Kutyaugatás


nanemaaa # 2012.08.03. 06:27

szafika
Én szeretem az anyósomat!
A múltkor is jött, én meg udvariasan megkérdeztem:

  • Meddig marad drága mama?
  • Míg szívesen láttok. - mondta.
  • Azért egy kávét még megihatott volna. - invitáltam kedvesen.

:D

wers # 2012.08.03. 06:29

Én meg kutyát nem engednék wers-nek és senki másnak sem ezzel a hozzáállással

Evett Ön már csirkehúst? Na mert a kakasok nyáridőtájt hajnali 4-kor kezdenek kukorékolni. Akkor sztorno csirke.

nanemaaa # 2012.08.03. 06:40

wers
Rossz a példa! Jimmynek is a kakas ment az agyára! :D

Egyébként meg balmar nem azt mondta, hogy az állatnak a dóga, hogy ne zavarjon. Ez az alapfunkció az emberbe van beépítve. Az mondjuk nem egészen világos, hogy a rosszul működő ember hogyan tudja megzavarni az embert a kutyával. Meglengeti?

polárbér # 2012.08.03. 07:20

Elég érdekes hozzáállás az "azér van" meg "az a dóga", megtalálható ennek a negatív counterpart-ja is.
Mi lenne ha valaki bemenne egy fegyverboltba, venne egy fegyvert és lelőne vele valakit utána meg azt
mondaná "a fegyvernek az a dóga hogy lelőjenek vele valakit" érdekes lenne nem?

Amugy az az ember aki azt mondja hogy a kutya az ember legjobb barátja nem az ember, talán inkább ne éljen emberek között és amúgyis nullán lehetnek az emberi kapcsolatai ha ilyet mond.
A kakaskukorékolás zavaró, de napi 1 óra hajnalba és kész.
A kutyaugatásgátló pedig nem a saját kutyánkra kell, értelmes ember foglalkozik a dögjével.
Általában 3 tipúsu embernek ugat a kutyája. 1. aki fogyatékos 2. aki alkoholista 3. azt nem irom ide mer ... de kitalálható
De amugy nem mezei kutyaugatásról van szó, ezt 1000x letárgyalták/tuk a forumon már, hanem arról hogy vannak olyanok akik valószínüleg nem normálisok és egész nap ugattatják a kutyájukat, és se az önkormányzat se a jegyző se az állatvédő se az angyalok senki nem fog megmenteni előlük mert ez magyarország (a médiát ne keverjük ide szerintem, azt egy másik topikba fel lehetne hozni és oda is lenne véleményem)
Tessék itt egy example egyes embereknek mit kell majdnem* egész nap hallgatni:

remélem 2 szót mindenki ért hogy miről van szó.

*: nem pontosan 24 óra/nap mert van amikor a kutya vécére jár vagy alszik és akkor épp nem ugat.

nanemaaa # 2012.08.03. 09:10

polárbér
Van egy szomorú hírem. A fegyvert valóban azért találták ki, hogy lelőjenek vele valakit, vagy valamit. Aki mást mond, az füllent.
És hiába jössz azzal, hogy vannak támadó és védekező fegyverek, mert aki pl "önvédelmi pisztolyt" vásárol, azért teszi, hogy alkalmasint tisztán önvédelemből, de mégiscsak lelője aztat a betörőt, vagy rabolót. Megkockáztatom, hogy bizonyos helyeken a kutya is elsősorban az önvédelmi fegyverek kategóriájába tartozik, hiszen a tulajdon védelme égisze alatt szintén a betörő seggbeharaptatása a cél. Kivéve persze a kedvtelésből és a szomszéd örömére voníttatott kutyák esetét, melynek értelmes okát a jóisten se tudná megmogyorózni.

Abban viszont teljesen egyetértünk, hogy vannak bizony, akik nem nooormálisak, mint a Margit, de ezeknek szerintem nem csak kutya, de gyerek se való. Egyébként a topicokat olvasgatva azt is láthatod, hogy szomszéd idegesítésére épp úgy alkalmazott technika a kutya, a gyerek, a zene, a nagymama, vagy az akváriumi halak üvöltetése is, kinek-kinek az egyéni tűrőképességei szerint.

wers # 2012.08.03. 10:21

na ezt kipróbálom, ha hazaérek. Kezmbe veszem a kutyát, mint egy pisztolyt, és utasítom, hogy ugasson.
Mifelénk a kutyák önugatósak, és utasításra nem ugatnak. De persze ez vidék, erre még a kutyaugatás is más.

