birtokvédelem


Nagy Lajos György # 2012.10.28. 16:35

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Ezúton szeretném tájékoztatni, hogy a Magyar Birtokvédelmi Szövetség a Személy- Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara együttműködésével a Birtokvédelmi Akadémia sorozatban a birtokvédelem jogi, közéleti kérdései, a jogalkotás időszerű feladatai címmel, az önkormányzatok, rendvédelmi szervek, civil szervezetek munkatársainak, magánbiztonsági vállalkozások dolgozóinak, végrehajtóknak tanfolyamot szervez. A tanfolyam anyaga a mellékelt tájékoztatóban megtalálható.
A Magyar Birtokvédelmi Szövetség a hazai birtokvédelem ügyének hiteles képviselője.
Jöjjön el oktatási programunkra, tanuljunk, gondolkodjunk együtt a Birtokvédelmi Akadémián.

Teljes program:
https://docs.google.com/open?…

Információ: Nagy Lajos György
06-20-57-97-055

Tisztelettel:
Horváth Zoltán
elnök

ObudaFan # 2012.10.10. 09:32

3000 Ft illetéke van. Szerintem meg kellene próbálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.05. 09:10

21 ezer.

Szabó Zsolt # 2012.10.05. 08:18

Sziasztok,

tudnátok segíteni, hogy mennyi a közvetlenül a bíróság előtt indítandó birtokvédelmi eljárás illetéke?

Mert az Itv-ben nincsen erről rendelkezés, csak annyi hogy az illetékbe beszámítható a közig hatóság eljárásért fizetett illeték.

köszi

zsolt

wers # 2012.09.27. 07:35

persze, egyről beszélünk, de itt mérni kell, mégpedig akkor, mikor a legnagyobb teljesítménnyel üzemel. Sajnos várni kell nyárig, a mérést, szakvéleményt csináltathatja a társasház is. De szerintem érdemes felkeresni egyzségre a szomszédot is, hogy önként épít zajvédőt/hangelnyelőt, vagy megvárja a bírságot és a határozatot. Talán vállalja önként.

nanemaaa # 2012.09.27. 07:27

Ezért írtam szakvéleményt. Ha már egyszer mérni nem lehet a gyári műszaki adatok támpontként szolgálhatnak a szakértőnek.

wers # 2012.09.26. 06:59

30 napon belül nem várható újra nyár.” én próbáltam intézkedni ez ellen, nem tudom sikerül-e. (dec. 20-ig rendeltem 25-28 fokot, utána kicsit jöhet tél, aztán jan 5-től ismét 20-25)

A zajszint megadása egy gépkönyvben a kibocsátás. Az a baj, hogy ez csak nagyolt saccolás. Csak a konkrét bemérés a mérvadó.
Pl. az emberi hang - ugye ismerjük - egy zajszint. Öt méterről tisztán hallható. De nem, ha egyik ember a konyhában, a másik a szobában van.
Ellentétes példa, 200 m-ről nem igazán hallahtó, de egy akkusztikusan kialakított színházban talán még jobban. A visszhang pedig akár km-ről is hallható.
Az egymás mellett álló épületek falai frankón felhangosítják a zajt, van, hogy a szomszéd házban az abalakon keresztül jobban hallja Mári néni mit mond Gyuri a feleségének, mint az asszon a konyhában.
Ezen kívül maga gép használat során adhat ki más frekvenciát, egy két éves gép hangja nem olyan, mint a gyári.

nanemaaa # 2012.09.26. 06:31

Az a baj, hogy az ügyintézési határidő 30 nap. Ahogy a naptáramat nézem, 30 napon belül nem várható újra nyár.
Persze egy szakvélemény sokat lendítene a dolgon. Vagy a klíma műszaki adatai, mert abban szerepelnie kellene a max terhelés melletti zajszintnek.

harryklein # 2012.09.25. 11:24

Sziasztok,

egy durva zajt gerjesztő klíma kapcsán indítottunk birtokvédelmi eljárást az önkormányzatnál. A szomszéd üzlet oldalára szereltek fel egy hőszivattyús klímaberendezést, a társasházunk (négy lakás) legközelebbi ablakától nyolc méterre van a kompresszora. Mikor nagy hőség idején beindítják, a legközelebbi lakásban a víz is rezeg az ablak mellett a pohárban, olyan a rezonancia és a zaj. A napokban (azaz szeptember végén) végre tartottak bejárást, és be is indíttatták a tulajjal a gépet, ám mivel 15 fok volt éppen, a klímaberendezés pedig inverteres -azaz a külső hőmérséklettől függ a hatásfoka - alig gerjesztett zajt, melyet az önkormányzati okosok jegyzőkönyveztek, szerintük ezzel rendben is van a dolog. Hiába mondtuk, hogy nem ez a melegben hallható zajszint, egy műszaki osztályos nagyokos (aki részt vett a helyszíni szemlén) lesöpörte érveinket, mondván: nincs olyan, amiről beszélünk, ennyi a zajszint és kész. Mit tegyünk? Kérhetjük-e, hogy valós (azaz kánikulai) körülmények közt ismételjék meg a bejárást (még akkor is, ha az csak jövőre megvalósítható), kérhetünk-e független szakértőt, mit tehetünk egy pökhendi, hozzáértést játszó önkormányzati mitugrásszal szemben? Egyáltalán mennyire mérvadó birtokvédelmi esetben a mérési eredmény? (Négy család nem tud nyaranta pihenni, reggel nyolctól este kilencig folyamatosan zúg a készülék, mind a négy család aláírta a birtokvédelmi papírokat, nem szimulálunk vagy packázunk.)
Segítségeteket várva előre is köszönettel:
hk

