Kölcsönadott pénz - papírok nélkül


Help22 # 2014.03.11. 10:19

Üdvözlöm!
Érdeklődni szeretnék,illetve segítséget kérni.

Adtam kölcsön egy illetőnek kisseb összegeket,de 5 millió fölött van a kölcsön adott pénz.

Nem személyesen történt illetve nincs róla papír.

Tehetek valamit hogy vissza kapjam a pénzemet??

Ő börtönbe kerül?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.30. 11:00

Fizetési meghagyás.

gobzol2 # 2014.01.30. 07:17

Tiszteletem! Kérdésem a következő kb 3 hónapja 55000 adtam kölcsön egy ismerősnek mondván kirakják az albérletéből, 40000 kb-ban 15000 banki átutalással, a kölcsönről facebook beszélgetés és smsek megvannak amiben többször megemlíti milyen összegben és időközönként lenne hajlandó vissza fizetni a kölcsönt! Ez idáig 5000 adott át a 3 hónap alatt! Ha nem változik milyen jogi lehetőségeim vannak! Köszönöm a segítséget előre is!

infoka79 # 2013.12.10. 19:14

Tiszteletem!röviden annyi lenne,hogy a volt barátnőm,akivel kb 5 évig voltam együtt,szakított velem,elköltözött tőlünk,mivel még szülőkkel élek(34éves vagyok)azt hittem talán újra összejövünk mert kereset telefonon többször is.mindig pénzt kért,és csak hitegetett hogy megadja stb.....írogattam,hogy kb 3-400000Ft a tartozása.többször megkerestem,de semmi mindig csak ígérgetések.megjegyzem,SEMMILYEN TETTLEGESSÉG-VAGY FIZIKAI KÉNYSZERT nem alkalmaztam.és nem önbíráskodás.mindig csak beszélni próbáltam vele,de semmi eredménye.anyukájával is beszéltem ő nem tud mit csinálni,édesapját nem érdekli,papája meg azt mondta,hogy felnőtt ember oldja meg.papír persze nincs róla,mert megbíztam benne.szóban elismerte a tartozását,és többen is tudnak róla.nem tudom mit csináljak.ötlet??megjegyzem csak a kulturált hozászolásoknak örülnék.

Letti89 # 2013.11.04. 14:20

Üdvözletem mindenkinek! Segítséget kérnék az Ügyvéd Úrtól!
Volt párom hozzám költözött,majd 2 hónapig én tartottam el, mert 0 jövedelemmel rendelkezett...papírt erről persze nem írtunk...sajna megbíztam benne....most persze szakítás után nem akarja visszaadni a pénzt, sőt még ő követeli tőlem a macskánkat, amit közösen vettünk magunkhoz annó...(a macskát bántalmazni próbálta, ezért lett a szakítás, és ezek után még követeli tőlem) Van arra vonatkozó jogszabály, hogy megakadályozzam a követelését, illetve valahogy a káromat is behajtsam rajta?

ObudaFan # 2013.08.27. 12:52

Első körben fizetési meghagyásos eljárást indíthatsz. Meg kell keresni egy közjegyzőt hozzá.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.08.27. 12:41

Nem az okirat az egyetlen bizonyítási eszköz.

amarena # 2013.08.24. 12:19

Tisztelt Fórumozók!

Egyik ismerősömnek kölcsönadtam pénzt úgy, hogy hitelt vettem fel neki. Szóbeli megállapodás történt, sajnos, -és most már verem a fejem a falba -, hogy akkor nem írtunk erről papírt. Több hónapi törlesztő részlettel van már elmaradva. 2012. februárjában vettem fel, és még van 4,5 évig való törlesztés a hiteléből.
A telefonomat nem veszi fel, sms-ekre, e-mail-ekre nem válaszol...

Mit tudok tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

andibá # 2013.05.07. 16:27

Tisztelt Fórumozók!

Kölcsönadtam pénzt egy ismerősömnek (papír nélkül)
és a visszafizetési határidő lejárt, de még nem tudott fizetni. Abba viszont belement, hogy közjegyző előtt írjunk egy szerződést, amiben meghosszabbítjuk a visszafizetést még egy évvel. Kölcsönadási szerződést, vagy adósság elismerő papírt írjunk (így utólag)? Ha nem tud semmi fedezetet felajánlani, akkor ér valamit ez a papír?
Szüleivel él, esetleg át lehet hárítani rájuk a visszafizetést?

Előre is köszönöm a segítséget.

Flati # 2013.04.28. 18:56

de ha úgy vesszük az papíron kívüli volt, semmi köze ehhez mert azt már vissza adta nekem, más részt semmi igazolás nincs arról hogy ő mennyit adott vissza.

monalisa1 # 2013.04.28. 10:17

Hiba volt újabb pénzt adni neki amikor még az eredeti tartozást sem adta meg teljes egészében, hát még "papír" nélkül...

Flati # 2013.04.28. 09:47

260-ról írtunk papírt amit oda adtam neki ,azon kivül rá 1 hétre adtam neki plusz 100-at arról nem írtunk papírt de azt már kifizette pontosan 117ezret , és ezzel akar vissza élni hogy ő ennyit már kifizetett és csak 143-at fog kifizetni.így már oké ? :)

monalisa1 # 2013.04.25. 19:16

Nekem kínai...