Általában 3 tipúsu embernek ugat a kutyája. 1. aki fogyatékos 2. aki alkoholista 3. azt nem irom ide mer ... de kitalálható

Próbálom kitalálni, melyik kategóriába tartozom.

polárbér # 2012.08.03. 10:21

Igen, de miért van az hogy külföldön (egyes helyeken pl svájc - rokonok alapján is tudom) olyan jól szabályozzák ezeket a dolgokat? ezek szt. vagy az emberek intelligencia szinteje durva alacsony az országba, vagy a törvényhozoké, vagy pedig nagyon sokrétű mo és ez okozza.
A zenés dolgot én is hallottam, értelmetlen órákig tartó gitározásnak nevezett akármi, minden nap.
De a fegyveres dologgal kapcsolatban, ugye arra akartam rámutatni hogy az az a dóga nem felhozható mentség semmilyen esetben. Mégis maguk a törvényhozók védekeznek ezzel (bírók, kutyás esetekben) amikor nagyon jol tudják, ha tudják, hogy bármi másra is rá lehetne mondani hogy azér van.
Egyébként eredetileg, vsz. a fegyvert (puskapor etc.) nem arra találták fel hogy öljenek vele, ez már a gonosz embere müve (vagyis az önzőé)

polárbér # 2012.08.03. 10:28

haha
oda kellett volna írnom hogy :megállás nélkül:, nehogy valaki férreértelmezze..

wers # 2012.08.03. 10:49

Egyébként eredetileg, vsz. a fegyvert (puskapor etc.) nem arra találták fel hogy öljenek vele

De igen, azt azért találták ki.

wers # 2012.08.03. 10:59

javítom magam, a puskaport valóban nem fegyverhez használták először

wers # 2012.08.03. 11:08

A fegyvert az enber irányítja, ha beteszen a szekrénybe ott is marad. A kutyát lehet tanítani, képezni, de a kutya akkor is kutya marad.

Ja, és svájcban is ugatnak a kutyák.

polárbér # 2012.08.03. 11:10

ja, a puskaport. (kína?)
a fegyvert pedig valszeg nem. de lényeg hogy az önző ember mindent a saját czéljára fordít (mások erőfeszítéséből)
de amugy az atombombára is gondoltam :)
hülye irányba megyünk megint, és lehet tévedek, de szerintem aki kitalálta nem emberekre akarta rádobni

polárbér # 2012.08.03. 11:13

"A fegyvert az enber irányítja, ha beteszen a szekrénybe ott is marad."

  • kivéve ha időzitett bombáról beszélünk

a kutya mindenhol kutya, ugy néz ki, habár tudjuk hogy svájcba bezárva tartják éjszakánként, mint ahogy ezen a forumon egy hölgy már írta.

nanemaaa # 2012.08.03. 11:14

A lőport, mint az köztudott, a kínaiak találták fel –valószínűleg a XI. században. Katonai alkalmazása, már kezdettől izgatta őket, ám tekintve, hogy problémás volt az alkotóelemeknek mind a tisztasága, mind pedig a keverési aránya így ezek az eredmények nem jelentkeztek azonnal; papír, illetve bambuszcsövekbe töltött puskaportölteteik sem bombaként, sem lőfegyverként nem állták meg a helyüket. A XIII. századig kellett arra várni, hogy a lőpor felnőjön a katonai alkalmazáshoz. A sors iróniája, hogy először a Kínát leigázó mongol hadsereg rendszeresített lőpor alapú fegyvereket. Ezek alapvetően két fajták voltak: lőpor alapú – immár fém – lándzsa/nyílvetők, illetve puskaporral tömött fémgolyóbisok – kanóccal ellátva –, azaz de facto kézigránátok.

