Társasházak jogásza!


Zoltanuss # 2013.03.07. 07:06

T. Fórumozók !

Most találkoztam egy fogalommal. Úgy nevezték, hogy a Képviselői testület :
Ez vajon mi ?
A részleteket később közlöm .

Zoltanuss # 2013.03.07. 07:06

T. Fórumozók !

Most találkoztam egy fogalommal. Úgy nevezték, hogy a Képviselői testület :
Ez vajon mi ?
A részleteket később közlöm .

Zoltanuss # 2013.03.07. 07:52

Nos itt lenne a probléma előzménye :

Egy jól működő, rendes társasházban lakunk 3 éve.
Kb. 30 lakás. De a közgyűlésekre csak a tulajok harmada / negyede jön el, Inkább a negyede, a legútóbbin voltunk 8 -an.
Itt született ilyen olyan határozat.
Ezekbők egy, amihez később véleményt fűztünk.
Ime :

From: tőlem
Sent: Wednesday, March 06, 2013 9:42 AM
To: kk. hu

Subject: közgyűlés határozat észrevétel

Tisztelt Közös képviselő Asszony !

A febr. 26 .-ai közgyűlés 5/2013/02/26 sz. határozathoz szeretnénk hozzászólni.

A lényege, hogy a ház indul a kerületi és fővárosi lakóház felújítási pályázaton... a következő céllal :Felújítandó az utcai homlokzat és és lépcsőház. Elfogadott önerő 2 300 000 ft.

Szerény véleményünk az, hogy az utcai homlokzat felújítása még műszakilag nem indokolt - főleg nem alpin technikával.

Tény, hogy látszódnak leveles festék leválási kezdetek, de ezek nem érintik a mélyvakolatot.

Egy alpintechnikás javításnak csak akkor lenne értelme, ha utána az egészházat újra lefestenék.

A ház külső állapota egyébként egyáltalán nem rí ki a környezetéből, sőt vannak lényegesen rosszabb külsejű házak is.

Így véleményünk szerint a lépcsőház és esetleg a belső udvar felújítása (festése ) élvezzen előnyt - ha már nyer a ház valamit a pályázatokon.

A többi céllal a legmesszebbmenőkig egyet értünk !

Bp. 2013 márc. 06.
Válasz :
Tisztelt Tulajdonosok!

A képviselő testület dönti el, hogy melyik munkát támogatja: egyiket vagy másikat vagy mindkettőt.

Üdvözlettel

Közös képviselő /név

képviselő testület dönt ,

Ezekszerint létezik egy titkos testület ami még finomítja a közgyűlés határozatai. Most a közgyűlési jegyzőkönyvről nem írok semmit, pedig abban is lenn sok kivetni való - mind formailag, mind tartalmilag.
Hogy miért írtam ?
Hát sok pénzről van szó, mind a lakókéról, mind a tágabb közösségéről (pályazatok ).
Ennyi pénz elköltése azért csak többet érdemel mint, hogy félpercalatt a közgyűlésen megbeszéljük.
Ja egy alaki/tartalmi rész : a közgyűlés meghívójában egyáltalán nem szerepelt ez a napirendi felvetés.

Mufurc_nagyon # 2013.03.07. 10:41

Kedves Zoltanuss!

A gyakran fórumozók igazolhatják, hogy az ütk. " őszinte híve" vagyok.

Nem tetszett pontosan elolvasni a választ vagy hiányos pontatlan az.

Feltehetően a képviselő testület az az önkormányzaté.
Ennek egy tagját öN VÁLASZTOTTA MEG (VAGY SEM).

Valóban ez a testület dönt a közösség pénzéről, hogy kiket (melyik pályázót) támogat.
Az alpin technika az állványzat felállításának és bontásának költségeit csökkenti. Nem beszélve az állványok adta betörési lehetőségekről.

Szóval szerintem kérdezzen és érdeklődjön ebben a témában az ütk-nál és az önkormányzatnál, mert rossz ajtókat dönget.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Mufurc_nagyon # 2013.03.07. 11:24

bocsi, csak most látom!

Amennyiben a meghívóban a határozathoz tartozó napirendi pont nem szerepel és/vagy nem adtak a meghívóhoz írásbeli előkészítő iratot, akkor bíróságon 60 napon belül megtámadható.
Kérni kell a határozat felfüggesztését a peres eljárás idejére.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ÜTK # 2013.03.07. 21:05

Muff, Osmi és mindenki aki rendszeresen a közös képviselőket szidja..!

