Ingatlan adás / vétel


macsi1 # 2008.08.21. 09:08

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy ingatlan eladása után mennyi időm van másik ingatlant vásárolni, hogy ne kelljen adóznom utána. Köszike Macsi

macsi1 # 2008.08.21. 09:08

Sziasztok!
Azt szeretném megtudni, hogy ingatlan eladása után mennyi időm van másik ingatlant vásárolni, hogy ne kelljen adóznom utána. Köszike Macsi

szk0271 # 2008.08.17. 14:12

Elálltunk építési vállalkozási szerződéstől.
Az építkezést magunk fejezzük be szakemberekkel, nem kontárokkal, mint a generál vállalkozó.Követel még pénzt persze. A számlákkal igazolt általunk végeztetett munkák az ő hiányos és hibás teljesítése miatt szükségesek. Ezt az összeget nem követelheti, ha jól tudom? Mindegyik szakma képviselője aki utánuk javít, elborzadt a vállalkozó "művén". Milyen felügyeleti szervhez forduljak, ahol eltiltják a kontárokat a további "munkától"?

nandy # 2008.08.13. 21:14

igloca:

Ha nem tudnak megegyezni, akkor tulajdonközösség megszüntetése iránt pert kell indítani.

De ez idő-, és költségigényes megoldás. Talán meg kellene győzni az élettársat, hogy mindketten jobban járnak, ha eladják az ingatlant. Vagy fizesse ki a férjedet.

nandy # 2008.08.13. 21:09

zuzupet:

Csődeljárást nem lehet magánszemély ellen indítani.

Ha akar valamit és nem tudtok megegyezni, pert kell indítania. A perben bizonyítania kell azt, hogy a számlákkal igazolt összeget tényleg a TE ingatlanodra fordította. Ez nem lesz könnyű.

igloca # 2008.08.13. 20:31

Kedves Fórumozók! A problémám az, hogy a férjem az élettársával együtt vett egy ingatlant 11 millió Ft-ért (50-5o % tulajdoni rész). Az eladók már megkapták a pénzt, kiköltöztek.A férjem nem akar válni, vissza akar költözni hozzám.Az Ella Banknál vettek fel kölcsönt a férjem nevére ( az adóstárs az élettárs).
Mi a teendő ilyenkor? Hogyan lehet visszacsinálni ezt az egészet? Az élettárs adott foglalóként 2 millió Ft-ot , előlegként 1,2 millió Ft-ot tudtom szerint.Mit lehet tenni akkor, ha a hölgy nem járul hozzá a ház eladásához. A férjemnek fizetnie kell a havi 41.000 Ft részletet, miközben már nem élnek együtt?
Köszönettel Igloca

zuzupet # 2008.08.13. 19:37

Üdvözlöm!

Még régebben írtam,hogy van egy saját lakásom az én nevemen van.Van rajta jelzálog és a volt párom csak a hitel adóstársa.Segített felújítani a lakást.Most külön mentünk.Nem voltunk házasok,sem élettársak.Ebben a lakásban kb 2 hónapig voltunkegyütt,nem volt bejelentve a lakásom lakcímére.
Most azt az összeget követeli amit alakásba rakott bele felújítás gyanánt.Irreális összeget követel.
Csak egy bizonyos összegt tud igazolni,és amiről nem kért számlát,arról azt mondta bármikor tud kérni a kereskedőtől.
mit lehet tenni?Csődeljárást tud indítani ellenem.El tudja venni a lakásomat?

zuzupet # 2008.08.13. 19:37

Üdvözlöm!

Még régebben írtam,hogy van egy saját lakásom az én nevemen van.Van rajta jelzálog és a volt párom csak a hitel adóstársa.Segített felújítani a lakást.Most külön mentünk.Nem voltunk házasok,sem élettársak.Ebben a lakásban kb 2 hónapig voltunkegyütt,nem volt bejelentve a lakásom lakcímére.
Most azt az összeget követeli amit alakásba rakott bele felújítás gyanánt.Irreális összeget követel.
Csak egy bizonyos összegt tud igazolni,és amiről nem kért számlát,arról azt mondta bármikor tud kérni a kereskedőtől.
mit lehet tenni?Csődeljárást tud indítani ellenem.El tudja venni a lakásomat?

zuzupet # 2008.08.13. 19:36

Üdvözlöm!