meskobaba # 2012.08.26. 07:44

:-)
Na erről beszéltem!Kerek egész értelmes válasz!Az eddigi legjobb!

nanemaaa # 2012.08.25. 20:46

Valaki nem tudna kerek egész válaszokat adni

Ha az eddigieket nem értetted annak, akkor nem.
Minden kérdésedre kaptál már választ.

meskobaba # 2012.08.25. 10:05

Várj!......Már érzem a jelet!......
Á-há!Megvan a címed!(az enyém ugyanis működik):-)
Még jó,hogy eszembe juttattad,hogy van egy ilyenem nekem is!
Elküldöm erre a címre az enyémet,kölcsönbe!hihi:-)
Akkor így már nem is kell a segítség!De azért köszi!:-)
További szép napot!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.25. 09:02

Helyt fog állni a kérelmem?

A manóba! Épp ilyenkor van szervizben a kristálygömböm!

meskobaba # 2012.08.25. 08:59

Jó rendben beadom a kérelmem birtokvédelemre,az lesz az első dolgom hétfőn!
Helyt fog állni a kérelmem?Van jogszabály arra,hogy el kell pakolja onnan?
De most tényleg én sem akarom ragozni de még mindig nem tudom,hogy mennyi esélyem van,hogy nem röhög újra a képembe,hogy-"na ugye az én portám"?!
Jó persze nem ez a lényeg,de jó lenne tudnom,hogy ne érjen váratlanul!
Köszi

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.25. 07:22

Rosszul. Annak, hogy birtokvédelmet kapj nyilván az az útja, hogy birtokvédelmet kérsz. Nincs ezen mit ragozni.

meskobaba # 2012.08.25. 06:49

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Tehát akkor jó tanács,megoldás a gondomra????????????Most az a helyzet,hogy be sem adtam birtokvédelemre!Rosszul tettem?
Valaki nem tudna kerek egész válaszokat adni,esetleg valami ideillő törvénnyel alátámasztani?Vagy én vagyok elégedetlen?:-)
Köszi!

nanemaaa # 2012.08.24. 18:20

A feltekerhető, leteríthető a gyepszőnyeg. :D
A gyeprács ezek mechanikai ellenállását biztosító vázszerkezettel ötvözött gyepszőnyeg (vagy tégla...egy újabb tégla a falban) :D
Pedig bizisten nem kötözködni akartam, de qtya meleg van. Lehet át kellene mennem a macskaügyi témához? :D

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 15:55

A gyeptégla pedig téglalap formában kivágott gyep. :) Úgy kellett lerakni, mint valami burkolólapot. Azt hiszem, elavult technológia, a feltekerhető, leteríthető gyeprács kiszorította.

nanemaaa # 2012.08.24. 15:30

Gyephézagos járólap. Ha már beton. ;)
A gyeprács jellemzően műanyagból van és a gyep alatt foglal helyet, Van már olyan változata is, melynek bordái képesek elviselni egy autó súlyát is. Legalább is elméletben.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 15:08

Azt hiszem gyeprács a neve:-)!

Az már más. :)

meskobaba # 2012.08.24. 14:43

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
Ez igaz(bár szerintem nem az anyaga után kapta ezt a nevet)!De az az érzésem mindenki megértette a problémám!Azért köszönöm,hogy felhívta a figyelmünket,így már sokkal jobb:-)!
Ahol mi élünk így mondják!
Azt hiszem gyeprács a neve:-)!
Köszömöm

Rexor # 2012.08.24. 14:34

KBS: amióta cipőt is csinálnak belőle...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 14:21

Mellékszál, de a "gyeptégla" mióta van betonból?

meskobaba # 2012.08.24. 14:19

Egyébként mindenki mellettem áll ebben az ügyben(a jegyző is),csak a megoldást kellene megtalálni,hogy mi lenne a legigazságosabb!Na és ha bíróságra viszem?Akkor milyen jogom van?
Jó tanács???????????
Köszönöm:-)

Sherlock # 2012.08.24. 14:02

Ha a határozat szerint nem tudod elrakatni a betonvalamiket, akkor úgyis bíróságon kell fellebbezned ellene - ezt írta.