok és legutóbb egy betegségből kifolyólag a kistarcsai kórházban tudott csak beutalni a házi orvosom,mert oda tartozom.Amennyiben Budapesten van akár ideiglenesen bejelentett lakásom,akkor bármelyik budapesti kórházba kaphatok beutalót.Ami nagyban megkönnyítené az én utazásomat és a családtagjaim látogatását is.A kérdésem az hogyan tudok ideiglenesen bejelentkezni.Mely hatósághoz kell fordulnom?Hálás lennék bármilyen segítségért.

MajorDomus # 2014.06.16. 19:59

Kerületi önkormányzat, okmányiroda

Katalin25 # 2021.01.04. 21:17

Tartózkodási helyre való bejegyzésünket kértük az önkormányzattól a gazdasági épületet tartalmazó telkünkre, amely helyrajzi számon kívül címmel is rendelkezik.(állandó lakcímünk van) Az önkormányzat azzal utasította el, hogy a telek nem belterületi. Törvényesen járt el az önkormányzat?

wers # 2021.01.05. 04:49

Igen.

drbjozsef # 2021.01.05. 06:45

Miért?

(csak mert a KEKKH szerint nem.)

wers # 2021.01.05. 07:17

(csak mert a KEKKH szerint nem.)

2016-ban megszűnt, bár akkor sem lehetett. Persze a BM maradt.

Erről már vagy 5 éve vitatkozol. Oda lehet bejelentkezni, amely cím szerepel a lakcím nyilvántartásban. Erről az önkormányzat dönt. Ők úgy döntöttek, hogy az a külterület nem lakóövezet. Ennyi.
Arról nem is beszélve, hogy a gazdasági épnek nincsen egyetlen lakóhelyisége sem. Az is kizáró ok lehet.

drbjozsef # 2021.01.05. 07:22

Igen, elvitatkozgatunk róla.

Oda lehet bejelentkezni, amely cím szerepel a lakcím nyilvántartásban. Erről az önkormányzat dönt. Ők úgy döntöttek, hogy az a külterület nem lakóövezet.

Az első és a harmadik mondat között semmiféle kapcsolatot nem látok. Csak lakóövezetnek van címe szerinted?

A lakcímbejelentés vonatkozásában nincs relevanciája annak, hogy egy ingatlan rendelkezik-e építésügyi hatósági engedéllyel, vagy megfelel-e bizonyos építésügyi előírásoknak, ezeknek a feltételeknek a megléte vagy nem léte nem zárják ki a lakcímbejelentés teljesítését, hiszen ellenkező esetben a nyilvántartás célját, rendeltetését hiúsítaná meg.

drbjozsef # 2021.01.05. 07:23

Katalin25,

Próbálj meg bejelentkezni a címre, és ha elutasítják, akkor kérd az elutasítást írásban. Addig ne menj el, amíg nem adják írásba, hogy nem jelentkezhetsz be a címre.

Utána a kormányhivatal majd helyrerakja őket.