Flati # 2013.04.25. 18:38

Meg tettem az első lépést közjegyzőnél , biztos hogy elismeri hogy tartozik nekem tanúim vannak már 2-is de ha kell még tudok plusz 3-at ,ő lazán ennyit mondott nekem a telefonba leszarja pereljem be majd ő át tereli az ügyet másra ahova ő adta a pénzt és onnan nem kapta vissza, de én úgy gondolom ehhez nekem semmi közöm a papíron az ő neve van semmi cégnév vagy ilyesmi,onnantól kezdve meg bármire költhette a pénzt ,illetve azzal is jön az illető hogy ő nem fog adni annyit pénzt amivel még tartozik , a mese a következő 360 ezer forintot adtam neki 260-ról írtunk papírt a többit később adtam neki és azt vissza is adta nekem illetve még többet , tehát most 243-al lóg és ezzel zsarolt hogy ő 143-at fog mert ügye arról a 100-ról nem írtunk papírt. remélem érthetően leírtam erről meg az a véleményem hogy papíron kívüli kölcsön adott összeg vissza került onnantól nincs miről beszélnünk plusz még igazolás is kell ha adott vissza valamennyit vagy ha kifizette az összeset. nyert ügyem lesz szerintetek ?

wers # 2013.04.15. 09:41

ha szerencséje van Flatinak, az adós nem jár ide, és nem tudja, hogy ezt megteheti, és elismeri a tartozást

monalisa1 # 2013.04.15. 09:06

Rövid idő belül el fog tünni a képéről a vigyor.
A késedelmi kamat addig is ketyeg, továbbá az eljárással kapcsolatos költségeidet is köteles lesz megtéríteni.
Minden jót, valamint pénzt soha többé senkinek!

Flati # 2013.04.14. 21:35

rendben nagyon köszönöm szépen, hát már egy párszor felszólítottam azt mondja mindig hogy akkor jelentsem fel hozzá teszem röhögve.Most május 1-et ígért nekem de ezt csinálja már ősz óta hogy idő pontokat mond de semmit nem látok mesékkel áraszt el meg hogy többet ad vissza de már úgy vagyok vele amivel ténylegesen tartozik azt adja meg, szóval május 1-et ígért nekem tehát a felszólítás ha menni fog neki akkor pontosan az a 15 nap várakozási idő május 1-re fog esni ha mondjuk a hét közepén elmegyek a közjegyzőhöz. Amúgy annyi pénz összeg bele fér amennyit leírtál több mint a semmi.

monalisa1 # 2013.04.14. 20:19

Beszélj vele még utoljára aztán ha "szép szóra" sem adja meg a tartozást egyösszegben, a lentiek szerint járj el.

monalisa1 # 2013.04.14. 20:12

Mint írtam: a közjegyzői díj 2-3 TÍZEZER forint lehet, számlát ad róla.

monalisa1 # 2013.04.14. 20:08

Az első 3%-ot a közjegyzőnél kell a a fizetési meghagyásra "rányalni", majd pedig a további 3%-ot a per megindításához, ezek nélkül senki egy ceruzát sem tól odébb - előírások vannak.
Addig ne vedd meg a bélyeget amíg a közjegyző erre fel nem szólit, de akkor egyből.

monalisa1 # 2013.04.14. 20:03

260e Ft 3+3%-a = 7.800 + 7.800 = 15.600 Ft illetékköltség, valamint amennyi ezen felül a közjegyzői díj lesz majd.

Akár egy cetli is elég lehet bizonyítéknak ha azon elismeri: tartozok...

Flati # 2013.04.14. 19:32

semmi kamatot amúgy nem írtunk a papíron csak ennyit hogy mennyi összeget mikortól és meddig kell kifizetnie .remélem hogy elfogadják mert hivatalos a papír tehát nem csak egy üres A4-es papírra írtuk .Ráadásul több ember is tudja hogy tartozik nekem és facebook-on is vannak bizonyítékok amiket írt nekem folyton hogy mikor fizet ki tehát az egész történet meg van.Nem voltam ilyen helyzetbe ezért még kérdeznék tőletek,tehát ha jól értem a dolgokat akkor kb nekem ez az egész dolog ha simán meg és én nyerek kb 3 ezer forintomba fog fájni ? az illetéket is az adós fizeti ha meg nyerném a pert ? vagy azt egyből nekem kell kifizetnem ? ez körülbelül milyen összeg ?

monalisa1 # 2013.04.14. 19:14

Az ügyleti kamat megállapodás szerint - mondjuk évi 6% mintha a pénzt bankba tetted volna, a késedelmi kamat a jegybanki alapkamat kétszerese, azaz ca. 2x5%.
A késedelmi kamatot akkor is köteles megfizetni ha az ügylet egyébként kamatmentes kölcsön lett volna.
Szóval a közjergyző majd kiszámítja...

monalisa1 # 2013.04.14. 19:06

2012.09.25-ig rendes kamat, onnantól a kifizetés napjáig késedelmi kamat.

A közjegyző megküldi neki a fizetési meghagyást, arra 15 napon belül válaszolni köteles., ha nem válaszol ill. ellentmond a követelésnek automatikusan per lesz a dologból. Az első körben 3% illetéket kell fizetni, a másodikban további 3%-ot, valamint a közjegyző 2-3 tízezer forintos munkadíja.
Pernyertesség esetén ezt a költségeket is köteles lesz megfizetni az adós.
Bármelyik közjegyző felkérhető.

Flati # 2013.04.14. 18:12

lehet ilyet is ? az nem gond hogy papíron az áll hogy 2012.09.10. és vissza fizetés pedig rá két hétre írtuk ? illetve még annyit kérdeznék hogy a közjegyző csak felszólítja aki tartozik nekem ? és ha továbbra se fizet akkor mi a következő lépés ? nem vagyok nagyon tisztába ezzel nem voltam még ilyen helyzetbe.