ideiglenes lakcím


wers # 2021.01.05. 07:27

Beidézem neked, te is ezt találtad?:

Lakóhely: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá – a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével – az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy – amennyiben más lakása nincs – megszáll.
Tartózkodási hely: annak a lakásnak a címe, ahol — lakóhelye végleges elhagyásának szándéka nélkül — három hónapnál hosszabb ideig tartózkodik.

Hol olvasod, hogy tartózkodási helyként be lehet külterületi gazdasági épületbe bejelentkezni.

Mellesleg az elmúlt öt évben elég sokat lazítottak a szabályokon. Nagyon sokat. Lassan már barlangba is be lehet jelentkezni. Őseinknek is megfelelt.

drbjozsef # 2021.01.05. 08:02

Igen, ezt is megtaláltam.
(ez egy ún. válasz, mert kérdeztél...)

Hol olvasod, hogy tartózkodási helyként be lehet külterületi gazdasági épületbe bejelentkezni.

Gondolom ez is kérdés.
Sehol. De hol olvasod Te, hogy nem lehet?
Sőt, nem csak tartózkodási helyként. Lakóhelyként is bejelenthető bármi, aminek van cím képezve.

Lassan már barlangba is be lehet jelentkezni.
Akkor most nem értelek. Min vitatkozunk? Barlangba lehet, de gazdasági épületbe nem?

wers # 2021.01.05. 09:54

Én olvasom.

Lakóhelyként most már akármilyen helyiségbe lehet „amennyiben más lakása nincs”. Elsősorban lakóhelyiségbe lehet.

Tartózkodási helynél adott egy bejelentett lakóhely, tehát van másik lakása.

(már sokszor megfogadtam, hogy nem vitatkozom veled lakcím kérdésben, felesleges)

drbjozsef # 2021.01.05. 10:19

Ahogy nézem, nem is nagyon érdemes, mert ebből, amit most írtál, egy szót sem értek.

Amit Katalin25-nek írtam, azt fenntartom.

wers # 2021.01.05. 11:17

Kíváncsian várom az eredményt.

Próbálkozni lehet a kormányablaknál is. De gyanítom ők is szembe mennek a forgalommal.

wers # 2021.01.05. 11:30

A "Lassan már barlangba is be lehet jelentkezni"-t úgy értettem, mint pl. lassan már a levegőadót is bevezetik, belélegzett levegő mennyisége, minősége alapján.

De inkább nem adnék tippeket.

drbjozsef # 2021.01.06. 05:36

Nem értem. Lakcím bejelentés és adóztatás hogy jön össze?

buxus # 2024.05.18. 15:30

Üdvözletem!
Lehet, hogy kissé kacifántos kérdésem lesz: van egy kivett udvar és gazdasági épület megnevezésű ingatlanom, rajta egy nagyobb garázs épület. Egy külföldi állandó lakcímmel rendelkező, de kettős állampolgárságú - magyar, ukrán - jelentkezne át ide, ideiglenes lakcímmel - ha még van ilyen? -, vagy tartózkodási hellyel. Jelenleg is van lakcím kártyája, egy tartózkodási hellyel, ami lakás, és van személyi igazolványa is. Ez megoldható?
Előre is köszönöm a segítségeket!

Zoltanuss # 2024.05.19. 08:00

Egy ember csak egy helyen tartózkodhat a fizika jelen törvényi szerint.
Ideiglenes lakcím már vagy 15 -2 0 éve nincs.

gerbera317 # 2024.05.19. 13:31

Nincs ebben semmi kacifánt, csak te nem tudsz értelmesen kérdezni. Azt akarod tudni, hogy bejelentkezhet-e hozzád tartózkodási helyre valaki. A válasz: igen. Még mielőtt három képernyős terjedelemben megkérdezed, hogy kell-e hozzá a te írásbeli beleegyező nyilatkozatod: igen, kell.