Társasházak jogásza!


Laikus2019 # 2018.06.06. 09:17

Kedves Fórumozók !

Társasházunk közös képviselője megsértődött, és felmondott, felmondási idejét letölti, de már nem foglalkozik a házzal, kiírt júliusra egy lakógyűlést, amelyen be kell mutatnunk az új közös képviselőt. Ő már nem lesz ott -mondta!

Mi lesz, ha nem találunk addig közös képviselőt, aki elvállalja a házunkat?
Hogy fog elszámolni, átadás-átvétel, egy csomó papír ??

Ha a házból elvállalja valaki ideiglenesen, amíg nem találunk mást, az megoldható ?

osmi # 2018.06.06. 10:14

Laikus!
Igen, legyen vki a tulajok közül.
csónakház!
Látod, hogy kitérhet.Verjétek az asztalt vagy menesszétek.Bíróságon is érvényteleníthető az elfogadó határozat, ha nincs benne a beszámolóban és a költségvetésben az albetétek szerinti felsorolás.

Norbi1987 # 2018.06.06. 22:01

Tisztelt Jogi Fórum !

A mai napon minden jogi ismeretem (2 ügyvéddel is beszéltem tudatában (sicc) bementem a csepeli városgazda irodájába!

Az előzmények alább olvashatók , hogy milyen helyzetbe kerültünk.

Mindkét ügyvéd azt tanácsolta , hogy a közös képviselőben keressük a hibát , mert a nevünkre kiadott számla okán az előző tulajjal esélyünk sincs.

Megoldás nem lett , a Távhőt nem érdekli a közös képviselőre hárít.
Ő pedig a vízművek számláját lobogtatja és nem érti mi a bajom.

A gond még mindig az alábbi :

Birtokbaadási jegyzőkönyvvel tudom bizonyítani , hogy 155 m3es óraállásal vettem át a lakást.
A közös képviselő is ezt a számot diktálta a Távhőnek.

Megkaptuk a Vízművek adatokat , ezzel a számmal zárt az előző lako , de a Távhő felé már csak minket tudott lejelenteni , mert az előzőek már nem szerepelnek a nyilvántartásban.

Tehát leegyszerűsítve :
Ők vizet használtak , kifizették , felfűtötték , na ezt meg fizessem ki én ?!?!

A mi ügyvédünk szerint (inkább hagyjuk őt , telefont sose vesz fel) valótlan adatok miatt szólítsuk fel abhelyesbítésre.
A közös képviselő szerint az adatok valósak.

Kérdés az , hogy jogilag valós e az az adat , ahol bár a fogyasztás valós , de az elfogyasztott mennyiség tulajdonosának a neve más?

Illetve , hogy átélt-e már valaki hasonlót , biztos volt már erre precedens.

Szmsz és alapító okiratot kértem , majd kapom elvileg.

Továbbra is azt gondolom , hogy a nevemre kiállított számlával , és az ott szereplő adatokkal (a Távhő nem azt írja , hogy 2017es elszámolás , hanem random elosztja az adatokat 2018 év elejére) semmit sem tudok kezdeni.

Elnézést , hogy itt fárasztom a népet , de az adás-vételt intéző ügyvéd finoman szólva sem segítőkész.

Köszönettel
Norbert

Ui.: megint megkaptam , hogy “rossz” időpontban vettem lakást ... meg hogy a DBH miért nem szólt , hogy a vízdíjnak majd lesz egy Főtáv része is ... Persze ... a Telenor is mindig figyelmeztet , hogy lassan jön a UPC számla is ????

Az alábbiak egyikét szeretném elérni :

  • nyilatkozat , hogy nem a mi fogyasztásunkról van szó (itt kérdés hogy ez mérvadó-e egy felszólításnák
  • újradiktálás miszerint xy 11.30.-ig , Mi 11.30tól , Főtáv meg küld egy számlát a régi tulajnak és nekünk megosztva , aztán behajtják rajtuk ahogy tudják
  • esetleges mi figyelmetlenségünk(???) plusz közös képviselő figyelmetlensége miatt közös költség kompenzáció , a számla összegének erejéig “méltányossági alapon”

Mire számíthatok ?

Úgy olvastam Ceepel a “fogyasztóbarát város”...hát nem...????

MajorDomus # 2018.06.06. 22:06

osmi
És az mire lenne jó ?

laikus

nem kell aggódni,max. 90 napig köteles ügyvivőként ellátni a feladatait.

. 3 hónap alatt lehet találni képviselőt.
az átadás-átvétel rendje független attól,hogy megsértődött vagy sem.