Egyébként fegyverről volt szó. A puskapor önmagában nem fegyver, legjobb esetben is max összetevő.
A svájci kutyák nem magyarul ugatnak, ezért nem is figyelünk rájuk, így zavar az ugatásuk.

nanemaaa # 2012.08.03. 11:19

lehet tévedek, de szerintem aki kitalálta nem emberekre akarta rádobni

Mármint a bombát? Hát persze hogy nem. Hanem a kutyákra. Vagy a kakasra.

a kutya mindenhol kutya, ugy néz ki, habár tudjuk hogy svájcba bezárva tartják éjszakánként

Persze. És így őrzik a nyájat, a kertet, meg a házat. Egyébként vannak országok, ahol egyes embereket is bezárva tartanak. :D

wers # 2012.08.03. 11:21

én értek "svájciul", így én a svájci kutyaugatást annyira hallom, mint a magyart. Vagy csak azért tűnik hasonlónak, mert a kutyám német(juhász)?

polárbér # 2012.08.03. 11:22

"Gunpowder was invented, documented, and used in China where the Chinese military forces used gunpowder-based weapons technology (i.e. rockets, guns, cannon), and explosives (i.e. grenades and different types of bombs) against the Mongols"

szoval vedekezesul keszitettek a mongolok ellen. de ezexerint tevedtem(ünk) mert tenyleg hadi czelra találták ki nem tüzijatekra, atombombarol valaki valamit?

polárbér # 2012.08.03. 11:25

de a német és a svájci dialektus között is lehet némi külömbség szóval a hegyimentő dög meg a németjuhász nem bisztos hogy megérti egymást

nanemaaa # 2012.08.03. 11:32

Chinese military forces used gunpowder-based weapons technology (i.e. rockets, guns, cannon)

... és már akkor is Cannon digitális fénykezőgépekkel dokumentáltak. :D

de a német és a svájci dialektus között is lehet némi külömbség szóval a hegyimentő dög meg a németjuhász nem bisztos hogy megérti egymást

De ha megisszák a bernáthegyi nyakából a rumot, már egy nyelven fognak nyivákolni.

nanemaaa # 2012.08.03. 11:32

Chinese military forces used gunpowder-based weapons technology (i.e. rockets, guns, cannon)

... és már akkor is Cannon digitális fénykezőgépekkel dokumentáltak. :D

de a német és a svájci dialektus között is lehet némi külömbség szóval a hegyimentő dög meg a németjuhász nem bisztos hogy megérti egymást

De ha megisszák a bernáthegyi nyakából a rumot, már egy nyelven fognak nyivákolni.

polárbér # 2012.08.03. 11:35

"Ezt követően Szilárd egyre aktívabban foglalkozott a politikával. Megpróbálta meggyőzni a politikusokat, hogy az atombomba legfőbb értéke csak az lehet, hogy megakadályozzák bevetését a háborúkban"

na erre gondoltam, voltak nem önzö feltalálók is.

nanemaaa: ma már a legocskabb telefonok is tudnak fordítani, és hála az ELTE kutatoinak ma már a kutyaugatást is elemezhetjük.
azért meghallgatnám egyes emberek dögje miért is ugat?

wers # 2012.08.03. 11:40

ma már a legocskabb telefonok is tudnak fordítani

A végén még elveszetem a kenyérkeresetemet. Mi a fenéért tanultam éveket, ha mostantól a telefonok is tudnak tolmácsolni :)

Ekkora marhaságot polárbér ne írj már. Ismerem a goolis fordítóprogramokat, hiheted, hogy az jól fordít, de csak ha magad nem ismered a nyelvet.

wers # 2012.08.03. 11:42

közben meg teljesen megfeledkezdünk a kutyák jogairól, joguk van-e ugatni, vagy sem.

polárbér # 2012.08.03. 11:44

nem én írom a legtöbb baromságot :) ez csak kontra
gondolom hogy a kutyaugatás elemző megmondja mit is kér a kutya reggelire..
persze nyilván érzéseket visszatükröz az elemző de aki ilyesmivel foglalkozik tudja hogy nem egyszerű azt megoldani

polárbér # 2012.08.03. 11:46

amugy mi is a helyzet az uccára kidobált meg menhelyen rohado kutyák jogaival? más vonatkozik rájuk?