Kutyaugatás


wers # 2012.08.03. 11:46

úgy vélem egyenes úton halad ez a topic a törlés felé

polárbér # 2012.08.03. 11:57

a forum elso bejegyzése 2004-ből származik azóta nem történt semmi pedig majd 10 év telt el.
de az off témázás már egy ideje folyik és pont azok akik a forum menetét ellenszenvesen befolyásolják postolnak baromságokat, nem is csoda hát ha törlés irányába megy.
8 év mulva sem lesz semmi megoldva

wers # 2012.08.03. 12:01

mármint arra gondolsz, hogy 8 év múlva is ugat a kutya?

polárbér # 2012.08.03. 12:08

nem, amig a kutya el nem tünik a föld színéről addig az ugatni fog minden bizonnyal.
8 év után sem fognak semmi olyan törvényt hozni ami a nemnormáális emberek _állandóan_ ugató kutyáját kontrollálja.
nehogymaa az szedje be a gyogyszert akinek a környezetében olyan nemnormalis banda található akiknek vagy itt sem lenne a helyük vagy amugy is gyogyszerezni kéne őket

polárbér # 2012.08.03. 12:10

mert akinek hiányzik egy kereke azt bizony nem zavarja se a felesleges ugatás, nyávogás, se az állandó gyereksírás, se semmi. mert nincs mit zavarjon ott az agyában.

wers # 2012.08.03. 12:19

ugatás, nyávogás, gyereksírás... forgalmas utca, vonat, fünyírás, flexelés, láncfűrész stb.
Éjszaka buliból hazatartó ebmerkék vidámsága, nem sorolom tovább. Ezteket mind kiírtjuk. Folyók száradjanaki, mert a vízesés is hangos. Szél ne fújjon, eső ne essen.

Van egy ötletem: Van körülöttünk egy pár élettelen bolygó, költözz oda.

polárbér # 2012.08.03. 12:33

Már egyszer írtam hogy szó sem esett arról hogy valakit zavar a forgalmas utca, a vonat, a fűnyírás vagy a fűrészelés, legalábbis nem ebben a topikban.
Az autosoknak magyarázz a föld tönkretételéről, és azoknak akik olyan fajtákat pénzelnek akik az átlag (már nem merem írni hogy normális) ember kárán élősködnek.
Az ötleted pedig nem fogadom el, se én se azok akik segitségkérés miatt jöttek ide.
mégvalami: nem kimondottan wers-nek szanom, de sokan érthetik még félre a gyereksirás vagy hasonlot. ha sír egy gyerek, épeszű felnőtt odamegy megnézi mibaja, a másik miatt akár éhen is halhatna..

wers # 2012.08.03. 12:41

van gyereked?

balmar # 2012.08.03. 22:39

Na, felráztam a topicot. Nem nézek ide 24 órát és tessék.

Hát akkor megint leírom, nyolcvanharmadszor is, meg azoknak is, akik nem igazán értettek a szóból, hogy

  • kutyával úgy lehet zavarni az embert, hogy ordít;
  • csirkét városban NEM kezdhetek el tartani törvény szerint, pont mert zavarja a szomszédot;
  • a 60 cm-es szigetelést nem is kommentálom, nem érdemes;
  • a kutyaordítás 99.9999999%-a hót hülyeség miatt van, nem azért, mert Joli néni rosszul van, vagy mert embert/kutyát ölnek az utcában;
  • a nyávogás tizedannyira sem hangos;
  • a gyerek se messze nem olyan hangos, és nem is éjfélkor van tipikusan (de azért hadd szabadjon már az ember kölykének kicsit több mint egy állatnak...);
  • a forgalmas utca, folyó, és a vonat elől mind el lehet költözni, a kutyák elől NEM;
  • a randalírozó emberhez tudok rendőrt hívni, a randalírozó kutyához nem.
nanemaaa # 2012.08.06. 06:33

a nyávogás tizedannyira sem hangos;

Ezek szerint te még nem hallottál párzáskor macskákat nyérvogni éjjel az ablakod alatt.

wers # 2012.08.06. 07:27

csirkét városban NEM kezdhetek el tartani törvény szerint, pont mert zavarja a szomszédot
De lehet tartani csirkét, még disznót is városon. Honnan veszed, hogy nem? Vagy nálad a panelnél bezárul a város?

wers # 2012.08.06. 07:41

Még azt nem értem, mitől zavaróbb acsirke városban, mint falun. Ott is csirke a csirke.

szafika # 2012.08.06. 08:34

Wers , városba csak bontott csirke jöhet szóba , az elég csendes .

wers # 2012.08.06. 08:48

a város szabályozza, mely részen tartható, akár disznó is.

nanemaaa # 2012.08.06. 12:51

wers
a város szabályozza, mely részen tartható, akár disznó is.