MajorDomus # 2018.06.06. 22:13

Norbi!
nagyon hülye ügyvédeid vannak.

a számlán szerepel a teljesités időpontja,és az óraállás is, 155 m3!

ez megegyezik a birtokbaadási jegyzőköny adatával.

akkor mi a gond?
felszólitó az előző tulajdonosnak,hogy ez a záró fogyasztása,fizesse ki pont!

nem értem mi a gond,azt meg főleg,hogy mi köze ehhez a közös képviselőnek?

nonolet # 2018.06.06. 22:17

Előző tulajnak fizetési felszólítás az összegről.
8 napos határidővel, jogi út kilátásba helyezésével.
Mindez tértivevényes levélben a jó címére.

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet akkor indul jogi út.

"Fizetési meghagyás" kiküldése közjegyző által.

HA fizet OKÉ!

HA nem fizet és ellentmond.
Eldöntöd, hogy perré alakítod-e az ügyet.

HA nem fizet, csak lapít.
Akkor a 16. naptól jogerős lesz.
Ráküldheted a végrehajtót.

- -

Az eljárásnak vannak előlegezendő díjai, de azokat is kéred tőle, nyilván.

Norbi1987 # 2018.06.06. 23:19

Köszönöm a válaszokat !

De ... még mindig nem értem , hogyan mehetek az előző lakó ellen az én nevemre szóló számlával

‘Majordomus ... igen ez a két ügyvéd hmmm ...
Viszont a Dbh számlán vsn a 155 m3...a mi nevünkre meg a Távhő küldte ennek a felfűtését.
Ez a kettő nyílván kapcsolódik , ezt mindenki tudja ... de írásos bizonyíték nincs róla...DBH előző lakó címére és nevére ment , Távhő miénkre...

Kérdés h jogilag h kapcsolom össze a két szolgáltatót ?

A kk me úgy jön képbe , hogy tudott (tudnia kellett) a fogyasztásról és higy ki figyasztotta , mégis a Távhő felé az én nevem adta le.

Utsó kérdés ...
Kértünk részletfizetést ... mégis nagy összeg !
Ha én azt elkezdem fizetni , holnapig kell...azzal ugye nem ismerek el semmit , és nem befolyásolhat a későbbiekben hátrányosan?
Ugyanis ez a dolog nem holnapig fog megoldódni , viszont ha holnap nem fizetem be az első részletez , akkor mindet egybe kell 12.-ig :/

nonolet # 2018.06.07. 07:45

Hát a szerződésed alapján

Ami ugye(?!) az átadáskor rögzített mérőállásig az eladó terheli a díjat.
A számlát kapótól függetlenül...

Egyszerűen közlöd az eladóval, hogy

  • bár a számlákat már te kaptad és így be is fizeted

DE!!!

  • a szerződés szerint ez MÉG őt illető költség

ÉS

  • így lesz szíves iziben megfizetni neked

a mellékelt számla másolatok alapján...

Mert, ha nem, akkor dádá lesz!

TK2018 # 2018.06.07. 15:11

Kedves Fórumozók!

Jelenleg egy több lakrészessé alakított családi házban lakunk albérletben. Összesen 6 külön bejáratú lakás lett a házban kialakítva, de tudomásom szerint (Főbérlő tájékoztatása alapján) nincs társasháznak minősítve. Két lakásban a tulajdonos és családja lakik, négyet kiadnak.
Azzal a kédéssel fordulok hozzátok, hogy ha a bérleti díjon felül szed a Főbérlő közös költséget is az rendben van, vagy lehúz és a saját kiadásait csökkenti csak vele?
Bérleti szerződésben nincs benne az összeg, csak a havi elszámolásnál szerepel, de nincs külön megnevezve.
Én úgy gondolom, hogy csak az adó csökkentése miatt csinálja így, ami az Ő dolga, de nem szeretnék úgy járni, hogy a szerződés lejártakor az elszámolásnál ebből problémám lenne.
Most aktuális a hosszabbítás, ezért gondolkodom, hogy ezt érdemes lenne-e beleírni.

Köszönöm a segítséget!
TK

nonolet # 2018.06.07. 17:28

Nem mindegy neked?
Annyiért lakhatsz ott és kész.

A te elszámolásod ez nem érinti, te csak fizetsz.

Szomorú örökös # 2018.06.07. 17:33

TK2018

ha a bérleti díjon felül szed a Főbérlő közös költséget is az rendben van, vagy lehúz és a saját kiadásait csökkenti csak vele?

Annak a háznak nagy valószínűséggel vannak közös területei is, ahol energia-fogyasztás van (pl. kerti csap, udvari világítás és társai). A közös költségek általában erre vonatkoznak. A bérleti díjat a lakásajtón belüli terület bérléséért fizeted.