Még régebben írtam,hogy van egy saját lakásom az én nevemen van.Van rajta jelzálog és a volt párom csak a hitel adóstársa.Segített felújítani a lakást.Most külön mentünk.Nem voltunk házasok,sem élettársak.Ebben a lakásban kb 2 hónapig voltunkegyütt,nem volt bejelentve a lakásom lakcímére.
Most azt az összeget követeli amit alakásba rakott bele felújítás gyanánt.Irreális összeget követel.
Csak egy bizonyos összegt tud igazolni,és amiről nem kért számlát,arról azt mondta bármikor tud kérni a kereskedőtől.
mit lehet tenni?Csődeljárást tud indítani ellenem.El tudja venni a lakásomat?

zuzupet # 2008.08.13. 19:35

Üdvözlöm!

Még régebben írtam,hogy van egy saját lakásom az én nevemen van.Van rajta jelzálog és a volt párom csak a hitel adóstársa.Segített felújítani a lakást.Most külön mentünk.Nem voltunk házasok,sem élettársak.Ebben a lakásban kb 2 hónapig voltunkegyütt,nem volt bejelentve a lakásom lakcímére.
Most azt az összeget követeli amit alakásba rakott bele felújítás gyanánt.Irreális összeget követel.
Csak egy bizonyos összegt tud igazolni,és amiről nem kért számlát,arról azt mondta bármikor tud kérni a kereskedőtől.
mit lehet tenni?Csődeljárást tud indítani ellenem.El tudja venni a lakásomat?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.08.12. 13:04

OFF
Ja, a "rendszer". Mindig azzal a van a baj.
ON

Ha nem kötöttél szerződést, akkor az az összeg nem foglaló. Előszerződést sem köthetsz az eladóval, ha egyszer az adásvételi szerződést nem te fogod megkötni vele.
Megkavartad, szó se róla, de valószínűleg csak a 100 ezer jár vissza.

Jamina # 2008.08.12. 12:21

bocsánat, a rendszer többször küldte el

Jamina # 2008.08.12. 12:19

Obudafan,

Az a gond hogy az előszerződésben nem volt dátum feltüntetve, hogy meddig bonyolítjuk le az adásvételt. A vevő egyébként sem én lennék hanem a bank akivel a lízingszerződést kötöm.

Én csak lefoglalóztam amiről adtak egy előszerződést + igazolás hogy átvették az összeget és amelyben tudomásul veszik a lízing igénylés tényét.

Ez azt jelenti hogy az eladó kénye szerint bármeddig lógathatja a lakást a levegőben ülve a foglalómon?

Ez aggaszt engem..
Tudtok valamit erre mondani?

Mikor állhatok el a vételi szándékomtól?
Hányszor kell őket felszólítanom?

Jamina # 2008.08.12. 12:19

Obudafan,

Az a gond hogy az előszerződésben nem volt dátum feltüntetve, hogy meddig bonyolítjuk le az adásvételt. A vevő egyébként sem én lennék hanem a bank akivel a lízingszerződést kötöm.

Én csak lefoglalóztam amiről adtak egy előszerződést + igazolás hogy átvették az összeget és amelyben tudomásul veszik a lízing igénylés tényét.

Ez azt jelenti hogy az eladó kénye szerint bármeddig lógathatja a lakást a levegőben ülve a foglalómon?

Ez aggaszt engem..
Tudtok valamit erre mondani?

Mikor állhatok el a vételi szándékomtól?
Hányszor kell őket felszólítanom?

Jamina # 2008.08.12. 12:18

Obudafan,

Az a gond hogy az előszerződésben nem volt dátum feltüntetve, hogy meddig bonyolítjuk le az adásvételt. A vevő egyébként sem én lennék hanem a bank akivel a lízingszerződést kötöm.

Én csak lefoglalóztam amiről adtak egy előszerződést + igazolás hogy átvették az összeget és amelyben tudomásul veszik a lízing igénylés tényét.

Ez azt jelenti hogy az eladó kénye szerint bármeddig lógathatja a lakást a levegőben ülve a foglalómon?

Ez aggaszt engem..
Tudtok valamit erre mondani?

Mikor állhatok el a vételi szándékomtól?
Hányszor kell őket felszólítanom?

Jamina # 2008.08.12. 12:18

Obudafan,

Az a gond hogy az előszerződésben nem volt dátum feltüntetve, hogy meddig bonyolítjuk le az adásvételt. A vevő egyébként sem én lennék hanem a bank akivel a lízingszerződést kötöm.