Most még. ;)

szafika # 2012.08.06. 15:01

Nálunk , igaz, h ez falu , de meg van szabva a csirkék tartható darabszáma is . / Még nem EU-s előírás szerint , ha jól tudom ./

balmar # 2012.08.06. 20:41

Nálunk meg aki régről, a falusi időkből tartott csirkét az folytathatja, de újonnan nem lehet elkezdeni a csirke tartását. Mit nem értesz ezen? Zavarja az embert, aki ilyet akar, menjen vidékre. Kutyákkal is így kellene.

De, hallottam macskát az ablak alatt. Meg kutyát is. Mondom, hogy tizedannyira sem hangos. És nem is egész évben, minden nap csinálja.

wers # 2012.08.07. 05:27

balmar
Én, városi "lány", falura költöztem néhány éve (nem bántam meg). Kutyáim vannak, csirkék nincsenek.
Jövök dogozóba nagyvárosba, kinézek az iroda ablakán, csirkéket látok kapirgálni. Nem belváros persze, de nem is külváros. Most is kakas kukorékol valamelyik szomszédból.
Nem hiszem, hogy ezt korlátozni fogják.
Olyan nincs, hogy ha eddig nem tartottál csirkét soha többet nem lehet. A város vezetése meghatározza, melyik részen mi tartható. Bárkinek, aki azon a részen lakik. Ha tartott eddig, ha nem.
Vagy úgy dondolod, a közgyűlés végigveszi egy százezres város lakosságát, Nagy Pista bá eddig tartott, most is tarthat, de a szomszék Kis Juliska már nem. Na már csak 99.998 emebert kell rendeletbe foglalni (csire szempontból).

Azt viszont még mindig nem értem, mit is kellene a kutyáknál szabályozni (az eddigieken túlmenően)

nanemaaa # 2012.08.07. 06:53

Ha az én szempontjaimat is figyelembe akarják venni, akkor a csóválás kérdését mindenképpen a rendeletbe kellene foglalni.

wers # 2012.08.07. 07:01

rendben, nanemaaa, csóválásra kiterjed, én pedig kérem hivatalosan engedélyezni a kutyaugatást, mikor jön a postás, főként, ha csekket hoz. Teljesen jogos a felháborgás.

nanemaaa # 2012.08.07. 07:05

Postás alapból úgy van kialakítva, hogy a kutyának muszáj legyen megugatnia. Nem tudom, mi az oka. Talán a sapka?
Kellene valami megkülönböztető jelzés, hogy pl a pénzes postást meg udvariasan betességelhesse a házba. Esetleg még kávéval is kínálhatná. :)

wers # 2012.08.07. 07:43

ezt sajnos még nem tudtuk gyakorolni túl sokat, tíz év alatt jó, ha egyszer hozott pénzt a postásnéni. Számlát annál többször

nanemaaa # 2012.08.07. 08:19

Elsőre az jutott eszembe, hogy "sebaj, majd a nyugdíjat", de közben rájöttem, addigra már nem lesz nyugdíj se.
Egyébként postásnéni ha számlát hoz is, még mindig szebb, mint azok a kigyúrt kopasz "behajtók" a fekete napszemüvegeikkel. :D

wers # 2012.08.07. 08:42

kinek a pap, kinek a papné, nekem a magam részéről a kigyúrt, kétajtós szekrényhátú jobban bejön. Egyet tartok is otthon :) Bár a napszemüveget nem szereti, és nem pénzbehajtó.

nanemaaa # 2012.08.07. 10:28

Senki sem lehet tökéletes! :D