Most aktuális a hosszabbítás, ezért gondolkodom, hogy ezt érdemes lenne-e beleírni.

Aztán lehet kereshetsz is magadnak másik bérletet, mert nem te vagy egyedül, aki aláírja. Márpedig ha a tulaj úgy dönt, hogy mehetsz, akkor lejárt a szerződésed és irány Horány! Erőszakkal nem fogsz tudni ott maradni csak azért, mert te másként gondolod, mivel az nem a te tulajdonod.

MajorDomus # 2018.06.07. 19:52

Nem utolsósorban 6 lakásra szemétszállitási dij,
biztositás, takaritás.

gondolom nem hiszed,hogy amit szemeteltek, meg áramot használtok a kerti grillezéshez,azt a tulaj fizeti a zsebéből ugye?

Immaculata # 2018.06.08. 04:02

A bérleti szerződésben pontosan ki kell kötni, hogy a bérbevétel során bérbevevőnek milyen költségei lesznek.

Bérleti díj,
közüzemi költségek,
fenntartási költségek,
egyéb költségek.

Ha a szerződés nem tartalmazza, nem vagy köteles megfizetni, mert a megállapodás erre nem tér ki.

Ezzel az erővel nappal a D vitamin pótlására, éjszaka meg a hold világító erejére lehetne hivatkozni, esőzéskor meg a víz frissítő hatására.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.08. 04:41

Ott a pont. :)

nonolet # 2018.06.08. 07:07

A társsasház a főnök ... ígyhát két lehetősége van.

1.
Ráveszi a kk-t, hogy dolgozzon rendesen.

vagy

2.
HA nem megy kirúgja és keres másikat.

MajorDomus # 2018.06.08. 20:03

3. Közgyűlésen melléáll a renitens lakókkal szemben támogatja!

MajorDomus # 2018.06.08. 20:05

Imma
Még csak az nem derült ki,hogy mi van a bérleti szerződésben a rezsiről..

dollino # 2018.10.01. 20:02

Kedves Fórumozók!
A kérdésem a következő lenne: 6 lakásos társasház alatt működött az üzletem cukrászda,kávézóként.Most el szeretném adni,lenne rá egy vevő,aki menüztető helyet szeretne belőle kialakítani,tehát lenne melegkonyha.A lakókkal rossz a viszonyom,akik ki is jelentették,ha rajtuk múlik,semmibe nem egyeznek bele a jövőt illetően.A vevőjelölt pedig csak úgy venné meg az üzletet,ha beleegyeznek a melegkonyha működésébe.A lakók ezt megtehetik?Egyaltalán kell a részükről beleegyező nyilatkozat?Ha igen,akkor nem fogom tudni eladni az üzleteket puszta rosszindulatból a részükről? Előre is köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.01. 20:38

Nem kell a hozzájárulásuk.

MajorDomus # 2018.10.02. 22:11

Te vennél lakást ott ,ahol a babfőzelék szaga a szivárog a szobádba?

mi ebben a rosszindulat?

nem kell a hozájárulás, de nem is lesz ott vendéglő ha a társasház nem akarja!

Vannak erre módszerek!

dollino # 2018.10.03. 08:30

Nagy teljesítményű,megtervezett helyre felszerelt elszívoval meg lehet oldani a szagelvezetést, nem?Azért működnek vendéglátó helyek társasházak alatt.

Elemér77 # 2018.10.03. 09:12

Kedves Fórumozók!

Nem biztos, hogy jó témába írok, de hátha :-)

Egy ismerősöm 2013-ban kiment külföldre, és most jött haza. A lakása ki volt adva, de a teremgarázsa nem. Most használná, viszont a teremgarázs helyén parkol egy ismeretlen autó, ami szemmel láthatóan régen nem mozdult, poros, gumik leeresztve. Annak utánajárt, hogy az autót 2015-ben kivonták a forgalomból, és a tulajdonosa ismeretlen helyen tartózkodik (lakhelyére címzett iratok visszapattannak). Mit tehet ebben az esetben?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.03. 10:45

Rengeteg mindent. Például rendelhet vacsorára kínait.

Elemér77 # 2018.10.03. 10:54

Ez igen! Gondolom, az ilyen hozzáértésért szívesen fizetnek az ügyfeleid.

drbjozsef # 2018.10.03. 12:31

Rendszámok lepattint, kidob. Négy cimbora, autó kitol az utcára (vagy ha nagyonmély garázs, kivontat), önkormányzat közterületi osztályának bejelent, pár pár hét múlva elszállítják. Ha a kormányzáshoz megsérül a vezetőoldali ablak, assebaj.