Én csak lefoglalóztam amiről adtak egy előszerződést + igazolás hogy átvették az összeget és amelyben tudomásul veszik a lízing igénylés tényét.

Ez azt jelenti hogy az eladó kénye szerint bármeddig lógathatja a lakást a levegőben ülve a foglalómon?

Ez aggaszt engem..
Tudtok valamit erre mondani?

Mikor állhatok el a vételi szándékomtól?
Hányszor kell őket felszólítanom?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.08.08. 12:05

Kicsit fáradt.

Jöhet az Apeh tőlem, nyugodtan vizsgálódhat.

Olyan nincs, hogy valakinek számlát KELL nyitnia, mert eladott egy ingatlant.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.08.08. 10:17

megyek haza,

A magánszemélyek fizetnek szja-t, mi pld. központi költségvetési szerv lévén illetékmentesek vagyunk.

Tehát a magánszemély vagyonosodási vizsgálatánál kérik a számlás pénzmozgást. Nincs kivétel, eltekintés, majd hétfőn bemásolom a rendeletet.

Ha!! probléma, miért nem kértél 30 napot a birtokbaadással, szíved joga egyezkedni.

Az nem óraleolvasái jkv., hanem birtokbaadási, időponttal, kulcsátadással, minden közüzemi szolgáltaltó bekéri.

Nem személyeskedek, csak hová tűnt az okos barátnőm.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.08.08. 10:09

Hogy mi van az Apehhel?
Bocs, de most magánszemélyek közti adás-vételről van szó.
Senkit sem kötelezhetnek rá, hogy bankszámlát nyisson, ha nincs neki.
Természetesen lesz óraleolvasási jkv.
Most nem erről van szó.
Nem csak nálunk probléma ez az "azonnali birtokbaadás", mint a felvetett téma is mutatja - én nem akarok személyeskedni -intézzük el ezt magánemilben.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.08.08. 09:54

Szórakozol velem? Fel sem tűnt?
Az adásvételi tervezeteket mindig én írom, vagy pontokban szedve megküldöm előzetesben a feltételeimet.

Aztán egyezkedünk többszöri emailváltással, mire kialakul a végleges. Minden szót egyeztetünk, hogy mondhatsz olyat, hogy átsiklasz egy ilyen semmiségen.

A lakások felét üres állapotban kínálják és mutogatják. Az enyémek mind ilyenek. :)

Egyébként pedig neked kellene a legjobban tudnod, hogy mindkettőtök érdeke a számláról-számlára történő utalás, most nem nézek utána, de talán 2007. áprilisa óta, ha jól emlékszem, hogy csak a számlás pénzmozgást fogadja el az apeh.

Az ingatlanvásárlásnál pedig nem ritka a hitelből történő vásárlás, amit úgye a pénzintézet fizet. A birtokbaadási jkv-et pedig az eladó és a vevő írja egymás között a helyszínen óraleolvasással, úgyhogy ez így pontatlan is.

Hagyjuk most már ez a vitát, nincs türelmem hozzád.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.08.08. 08:48

Kriszta!

2 adásvételit kötöttünk mostanában - mindkettőt ügyvéd szövegezte és (sajnos) úgy van midkettőben, hogy birtokba adás napja a teljes vételár kifizetése - ez valóban fel se tűnt, hogy fizikai képtelenség forog fenn.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.08.08. 06:06

Édes Mónikám!

Tudod mennyire imádlak, ezért hervadok le a hozzászólásaidtól.

Te mindig okosabb voltál nálam, ezért aggódom a lelkedért.

Itatni nagyon szívesen bármikor, bárhol, a többire közbeszerzési pályázatot írunk ki, az ajánlatkérő feltételeket te diktálod.

K.

ObudaFan # 2008.08.07. 19:26

faramuci!

Legelőször bemenni a földhivatalhoz, és tisztázni, hogy lett-e érkeztetve ott bármi. Ha nem, akkor véleményem szerint pert kell indítani.

ObudaFan # 2008.08.07. 19:23

Látni kellene azt az igazolást. Ha az megfelel egy előszerződésnek (így a leendő vevő is aláírta pl.), és azt nem teljesíti az eladó, akkor valóban a foglaló kétszeresét vissza lehet követelni. Ha nem, akkor szerintem csak magát a 100e Ft-ot.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2008.08.07. 14:25

Kriszta!

Mi bajod van velem? Folyton kötözködsz...:-))

Igazad van. Nem szexelek eleget, ivásról nem is beszélve.

Akad jelentkező, aki segít rajtam? :-))))