birtokvédelem


wers # 2012.08.08. 05:20

nem fa
betonpillér + acélszerkezet, szendvicspanel, ill. szerelt fal (kazetta, hőszig. fémlemez homlokzat, átszellőztetett)

A födém magashullámú trapézlemez, mint bentmaradó zsalu, csak a barátunk alulméretezte a rögrítő csavarokat az alsó, húzott bordán (10-szeres kellett), és bebetonozáskor elnyíródtak. Szerencsére senki sem sérült meg. Ez egy hatalmas ipari létesítmény egyik födémrésze volt.
Mi nem családi házakat építünk.

fentieken túlmenően, a szomszéd nem rongálhatja a szomszédos épületet.

nanemaaa # 2012.08.08. 05:54

Ühüm. Értem.
Csarnokszerkezet? Oldalhatárra? Nem semmi.
Nem gondoltam volna hogy ekkora vállalkozásod van. ;)

meskobaba # 2012.08.08. 09:20

:-)

wers # 2012.08.08. 10:21

nem oldalhatárra, préri közepébe :)

Nem az én vállalkozásom, ez egy kis családi cég, Nem kell hozzá nagy vállakozás (bár némi anyagi háttér, biztosítékok). Mi csak egy részét kivitelezzük, többnyire a homlokzatot.

nanemaaa # 2012.08.08. 11:50

Háááát.... homlokzat képzésnél valóban nem mindegy, hogy milyen a háttér. :D

Ha középre teszed az épületet, akkora járdát körítesz neki amekkorát akarsz. Akár sztrádát is lehet. :)

meskobaba # 2012.08.09. 07:13

Tehát akkor van esélyem,hogy ne legyen többé ott a házam tövében az a sok beton?Akkor lehet a friss lábazat festésem is megússza?:-):-(

nanemaaa # 2012.08.09. 07:24

Azt nem tudom, esélyed van-e, de hogy kötelezheti erre a hatóság, az biztos.

cajmika # 2012.08.10. 20:04

Tisztelt Fórumozók!

Az lenne a kérdésem hogy birtokvédelmi eljárás kezdeményezésénél az egy évet akkor is a kezdő időponttól számítjuk-e, ha közben ügyvéd közreműködésével felszólítottam a szomszédot hogy szüntesse meg nem megfelelő magatartását és hordja el a szemetét a földemről vagy ilyen esetben a felszólítástól újra ketyeg az óra?

Készíthetek "bizonyító erejű" képeket a hadi állapotról ha netán nem jegyzőhöz hanem bírósághoz kell fordulni ez ügyben? Fel lehet ilyet használni vagy a tulajdonjogomat kell csak bizonyítanom?

Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.10. 20:18

Akkor is; ez nem elévülés, hogy meg lehessen szakítani.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.10. 20:18

Akkor is; ez nem elévülés, hogy meg lehessen szakítani.

cajmika # 2012.08.10. 20:30

Köszönöm a gyors választ..

Ezek szerint nem is érdemes a jegyzővel kezdenem ha meghaladja az egy évet a probléma hanem egyből bíróság..
Ilyenkor a tulajdonjogot elég bizonyítani vmint azt hogy nincs szolgalmi joga a szomszédnak vagy egyéb dolgok is kellenek?

meskobaba # 2012.08.24. 13:11

Tisztelt Urak és Hölgyek!
A hivatalba azt mondták,hogy lehet nem állja meg a helyét a birtokvédelem,mert az ő telkén van!Kérem valaki adjon tanácsot!Csak bírósági perrel tudom a betonjait elrakatni valóban?
Ez amúgy kész vicc!A házam tövébe lepakol egy csomó gyeptéglát(tárolás céljából) és nem szólhatok rá semmit,csak azért,mert az már az ő portája?
Köszönöm-köszönöm-köszönöm!

nanemaaa # 2012.08.24. 13:32

Az nem kérdés, hogy mit mondanak. Az már igen, hogy ebből mit írnak le. Ha hoznak döntést, akkor lesz jogorvoslati lehetőséged is.

meskobaba # 2012.08.24. 13:52

?
Nanemááááááááár,ezt nem értem!
:-)

Sherlock # 2012.08.24. 14:02

Ha a határozat szerint nem tudod elrakatni a betonvalamiket, akkor úgyis bíróságon kell fellebbezned ellene - ezt írta.

meskobaba # 2012.08.24. 14:19

Egyébként mindenki mellettem áll ebben az ügyben(a jegyző is),csak a megoldást kellene megtalálni,hogy mi lenne a legigazságosabb!Na és ha bíróságra viszem?Akkor milyen jogom van?
Jó tanács???????????
Köszönöm:-)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 14:21

Mellékszál, de a "gyeptégla" mióta van betonból?

Rexor # 2012.08.24. 14:34

KBS: amióta cipőt is csinálnak belőle...

meskobaba # 2012.08.24. 14:43

Kedves Kovács_Béla_Sándor!
Ez igaz(bár szerintem nem az anyaga után kapta ezt a nevet)!De az az érzésem mindenki megértette a problémám!Azért köszönöm,hogy felhívta a figyelmünket,így már sokkal jobb:-)!
Ahol mi élünk így mondják!
Azt hiszem gyeprács a neve:-)!
Köszömöm

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 15:08

Azt hiszem gyeprács a neve:-)!

Az már más. :)

nanemaaa # 2012.08.24. 15:30

Gyephézagos járólap. Ha már beton. ;)
A gyeprács jellemzően műanyagból van és a gyep alatt foglal helyet, Van már olyan változata is, melynek bordái képesek elviselni egy autó súlyát is. Legalább is elméletben.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.24. 15:55

A gyeptégla pedig téglalap formában kivágott gyep. :) Úgy kellett lerakni, mint valami burkolólapot. Azt hiszem, elavult technológia, a feltekerhető, leteríthető gyeprács kiszorította.

nanemaaa # 2012.08.24. 18:20

A feltekerhető, leteríthető a gyepszőnyeg. :D
A gyeprács ezek mechanikai ellenállását biztosító vázszerkezettel ötvözött gyepszőnyeg (vagy tégla...egy újabb tégla a falban) :D
Pedig bizisten nem kötözködni akartam, de qtya meleg van. Lehet át kellene mennem a macskaügyi témához? :D

meskobaba # 2012.08.25. 06:49

:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Tehát akkor jó tanács,megoldás a gondomra????????????Most az a helyzet,hogy be sem adtam birtokvédelemre!Rosszul tettem?
Valaki nem tudna kerek egész válaszokat adni,esetleg valami ideillő törvénnyel alátámasztani?Vagy én vagyok elégedetlen?:-)
Köszi!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.25. 07:22

Rosszul. Annak, hogy birtokvédelmet kapj nyilván az az útja, hogy birtokvédelmet kérsz. Nincs ezen mit ragozni.