birtokvédelem


Sherlock # 2015.06.08. 14:02

A bérlőket. A tulajdonos nem tud abbahagyni olyat, amit nem csinál. Nyugtasson a tudat, hogy te is hülyeséget csinálsz, meg a jegyző is. Mondjuk utóbbi pont jó neked, különben kiszórt volna azzal, hogy rossz ember ellen kérted a birtokvédelmet.

valaki61 # 2015.06.09. 06:40

A birtokvédelmi határozat végrehajtására indult eljárást mennyi idő alatt kell megindítani?
Miként állapíthatják meg, hogy nem tartották be a határozatot?

pohicop # 2015.06.09. 07:58
valaki61 # 2015.06.11. 06:47

Tudja valaki, hogy ha a jogerőre emelkedett birtokvédelmi határozat végrehajtását a jegyző 16 nap alatt nem indítja meg, mit lehet tenni? Hová lehet fordulni?

groszfater@gmail.com # 2015.06.11. 07:01

Itt van az orrod előtt ! pohicop ide tette direkt neked ,

valaki61 # 2015.06.14. 15:38

Ha 2015.február 12-én lett beadva a birtokvédelem kérése akkor is a 17/2015. (II. 16.) Korm. rendeletet kell figyelembe venni?

groszfater@gmail.com # 2015.06.14. 16:17

18. Záró rendelkezések

27. § (1) Ez a rendelet 2015. március 1-jén lép hatályba.

(2)[1]

Orbán Viktor s. k.,

miniszterelnök

Ratlos # 2015.07.15. 15:20

Halló!

lehet, hogy nem jó helyen vagyok, de mint uj felhasználó elnézést kérek.

Nos egy kérdésem lenne: Mit tehetek ha az ügyvédem "nem dolgozik" nekem?

A helyzetem a következö: 2011 juniusában biztam meg egy ügyvédet a szomszédommal fennálló kérdés megoldására.
Állitólag már határozat is született és egy végrehajtási kérelmet is aláirtam 2014 szeptemberében.
Azóta már háromszor is jött a végrehajtó. De valahogy nem ért ide... ;-)
Legutóljára ma, de miután felhivtam megváltoztatta a dátumot holnapra....

Szerintem "ügyaltatás"

Nos tanácsukat elöre is köszönöm!

Mercsi # 2015.07.29. 10:03

Tisztelt fórumozók!

Miért nem jár mint társasház tulajdosának az Önkormányzattól a birtokvédelem?.
A felettem való bérlök szinte 1 éve lassan zavarják éjjel nappal nyugalmam,már boszúból is..Ami csak az én menvezetemen végzik,amit más nem hallhat.
A kutyatartásuk is közre játszik ahogy labdáztatják, ahogy tartják..A házirendnek nincs betartatója a jogszabály benne csak a bíróságtól kérheö?
A közigatási osztály csak bíróságra érvel..akkor nekem csak fizetni van jogom a rezsit élni nyugodtan nem?
Kérem segítségüket.
Köszönöm szépen.

Melcsi

Kovács_Béla_Sándor # 2015.07.29. 13:06

No, ilyen az, amikor már a kérdéssel elrontottad.

Bea1 # 2015.07.29. 13:48

melcsi. nem a jegyző lakik fölötted?

mert ez birtokvédelem lehet, amit 2000 ft-ért kötelesek lefolytatni.

egyébként szereted a kutyákat? a szomszédnak milyen kutyája van? és hogy hívják a kutyát?

Mercsi # 2015.07.30. 07:34

Köszönöm a hozzá szólást.

Nem jegyző lakik fölöttem,de biztos valami ismeretségi körük van valahol.A birtok védelem szóba lett elutasitva egyenlőre mert ilyenre nem vonatkozik.Szeretem a kutyákat.Nekem is volt amikor családi házba éltem.Csak a tartással és a tartójuk viselkedésükkel van gond.Tartsák úgy, éS mozgassák ki a szabadba..Ne focipályát játszanak, ne zárják be kenelbe ha utba van amibe szegény ugrál.Egyébkénk ha dolgozol nagyon jó ha pihennél fejed fölött egész nap szinte kopogtat ugat.Egy nagyon mozgékony labrador kutya .Én biztos ha nem érek rá egész nap Vele nem zárnám be.Családi házba vinnék csak.De föleg normális viselkedést tanúsítanák betartva a házirendet.Az együttélés szabályait.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2015.08.05. 13:50

Védelmi célra az Önkormányzat elvehet a földemből, kiértesítés, kártérítés nélkül?

Most tudtam meg , hogy szabályozási terv módosításakor külterületi ingatlanomon elég nagy védelmi terület jelölt ki. Korlátozva ezzel a beépítettségi területet. Mit lehet tenni? az Önkormányzatnak nem meg kellene venni ilyenkor ezt a területet?

Azt mondták ki volt függesztve a hivatalban, stb, egyéb helyen akkor kellett volna fellebbezni!
Mi a teendő ilyenkor?

groszfater@gmail.com # 2015.08.05. 13:55

kaptál egy kerítést a birtokodra ?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2015.08.05. 14:01

Kedves groszfater!

Nincs kerítés, mezőgazdasági terület 3%-os, beépítettségi lehetőséggel.

groszfater@gmail.com # 2015.08.05. 14:18

voltál a Földhivatalba, megnézted mi van a tulajdoni lapon?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2015.08.05. 14:23

Nem voltam, most tudtam meg. Rajta kellene lenni a tulajdon lapon?

groszfater@gmail.com # 2015.08.05. 14:38

most tudtam meg.
Na-jó, de honnan, Marinéni pletykálta?
Nincs valami dokumentumod a történtekről?

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2015.08.05. 14:59

Bementem az Önkormányzat Műszaki osztályára, hogy érdeklődjem, milyen építési lehetőségek vonatkoznak a területre.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2015.08.05. 15:06

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, hogy "elvehet", úgy is mondható, hogy kijelölte a védelmi területet. Szerint az én nevem maradt a terület, de védelmi területként van jelölve/feltüntetve a szabályozási tervben a Kondoros folyó mellett.

Ezáltal a beépítettségi terület annyival csökkent.

A tájékoztatás szóban történt, ügyfélfogadási időn belül.

groszfater@gmail.com # 2015.08.05. 15:09

és a műszaki osztály tájékoztatott "szóban" a kisajátításról?
Ha-már ott voltál szerezhettél volna egy határozatot magadnak amiben
jogszabályi hivatkozás és jogorvoslati lehetőség is szerepel.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.05. 15:09

Hülyeségeket beszélsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.08.05. 15:10

Bocs, groszi, természetesen nem neked szól.

sorstárs55 (törölt felhasználó) # 2015.08.05. 15:39

Groszfater!

Köszönöm a segítőkészséged!

Nem volt szó kisajátításról, csak arról, hogy a védelmi terület leszámításával vehető figyelembe a beépíthető terület nagysága. Mindenképpen én vagyok hátrányban, mert a védelmi terület nem vehető figyelembe a beépítettség területi nagyságánál.
Ezt a tájékoztatást kaptam szóban.
Egyébként írásban is szándékomban van tájékoztatást kérni az Önkormányzattól. De addig is a fórumon szerettem volna tájékoztatást kapni a problémámra.

groszfater@gmail.com # 2015.08.05. 15:43

sorstárs55!

Védelmi célra az Önkormányzat elvehet a földemből, kiértesítés, kártérítés nélkül?

Talán időközben rájöttél, az eredeti kérdésednek semmi értelme. Alaposan félreértetted a Műszaki Osztályt,
és emiatt van, hogy "hülyeségeket beszélsz"