Házközponti fűtés - új mérőóra költsége


Majordomus # 2024.09.20. 18:59

Nagyon egyszerű.
.
Erre nincs törvény.
Az Alapító Okirat a mérvadó. Az a külön tulajdon ami nem szerepel a közös tulajdon felsorolásában.
.
Mivel a közös tulajdon a csatlakozási pontig tart,azaz a fogyasztásmérőkig,minden más külön tulajdon.
.
Tehát a csere a tulajdonos gondja.

Ha vitatja,bizonyitsa az ellenkezőjét.

Egyébként az Szmsz-ben erről rendelkezni kellett. Nézd meg.

llthazak # 2024.09.20. 13:51

Tisztelt Jogi Szakértők!

Az általam képviselt társasház(ak)ban házközponti fűtés van, a szolgáltatótól elfogyasztott gáz m3 és MJ-ról szóló számlát kapunk, a felosztás a lakásokhoz tartozó hőmennyiségmérő órák alapján történik. Az Alapító Okirat alapján a közös tulajdon egyértelműen a fogyasztásmérőkig terjed, és úgy tudom, hogy a mérőórák a lakáshoz tartoznak, a lakástulajdonos tulajdonát képezik, és az ezzel kapcsolatos költségek is őt terhelik.
Az egyik tulajdonosnak elromlott az órája, és a informáltam őt, hogy a korábbi évek gyakorlatához hasonlóan a javítást/cserét most is a saját eljárásban és saját költségére kell elvégeztetnie. Ám ő ezt most vitatja, és kéri, hogy küldjem el azt a törvényt, amelyik leírja, hogy a (költségmegosztásra használt) másodlagos mérő a lakástulajdonos tulajdona, a kapcsolódó költségek is őt terheli. A vízórák esetében ezt meg is találtam, de a hőmennyiségmérőre nem. Tudnának abban segíteni, hogy hol, melyik törvényben van erről pontos meghatározás?
Segítségüket előre is köszönöm.