Megittam néhány pohárkával - rögtön aztán, hogy kivettem a postaládából a Mi közös képviselőnk beszámolóját, és meghívóját - ebbéli elérzékenyülésem következtében, ITT és MOST, egyetlen alkalommal megkövetek mindenkit, bocsánatot kérek mindenkitől.

IGENIS LÉTEZIK IDIÓTA, KÖCSÖG, IGAZI FASZKALAP, OSTOBA ÉS BICSKANYITOGATÓ KÖZÖS KÉPVISELŐ, és STÍLUS.

Azt hiszem, ezt még én is meg fogom verni, pedig soha életemben nem verekedtem még, és a türelmem is birkaszerű.

osmi # 2013.03.07. 22:27

Kedves ÜTK!
Értelmezési tévedésben vagy pityóka nélkül is, én soha nem "szídom" a társasházkezelőket.Alapvető fogalmakról, jogokról és kötelezettségekről szólok néha és nagy ritkán mentalitásról és stílusról (utóbbi ált.hozzád kapcsolódik).

ragyasdezso # 2013.03.08. 12:13

Nem kell verekedni! Fordulj mufurchoz! :lol:

matthiasi # 2013.03.11. 05:47

T. Mufurc_nagyon !
A gyakran fórumozók igazolhatják, hogy az ütk. " őszinte híve" vagyok”.
Ez az 'ütk' valami rövidítés vagy egy tanácsot osztogató topik társ ?

ÜTK#e-mail 2013.03.07 mint ebben ??

Mufurc_nagyon # 2013.03.11. 06:50

Kedves matthiasi!

Az ütk. így kisbetüvel, az üzletszerű társasház kezelés.

ÜTK. nagybetűvel - az egyik topiktárs "kisajátította" kettős értelmű rövidítésemet.

A tapasztaltabbak tudják, hogy volt már ez a betűszó az üzletszerű titkos kéjelgés rövidítése is;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.11. 08:49

Az üzletszerű kéjelgés elnevezéséhez nem tartozott hozzá a "titkos". De hát szokták te ennél nagyobbat is tévedni. Erről az ütékázásról pedig egyedül te gondolod azt, hogy jópofa.

anadolu # 2013.03.11. 09:03

Kérnék egy választ részemre! Ha a Társasház a fellebbezésre befizet 15 ezer forintot, utána a ütk-t felszólítják, hogy iratpótlást eszközöljön, akkor miért kell még 9 ezer forintot erre kifizetni????

Mufurc_nagyon # 2013.03.11. 10:52

Kedves KBS!

Nem kívántam jópofa lenni.
Én legalább adok szótárt a kiváncsiaknak;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Mufurc_nagyon # 2013.03.11. 11:01

Noha az idevágó 160 100/1926. BM-rendelet még jó pár évig, egészen 1955-ig, érvényben maradt, miután a kéjnők nyilvántartásba vétele megszűnt, e tevékenység űzőinek mindegyike 'üzletszerű titkos kéjelgőnek' általánosabban közveszélyes munkakerülőnek minősült; az eredetileg engedéllyel rendelkező prostituáltakat ugyanakkor átmeneti otthonokban igyekeztek munkára fogni (1953-ban aztán, amint a Fővárosi Ügyészség jelentése tájékoztat, ezeket az otthonokat is felszámolták).

találat a kugliban;-)
persze nem volt "JOGI" kifejezés


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Mufurc_nagyon # 2013.03.11. 11:09

Kedves anadolu!

Az ügy ismerete nélkül bodorság bármit mondani;-)


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

ragyasdezso # 2013.03.11. 13:42

anadolu

Mert mindennek ára van.

Maya 83 # 2013.03.15. 12:47

Tisztelet Cím !

A következőben szeretnék segítséget kérni! Mi egy 7 lakásos TH ban lakunk! A megállapodás szerint a lent lévő 3 lakásnak bizonyos zöldterület része kizárólagos használati joga van ! E mellett van közös zöldterület is ! A fenti 4 lakásnak pedig a lakásuk feletti padlásra van kizárólagos használati joga !Nos a kérdés az lenne, mit jelent pontosan a kizárólagos használati jog a kert részre vagy a padlás részre? A másik kérdés, hogy ez elkeríthető -e esetleg kis kerítéssel ami nem magas vagy esetleg növényzettel? És mennyire kell , hogy körbejárható legyen az épület! Úgy értem elég az, hogy körben a házak fala mellett lekövezve van xy cm és át a teraszokon keresztül körbejárható? Vagy a zöld terület részen is kell körbejárhatóságot biztosítani? Ez amiatt fontos mert a zöldterület a házak mögött van és oda autó nem tud bemenni. Pld tűzoltó vagy mentő, de előről a bejárattól tökéletesen megközelíthető vagy a mellettünk lévő utcáról is mert ez egy sarok épület és a kerítést úgy csináltuk meg hogy elöl és oldalt is van kiskapu tehát ott be tudnak jönni , de a zöld területe nem tud kocsi hátra betolatni . Viszont mentő tűzoltó bejárása megvan !

Köszönöm Maya

janooos11 # 2013.03.18. 17:19

Tisztelt jogász úr!

Kétlakásos sajáttulajdonú társasházban lakok A különlakásokhoz tartozó földrészletek közös tulajdonban vannak. Van a kétlakást elválasztó kerités,ami semmijen féle kimérésen nem alapul. A szomszéd lakást ujj tulajdonos vette meg. A telket elválasztó keritésen vitánk van A társasház alapitó okiratban megvan adva az egyes tulajdoni hányad,atelekhasználat kiszámitásához. Én kimérettem hozzáértő emberekkel, és nekem 56-négyzetméterrel több telekhasználat illetne meg. Ezt a szomszéd elutasitja,mondván ő ebben az elkeritett állapotban vette meg. Kérdésem: polgári peres uton kérhetem-e a jogosnak vélt területet? Vagy mittehetek? A szomszéd nem együttműködő.

babos # 2013.03.22. 10:28

Üdv mindnekinek!

Régen írtam.
Milyen jogszabályt, bűncselekményt követ el az a kk. aki inlegitim SZMSZ-t ad be a földhivatalba. Azaz, soha senki nem szavazta meg az SZMSZ.-t. Most ezt akarja módosíttatni. Milyen jogorvoslati lehetősége van a tulajdonosoknak a már beadott okirattal kapcsolatban?

Babos

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.22. 10:34

Szerintem közokirathamisítás.
Ugyanúgy lehet hatvan napon belül megtámadni, mintha közgyűlési határozat lenne. (Mint ahogy hivatkozni is kellett egy ilyenre a benyújtáskor.)

OFF
Az "inlegitim" nem ezt jelenti. Sőt, semmit nem jelent.
ON

babos # 2013.03.22. 11:13

Köszönöm Sándor!

Kicsit bonyolultabb. 2004-ben volt egy közgyűlés, amely közgyűlésen, az SZMSZ elfogadása is a napirendi pontok között szerepelt. Viszont 2012-ben kiderült, hogy nem lett elfogadva, nem történt határozathozatal. (a 2004-es jegyzőkönyv szerint, ahol jól láthatóan a tulajdoni hányadi számadat át lett írva, mitöbb az egyik tulajdonos jegyzőkönyvbe mondta, hogy nincs meg a szavazati arány. Az év dec 31.-éig ingyen lehetett volna beadni a földhivatalba, és ez, az érdektelenség miatt nem történhet meg terheljük át a többletköltséget a távolmaradókra.)
2012 év novemberében kiderült, hogy a kk. 2011-be beadta a földhivatalba az SZMSZ-t. Csak azt nem tudjuk milyen közgyűlési határozat alapján. Most ezt akarja módosítatni, a tulajdonosokkal.

babos # 2013.03.22. 11:15

illegitim jelentése - Idegen Szavak Gyűjteménye
idegen-szavak.hu/illegitim - Tárolt változat
illegitim. törvénytelen, helytelen.

babos # 2013.03.22. 11:16

Igen. n nem egyenlő l-lel. Vettem, és köszönöm. Ma is tanultam valamit.

ági37 # 2013.03.30. 00:09

T.Cim:

Az a kérdésem, hogy egy négyes társasházban, az én lakásom a legnagyobb. Azt szeretném tudni, hogy ennek megfelelően nagyobb-e a tulajdonrészem,a pincék, és a padlás területéből.
üdv Tibor

Mufurc_nagyon # 2013.04.01. 17:44

Kedves ági37!

Az attól függ miért kérdezi.
Az alapító okirat részletesen szabályozza az osztatlan közös és és az "elkülönült" tulajdont.
(Ha van).
A másik biblia az SzMSz. (ha van)
A földhivatal tart egy példányt mindkettőből.

Az osztatlan közös tulajdon használatára az az "ököl" szabály, hogy minden rulajdonos társ használhatja a többiek zavarása, kizárásaa nélkül.

Amennyiben javitásról, fenntartásról van szó, akkor valóban Önnek kell a legtöbbet fizetni a költségekből.


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